ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1
petya97
неориентиран

Регистриран: 30.04.2016
Коте - сираче
    #3352050 - 30.04.2016 13:17

Здравейте . Преди 2 дена намерих починала мама котка и до нея щъкаше котенце на не повече от седмица - непрогледнало още. Взех го разбира се. Тези 2 дена мисля ,че попих цялата информация ,която може да намериш в интернет за отглеждането на малки котенца. Което хем ме накара да се чувствам по-уверена в грижите си за него ,хем и ме наплаши ,че шансовете му без мама са малки . Сега са и почивни дни и не мога да го закарам на ветеринар ,за това се обръщам към вас. Все пак за такова мъниче всяка грешка може да бъде фатална и не можем да чакаме ветеринаря.

Вчера я теглих и тежи 200 грама ,което не знам дали е достатъчно понеже не съм сигурна на колко дена е ,но поне от сега нататък ще следя дали качва.До колкото четох трябва да наддава с 10-15 грама на ден, дано го постигнем.Взела съм и сухо мляко за бебета Frisolac ,но това което най-много ме притеснява е ,че от както я храня все се дърпа и мяука като обезумяла.Храня я по 7 пъти на ден (с капкомер) по прибизително 2-3 мл. ,но ми е трудно да преценя дали ги гълта, защото муцунката и след хранене е цялата в мляко.

Другия голям проблем е изхождането . С малката нужда не сме имали грижи, но с голямата...От както съм я взела не е ходела. Единия варианат според мен е наистина да не се храни достатъчно ,но това лесно ще го проверя като я тегля днес. Другия е да се е запекла , ако е така бях чела ,че може да добавя към храненията прясно мляко ,уж помагало.Днеска докато и мачках коремчето ми се стори ,че дупенцето и е леко изпукнало, може да е подуто. Ако не се справя с това изхождане днеска или утре не знам просто какво да правя. Ветеринаря ще работи чак след 3 дена ,а малката не знам дали ще го дочака .

Забелязах и че когато спи от време на време се стяга на моменти прилича на треперене.Не мисля ,че и е студено понеже все гледам да е завита и в същотото време държа 2 бутилки с топла вода.Възможно ли е просто да сънува?
И последния въпрос ми е за мяукането. Почти не стои спокойна ,когато е будна - не спира да мяука. Добре ,че заспиването и е като по часовник след като хапне ,че да има малко спокойствие.

Имам спешната нужда от отговори по конкретните въпроси и наистина вие сте ни надеждата. Благодаря предварително за съдействието .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 495

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.