ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
nick

Регистриран: 15.01.2005
От: London
Живот и работа в Калифорния
    #3356291 - 30.05.2016 18:36

Привет на всички,

Има няма няколко години не съм влизал във форума, но както гледам активността не е намаляла ни най-малко.

Опитах се да използвам търсачката на форума да потърся предишни теми които ме вълнуват в момента но засъжаление не работи...

От около 7 години съм в Англия с хубава работа и общо взето много хубав живот. Но, след няколко почивки в Калифорния със съпругата взехме да си мислим дали в Калифорния няма все пак да ни е по-хубаво. Далеч съм от мисълта, че всичко в Калифорния ще е по мед и масло и единствения вариант да емигрирме е ако сме по-добре отколкото сме тука.

Знам, че Калифорния е скъпо, но едва ли е толкова колкото е в Лондон. Какво мислите? Струва ли си да се опита? Със съпругата ми чакаме дете след няколко месеца, но и плана за Калифорния реалистично няма да можем да го реализираме поне до година-две.

Поздрави

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: Живот и работа в Калифорния
    #3356296 - 30.05.2016 18:54 [Re: nick]

Коя Калифорния?
Ползвай гугъл вместо форумната търсачка - по-бързо търси.

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

nick

#3356299 - 30.05.2016 18:56 [Re: plain]

Лос Анджелис-Ню Порт крайбрежната част

BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3356301 - 30.05.2016 19:02 [Re: nick]

Струва си. Само заради времето си струва. И природата. И всичко.

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3356310 - 30.05.2016 19:40 [Re: nick]

На баир лозе 😁. Ако сте добре където сте в момента, стойте си там. Какво ви липсва? Слънце? Щом можете да си позволите почивка в Калифорния, по-добре ходете на почивка от колкото да си пренесете живота през океана. Акак смятате да пребивавате? Имате ли зелена карта/гражданство? Зависи също и от професионалната ви ориентация/кариера. Аз лично не бих зарязала питомното и да ходя да гоня дивото само от впечатления от една-две ваканции.

| 

**

Регистриран: 28.05.2014
    #3356314 - 30.05.2016 19:52 [Re: nick]

Ако не опиташ, никога няма да знаеш дали си струва. На мен лично в Калифорния не ми харесва (нито климата, нито блъсканицата по крайбрежието), но щом ви харесва, пробвайте.

--------------------
Children are hereditary: if your parents didn't have any, neither will you.

nick

#3356317 - 30.05.2016 20:07 [Re: | ]

Да, като цяло живота ни е много хубав тука в Англия, но и много неща не ми харесват. Ако става въпрос за блъсканица тука е много по-голяма и става все по-зле. Последните 10 години тука дойдоха хора от кол и въже, на някои места в Лондон се обособиха гета. Не това ми е проблема като цяло ние живеем в предградията където живеят белите хора, както бихме били и в Калифорния. На мене като цяло проблема ми е времето и хората тука. Омръзна ми да ставам на мрачно и дъждовно време, послед 1 час до Лондон с влака, който е претъпкан с намусени и сърдити човечета които мърморят за какво ли не. Да, те това са англичаните мрънкащи и злобни. Другото което ми е като проблем е, че колкото и години да съм тука каквото и да съм постигнал поне веднъж на седмица ми трябва да се обяснявам за България - това е просто тема без край...

Няма да е лесно в Калифорния, ама няма и какво да загубим. Няма да си продаваме къщата тука само ще я пуснем под наем и ако случайно не ни хареса най-вероятно ще се върнем пак към старите ни навици.

Аз като цяло едва ли ще имам огромни проблеми с намирането на рабора и с малко търпение предполагам ще си намеря работодател който ще ме спонсорира.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3356319 - 30.05.2016 20:09 [Re: nick]

Нямам преки впечатления живеейки там, но като бях в ЛА времето много ми хареса.
Обаче вече няколко човека от моя район, живели в socal и завърнали се обратно в MA са ми се оплаквали, че хората и живота там са им се видели доста изкуствени и еднообразни, като от песента "Little Boxes".

--------------------
C'est vraiment dégueulasse.

| 

**

Регистриран: 28.05.2014
    #3356321 - 30.05.2016 20:16 [Re: nick]

Ако имаш проблеми с цвета на кожата на хората, по-добре не идвай. Имаме си достатъчно расистчета и тук, нямаме нужда от повече.

--------------------
Children are hereditary: if your parents didn't have any, neither will you.

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3356322 - 30.05.2016 20:20 [Re: nick]

Цитат:

.........Аз като цяло едва ли ще имам огромни проблеми с намирането на рабора и с малко търпение предполагам ще си намеря работодател който ще ме спонсорира.

Не че нещо, ама те само теб чакат да решиш да дойдеш.....

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 5518

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.