ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
Re: Акт за раждане
    #3357484 - 09.06.2016 14:57 [Re: MiraUSA]

Good catch! Вярно, че за дипломите искат апостил. Макар че като стане въпрос за приравняване, двама души не са минали по един и същи път. Колкото и да се подготвя човек, винаги идва момент, когато му трябва "българска връзка" за изваждането на още някакво удостоверение.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3357493 - 09.06.2016 18:53 [Re: sineo4ka]

Благодаря ви , че споделяте опит.
Мъжът ми се обажда в съда в района където ще живеем (Форт Лодърдейл-Флорида) и от там му казаха, че нито ще трябва да заверяваме акта си за брак там, нито им трябва апостил, само превод ако някъде ни го поискат.
Не запомних с кой още каза, че е разговарял, но говори с някого от администрацията на щата и оттам му отговориха същото - няма нужда да имаме апостил на документите, само превод.
Днес (все още незнам) би трябвало да е говорил и с училището на което сме се спрели за децата, за да му потвърдят и оттам, че не е необходим апостил на актовете за раждане, но той предпочита да се обади и да пита за всичко. Не, че е лошо това:)

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3357506 - 09.06.2016 20:06 [Re: Петина]

В САЩ само хората, които работят в офиса, който слага апостилите, знаят за какво служат въпросните апостили. Никой друг не се интересува тук от официално-изглеждащи печати.

Ако обаче ти се наложи да слагаш апостил от Форт Лодърдейл, процедурата е много тромава, защото документите се пращат за апостил в столицата на щата, която е Талахасе, където често биват загубвани. От личен опит споделям.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3357608 - 11.06.2016 02:14 [Re: Milano]

Апостилите се поставят само на документ, който ще се представя в държава, която е страна по Хагската конвенция а САЩ не е в списъка.

Питащата, а знаете ли квартала, където ще живеете, защото в САЩ училищата са по адрес, освен, ако не е частно училище.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3357638 - 11.06.2016 15:19 [Re: gaiety]

Цитат:

Питащата, а знаете ли квартала, където ще живеете, защото в САЩ училищата са по адрес, освен, ако не е частно училище.

Във Флорида е малко по-различно. Тук има и т.нар.magnet schools, в които може да се кандидатства с приемен изпит или чрез лотария и не са по местоживеене.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3357661 - 12.06.2016 09:03 [Re: gaiety]

Цитат:

Апостилите се поставят само на документ, който ще се представя в държава, която е страна по Хагската конвенция а САЩ не е в списъка.

Точно защото, САЩ не е в списъка ме изненада отговора, който получихме от посолството в София.

Не, няма да са в частно училище и да, знаем за районирането на училищата според адреса по местоживеене. Благодаря.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

alex2511
новак

Регистриран: 13.01.2014
От: Seattle,WA
    #3358017 - 15.06.2016 11:06 [Re: Петина]

Миналият месец трябваше да извадя дубликат на акта си за раждане, т.к. оригинала съм го запилял някъде през годините и когато попълвах заявлението в общината за издаване на дубликат, там имаше опция да е на английски език или многоезично.

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 31 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6114

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.