ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: За възрастните хора...
    #3133547 - 06.02.2014 23:18 [Re: nita]

Цитат:

.. И я напускаме, уморени. С желания за дълга почивка. Толкова е просто.

Де да беше така, ама не е..
Така си мисля.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3133690 - 07.02.2014 12:35 [Re: Tanya.]

Цитат:

Добре би било и ако хора на 70-80 години пишат във форума.

Тук на тези години хората не са стари , напротив имат активен живот, карат коли...при нас като че ли хората остаряват по-бързо...И това наи-вероятно е и в манталитета ни...

Кога хората там имат личен живот - първо децата, после внуците...и като че ли не остава време да помислят за себе си...Но може пъk и да е индивидуално, макар че ми се струва, че за по-голямата маса хора е точно така.

Но наблюденията ми са от доста години, сега разбира се може и да е друго...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3133691 - 07.02.2014 12:40 [Re: Йон]

Спомням си нещо , което ми беше направило впечатление ...бях на около 20 години и на дискотека на Слънцев Бряг и един шотландец на 70+ танцуваше също в дискотеката! Страхотно чувство и възчищение, до днес не съм го забравила! Ето така се живее...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
    #3133723 - 07.02.2014 14:33 [Re: Azalea]

Хората в БГ остаряват много бързо, особено в последните години. Повечето възрастни хора разчитат само на мизерните си пенсии, нямат роднини в чужбина, които да ги подкрепят финансово. Много често собствените им деца са безработни и не могат да им помагат. В БГ трудно можеш да остарееш с достойнство, да се радваш на спокойни старини и заслужена почивка. Защото бедността пречи да правиш много от нещата, които докато си бил по-млад, работещ и ангажиран с малки деца, не си можел да си позволиш.

Сигурна съм, че доста възрастни хора продължават да имат млад дух и биха тръгнали по круизи, пътешествия, забавления и прочие човешки удоволствия, но не могат да си го позволят, защото всичко опира до пари, а не само до желание.

Отделно от това чисто българският манталитет възрастният родител-пенсионер да се чувства едва ли не длъжен да помага при отглеждането на внуци и правнуци, а да забравя собствените си желания и личен живот, правят живота на тези хора лишен от емоции и разнообразие, каквото заслужават след 30-40 години трудов стаж. За огромно съжаление животът на болшинството от възрастните хора в България е на светлинни години от живота на техните връстници от Европа и зад океана.

Всеки сам решава как да живее и какво да прави остарявайки. Все пак остава надеждата, че ако успее да съхрани донякъде младежкия си дух, позитивизма и радостта от живота, възрастният човек може да вземе поне мъничкото, което може да си позволи.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3133727 - 07.02.2014 14:39 [Re: Azalea]

Цитат:

И това наи-вероятно е и в манталитета ни...

Въпросът е от финансово естество.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3133796 - 07.02.2014 18:11 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Добре би било и ако хора на 70-80 години пишат във форума.

Тук на тези години хората не са стари , напротив имат активен живот, карат коли...енията ми са от доста години, сега разбира се може и да е друго...

... а пишат ли по форуми?

mitev11
неориентиран

Регистриран: 04.05.2016
    #3352858 - 04.05.2016 12:26 [Re: Azalea]

Здравейте,

Четох форума и избрах фирма ******* за грижи с възрастен човек. Искам да споделя с вас как се извършва работата в тази социална агенция!

Отидох на място и изложих нашите нужди и необходимост от социална помощ. Обясниха ми подробно колко голяма агенция са, колко доволни са хората и тн. Решихме да ползваме техните услуги и заплатихме исканата от тях сума по банков път. Условията ни бяха, понеже човека не е на легло, да се извършва ежедневно подреждане и разтребване на дома, седмично основно почистване, седмично пране и смяна на чаршафи, седмично готвене и ежедневни разходки и следене приема на лекарства. Пакета който ни препоръчаха беше 2х1,5часа - 5 дена в седмицата. Успяхме да изтърпим въпросната помощничка едва 2седмици и половина. Човека, за който се грижеше е възрастен, но здравословно добре. Подвижен, сам се управа, имаше нужда само от помощ в ежедневните домакински работи, компания - да не седи по цял ден сам и разходки. За 3седмици - в дома беше пусната една прахосмукачка, един парцал, едно пране(чаршафи не смени нито веднъж), 2 много неуспешни опита за готвене - супа топчета, която хрускаше от сол(изрично беше казано, че се храни безсолно по здравословни причини) и кебап с ориз, който по приличаше на супа топчета... Относно приема на лекарства - искаха да напиша какво и кога да приема - нищо не се спазваше, постоянно ги объркваше. След няколко леки забележки на асистентката от моя страна през тези 3 седмици нищо не се промени - баня, тоалетна, кухня и спалня - по-мръсни отколкото преди да започне работа. Реших да поискам смяна на асистента и обяснение, защо за 3седмици нито веднъж някои социален работник от фирмата не дойде да види върши ли си задълженията тази помощница добре, не попитаха доволни ли сме имаме ли нужда от още нещо и тн. Обадих се и ми обещаха още същият ден да пратят работник на място да провери обстановката. Това следващите 4ри дена не се случи(били празници, а изришно в договора пише, че те работят и през официалните празници... и че всяка седмица ще минава на проверка човек от фирмата). При повторното ми позвъняване(как мога да съм толкова нахален, да ги притеснявам, имали си друга работа, затова не минал никой и не се обадили...) управителката започна да ми вика и да се опитва да ми държи тон(както съм можел да се оплаквам и да искам смяна на работника, така съм можел и друга фирма да си намеря). Останах неприятно изненадан от арогантността и наглостта на тази жена! Въпреки, че сме заплатили за 4седмици напред на 2 седмици и 3дена ние останахме без помощница, без предизвестие и с неспазване на условията в техния договор - а именно смяна на работника при наше искане, ежеседмични вътрешни проверки на качеството на услугата(такова нямаше, това беше едно претупване на работата, постоянни закъснения и тръгвания по-рано на асистента и нищо друго не беше свършено, освен разходките в парка). Съжалявам, че прочетох толкова положителни отзиви тук и затова се излъгах да се доверя на тези измамници и непрофисионалисти!

Редактирано от Hard Rock fan (05.05.2016 09:46)

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #3353088 - 05.05.2016 09:52 [Re: mitev11]

Много моля не коментирайте конкретни фирми!

Било реклама, или антиреклама тук не е мястото. Съжалявам за лошия Ви опит, но не от тази тема сте прочели конкретната фирма.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 13944

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.