ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1
LaDefence
неориентиран

Регистриран: 18.05.2013
Българи в Сингапур
    #3093113 - 28.09.2013 22:14

Здравейте,

В последно време се интересувам доста от живота и възможностите в Сингапур. Причините, които ме карат да се замислям за там са следните:
1.Висок стандарт на живот
2.Английският е един от официалните езици и е основен за работа и учене.
3.Ниска престъпност
4.Бързо развиваща се икономика.

Няма много информация за тази държава, ще се надявам всеки, който има добра воля да сподели неговите впечатления.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
canon
На изток от рая

Регистриран: 23.12.2003
Re: Българи в Сингапур
    #3093155 - 29.09.2013 00:20 [Re: LaDefence]

Ако не си китаец или водещ финансов специалист с опит в голяма западна компания забрави.
Милиони образовани йндийци , китайци , малазийци си мечтаят да живеят там при това много от тях имат близки роднини в Сингапур.
Ако е за нелегален или нискоквалифициран труд пък е съвсем невъзможно.
Има българи които работят в големи западни банки и застрахователи.

Говоря от гледна точка на турист който е чел много вкл. от българи живеещи там.
Основните чужди специалисти извън Азия са англичани , ирландци и други нейтив англоезични.

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

Редактирано от canon (29.09.2013 00:22)

Troll
неориентиран

Регистриран: 26.08.2013
    #3093195 - 29.09.2013 12:23 [Re: LaDefence]

Виждам, че добре и синтезирано си описал Сингапур в няколко точки. Бих добавил само това, че е изключително подредена държава - спазване на законите, инфраструктура и т.н. Климатът е добър (поне по мое мнение).
Трудно е, но не е невъзможно да си намериш и започнеш работа там.
Като недостатък бих посочил отявления расизъм, който можеш да очакваш от страна на китайците там. Те са мнозинство и смятат себе си за висша раса. Все пак има и изключения, зависи в каква фирма ще попаднеш.
Ако държиш на контакти с българи там, моето впечатление е, че повечето от тях са (по-точно бяха) резервирани. Не искам да правя обобщение.
Успех!

LaDefence
неориентиран

#3093203 - 29.09.2013 13:14 [Re: Troll]

Благодаря за отговорите. Наистина съм посочил накратко впечатленията ми от това, което търсих и четох за 1 седмица. Истината е, че всеки има по някой друг приятел в САЩ или в някоя развита държава в Европа. Всички сме чували истории за там и т.н. Може би най-големият плюс за САЩ е , че дискриминация по каквото и да е отношение е най-минимална за разлика от всички други държави. Аз по принцип съм икономист с няколко години опит и като цяло мисля, че бъдещото за добра кариера/работа в момента се пренася в Сингапур. За съжаление нямам достатъчната информация за там и за това реших да попитам във форума.

LaDefence
неориентиран

#3093306 - 29.09.2013 22:34 [Re: LaDefence]

Искам да споделя с всички вас един интересен пътепис, на който попаднах и мисля, че дори и да не се интересувате да емигрирате в Сингапур ще е интересно да го прочетете.
ПЪТЕПИС ЗА СИНГАПУР

plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3094079 - 02.10.2013 14:22 [Re: canon]

Цитат:

Има българи които работят в големи западни банки и застрахователи.

А вече и като декани на едно от най-престижните бизнес училища в света.

http://www.ft.com/intl/cms/s/2/e9e1d6a8-2aa0-11e3-8fb8-00144feab7de.html#axzz2gYuwNki9

canon
На изток от рая

#3094214 - 02.10.2013 19:26 [Re: plain]

Мда нали дори го готвеха за вицепремиер в правителството на ГЕРБ , но се оказа , че не бил давал съгласие а само като консултант. Не знам защо не се споразумяха

--------------------
“Не се надявам на нищо, не се страхувам от нищо. Аз съм свободен.” Никос Казандзакис.

canon
На изток от рая

#3094218 - 02.10.2013 19:33 [Re: LaDefence]

Цитат:

Искам да споделя с всички вас един интересен пътепис, на който попаднах и мисля, че дори и да не се интересувате да емигрирате в Сингапур ще е интересно да го прочетете.
ПЪТЕПИС ЗА СИНГАПУР

Чел съм пътеписа малко е напудрен , а и съм бил в Сингапур , но нали знаеш разликата между туризма и имиграцията ?
И такси може да ви излъже и влакове за летището се чупят ... ама така се създават митовете ;-)

П.С. Лично на мен не ми харесва - прекалено "стерилно" място във всякакъв аспект. Все едно да живея в средата на лондонското сити.
Виж Хонконг е съвсем друго нещо.
Под "стерилно" не визирам чистотата , защото и там си има мизерни местенца - индийския и арабския квартал на гастарбайтерите - десетки хиляди идват с трудов договор по за две години и на практика това са тези които вършат цялата неквалифицирана работа.

--------------------

Редактирано от canon (02.10.2013 19:46)

LaDefence
неориентиран

#3094232 - 02.10.2013 19:57 [Re: canon]

Не ми се отваря нова тема въпреки, че си заслужава...НО като гледам какъв интерес има в темите за по-екзотични места сигурно най-много 2-3 човека да се включат.

Направи ми впечатление Хавана,Куба.
Не знам да ли сте запознати, но средната работна заплата там е 15 долара.
Социалистическа куба и властта й към момента още държат строг режим и гражданите им не могат да пътуват за където и да е без позволение от правителството /виза/.
Интересният факт е, че се твърди за живота там изключително евтин поради ниският им стандарт на живот, но не си мислите, че кубинците са необразовани понеже да учиш в университет е безплатно каквато и да е специалност.

Искам да попитам ако някой е посещавал държавата или по-специално столицата да сподели за една ваканция от порядъка 1-2 месеца колко пари ще излезе? Въпроса е да се намери квартира,а не хотел/хостел и колко пари на ден са необходимите за да преживява човек. В случая се интересувам за почивка,а не за емиграция.

НедялкоТ

Регистриран: 28.08.2005
От: Сингапур
    #3345858 - 27.03.2016 05:36 [Re: LaDefence]

Здравейте,

за интересуващите се от Сингапур, има активна Фейсбук група Българи в Сингапур: https://www.facebook.com/groups/BGinSG/

Н

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7448

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.