ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Болничка
Нерегистриран

Вагинални гъбички!
    #332319 - 12.06.2004 17:47

Моля Ви, кажете ми с какво да легувам гадните гъби? Омръзна ми от лекари, изследваня и безрезутатни лечения. Искам да кажа, че с приятелят ми се лекуваме заедно /вече правим секс само с презарватив/. Не ми казвайте само да посетя гениколог...посещавам го от 2 месеца и нищо. Не се осигурявам /безработна съм/ и си плащам при всеки преглед и за всяко изледване...не искам да споменавам каква безумна сума пари дадох за лекари, изследваня и лекарства!Не знам каква съм такава, спазвам си безупречна хигиена, гладя си бельото, лекувам се както ми кажат...
Много Ви моля кажете ми за някое ефикасно лекарство, което ще даде резултат.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
lyngstad

Регистриран: 06.01.2004
От: Sk?ne
Re: Вагинални гъбички!
    #332358 - 12.06.2004 19:21 [Re: Болничка]

Най- важното е да се разбере какъв вид са гъбичките,това става само с изследвания,примерно най-честите са Candida alb. в същото време през този период би трябвало да избягване сексуални контакти.
Гъбичките трудно се лекуват и за това след всеки курс на лечение обикновено се прави ново изследване,защото ако минимално количество останат,след 5 дена ще се размножат пак.
Ти знаеш ли за какъв вид става дума? Има много лекарства- гынопеварил,фражил,полижинакс.....зависи,а понякога симптомите на хламидии наподобяват тези на гъбичките -там вече трябва антибиотик.
Разбирам ,че е скъпо с лекарите,но ако не си правиш контролен преглед след всеки курс на лечение може да си купуваш лекарства и да се самолекуваш цяла година.Само изследванията могат да ти дадат добър резултат!

Болничка
Нерегистриран

#332385 - 12.06.2004 20:09 [Re: lyngstad]

ох, ти направо ме шашна с тея хламидии. Ще полудея вече. Значи в изследванята пише 1.Няма бактерии 2.Растеж 3.Candida. Не ми е ясно за какъв растеж става дума

Болничка
Нерегистриран

#332475 - 12.06.2004 22:12 [Re: Болничка]

да допълня Candida spp

lyngstad

#332479 - 12.06.2004 22:15 [Re: Болничка]

Можело е да питаш на място,лабораторията която ти ги е правила, обикновено са нелюбезни ,но отговарят.

просто_аз
Нерегистриран

#333580 - 14.06.2004 09:21 [Re: lyngstad]

И аз имам същия проблем с гъбичките и вече ми дойде до гуша от тях.лекарката ми вече си мисли че си внушавам и си измислям разни болести като ходя при нея толкова често.и мен ме е срам да се появя отново с гъби там,затова искам да попитам няколко неща:кажете ми какви са симптомите примерно(не че не ги знам какви са при мен,но може вече наистина да почвам да си внушавам и да се притеснявам излишно,а неразположението ми да се дължи на нещо друго,може би съвсем безобидно);гъбичките могат ли да причинят стерилитет-питам и за мъжете и за жените;и при наличие на гъби промивките помагат ли и до колко често мога да ги правя,понеже ми казаха,че не е полезно да ги правя много често тъй като се исушава лигавицата на влагалището?а и още нещо-какво са хламидии?

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
    #333588 - 14.06.2004 09:36 [Re: Болничка]

Но това съм го писала някъде из този форум вече.
Като теза.

Само сега лекари да не ми скочат понеже няма да е анонимно.

Най-често се появяват след антибиотик. Изводът?!
Значи НЕ някакъв вид заразяване е решаващ за появата им - а състоянието на имунната система
Спад в имунитета - появяват се............. значи трябва да се следят симптомите на здравословното състояние. Добре ли си с имунитета - никакви болести не те ловят.

Профилактика, предварителна профилактика - иначе следва едно глупаво измислено лечение
Необходимо е да се следиш - от преохлаждане, настинки, да пиеш витамини, да спортуваш.

П.С. По-добре да го направиш ти и да почетеш литература как да се поддържаш във форма. Иначе лекарите акъла ще ти вземат да анализират кой вид ти е гъбичката и колко време да си им клиент... можеш да се полудиш и цените за лекарства за тази абсолютна измислица. Все едно баба ти е умряла от гъбички, така ли излиза според тях?!

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
хубаво де,
    #333593 - 14.06.2004 09:41 [Re: Орешка]

но след като са настъпили ,как СЕ ЛЕКУВАт вече,тов ае въпроса-ионак то е ясно за предпшазните мерки.
Аз трябваш ед апиа повечко антибиотик тая зима-и питам лекаря,аджеба батко,освен витамин Б да пия ли и низорал 3-4 дни,превантивно,че бноледувах малко,по-слаб имунитет,да не пипна гъбесковци.....? А той-не бе,споко,може кандида да пипнеш,но те вика ходят повче по- жените,донт уъри ,ми вика.....
да,ама не-аз пих низорала и пак не умрях

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!
Unicef - Говори с приятел: 0800 19 100

Орешка

Re: хубаво де,
    #333602 - 14.06.2004 09:49 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Низорал?!
ако пиеш други лекарства /няма значение за какво/... в един момент можеш да получиш резистентност към съставките на на по-обикновенните средства.
Понеже все пак фармацията е едно - екстремно действие... а билките, с които са се лекували дедите ни са нещо съвсем друго - за дълъг период, по-нежни...

В интерес на истината влажното време //каквото е сега напоследък// - ускорява множенето на гъбичките... същото се случва и с акнето на стафилококова основа. Слънце? Да се изпечеш на слънце и въздух е едно от естествените природни средства

И да не се пие мляко и млечни неща... увеличава ги

П.С. Иначе мога да погледна - пазя си архив от 10 години рецепти по всякакви случаи... да се подсещам каква е била тогава процедурата... но дали има полза - да казвам кои са ми били предписвани по-силните лекарства

--------------------

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
    #333616 - 14.06.2004 10:03 [Re: Орешка]

да разбирам,че си била бона от гъбички?
Абе,никой нищо не т9и казва и само Низорал или Нистадин предписват,това ето....-ако са ти в ташиците( с извинение)оди ги печи на слънце......или слагай памперс,за да не ти е влажно
тенкю за отговора ти-събирам всякаква инфо

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!
Unicef - Говори с приятел: 0800 19 100

Емчето
Нерегистриран

#333721 - 14.06.2004 11:54 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Който разбира английски може да намери полезна информация на този адрес: http://www.sheilas.com/candida.html
И там е написано ,че всичко общо взето опира до имунната система и са дадени най-различни билки и витамини ,с които можем да я укрепваме.А от личен опит препоръчвам на жените с такива проблеми да използват специални сапуни за интимните места с неутрално Ph-дамски интимен гел.На българския пазар оба4е аз съм виждала подобен интимен гел само в каталозите на AVON.Може би го има и по аптеките или в други специализирани магазини,но не съм сигурна.За интимния гел на Avon мога да кажа със сигурност че е наистина подходящ сапун за такива чувствителни места,препоръчван ми е и от гинеколози.Не е лечебно средство ,но е предпазно.Ако случайно желаете да си го закупите,за да го пробвате и нямате познат дистрибутор ето ви e-maila на моята дистрибуторка(не и правя реклама,знам колко сериозни могат да се окажат подобни гинекологични проблеми,просто препоръчвам нещо от което съм доволна)yana_636@mail.bg .Цената на интимния гел в момента е 5.90 лв(знам че и цената е от голямо значение).

Орешка

#333727 - 14.06.2004 12:07 [Re: Емчето]

О не, да търсиш от фирма за козметика разтвор за промивки

В народната медицина - това е невен. Тук обаче трябва да се види в рецептурника на Мария Требен съотношенията в които го приготвя Не мога в момента…

Иначе си спомням в аптеките ефективен антисептичен разтвор е:
ТRICOLOBACTER.
Сега го гледам в архива рецепти – по 1 с.л. в 250 мл вода не по-висока от 40 градуса - промивка 2 пъти дневно.
Предназначение ///тук съм му приложила и упътването да го знам /// - за хигиенно почистване и дезинфекция на кожа бактерицидно //Грам+/ и фунгицидно /Кандида албиканс/

Дават го още за:
1 //къпане на кърмачета, но да не се използва в родилни, инфекциозни и ТБЦ отделения…
2// за локална дезинфекция
З// интимен тоалет

--------------------

Редактирано от О/р/е/ш/к/а (14.06.2004 12:09)

QТЕК
Нерегистриран

1съвет
    #338887 - 18.06.2004 14:05 [Re: Орешка]

гъбичките кандида веднъж попаднали в организма се лекуват трудно, но се ЛЕКУВАТ
курс от 20 дена с АНАЛНИ ВАГИНАЛНИ ОРАЛНИ средства /низорал флажил, нистатин / се получава 99% ефект
много жени пропускат АНАЛНИЯ прием :-) а е много важен

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
Re: 1съвет
    #339367 - 18.06.2004 21:10 [Re: QТЕК]

затапване отсекъде викаш?!мдам...тва и доФтора не го е казвал...

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

lyngstad

#339427 - 18.06.2004 21:55 [Re: QТЕК]

Цитат:

гъбичките кандида веднъж попаднали в организма се лекуват трудно, но се ЛЕКУВАТ
курс от 20 дена с АНАЛНИ ВАГИНАЛНИ ОРАЛНИ средства /низорал флажил, нистатин / се получава 99% ефект
много жени пропускат АНАЛНИЯ прием :-) а е много важен

Не е точна тази информация- Флажил не се приема повече от 5- 7 дена,и повече от 2-3 пъти в годината.Това не е безобидно лекарство!!!!

lea
Нерегистриран

#343453 - 23.06.2004 19:10 [Re: Болничка]

Аз имах същия проблем и се влачих по доктори година и половина без никакъв дълготраен ефек. Преминах през всякакви хапчета, магила и глобули и нищо. Съвсем се бях отчаяла докато един гинеколог не ми изписа "Микосис" 150 мг. Предписа ми го по следния начин: 6 месеца се взима само по 1 капсулка (то е като хапче)след менструация. Без никакви мазания и глобули! Това е важно, защото с тях се разрушава естествената защита на влагалищната лигавица и след прекратяване на лечението гъбичките много лесно пак се връщат. Лекарството действа чрез кръвта, а не повърхностно. Тогава струваше към 18 лв. 1 капсула. В аптеката ми казаха, че имало по евтин заместител със същите съставки "Flucozal" - 8-9 лв., но аз не го пробвах. Това ми помогна и вече ниамам проблеми

stalmo
отнесен от Вихъра

Регистриран: 25.06.2004
От: Варна
    #345976 - 25.06.2004 19:30 [Re: Болничка]

Здравейте!
Може би ще си помислите, че се шегувам, но съвсем не е така. Ще Ви препоръчам една бабина рецепта против вагинални гъбички и се надявам да Ви помогне, ако все още не сте се излекувала. Много е просто. В продължение на 10-ина дни трябва да си поставяте по скилидка чесън, която да сменяте максимум на 12 часа. Няма да щипе много... и се свиква. Дано да ви помогне. Аз опитах преди година и оттогава не се се появявали гадините, но трябва и да се пазите много, защото най-вероятно кръвта е заразена. Пишете какво е станало, ако решите да се пробвате.

bira_more

Регистриран: 31.05.2004
Уау - миризмата ще бъде като на
    #346929 - 26.06.2004 21:13 [Re: stalmo]

маринована копърка с чесън.

Хей хора не си правете експерименти със здравето.

--------------------
Beer? Moooore?

Шаранка
ориентирана

Регистриран: 18.02.2004
    #348997 - 29.06.2004 00:09 [Re: stalmo]

ПаднАх!

4iki_riki
Slightly Mad

Регистриран: 12.06.2004
От: Пловдив
    #355970 - 05.07.2004 14:44 [Re: Шаранка]

Ще ви кажа аз как се оправих. Моята лекарка ми каза за едно лекарство - DIFLUCAN, само че се бие венозно. За сега само веднъж са ми го преливали и съм добре. Ще ходя на контр. преглед и ако трябва - още веднъж. Скъпо е - 60 лв. Питайте вашите гинеколози. И не вярвайте, че по-ефтините заместители вършат същата работа.

jasnovidka
Нерегистриран

#436569 - 09.09.2004 22:47 [Re: Болничка]

Gubite sa ot mnogoto cigari,koito pushish.....

пей сърце
Нерегистриран

#438830 - 12.09.2004 00:09 [Re: lyngstad]

Flagyl-това не е лекарство против гъбички!Използва при анаеробни инфекции и най-вече при Trihomonas waginalis(трихомони).
За успешно лечение на гъбична инфекция при жените(особено ако е хронифицирало) е важно едновременното приемане на лекарства както през устата, така и вагинално и външно(мазане локално). Необходимо е също лечение на партньора, тъй-като се получава пинг-понг инфекция-без да е болен.Има много широкоспектърни лек.ср., които вършат чудесна работа.Много правилно е твърдението, че гъбите се изявяват най-вече при отслабнал имунитет.Затова е добре да се стимулира имунитета също.

lyngstad

#438964 - 12.09.2004 10:35 [Re: пей сърце]

Flagyl e protiw njakolko vida gybi4ki, dostaty4no e da otvorish upytvaneto i da pro4etesh kak to4no s epriema pri vseki otdelen vid. No pro4ete systo i kolko vreme moze d ago priemash!

ГолЕмо Диване
чЮфстФителна

Регистриран: 13.02.2004
От: в стаята на откачалките
    #438971 - 12.09.2004 10:41 [Re: lyngstad]

ако се търси ефекта на Флажил, то трябва да се приема успоредно с вагинални глобулки...иначе..файда никаква

--------------------
"Упорствай до тогава, докато твоите слабости станат твои особености"

пей сърце
Нерегистриран

#439143 - 12.09.2004 17:21 [Re: lyngstad]

Ти правиш ли разлика между гъбички и бактерии?

lyngstad

#441522 - 14.09.2004 21:08 [Re: ГолЕмо Диване]

Вагиналните инфекции са често срещани при жените и се причиняват от един или няколко вида бактерии.

Нормално влагалището съдържа Лактобактерия, но при разрастване на други микроби нормалният баланс се нарушава. Вагиналната инфекция се демонстрира с отделяне на голямо количество секрети с различен мирис, с или без наличие на сърбеж, парене, зачервяване и оток в тази област и около нея.

Нормалното вагиналното течение няма неприятен мирис и не е съпроводено от поява на зачервяване и сърбеж. В повечето случаи влагалищният секрет е нормален, може да се наблюдава и по време на овулацията.
Най – разпространената форма на инфекция е бактериалната вагиноза, причинява се от бактерия Гарденерела вагиналис, както и от много други бактерии. Ако е налице тази инфекцията след полов акт се наблюдава обилно количество безцветен вагинален секрет.

Гъбична инфекция се причинява от Кандида вагинитис. Симптомите включват наличие на обилно количество бял вагинален секрет, понякога може да липсва, но са налице зачервяване парене, оток и сърбеж във влагалищната област и около нея.
Третата голяма причина за вагинални инфекции е Трихомонас вагиналис. Подобно на бактериалната вагиноза и при тази инфекция има обилно количество вагинален секрет, който може да е безцветен, понякога с променен мирис. Може да има и сърбеж.

При почти всяка трета жена със симптоми на влагалищно възпаление причината се открива трудно. Тя може да е свързана с инфекция в други части на урогениталната система, гонорея, хламидия, херпес. Ниското хоромонално ниво през менопаузата или алергия също могат да причинят вагинални инфекции.

Повечето вагинални инфекции нямат явна причина. Те често се наблюдават по време на стрес или други заболявания, а гъбични инфекции по време и след провеждане на лечение с антибиотици.

Някои вагинални инфекции са резултат от сексуални контакти, но организмите, които покриват тези зони не могат да бъдат свързани със сериозни сексуално предавани заболявания.

Симптомите на вагинална инфекция включват – увеличен секрет, мирис, възпаление, сърбеж, оток, понякога болка в тази област.
Диагнозата се поставя от специалист на базата на преглед, данни от анамнезата и микробиологичното изследване.
Лечението зависи от причината.

Бактериалната вагиноза най - често се лекува с препарати като Flagyl или Protostat. Те се приемат през устата, но могат да предизвикат гадене и повръщане, особено ако се злоупотребява с алкохол. Друг прилаган медикамент е clindamycin, който съществува и под форма вагинален гел.

Инфекция с кандида обикновено се лекува с унгвенти и и супозитории, които се поставят дълбоко вагинално. Продължителността на лечението е най – малко седем дни и се провежда задължително под наблюдение на лекар. Други прилагани медикаменти са miconazole и clotrimazole.

Трихомонозата се третирас пер орален metronidazole. Тъй като това е сексуално преносима инфекция двамата партньори трябва да се лекуват едновременно.

Редактирано от lyngstad (14.09.2004 21:19)

lyngstad

#441547 - 14.09.2004 21:28 [Re: пей сърце]

По принцип Флажил се използва за трихомоназа или анаеробни бактериални инфекции. Може би лекарят да го е изписал превантивно, но
от него се развиват още повече гъбички. Това става, защото нормалната флора на влагалището измира и веднага се развива кандида.

Пей сърце
Нерегистриран

#441557 - 14.09.2004 21:38 [Re: lyngstad]

Е те за това ти говорих и аз.
Има разлика.

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #441979 - 15.09.2004 12:31 [Re: пей сърце]

Внимавайте с антибиотиците( колко и как ги пийте) против гьбички тук ми казаха че повреждат черния дроб.

Хе, тук ведньж ми беше казано ако не те притесняват не ги лекувай организма ще се пребори

Иначе проверете дали нямате диабет, имунната система да се подсили и по малко млечни продукти, а и да не забравя стреса сьщо оказва влияние

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Maggie
~The black rose~

Регистриран: 05.11.2003
От: ~Melbourne, Australia ~
    #441986 - 15.09.2004 12:35 [Re: stalmo]

Чесьн....

Мале, ти трябва да се шегуваш!!!!

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #442663 - 15.09.2004 20:28 [Re: Maggie]

Моето мнение съвпада напълно с това, което си написала. Имала си късмет, че си попаднала на точен лекар, малко ти завиждам, благодорно де . Кога и аз ще срещна тук подобен лекар, ама то с търсене става, пък чакам да ми дойде отгоре . Питам се обаче, да ли може да се говори така за всички видове гъбички . А това с чесъна като се замисля може и да действа, имайки впредвид, че той и лукът са нашите природни антибиотици... абе, де да знам гадничка ми се види тая процедурка, кат' се вика да не те стига, че да не пробваш .

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

maggie1
Нерегистриран

#443082 - 16.09.2004 04:10 [Re: friend]

Friend,

Аз тук преди да отида на лекар чета много по вьпроса затова като отида задавам точни и конкретни вьпроси. За гьбичките сьщо сьм чела много и знам че са много неприятни и е много трудно се лекуват но не се пьк и умира от тях.
Може и да си права за чесьна но аз сьм по спокойна ако го хапвам а не да го допирам до толкова чувствително место звучи ми като да сложиш сол на рана.

friend

**

Регистриран: 10.04.2002
От: USA
    #443085 - 16.09.2004 04:22 [Re: maggie1]

точно така и аз мисля, все пак това е лигавица, доста чувствително място.

--------------------
Winners Are Driven

“A soldier may be a refugee if he objects to a war which violates fundamental human norms.” Jeffry House

жори
Нерегистриран

#460755 - 03.10.2004 15:31 [Re: Болничка]

Моля Ви, кажете ми нешто за лекарството ZITROMAX?Много е скапо,изписаха ми го за хламидии.Ефикасно ли е. Имам хламидии,и след като го пих пак ги имах.

Некоя си
Нерегистриран

#461608 - 04.10.2004 12:46 [Re: жори]

Питай доктора за Сумамед - доколкото знам е помогнал на много да се збавят от хламидиите

divaoscar
неориентиран

Регистриран: 05.10.2004
    #463032 - 05.10.2004 13:25 [Re: Некоя си]

искам да ви питам като съм болна от мононуклеоза дали мога да се лекувам вагиналните гъбички с полижинакс и низорал.между другото стахотен форум!!

MICHA
SLADAK

Регистриран: 20.07.2004
От: BALGARIA
    #463048 - 05.10.2004 13:34 [Re: divaoscar]

Съвсем скоро имах същия проблем но сега няма и помен от гъбички изписаха ми НИСТАТИН 3ПО 1 изпих две опаковки

divaoscar
неориентиран

Регистриран: 05.10.2004
    #463059 - 05.10.2004 13:39 [Re: MICHA]

т.е да разбирам че трябжа да си продалжавам да си употребявам лекарството без да се притеснявам 4е ще ми прецака нещо?

анет
Нерегистриран

#465399 - 06.10.2004 17:11 [Re: lyngstad]

пробвай с млечна киселина! купува се от аптеката прави се промивка с дамски душ _1 супена лъжижа на половин литър топла вода

ането
Нерегистриран

#465899 - 06.10.2004 23:53 [Re: divaoscar]

Полижинакс може-приложението все пак е външно, но Низорал, ако са таблетки- в никакъв случай. Той има сериозни странични ефекти върху черния дроб, а както знаеш при мононуклеозата този орган страда най-много.

Panika
по-ориентиранa

Регистриран: 15.09.2004
От: Sofia
    #467625 - 08.10.2004 10:03 [Re: просто_аз]

Цитат:

И аз имам същия проблем с гъбичките и вече ми дойде до гуша от тях.лекарката ми вече си мисли че си внушавам и си измислям разни болести като ходя при нея толкова често.и мен ме е срам да се появя отново с гъби там,затова искам да попитам няколко неща:кажете ми какви са симптомите примерно(не че не ги знам какви са при мен,но може вече наистина да почвам да си внушавам и да се притеснявам излишно,а неразположението ми да се дължи на нещо друго,може би съвсем безобидно);гъбичките могат ли да причинят стерилитет-питам и за мъжете и за жените;и при наличие на гъби промивките помагат ли и до колко често мога да ги правя,понеже ми казаха,че не е полезно да ги правя много често тъй като се исушава лигавицата на влагалището?а и още нещо-какво са хламидии?

Пиши ми на tzvetkanka@abv.bg

Panika
по-ориентиранa

#467632 - 08.10.2004 10:11 [Re: Орешка]

Цитат:

ТRICOLOBACTER.
Сега го гледам в архива рецепти – по 1 с.л. в 250 мл вода не по-висока от 40 градуса - промивка 2 пъти дневно.
Предназначение ///тук съм му приложила и упътването да го знам /// - за хигиенно почистване и дезинфекция на кожа бактерицидно //Грам+/ и фунгицидно /Кандида албиканс/

Дават го още за:
1 //къпане на кърмачета, но да не се използва в родилни, инфекциозни и ТБЦ отделения…
2// за локална дезинфекция
З// интимен тоалет

OK, ама за вътрешни или външни промивки??? И мен ме интересува това.....

няма значение
Нерегистриран

#468966 - 09.10.2004 16:21 [Re: Panika]

и мен ме интересува дали ТRICOLOBACTER става и за вътрешни промивки?

анонимна
Нерегистриран

#499881 - 04.11.2004 12:51 [Re: Panika]

С риск да се повторя искам да кажа няколко неща и да задам вече задавани въпроси може би, но общо взето не мога да разбера някои неща.
Значи преди 3 години, след секс без презерватив ми се появиха досадните и ужасни за всички гъбички Candida. След 2 месеца лечение и ходене по доктори (на всички ви е познато)и срещу сумата от 150 лева се излекувах за момента. От тогава няхам никакви оплаквания. Не си спомням даже какви медикаменти са ми предписали, но си мисля, че бяха от рода на флажил и т.н.
Така, та значи историята се повтори миналата седмица. Същата работа ... секс без предпазни мерки ... и хоп пак гъби.
Та имам няколко "банални" може би въпроса. Лекуват ли се напълно и как? Винаги ли трябва да ползвам презерватив, дори и ако имам да речем сериозна връзка от 5-6 години? Предписаха ми Canesten и Flucozal, има ли изобщо някаква файда от тези две лекарства?

Panika
по-ориентиранa

и на мен ми иде да се обеся.....
    #499894 - 04.11.2004 12:59 [Re: анонимна]

лекувам си ги всяка година...отивам на профилактичния годишен преглед, те са си там и ги лекувам и те са си пак там...края му се не види...чудя се и аз какво да правя

Nell
фея

Регистриран: 25.03.2004
От: градът на мечтите
    #500035 - 04.11.2004 14:05 [Re: анонимна]

а с един и същ човек ли си спала и двата пъти без презерватив? може проблема да е в него...понякога мъжете са преносители без да имат винаги оплаквания.. аз лично мисля че гъбичките са лечими преди да са станали хронични...след това..от най-малкото нещо се появяват ..за съжаление

--------------------
THE GREATEST THING THAT YOU WILL EVER LEARN IS JUST TO LOVE AND BE LOVED IN RETURN...

анонимна
Нерегистриран

#500049 - 04.11.2004 14:11 [Re: Nell]

Ами не е с един и същи мъж!

Nell
фея

#500069 - 04.11.2004 14:17 [Re: анонимна]

проблема може и да е от мъжа..или пък да са станали хронични...аз имам връзка от година и повече -презерватив не използваме и да чукна на дърво не съм имала гъбички..
но преди време имах -то беше нешо смесено де...и пих какво ли не лечениет беше много скъпо и продължително но ефикасно. мога на лична бележка да ти дам координати на лекарката която ме излекува:)

--------------------
THE GREATEST THING THAT YOU WILL EVER LEARN IS JUST TO LOVE AND BE LOVED IN RETURN...

анонимна
Нерегистриран

#500077 - 04.11.2004 14:20 [Re: Nell]

Ако имаш ICQ номера ми е 63597269

Gal Anonim
Нерегистриран

#507323 - 09.11.2004 23:02 [Re: няма значение]

Става. Може и вътрешни и външни. След вътрешната промивка се изплаква обилно дамският душ и се прави промивка само с хладка вода. Може да се използва и като интимен сапун.

Мъдрата
Нерегистриран

#549428 - 08.12.2004 14:53 [Re: Болничка]

Милички, г ъ б и се лекуват съвсем успешно с GINO pevaril-орално и вагинално, с въздържание/за известен период/ и упоритост в поддържане на личната хигиена. Направете консултация с гинеколог.

Връь4о
Нерегистриран

#549635 - 08.12.2004 16:14 [Re: Мъдрата]

А аз искам да ви питам: с приятелката ми правим секс без презервативи и двамата не сме имали гъбички,но от седмица на нея и се появиха и след вда дена ги прихванах и аз.Как е възможно това при положение,че си бяхме съвсем здрави преди това? Държа да подчертая че хигиената ни е на ниво.

познавателка
Нерегистриран

#549708 - 08.12.2004 16:37 [Re: Връь4о]

добрата хигиена е добре дошла за гъбичките, особено прекалените промивки, те унищожават естествената защита на организма. Предават се предимно по полов път, но е възможно поради антибиотици или разпространението им поради някаква причина в червата. И най-важната вземете мерки преди да е минало време, станат ли хронични лечение няма на 100%
добри лекарства през устата са Микосист и Орунгал, пият се в ударна доза и още 6 месеца по веднъж, обикнавено в първия месец или в първите няколко месеца се комбинират с вагинални таблетки...възможностите са различни трябва да се произнесе лекар след задължителни изследвания, може и неколкократни - често показват различни резултати... освен това е възможно единият партньор да ги има а другия не - при положоение че са заедно от много време, което ме връща на едно от първите мнения за имунната система - от там тръгва всичко, по принцип женския организъм е приспособен да се справя ...но го може ако е здрав...
...и така - не пестете пари днес защото утре ще давате много повече и то без окончателен резултат - повярвайте ми...

Lana

Регистриран: 18.02.2004
    #553413 - 11.12.2004 15:47 [Re: познавателка]

Лечението е строго индивидуално за всеки..трябва лекар да изпише лекарствата. Орунгал може и да е много добро лекарство, но не действа на всеки. На мен лично ми помогна Нистатин и Гинопеварил, а съм пила и Орунгал, и Дифлукан и какво ли още не...за съжаление без резултат.

male4ka
Нерегистриран

#923350 - 20.08.2005 00:09 [Re: Lana]

Някой може ли да ми помогне..правих секс с едно момче без презерватив и след няколко дена ми се появиха гъбички. Възможно ли е той да не е заразен, и ако ДА, как тогава ми се появиха само на мен?

Nell
фея

#924548 - 21.08.2005 13:07 [Re: male4ka]

По-скоро той те е заразил..дори да няма признаци може да е преносител и трябва да иде на лекар и да се лекува. Ти също трябва да се лекуваш:)

--------------------

pangs
дразнител
**

Регистриран: 29.08.2005
От: където слънце не огрява
    #947337 - 07.09.2005 02:14 [Re: Болничка]

Темата е стара , но все пак ще ти отговоря-сигурна ли си , че приятелят ти ти е верен?
Защото , ако при спазването на такава добра хигиена , както твърдиш, има един единсвен извод- един от двамата спи с когото му падне и както му падне( сиреч без да подбира с кого и без да се пази)

Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
    #947973 - 07.09.2005 20:26 [Re: pangs]

Не успях да изчета всичко преди мен, но от пръв поглед не видях никой да пише за хлебна сода. Просто, евтино и ефикасно. Купувате си един дамски душ, напълвате го с топла вода, слагате една супена лъжица сода бикарбонат и си правите промивки. Сутрин и вечер, ако можете на обяд ще бъде идеално. Това ми го е казвала гинеколожка. Беше ми казала или да използвам свещички, или по този начин. Ама свещичките трябваше да се изполват 10 дни, а така минава по-бързо. И колкото по-рано започнете, толкова по-бързо ще мине. При мен зависи от общото състояние на организма. Като отслабне, гадините се събуждат.

Нерегистриран

#1038763 - 13.11.2005 19:43 [Re: Болничка]

най-доброто лекарство за гадните гъби е гинодактарин, след почти 2год ходене по мъките се оправих с него от трите глобули...невероятно, но факт

Нерегистриран

#1038770 - 13.11.2005 19:50 [Re: Болничка]

A ti kakav vid gabi si ismala? Samo tova ne sam probvala no shtom kazvash oshte utre si go zakupuvam. Opasqvam se che pri men veche moje da sa hronificirali. Ti ot kolko vreme si gi otglejdash. Az se borq s tqh veche 5 godini i vse recidiv i maka i razocharovaniq veche taka sam se stresirala che i sex ne mi se pravi

Нерегистриран

#1039956 - 14.11.2005 17:38 [Re: Наташа Ростова]

А дали топлата водата трябва да е варена на котлона или може директно от чешмата/ бойлера? Може ли промивките да се правят без дамски душ, щото не ми е приятно да го ползвам.

Нерегистриран

#1057483 - 25.11.2005 23:01 [Re: Болничка]

Sled kato iz4etoh vsi4ki mnenij-ve4e sam napalno ot4ajna!jvno-otarvane njma!i az si gi nosj jvno ot dosta godini,lekuvam gi s kvo li ne(ginopevaril,canisten,batrafen i dr.) i pak se pojvjvat.zaedno s prijtelj mi se lekuvame....i pak...ili sled polov akt,ili sled menstruacia.....dali njma vrazka vidovete damski prevrazki???ginekologkata mi kaza izob6to da ne izpolzvam egednevni prevrazki.tuk pro4etoh mnenia 4e ob6toto sastojnie na organizma ima zna4enie.sigurno e taka.az imam ekzemi na racete i kraka,koito sa6to dalgi godini se ma4at da izlekuvat razni vidni dermatolozi.jvno cjlata mi krav e bolna ot GABI ili kakvoto e tam.rabotata e tam 4e i lekarite ne znajt i se izprobvat varhu men..............i ..kakav e izvoda......

Нерегистриран

#1087752 - 21.12.2005 01:03 [Re: Болничка]

ok a njakoi moje li da mi kaje kak i po kakwo se poznawa 4e i mujut se e zarazil : beli mu se ...kojata, ima bjalo te4enie ili kakwo stawa ...t.e kajete ta da znaem ako hwanem podobno nesto - pone da ne go predawame po natam

x100

Нерегистриран

#1091268 - 23.12.2005 13:39 [Re: Болничка]

Здравей.И аз си патя от вагинални гъбички от няколко години.освен това имам и генитален херпес, което усложнява още повече нещата.Лекарствата,които са ми помогнали са следните: Ginodaktarin,Ginopevaril, Clotrimazol-глобули и мехлем.Освен това има и един изпитан бабин цяр - промивки със хлебна сода,колкото можеш по-навътре.Обаче за последното трябва да си много търпелива и да постоянстваш, защото както знаеш гъбите са адски упорити и трябва повече време за премахването им.Това е което аз знам,надявам се да съм ти полезна.Желая ти успех.

Нерегистриран

#1112645 - 11.01.2006 15:21 [Re: Болничка]

Цитат:

най-доброто лекарство за гадните гъби е гинодактарин, след почти 2год ходене по мъките се оправих с него от трите глобули...невероятно, но факт

za vsichki vidove gybichki li stavat ili?
nam en mi biaha izcheznali sled edno lechenie,no za 2 mesetza se naloji da piya 4 vida antibiotika poneje sym si mnogo zle s imunnata sistema neshto i p ak se poiaviha i mahane niama!!!!!!!!!!!
i samo s tozi tova se opravi ili si pravila niakakvipromivki i si se mazala s neshto?
prechi li ako se maja primerno s klotrimanizol i si pravia promivki?molia niakoi da mi kaje

Нерегистриран

#1114679 - 12.01.2006 21:37 [Re: Болничка]

Трябва да се избягват честите вътрешни промивки,защото влагалището притежава естествена киселинност,която пречи на развитието на микроби и гъбички.Тази кисела реакция може да се промени и под въздействието на хранителен режим съдържащ много захар и ползването на дезодоранти и силни сапуни.Гъбички могат да се образуват и от приемането на антибиотици.

Нерегистриран

#1114686 - 12.01.2006 21:43 [Re: Болничка]

Забравих да добавя че гъбички могат да се появят и от презерватив и ежедневни превръзки.

Нерегистриран

#1114700 - 12.01.2006 21:50 [Re: Болничка]

Заедно с мазането си слагай и свещички клотримазол/първо свещичката и после мазилото/и така горе-долу 7-10дена.

Нерегистриран

#1114717 - 12.01.2006 22:00 [Re: Болничка]

Аз мисля,че водата трябва да бъде преварена и че не би могла без дамски душ да направиш промивката както трябва.Не е хич приятно,но на нас жените ни се налага често да правим неприятни неща

Нерегистриран

#1114800 - 12.01.2006 22:55 [Re: Болничка]

Налага се да гладите с ютия бельото си преди да го обуете след лечението на гъбички,за да не се заразите от бельото след като сте се излекувала.

Нерегистриран

#1116036 - 13.01.2006 17:18 [Re: Болничка]

а докато съм в цикъл дали може да се лекувам от гъбичките?
нещо пречи?ако някой нещо знае моля да сподели

Нерегистриран

#1117267 - 14.01.2006 18:40 [Re: Болничка]

Цитат:

а докато съм в цикъл дали може да се лекувам от гъбичките?
нещо пречи?ако някой нещо знае моля да сподели

Можеш, но единствено и само с орални медикаменти. Няма как да слагаш разни глобули. След като ти свърши цикъла продължаваш със свешичките ти изписани от гинеколога.

Нерегистриран

#1121250 - 17.01.2006 15:22 [Re: Болничка]

ne sym chela vsichko po temata i moje da se povtorq.no iskam da preporycham za dobavka kym lechenieto na gybichkite promivki s iod. vyv legen s voda se slagat 3-4 kapki iod.
dano da pomogna

Нерегистриран

#1131318 - 24.01.2006 14:41 [Re: Орешка]

проверете в www.citroseptbg.com
успех!

Нерегистриран

#1131410 - 24.01.2006 15:19 [Re: пей сърце]

пробвайте в www.citroseptbg.com
успех!
в листовката на самото лекарство има още информация.

Нерегистриран

#1131420 - 24.01.2006 15:27 [Re: Болничка]

Скъпа, имам твоя проблем от 13 години и не успях да намеря решение. Всичко е много комплексно и се иска дисциплина и постоянство. Виж на www.citroseptbg.com
Аз все още не съм готова да живея здравословно. Успех!

ilski
кукумицин

Регистриран: 12.04.2005
    #1132491 - 25.01.2006 10:32 [Re: Болничка]

Цитат:

Забравих да добавя че гъбички могат да се появят и от презерватив и ежедневни превръзки.

Ето това и мен ме притеснява, особено след като и гинеколожката ми го потвърди. Преди имах гъбички именно заради презервативите, бях алергична към точно определена марка. Кошмар!

А друго, което ми потвърди е, че 100% дълготрайно лечение на гъби - няма. Трябва постоянно да се приема нещо профилактично, общо взето - няма оправия.

Нерегистриран

#1158557 - 13.02.2006 14:07 [Re: Болничка]

zdraveite, sjte se opitam da vi pomogna kato vi nasocha kam Dr Tsvetkov - ginekolog vav II-ra gradska bolnitsa, izsledvaniata mi posochiha rezultati kato vashite, a imeno nalichie na candida. lechenieto ne beshe leko no se izlekuvah. vajno e partniora vi da se obarne kam specialist i da se lekuva. uspeh

Нерегистриран

#1159320 - 14.02.2006 00:34 [Re: Болничка]

Здравейте,
Аз имах подобен проблем преди 1-2 години,но се излекувах съвсем случайно.Естествено и аз нямах пари в България, но стана така, че заживях в Обединеното Кралство.В България са ме лекували по всякакви начини,но без резултат(вече не помня с какво лекарство).В Англия се излекувах с едно хапче DEFLUCAN ONE.Това е само едно хапче в опаковка,явно е много силно нямам представа,но се взема веднъж орално.Никакви такива 6 месеца терапия.Заедно с това ви трябва една опаковка CANESTEN COMBI, в която се съдържа ЕДНО хапче(прилага се вагинално) и малка тубичка с Canesten Cream.
Аз лично съм го вземала само веднъж оттогава насам и съм като нова Всички гъбички и сирбежи изчезнаха.Има една малка тайна обаче:Трябва партньорът ви също да изпие едно хапче DEFLUCAN ONE,в противен случай пак ще прихванете гъбички.
Незнам дали го има в България,но ако го има,предполагам ще е около 50 лева най-малко.
Успех!
Ако има лекар с мнение за това лекарство,моля споделете!

Нерегистриран

#1160938 - 15.02.2006 11:25 [Re: Болничка]

А кога точно се провежда лечението: след цикъла, на определен ден от цикъла или е без значение?

Нерегистриран

#1161101 - 15.02.2006 13:19 [Re: Болничка]

Цитат:

А кога точно се провежда лечението: след цикъла, на определен ден от цикъла или е без значение?

Ами няма значение...не съм пробвала по време на цикъл...по-добре да не си в цикъл...

Нерегистриран

#1186678 - 11.03.2006 19:35 [Re: Болничка]

Имам гъбички помогнете ми
отидах на лекар казаха ми да пия низорал и вагинални глобулки дали ште се излекувам с тях
кажете ми ефикасно лекарство за мен и за приятеля ми
тои понеже не е здравно осигурен и неможе да ходи на лекар
кажете нешто и за него Помогнете ни

Нерегистриран

#1186679 - 11.03.2006 19:38 [Re: Болничка]

между другото форума е страхотен благодаря че ва има наистина малко или много сте полезни

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #1186683 - 11.03.2006 19:44 [Re: Болничка]

единственото "домашно" средство, което дава известен резултат е киселото мляко (прилага се външно). След като имаш толкова съмнения относно медикаментите, опитай с него.

--------------------
Если Вас что-то смущает во мне - не нужно ставить меня в известность, попробуйте пережить потрясение самостоятельно!

Редактирано от admiral (11.03.2006 19:46)

^Sweet^
неориентиран

Регистриран: 11.03.2006
    #1186782 - 11.03.2006 22:58 [Re: admiral]

"кисело мляко"? мажа се с кисело мляко?
колко време седя така и колко често трябва да го правя?
а това може ли да го прилага и приятеля ми ?
сериозно киселото мляко ли помага ?

admiral
на андорския флот

#1187564 - 13.03.2006 00:25 [Re: ^Sweet^]

Не винаги помага, предполагам, че зависи от щама и общото РН на пациента. Не съм медик. Но киселото мляко не е силно оръжие, та бих препоръчал ако ще се прилага, да се прави всеки ден и от двамата поне 10-12 дена, защото при нередовно прилагане на гъбичките се дава възможност да се приспособят и тогава борбата с тях става по-трудна.

Цитат:

а това може ли да го прилага и приятеля ми ?

естествено.

--------------------
Если Вас что-то смущает во мне - не нужно ставить меня в известность, попробуйте пережить потрясение самостоятельно!

Редактирано от admiral (13.03.2006 00:26)

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1187573 - 13.03.2006 00:49 [Re: admiral]

Ти това някога пробвал ли си го сам или някоя от твоите партньорки?
И кое точно кисело мляко, това сухото ли?

На мен ми се струва много несериозно това, ако някой друг го е чувал, ще се радвам да сподели.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Нерегистриран

#1190543 - 15.03.2006 10:17 [Re: Болничка]

Здравейте, прочетох всички мнения, но не разбрах какво точно представляват гъбичките. До сега не съм имала оплаквания, но напоследък забелязвам, че понякога ми се появява някакво течение и след него остават едни такива белички неща (незнам как да ги нарека), като мазни... Дали това са гъбички, няма ги постоянно, а само понякога, ако съм настинала например. И какво могат да причинят гъбичките? Ако съм ги имала, а не съм разбрала? Извинявам се за невежеството си

admiral
на андорския флот

#1190561 - 15.03.2006 10:38 [Re: Glezlichka]

Не, не съм го пробвал лично. Само го четох:

In manchen Faellen hat es sich bewaehrt, schon bei Beginn der ersten Symptome sofort ohne aerztliche Kontrolle eine Lokaltherapie zu beginnen. Hier reichen die alternativen Methoden von mit Joghurt getraenkten Tampons zur Unterstuetzung des Scheidenmilieus bis hin zu eingefuehrten Knoblauchzehen.

Редактирано от admiral (15.03.2006 10:39)

Отто
Човек

#1190652 - 15.03.2006 11:44 [Re: admiral]

Да,това наистина действа.Писал сьм го и по старите теми.

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

Kira

Регистриран: 01.01.2005
    #1190815 - 15.03.2006 13:45 [Re: admiral]

Мисля, че с млечна киселина е по-удачно, продава се в апктеките. Все пак, не знам дали има кисело мляко,на което мога да се доверя чак до там, освен ако не си го произвеждам сама

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1191224 - 15.03.2006 18:06 [Re: admiral]

За пръв път го чувам. По темата съм доста запозната и не познавам никой, който да го е правил. Дано има ефект...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Kira

#1191312 - 15.03.2006 19:53 [Re: Glezlichka]

Казват, че е ефективно, но аз бих пробвала само с млечна киселина...не знам дали в по-предните страници на темата някой го е споменал, но много момичета са доволни от Ентеросан, старото му име е Лактофлор.Аз обаче трудно го намирам в аптеките, но иначе е наистина ефективно.Ето малко повече инфо:
http://enterosan.net/products.php

Нерегистриран

#1193236 - 17.03.2006 12:22 [Re: Kira]

Би ли пояснила, моля те, при Ентеросан/ Лактофлор за вагинални глобули ли става въпрос или за таблетки за орален прием?

Kira

#1193899 - 17.03.2006 19:16 [Re: Болничка]

Специално за гъби, препоръчва се да се приемат и двете - и тези за орален прием, и свещичките, които са 30 на брой. Прави се една серия мисля. Цената на хапченцата, който се пият разбрах че е към 11 лв.

Нерегистриран

#1218011 - 06.04.2006 00:24 [Re: lyngstad]

Аз като бљах в БГ,се лекувах с Фунголон,то е само 1 хапче и проблем никакув,а сега като не сум си в БГ и като в случаљ ми се налага да пиа нешо и незнам как да го турсљ.Нљкои знае ли в Германиа какво мога да потурсиа в аптеките,без рецепта?Извинљвам се за грешките,но нљмам кирилица
Поздрав на всички

Хайди
почетен член

Регистриран: 16.06.2005
От: The City That Works
    #1236166 - 22.04.2006 16:25 [Re: Болничка]

Мисля ,че това е полезно
http://www.doktor.ru/pi/STA/lec.htm
http://www.sheilashea.com/candida.html

Редактирано от Хайди (22.04.2006 16:29)

admiral
на андорския флот

#1236177 - 22.04.2006 16:51 [Re: Болничка]

Цитат:

Нљкои знае ли в Германиа какво мога да потурсиа в аптеките,без рецепта?

Diflucan® by Pfizer Pharmaceuticals

--------------------

Нерегистриран

#1241468 - 27.04.2006 19:01 [Re: admiral]

Zdraweite! Iskam da wi pomolq da mi dadete nqkakwo mnenie po problema koito imam, dali towa koeto imam sa gabi4ki ili waginalna infekciq. Predi dwa dni imah polow kontakt s priqtelq mi (koito za poqsnenie mi e parwiqt intimen partnior i do sega ne sam bila s nikoi drug oswen nego), po wreme na akta izpolzwahme prezerwatiw, no 10-15 minuti sled towa polu4ih sarbej i ujasni bolki okolo waginata i sramnite ustni, do dnes wse o6te me sarbi i kato doplanenie otwora na waginata mi e pobelql i sa6to taka okolo nego imam za4erwqwaniqse, spored men sam polu4ila ne6to kato protarkwane ot prezerwatiwa. Spored was kakwo e oda4noto re6enie w tozi slu4ai! Blagodarq wi predwaritelno!:)

Нерегистриран

#1242255 - 28.04.2006 10:44 [Re: Болничка]

Мацка, не е протъркване, това са гъбички и няма да минат от само себе си! Не отлагай ходенето при гинеколог, той/ тя ще те прегледа и назначи съответно лечение - в противен случай гъбичките ще се увеличат. Успех!

Kira

#1244110 - 29.04.2006 22:14 [Re: Болничка]

Е нали са ползвали презерватив, откъде тия гъби
Вероятно е протъркване, но това не ти пречи да идеш на гинеколог, така или иначе от тук нататък това трябва да ти стане редовна практика на всеки 6 месеца, след като водиш полов живот.

Нерегистриран

#1249384 - 04.05.2006 19:00 [Re: Kira]

Mnogo blagodarq za otgoworite, az wse o6te ne sam hodila ne ginekolog poneje me e strah, no si prawih promiwki s te4en iodasept i nqkakwo bilkowo krem4e i we4e mi nqma ni6to. Kogato sabera malko kuraj, otiwam na lekar za edno s priqtelq mi da ni widi i dwamata:) Blagodarq wi pak!

Нерегистриран

#1249816 - 05.05.2006 08:15 [Re: Болничка]

Miene i negni promivki s vinen otset i voda 5 supeni lugitsi otcet na 10 s.l. voda 4-5 puti na den.Pamuchno beljo ,koeto se smenia sled vsiako podmivane i se pere otdelno i isvariava.Susto sa muga vi.Nikakvi mlechni produkti.Ot bilkite podmivane s otvara ot masterka herba thimy.Uspeh Edin dok ot chgbina

Petrovа_
Myryam-Channah

Регистриран: 21.04.2006
От: сънищата
    #1249921 - 05.05.2006 10:12 [Re: Болничка]

Цитат:

az wse o6te ne sam hodila ne ginekolog poneje me e strah

Мисля, че всякакви самолечения не са много удачни, особено когато става въпрос за част от организма, върху която нямаш преки наблюдения. В смисъл не можеш да надникнеш оздравяла ли си или не.
Цитат:

Kogato sabera malko kuraj, otiwam na lekar

Защо те е страх, не виждам причина за паника. Все пак гинеколог трябва да се посещава поне веднъж годишно за профилактика и взимане на материал за цитонамазка.

--------------------
"... а beautiful nightmare ..."

Юнона
разсеяна

Регистриран: 29.03.2006
    #1251490 - 06.05.2006 20:44 [Re: Болничка]

Цитат:

Miene i negni promivki s vinen otset i voda 5 supeni lugitsi otcet na 10 s.l. voda 4-5 puti na den.Pamuchno beljo ,koeto se smenia sled vsiako podmivane i se pere otdelno i isvariava.Susto sa muga vi.Nikakvi mlechni produkti.Ot bilkite podmivane s otvara ot masterka herba thimy.Uspeh Edin dok ot chgbina

Първо - тук пишем на латиница, има лесен начин да транслитерирате писанията си.
Второ - оцетът не е ли противопоказен при вагинални гъбички? Известно е, че те се образуват в кисела среда, поради което лекарите препоръчват промивки с лайка и сода бикарбонат. Оцет се ползва при трихомона, тъй като там средата е алкална. Поне това твърдят гинеколозите, които съм посещавала, такива препоръки откривам и в различни издания, предназначени за широката публика.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1251501 - 06.05.2006 20:59 [Re: Юнона]

И аз така знам,че средата трябва да се алкализира.Гъбичките виреят в кисела среда!Ефикасни са промивки с Йодасепт или Калиев перманганат,а вечер вагинални таблетки Низорал или крем Батрафен.Може би има още по-нови и силни препарати.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Нерегистриран

#1453675 - 03.10.2006 10:36 [Re: deputatkata]

Четох, четох, но никъде не прочетох симптоминте при мъжа хванал гъбички. ще споделил ли някой все пак.

Нерегистриран

въпрос....моля ви помогнете
    #1453759 - 03.10.2006 11:57 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

много се съмнявам дали имам гъбички...имам доста силно вагинално течение...но от това по течното,което се отделя принципно при полов контакт...освен това имам сърбеж по гениталите...не знам друго анормално нямам и за това много се чудя какво ми е а на генеколог ме е страх да отида :o

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
Re: въпрос....моля ви помогнете
    #1455326 - 04.10.2006 13:22 [Re: Болничка]

Най-добре отиди. Аз минах само с някакви промивки!

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

poem
търсеща

Регистриран: 25.07.2006
    #1456346 - 04.10.2006 23:44 [Re: ГолЕмо Диване]

за аналното затапване и аз не съм чувала. иначе аз се излекувах с едномесечно лечение- първо някакви глобуси, после антибиотици + едно гелче което се поставя с нещо като спринцовка еднократно и действа 3 дена. Имена не се сещам защото беше отдавна, но преди месец си правих изледвания и нищо ми нямаше. А лекарката ми каза за да нямам такива проблеми след прием на антибиотици да приемам заедно с тях и витамин б-комплекс.Явно върши работа

--------------------
...тихо малко ...тихо ...

Нерегистриран

#1469990 - 14.10.2006 09:52 [Re: poem]

Здравейте.Имам сериозен и постоянен партньор от доста време и винаги го правехме с презерватив.Веднъж обаче решихме без и Хоп - Гъбички.От 2 седмици се лекувам аз,той от няколко дена.Мисълта ми е: възможно ли е той да си ги е имал месеци наред без да са предизвиквали нещо сериозно у него така че да не забележи,защото аз нито съм употребявала антибиотици,нито нищо от възможните причинители на КАндида албиканс.Някъде по - горе четох че ако не усещам някакво притеснение след лечението да оставя организма ми сам да се справи с тях.Сърбежът ми се намали до минимум,течението съшо и общо взето не ми пречат слава Богу.Вторият ми въпрос е може ли да правя секс(с презерватив ест) или е по - добре да изчакам симптомите да изчезнат напълно? По времето на приемане на вагинални таблетки знам че не трябва, а след приключване на лечението с тях? Имам предвид раздразва ли ги това по някакъв начин,забавяйки процеса на оздравяване? Предварително Ви благодаря и се извинявам ако въпросите ми са вече повторени или глупави.Още веднъж благодаря и още нещо: Вярвайте че ще се разкарат и НЕ се отчайвайте, ние сме по - силни от гадините!!!

poem
търсеща

Регистриран: 25.07.2006
    #1470785 - 14.10.2006 23:24 [Re: Болничка]

Доколкото знам правенето на секс с презерватив не окзво влияние. Може разбира се да си ги е имал с месеци без симптоми, а защо си мислиш, че те се хващат само при полов контакт или след прием на антибиотици? Четос статия в която се твърдеше, че по статистически данни всяка трета жена посетила обществин тоалет вече си има гадинките, а около 6 на 100/отново посетили някой обществен тоалет/ прихващат др болест предавана по полов път. Въобще голяма ужасия! Но се лекува и ... няма страшно- бъди търпелива и упорита...и ходи поне три пъти годишно на генеколог да те преглежда- така ще държиш положението под контрол

--------------------
...тихо малко ...тихо ...

Нерегистриран

#1478647 - 20.10.2006 16:47 [Re: Болничка]

Здравейте!
Имам сериозен приятел от 1 година, казвам това, защото не си изневеряваме. Ето каква е ситуацията. По принцип използваме DUREX и всичко разбира се беше наред, но един ден той взе SPORTEX и то от най-тънките, които на всичкото отгоре съдържали спермицид, което аз разбрах след като ме бяха нападнали тези гъбички вече. По време на акта презервативът се скъса. На следващия ден усетих, че нещо не е наред с мен там долу, а на по-следващия си имах явни симптоми на гъбички. Въпросът ми е възможно ли е спермицидът, който се е съдържал в презерватива да е нарушил Ph-то във вагината ми и за това да са се получили тези гъбички. Ходих на лекар и сега си чакам резулатите от изслеванията, но той каза, че най-вероятно е Кандидоза. За цяла година връзка до сега (до момента в който, употребихме този презерватив) не съм имала абсолютно никакви проблеми. Между другото на приятелят ми му няма нищо. И за това се чудя дали не е от презерватива. Достатъчна причина ли е наличието на спермицид в презерватива за да ми се появят гъбички? Между другото доста често го правиме и без презерватив и нищо лошо не е ставало. Аз усещам, че тоя спермицд е виновен, обаче, ако и вие имате мнение по- компетентно от моето моля споделете БЛАГОДАРЯ ВИ!

eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
    #1479009 - 20.10.2006 20:25 [Re: Болничка]

ole, do gu6a mi doide da pi6a edno i su6to i nikoi dane go 4ete i vseki put da gledam nova tema za tia gubi4ki

ZA POSLEDEN PUT 6TE GO NAPI6A

LE4ENIE NA GUBI4KI:
1. otivate da vi napraviat mikrobiologia za da stane iasno naistina li sa gubi4ki i dali ne e ne6to drugo
2. ako sa gubi4ki - le4enieto im/ako ne sa hroni4ni/ e slednoto:

Clotrimazol, vaginalni tabletki - po 2 na den, za 3 ili 6 dena
+ Diflucan - 1 kapsula, vzima se samo 1 put, purvia den
ako gubite sa hroni4ni - su6toto koeto napisah po-gore, no v kraia na vsiaka menstruacia - po 1 kapsula diflucan
ako ne pomaga - otivate na ginekolog za da se preceni sustoianieto vi

--------------------
man is as big as his dreams are...

judith
неориентиран

Регистриран: 06.11.2006
    #1504204 - 06.11.2006 20:01 [Re: lyngstad]

Четох, незная доколко изчерпателно из форума, имам няколко въпроса.
Няколко годишното (засега неуспешно) лечение на гъбички Candida alb. ще даде ли отражение на способността ми след някоя и друга година да имам дете?
Ако бременността е факт възможно ли е лечение през цялото време на бременността, както повечето знаете, състоянието без лечение е нетърпимо?
Как гъбичките могат да се отразят на плода/ детето ако ги има през цялото време?
Балгодаря!

Micaela
новак

Регистриран: 22.09.2006
    #1506081 - 07.11.2006 21:58 [Re: Болничка]

Първо - секса с презерватив не е много препоръчителен, защото понякога смазката върху презерватива също води до гъбички - случвало ми се е. Отиди в най-близката аптеки и попитай за вагинални свещички против гъбички - Гино дактарин, ако няма попитай за аналогични, които са три в опаковка, не мога сега да се сетя как се кзваха. Слагаш ги и след няколко дни забравяш за това. А приятелят ти задължително да пие една седмица поне низорал.

--------------------
ДОМАШЕН ЛЕКАР - ВСИЧКО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЕ!

judith
неориентиран

Регистриран: 06.11.2006
    #1507390 - 08.11.2006 18:29 [Re: Micaela]

Низорала е изключително слабо лекарство

Нерегистриран

#1507404 - 08.11.2006 18:43 [Re: lyngstad]

На мен не са ми взимали секрет,но ми изписаха Макмирор,някой да го е ползвал.Видях в листовката че трябва да се поставя във влагалището със спринцовка само съдържанието на капсулата.Но лекари са ми казвали че мога да набутвам цялата капсула навътре без спринцовка.Но ме е страх че тая капсула не се разтваря достатъчно и вреди.Има ли такава вероятност според вас.Ако не се лекува продължително течение какво става?

Нерегистриран

#1507412 - 08.11.2006 18:49 [Re: lyngstad]

На мен ми изписаха Макмирор за течение,без да ми взимат секрет,лекарят каза че са гъбички.Как се ползва,доктора ми каза да набутвам капсулата навътре във влагалището.На упътването обаче пише че със спринцовка,в която се слага съдържанието на капсулата.Ама спринцовка липсва в опаковката.Тази капсула не вреди ли и разтваря ли се добре?И ако не се лекува дълго време течение,какво става?

Нерегистриран

#1558835 - 19.12.2006 00:38 [Re: judith]

az imah gabi4ki prez cqlata si bremennost po4ti. lekuvah se prez cqloto vreme s vsginalni tabletki. deteto mi se rodi v na4aloto na 9tiq meseci teje6e 2 kg. pediatrite mi kazaha 4e e vazmojno tova da e pri4inata

Нерегистриран

#1574446 - 02.01.2007 19:05 [Re: Болничка]

здравейте на всички!!!
наистина се радвам, че съществува този форум защото си отговорих на много въпроси....наскоро и на мен ми откриха гъбички....днеска приключих лечението си....изпих и последното хапче и си сложих и последната глобула но цялото лечение беше за 5 дни и не мога да бъда сигурна че съм ги изчистила...откри ми ги лекарката ми в бургас, но сега съм в софия и нямам възможност да пътувам така че ви моля да ми препоръчате добри генеколози за консултация из столицата, от които сте доволни и са ви помогнали....ще съм ви много благодарна

Нерегистриран

#1577707 - 05.01.2007 10:25 [Re: Болничка]

neznam dali ste izpolzvali,no ako ne ste opitaite s mukomaks 150.pomagat naistina

Нерегистриран

#1578095 - 05.01.2007 15:09 [Re: Болничка]

и аз страдам вече година от тези гъбички, пих какво ли не просто незнам, нямам желание и на лекар да ходя потроших толкова пари за лекарства и нищо изчезнат за месец и пак и пак. Искам да попитам как се пие този мукомакс. Много ще съм ви благодарна

Нерегистриран

#1585562 - 10.01.2007 16:01 [Re: admiral]

ами пробвай Clotrimazol, в Англия се взима без рецепта, значи и в Германия сигурно ще може

Нерегистриран

#1588255 - 12.01.2007 06:02 [Re: Болничка]

Извинявам се, че връщам отново темата на дневен ред, но никъде не прочетох - постоянният партньор не трябва ли също да взима лекарства? Иначе не се ли получава, че си ги обменяме взаимно?

D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
    #1588447 - 12.01.2007 10:22 [Re: Болничка]

да задължително приема и той

BrBa
99

Регистриран: 18.03.2006
    #1611885 - 26.01.2007 16:35 [Re: Болничка]

Някой може ли да ми каже колко горе долу струват Tinidazol и Clotrimazol

--------------------

Bokus
любопитен

Регистриран: 31.10.2005
    #1611932 - 26.01.2007 17:02 [Re: BrBa]

Tinidazol таблетки е около 3.50 лв за четири таблетки, а Clotrimazol крем е горе-доли на същата цена. Clotrimazol вагинални глобули са около 5.5-6 лв мисля

BrBa
99

Регистриран: 18.03.2006
    #1611940 - 26.01.2007 17:06 [Re: Bokus]

Цитат:

Tinidazol таблетки е около 3.50 лв за четири таблетки, а Clotrimazol крем е горе-доли на същата цена. Clotrimazol вагинални глобули са около 5.5-6 лв мисля

Много ти благодаря за информацията,остава само да сметна колко опаковки ми трябват за 8 и 12дневно лечение съответно!

--------------------

antoniag
неориентиран

Регистриран: 14.02.2007
    #1635695 - 14.02.2007 10:31 [Re: BrBa]

Помогнете че незнам какво да правя!!!! Ходих на профилактичен преглед правих си микробиология и цитуна маска! Казаха ми че имам гъби4ки! Нямам никакви симптоми и оплаквания всичко ми е ок имам връзка с едно момче от 2 години и на него му няма нищо! Да ги лекувам ли? Помогнете! Възможно ли е да са объркали?

Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #1635701 - 14.02.2007 10:34 [Re: antoniag]

задължително се лекувайте двамата.а момчето мина ли преглед или само видимо му няма нищо????

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

antoniag
неориентиран

#1635720 - 14.02.2007 10:40 [Re: Алиса]

ами след като на мен ми казаха че имам и той ходи! Ниама му нищо а ние не се пазим и не се спираме ......оффф незнам...

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1635913 - 14.02.2007 11:50 [Re: antoniag]

Значи въпросът е какви са гъбичките. Защото често колеги използват "гъбички", а имат предвид "хламидия"
Затова - уточни.

antoniag
неориентиран

#1636524 - 14.02.2007 20:10 [Re: Dr.G]

Candida alb...natatuk ne i raz4itam i posle e pisala....E lolt-kontaminant ili ne6to takova....

antoniag
неориентиран

#1636528 - 14.02.2007 20:14 [Re: antoniag]

kaza mi 4e mi niamalo ni6to seriozno .....ama mi ispisa lekarstva za 150 lv.....i iska da hodia o6te dva puti do kraia na meseca na pregled koito struva 40 lv. edinia ....moga da si go pozvolia ama mai triabva da otida na drug lekar vie kak vijdate cialata situacia...

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1636936 - 15.02.2007 10:16 [Re: antoniag]

Кандидата се намира нормално там. И се активира и размножава само при наличие на благоприятна среда, т.е. при стрес, употреба на широкоспектърни антибиотици, които унищожават нормалната флора на влагалището, подтискане на имунната система, употреба на някои видове сапуни... Тогава се налага лечение.
В останалите случаи лечение не се налага.

antoniag
неориентиран

#1637091 - 15.02.2007 12:11 [Re: Dr.G]

Явно искат да ми взвмат паричките.....аз ще отида за всеки случаи и на друг специалист защото не виждам какво трябва да лекувам като ми няма нищо от симптомите .......благодаря много че ми разяснихте много неша !!! Обичаите се и се пазете!!!

Алиса
лъвица

#1637118 - 15.02.2007 12:39 [Re: antoniag]

защо не пробваш през здравна каса????

--------------------

antoniag
неориентиран

#1637127 - 15.02.2007 12:51 [Re: Алиса]

аз мога да си платя на частно ама не виждам смисъл като се чуствам добре да лекувам гадните гъби които са си по-принцип там нямам течение нямам сърбеж няма зачервяване ....аз много се съмнявам че изобщо ги имам защото ако ги имах не трябваше ли и приятеля ми да ги има ? ще отида на друг лекар за всеки случай че шега небива с тия неща!

Алиса
лъвица

#1637150 - 15.02.2007 13:10 [Re: antoniag]

Цитат:

аз мога да си платя на частно ама не виждам смисъл като се чуствам добре да лекувам гадните гъби които са си по-принцип там нямам течение нямам сърбеж няма зачервяване ....аз много се съмнявам че изобщо ги имам защото ако ги имах не трябваше ли и приятеля ми да ги има ? ще отида на друг лекар за всеки случай че шега небива с тия неща!

най-малкото могат тия гъбички които ти толкова подценяваш да ти създадат много проблеми в бъдеще. това че приятеля ти няма няма значение лечението се назначава и за двамата. все пак всеки си прави своя избор дали да се лекува, ти решаваш но сериозно ти говоря гъбичките създават много проблеми

--------------------

nancy_to_
неориентиран

Регистриран: 29.03.2007
Re: въпрос....моля ви помогнете
    #1689935 - 29.03.2007 11:06 [Re: Болничка]

здравеите,
аз ве4е пове4е от 2 години вла4а тия гъби.адски са гадни.незнам какво да правия ве4е.сменила съм двама гинеколози.първият ми предписа ле4ение с клотримазол за мен и приятеля ми заедно с нистатин ако не се лъжа.след тфа еднократно пихме (пак двамата) микосист заедно с 1 вагинално крем4е пак ни6то.после фунголон 150мг за 3 месеца като успоредно с него и глобули гино певарил.спрях фунголона и пак сам с гъбите.нз ве4е какво да правя.да не говоря за тия куп промивки които само нару6ават естественото pH на средата.

Гасия
почетен член
**

Регистриран: 19.11.2006
    #1704379 - 10.04.2007 00:42 [Re: Алиса]

Промивки със сода бикарбонат действа добре

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 61286

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2012 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.356 seconds in which 0.293 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.