ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Penguin_
неориентиран

Регистриран: 13.03.2016
Прехвърляне в университет в САЩ
    #3343443 - 13.03.2016 03:35

Здравейте ,
Отдавна ме мъчи един въпрос на който не мога да си отговоря .. та реших да пиша тук , надявам се някой по-запознат или минал вече по този път да ме просветли .

Случаят е следният : студентка съм 3 курс ветеринарна медицина в Тракийски университет и искам да се прехвърля и да продължа обучението си в Щатите . С визата някак си ще се оправя, но за прехвърлянето нищо незнам . Търсила доста пъти информация , но или е стара или незнам до колко е достоверна или пък не намирам нужната.

Въпросът ми е : става ли с академична справка да ми бъдат признати взетите изпити , понеже не ми се ще да започвам от 1 първи курс и да изживея този шок отново и общо взето как стоят нещата от начало до край с прехвърлянето.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Прехвърляне в университет в САЩ
    #3343514 - 13.03.2016 16:17 [Re: Penguin_]

Става ама имаш ли парите да се издържаш тъй като при прехвърляне няма стипендии и подобни. Туишъна е $30 -50К на година, а на студентска виза нямаш право на работа !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Penguin_
неориентиран

#3343566 - 13.03.2016 23:36 [Re: Ян Бибиян™©]

Мен повече ме интересуваше самата процедура по прехвърлянето.. Още нищо не ми е сигурно но точно за това питам по-рано за да преценя има ли смисъл и кой е по добрия вариант. Благодаря все пак за инфото ако знаеш нещо повече , моля те сподели

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3343582 - 14.03.2016 01:28 [Re: Penguin_]

Ми парите за туишъна са най важни, нямаш ли ги , за каква процедура говорим !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3344403 - 18.03.2016 06:20 [Re: Penguin_]

Първо си харесваш университет. След това отиваш на сайта и търсиш секция "Transfer Students" и кандидастваш. Ще искат оригинал от академичните справки от училище и университета. Понеже в БГ нямат практика да ги пращат директно на тях, вероятно ще трябва да ги преведеш на английски и да ги изпратиш по пощата.

Има рализчни процедури по прием, но вероятно ще те карат да държиш TOEFL или IELTS, като имат минимални изисквания за оценката.

Хубавите университети искат и препоръки. Повечето искат 3, като за предпочитане е да са от преподаватели, но може и от работодател.

Като Transfer Student, може да си прехвърлиш всички курсове, но въпроса е кои от тях ще ти признаят за еквивалентни на техни такива. Всеки университет процедира различно. В най-лошия случай си взимаш всички конспекти от БГ - превеждаш ги на английски и тръгваш по професорите да ги караш да ти признаят курса. Това може да го правиш, чак когато те приемат, преди това - едва ли ще се навият да кажат дали и кой курсове ще ти приемат - защото ако трябва да занимават всеки професор индивидуално - просто няма да го направят ако не си студент.

Ако идваш като чуждестранен студент, таксите са често доста по-скъпи и не може да участваш за повечето стипендии.
За да те спонсорират за виза, мисля че от университета ще искат да покажеш че имаш пари да платиш таксите и да се издържаш поне 1 семестър.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3344405 - 18.03.2016 06:46 [Re: Penguin_]

Няма смисъл, много е скъпо тук, особено твойта специалност. Завърши си в БГ. Местата са ограничени, както и стпендиите, отделно чуждестранни студенти са ограничени откъм стпендии и особено такива, които се прехвърлят.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Penguin_
неориентиран

#3344665 - 19.03.2016 18:32 [Re: Кукера©]

Благодаря за информацията !

Ballerina
почетен член

Регистриран: 21.08.2014
    #3344738 - 20.03.2016 12:03 [Re: Penguin_]

Трети курс е късно. Прехвърляния (с всичките сложности и условности по процедурата) знам да се случват само до втори курс. Иначе би било твърде лесно да си джиткаш в кой да е университет три години и накрая да излезеш с диплома от предпочитания

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3344883 - 21.03.2016 06:24 [Re: Ballerina]

Цитат:

Трети курс е късно. Прехвърляния (с всичките сложности и условности по процедурата) знам да се случват само до втори курс. Иначе би било твърде лесно да си джиткаш в кой да е университет три години и накрая да излезеш с диплома от предпочитания

Това не е вярно.
1) Можеш без проблем да се прехвърлиш последната година;
2) Не е "твърде лесно" - кандидаства се и може да не те приемат;
3) Аз се записах Transfer Student, след като вече съм завърил в България;
4) Системата е много гъвкава. Има студенти който през лятото взимат курсове в други университети и колежи и после си ги прехвърлят в своя университет, за да спестят пари и да завършат по-бързо;

Университетите имат минимум кредити, които трябва да си взел при тях, за да ти издадът диплома. Кредитите от трансферираните курсове не се броят към тях, но се броят към изисването за определената степен.

Ballerina
почетен член

Регистриран: 21.08.2014
    #3345421 - 23.03.2016 16:58 [Re: violin]

Е, в моят университет не беше възможно. Може би в държавните стои иначе въпроса

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3937

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.