ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1
minakara
все по-добре ориентиран

Регистриран: 03.05.2012
От: Варна/Чикаго
Права по зелена карта
    #3330629 - 04.01.2016 18:36

Здравейте на всички, намирам се в следната ситуация: Имам зелена карта, излязох от Щатите февруари 2014, в БГ съм, през февруари 2015 влзох за 2 седмици в страната и сега почти изтича 1 година от последното ми излизане от САЩ. До колкото съм запозната трябва в рамките на 12 месеца да вляза отново, за да не загубя правата си по зелената карта.

Бихте ли се включили с коментар дали мога да си позволя да пресроча 12те месеца и например да пътувам до Щатите през април? Дали ще ме спрат емиграционните или няма да е проблем?

--------------------
If you can't say anything nice, don't say anything at all

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Права по зелена карта
    #3330659 - 04.01.2016 21:18 [Re: minakara]

Тази тема сме я нищили поне 1,023 пъти досега

За 1,024-ти път: единственото *право*, което зелената карта ти дава, е да живееш и да работиш в САЩ. Останалото са задължения, като:
- да плащаш данъци в САЩ
- да поддържаш квартира в САЩ
- да живееш в САЩ
- и прочие в САЩ
Живеейки в друга държава през по-голямата част от годината се смята за изоставяне на статута "зелена карта" и съответно същата може да бъде иззета.
Всичко зависи на 100 % от граничния офицер. Имало е случаи някой да не е влизал в САЩ няколко години, и да е минал без да му зададат и един въпрос. Повече обаче са случаите да се заядат, ако си бил извън Щатите само за няколко седмици.
Всеки сам се преценява за какво точно му е тази зелена карта и дали си заслужава да се рискува.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

maniak_1
новак

Регистриран: 20.05.2008
От: Разград
    #3345883 - 27.03.2016 15:47 [Re: minakara]

Привет, на мен пък ми изникна следната ситуация: 2009г. заминах за САЩ със зелена карта, прибрах се в България септември 2010г. поради семейни причини. От тогава все ми се иска пак да ида в САЩ, но както знаем не трябва да се отсъства повече от 6 месеца без предупреждение и изтъкване на причините. Та в един слънчев ден реших да ходя да работя на круизен кораб в САЩ и ходих на интервю за виза C1/D съвсем скоро. Доколкото знам това е транзитна(моряшка виза). Нямах никакъв проблем интервюиращата беше много приятна жена естетсвено видя, че имам зелена карта и само ме попита защо съм се върнал. Аз си я носех, ако ми я поиска, но не каза нищо да я давам или прочие. Дори ми дадоха 10г. виза Сега на 8-ми април излитам за Ню Орлиънс и се чудя тази зелена карта какво става с нея при положение, че пише валидност април 2019г. Малко странна ситуация, защото все пак ще вляза в Америка с другата виза С1/D, а доколкото знам с нея не мога да обикалям из щатите след като ми изтече договора за работа. Пък на мен ми се иска да ида на гости на приятели.

Paul24
Супер Потребител

Регистриран: 27.03.2016
    #3347724 - 05.04.2016 00:15 [Re: maniak_1]

Здравейте колеги и колежки! Получавам противоречива информация относно даден въпрос и бих искал да чуя мнението на хора КОИТО всъщност знаят отговорът и могат да ми помогнат.

Приятелка получи ЗК миналата година и сега е във щатите. Тя прави всичко възможно да ме доведе в щатите. Вече всички знаем 2та варианта, ЗК или брак за оставане легално. Обаче работата е там, че тя била информирана от приятел че оженя ли се за някой със зелена карта или дори американски гражданин по закон първата година, след брака няма да имам право да работя поради факта че точно толкова време отнема формулирането на документите ми от правителството или нещо такова. ето линк с който тя ме снабди линк на който пък казва че взимането на виза отнема година, което също е странно
Обаче от други приятели които живеят щатите от край време ми казват, че няма такова нещо и си бачкат. Също така преди приятелката ми да спомене това, не го бях чувал. Моля ви за вашите знания по въпроса.

Благодаря

--------------------
-Obsessed- is a word the lazy use to describe the dedicated.

Werewolf♚
император

Регистриран: 27.04.2014
    #3347748 - 05.04.2016 01:13 [Re: Paul24]

уеб страница

--------------------
What has happened has happened. The water you once poured into the wine cannot be drained off again, but everything changes. You can make a fresh start with your final breath.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3347755 - 05.04.2016 01:42 [Re: Paul24]

Много ти е пълна главата с бръмбари! Всеки е казал по нещо вярно, но докато не си седнеш на д-то и да прочетеш, няма да стане, освен ако нямаш пари за адвокат.
Начините за женитба са 2

1. Женитба за зеленокартовец
- сватба в БГ, подава ти се петиция (I-130), чакаш около 2г в БГ да ти излезе датата, момата доказва, че има доходи да те издържа, дават ти на интервю зелената карта и си бачкаш от ден 1 на стъпването ти в САЩ
- идваш в САЩ, жениш се за зеленокартовец, подава ти I-130, оставаш 2 години нелегален, докато ти излезе датата на петицията, гризваш здраво дървото откъм работа или в най-добрият случай се гаврят с тебе за жълти стотинки, защото си без документи, след 2 години пък те екстрадират, защото ще идеш да си искаш зелената карта, а те ще ти наложат 10 годишен бан за влизане в държавата.

2. Женитба за гражданин
- сватба в БГ, I-130, булката доказва доходи, след 6-8 месеца интервю, зелената карта в джоба и бам в Америка на първата изпречила ти се работа.
- булката подава годеническа виза за теб, ти Фърчиш на следващият ден след одобрението, имаш 3 месеца да се ожениш за нея и тук точно не съм наясно колко време отнема обработката на документите, но не вярвам да са повече от 3.

Сега отиваш в другият форум и изчиташ всички теми, засягащи твоите тревоги, но ако питаш мен, ако искаш да стане сега и веднага не си губи времето в четене, няма сми

http://forum.all.bg/postlist.php/Cat/0/Board/emigusa

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Andreev13
член
*

Регистриран: 22.05.2014
    #3382915 - 29.12.2016 11:48 [Re: maniak_1]

Та какво се случва наистина със зелената ти карта, тъй като и аз съм в България повече от година, но не съм се отказал напълно от американската мечта:)?Весели празници на всички!:)

KMET@
с голям член
**

Регистриран: 04.11.2012
    #3386262 - 22.01.2017 00:09 [Re: Andreev13]

Закачам се за последното мнение. Имам зелена карта от 2014 год и досега ходих 3 пъти в Сащ , първи път за 5 месеца , после пауза 11 месеца в Бг, обратно в Сащ за 15 дни да я подновя и след това пак престой от 6 месеца в БГ , миналото лято бях за 5 месеца, сега пак съм в БГ за 6 месеца и на лято обратно в Сащ. Та мисълта ми е че ако си ходих периодично и поработваш малко всичко е ок със статута на зелената карта. Излиза ми по на сметка сезонна работа и да си харча спестените пари в БГ. Не ангажирам никого с моето мнение,просто споделям .

maniak_1
новак

Регистриран: 20.05.2008
От: Разград
    #3394115 - 13.03.2017 22:06 [Re: Andreev13]

Цитат:

Та какво се случва наистина със зелената ти карта, тъй като и аз съм в България повече от година, но не съм се отказал напълно от американската мечта:)?Весели празници на всички!:)

Колега, аз съм в България. Поработих на кораб, но не е за мен този живот. Не съм ползвал зелената карта от 6 години и половина, ама се замислям дали да не взема билет и да пробвам да вляза?

Страници: 1

Допълнителна информация
5 регистрирани и 86 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4933

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.02 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.