ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Говорилнята

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
bluevision
неориентиран

Регистриран: 07.02.2011
Re: Юнион Ивкони - отврат!!!
    #2748929 - 07.02.2011 17:37 [Re: _nadejda]

Здравейте на всички опарени от тази прекрасна фирма "Юнион Ивкони". Бих искала да споделя и моите преживявания, причина за които беше въпросната фирма.

На 04.02.2011г. си закупих двупосочен билет на Автобусния превозвач "Юнион Ивкони" по маршрута София - Стара Загора и съптветно Стара Загора - София. Тръгването по маршрута София - Стара Загора бе в 08:00 на 05.02.2011г. от Централна автогара "Сердика", гр. София, като ми бе дадено запазено място №12, след като изразих своето предпочитание ако има възможност да бъде по напред и до прозореца. Съответно качвайки се в автобуса се оказа, че на въпросното място №12 вече има пътник, който твърдеше че шофьора му е дал това място и че няма да се премести понеже пътува от Гърция. Обръщайки се за помощ към шофьора на автобуса, ми бе казано просто да седна на друго място и от страна на шофьора на автобуса не бяха взети никакви мерки по въпроса с дублирането на местата. Освен това се оказа че на още 6-7 човека местата се дублират. В такъв случай какъв е смисълът да се пишат местата на билетите, след като пътниците така или иначе не стоят на тези места.

По обратния маршрут картинката беше доста по зле. Пътуването беше на 06.02.2011г., 14:00 часа от Автогара Стара Загора за София. Отново качвайки се в автобуса с ужас установих че на даденото ми място №20 вече имаше пътник, на чийто билет също пишеше място №20. Отново бях принудена да стоя на място, което не бях избрала. Освен това автобуса беше 49 местен, а продадените билети бяха 51. На една жена беше продаден билет без посочено място по маршрута Ямбол - София. Съответно двама от пътниците бяха принудени да стоят най-отпред рядом до шофьора където, обикновенно стои вторият шофьор или стюардесата. А вторият шофьор по време на пътуването стоеше на стълбите. Отново имаше няколко дублирани места и отново никаква реакция от страна на шофьорите, освен да седнем където има места. Както можете да се досетите от споменатите по-горе факти, места просто нямаше! Също така, пътувайки 54 души, в 49 местен автобус, се оказа че климатика или охлаждащата система на автобуса или не работи или просто не искаха да я пуснат. Температурата навън беше 21 градуса, а вътре просто не се дишаше. След запитване от страна на пътници, дали може да се пусне, им бе отговорено, че парното е спряно и че това е всичко което може да се направи. Интересен факт бе, че в момента в който влязохме в София, изненадващо климатика проработи и в автобуса стана бих казала дори студено!

Надявам се никога повече да не ми се налага да ползвам услугите им!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
krume
рекордьор

Регистриран: 25.09.2006
    #2749807 - 09.02.2011 16:12 [Re: bluevision]

Тая фирма е собственост на Доган.

За мен е важно какъв е собственика защото той определя какво да бъде отношението към клиента!

kapitan Nemo
пич

Регистриран: 16.01.2010
От: Да ге, България
    #2749836 - 09.02.2011 17:05 [Re: krume]

Цитат:

Тая фирма е собственост на Доган.

Не знам дали е на Доган, но е нанякой от неговото котило.
В Плевен тая фирма с 5-6 автобуса дублира линиите на тролеите и подбива с 0,10лв. цените.

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2749893 - 09.02.2011 18:41 [Re: bluevision]

Споделената информация тук е полезна за много хора, ще им даде преимущество в избора на лоялни превозвачи, но за да компенсирате, дори и минимално, причинените ви неудобства :

http://www.kzp.bg/

Използвайте си правата, те затова са дадени.
Успех.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

marushka2222
неориентиран

Регистриран: 27.07.2013
    #3075855 - 27.07.2013 12:48 [Re: Дудинка]

i az sam mnogo razo4arovana prez 2005 patuvah za Parij i ostanah dovolna no na 25 07 2013 pak reshih da patyuvam s tqh za Parij i se otkazah ekspresno prosto kato vidqh avtobusa me stana qsno 4e shte bade koshmarno patuvane trebvashe da patuva s moq bratov4ed no az se otkazah ,ta mi stana izteresno sled kato zakupih uj bilet za ivkonite ne prehvarliha da patuvam s avtobus na SOFIQ BUS ,i kakto predpolojih bratov4eda kaza 4e e bilo ujas patuvane bez klimatik , vrashtali sa se za nekakvi zabraveni jeni v germaniq abe prosto ujas e bilo patuvaneto

roza13
неориентиран

Регистриран: 08.04.2014
    #3154971 - 16.04.2014 17:21 [Re: gam]

Аз също съм крайно недоволна от тях. Веднъж пътувах Ямбол - София, автобусът въобще не дойде, имал повреда.И в последния момент трябваше да си търся друг транспорт до София. За малко да си изтърва полета заради тях.....

kapitan Nemo
пич

Регистриран: 16.01.2010
От: Да ге, България
    #3155423 - 17.04.2014 14:48 [Re: roza13]

Това "Юнион Ивкони"не беше ли собственост на некакъв другар от ДПС–то?

Ivenceto
Новак

Регистриран: 19.02.2016
От: София
    #3341863 - 02.03.2016 10:31 [Re: Пипи^]

Цитат:

отдавна съм ги турила в черния списък
под всякаква критика са
добре си пуснала темата, да не се прекарват и други

Напълно съм съгласна с теб!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #3341981 - 03.03.2016 11:50 [Re: Ivenceto]

Ами онези, на които им се налага да се возят в автобуси на тази фирма по линии на градския транспорт?! Остава пътуващите да се надяват, че от съответното кметство ги контролират.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8632

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.