ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Икономика и финанси

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: Работа в България
    #2848831 - 03.11.2011 17:01 [Re: walker59]

Аха. Това вече е друго изказване.

Сега ситуацията се променя коренно в сравнение с първоначално описаното. Ако иде реч за пътни при командировка, то има една Наредба за командировките, където в Раздел III е регламентирано какви пътни пари се изплащат. А ако е за карта за градския транспорт, тогава работодателят не е длъжен да даде. Така стои и въпросът за парите за храна при равни други условия.

Това от една страна. А от друга, може работодателят да е бил прав и наистина да е притиснат от кризата. В момента икономическата конюнктура е... Като гледам от пътуванията ми по градския транспорт що офиси, дето до съвсем скоро ги е имало, а сега вече ги няма... Гадно е положението. Масово дребния и средния бизнес не може да се пребори да се задържи като действащ. Това влече след себе си безработица и то не в тези цифри, които дават по телевизията. Та мисълта ми е, че може действително работодателят да е във финансово затруднение.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
iordan76
неориентиран

Регистриран: 02.02.2012
    #2878439 - 21.02.2012 08:28 [Re: Mailo]

здравейте!искам да попитам а какво да правим с не коректни работодатели които не плащат на време и как да се пазим от такива ако не споделяме тяхните имена.Последните две фирми в които работих ми дължат 3200лв общо!!!

iordan76
неориентиран

Регистриран: 02.02.2012
    #2878440 - 21.02.2012 08:32 [Re: iordan76]

аз също се рових из форумите и не намерих тема в която да мога да споделя опитът си относно кофти работодатели

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2879293 - 24.02.2012 07:27 [Re: iordan76]

за целта си има сайтове, които са специално за това - например bgrabotodatel.com

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2879852 - 25.02.2012 21:47 [Re: iordan76]

Цитат:

здравейте!искам да попитам а какво да правим с не коректни работодатели които не плащат на време и как да се пазим от такива ако не споделяме тяхните имена.Последните две фирми в които работих ми дължат 3200лв общо!!!

Как писането по форум ще ви върне неплатените работни заплати? Никак, нали? Нито ще опазите качествено следващи работници - не всички четат форуми.

А съдът може да ви върне неплатените полагаеми ви се трудови възнаграждения, ако не чакате да мине давностния срок, в който можете да си ги изисквате по съдебен ред.

Налагат се глоби на некоректните работодатели, които глоби ще предизвикат много по-добра превенция срещу бъдещи нарушения от страна на същите работодатели, от писането по форуми.Бълха го ухапала работодателя, че някой, чиито права е нарушил, писал за това по форум. Нали така?

Първоначално се обърнете към Инспекция по труда, нека се произнесат писмено. Ако това не стресне работодателите ви, които не са ви изплатили полагаемото ви се трудово възнаграждение, тогава отнасяте въпроса към съда, ведно с документите, с които Инспекция по труда се произнася.

Също така при напускане на работа, в която не ви е изплатено трудово възнаграждение, имате право да напуснете по Чл. 327.Работникът или служителят може да прекрати трудовия договор писмено, без предизвестие, когато:

2. (изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) работодателят забави изплащането на трудовото възнаграждение или на обезщетение по този кодекс или по общественото осигуряване;

За целта се пише една молба в два екземпляра, като се взема входящ номер от работодателя, за да не потъне молбата. Изисква се документите за напускане да бъдат оформени на това законово основание - 327 - 2 КТ. Това ви е още един плюс- веднъж за пред съда и втори път, ако отивате в Бюрото по труда.

змей
неориентиран

Регистриран: 07.06.2016
    #3357314 - 07.06.2016 15:31 [Re: tanariil]

За информация на безработните в България!!!
Бизнес План за начинаещи таксиметрови шофьори:
I.Разходи на ден :
1. Наем на кола - 20 лв.
2. Гориво - 20 лв.
3. Диспечер - 6 лв.
4. Соц. Осигуровки- 7 лв.
5. Други- 2 лв.
ОБЩО: 55 лв.
II.Очакван среден дневен оборот за 12 часа:
60 лв. (средно за таксиметров шофьор работил в бранша)
III. Дневна печалба :
5 лв.
IV. Месечна заплата:
24 работни дни 120 лв.
V. Данък печалба 10 % :
12 лв.
VI. Чиста месечна заплата:
108 лв.
VII. План за допълнителни разходи от началото на 2017г.
1.Патентен данък 1000 лв. годишно
2.Увеличаване на социални осигуровки с 100лв . месечно

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9370

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.