ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
Re: Зелена карта след подадена петиция I-130 - част 3
    #3366449 - 06.09.2016 11:41 [Re: gaiety]

Мисля, че в пост съм споделил колко струва адвокатската такса. Но всеки адвокат взима различно. То е ясно, че много хора нямат тази възможност да си позволят ослугите на адвокат.

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dese
кот тва

Регистриран: 27.05.2016
    #3366557 - 07.09.2016 06:00 [Re: VAD85]

500 ни струва на нас. Аз вече съм си при мойто момченце!

VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
    #3367303 - 13.09.2016 17:48 [Re: Dese]

На 25.02.16 г. Сервизния Център в Небраска получиха документите ни.
На 22.06.16 г. петицията ни бе одобрена. Около месец по късно НВЦ получиха всички документи от сервизния център.
На 28.07.16 г. платихме таксите. Малко преди това бях изпратил вече на адвоката ни
свидетелство за съдимост, свидетелство за семейно положение, акт за раждане, само с превод. Не е зле да си набавите документите седмица две макс след като ви бъде одобрена петицията. Защотото, ще ви ги изискват от НВЦ.
На 01.08.16г. НВЦ ни изпратиха mall, че са получили всички документи и да изчакаме 30 работни дни да ни отговорят.
Но срока за отговор е 45 дни.
01.09.16г. звънахме в НВЦ и ни казаха, че до две седмици ще бъдат готови с отговора.
Днес 13 загубих търпение и звънях на посолството в София, жената беше супер любезна и ми каза да пиша mall, номера на делото имената ми, и номера на паспорта. След два часа ми отговориха, че все още НВЦ не са изпратили файл при тях, но по справката имам насрочено интервю за 26.10.2016г. И че ще получа, допълнителни инструкции от НВЦ за медицински прегледи.
Случая ни го движи адвокат за петицията изпратихме на мен и съпругата ми. Преснимани лични карти. преснимани задгранични паспорти бг, американски паспорт на съпругата ми,свидетелство за натурализация, общи снимки, снимки за зелената карта, телефони разпечатки, резервации от самолетни билети и хотели, брачно свидетелство преведено и легализирано във ВМ.
След като ни одобриха петицията имахме месец да се предвижат документите от сервизния център до НВЦ. Извадих си през това време свидетелство за съдимост, свидетелство за семейно положение, те са с валидност 6 месеца и акта за раждане и ги преведох . Това е моят индивидуален случай, мога да кажа, че мен никъде не са ме чакали за документи, подготвен бях за всеки етап. Успех желая на всички написах всичко с дати, за да може ориентировъчно в един пост хората да разберат, колко време отнема горе долу. На нас ни отне 8 месеца. Вариянт да паднете под тези месеци има, ако сервизните центрове и НВЦ не са много натварени с дела, и ако не се закъснява от ваша страна с ваденето на документи. Благодаря на всички най-вече на Десс и Петина.

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

valentinka
неориентиран

Регистриран: 18.10.2015
    #3370414 - 05.10.2016 12:57 [Re: VAD85]

Здравейте, преди около година търсих отговори на въпроси, а сега е мой ред да споделя своя опит.
Малко предисловия - През 2003г сестра ми подаде петиция за имигрантска виза за мен.Докато чакам отговор по петицията сключих брак и родих две деца.
Сега по същество - Август 2015г получих писмо от NVC с инструкции какви документи да подготвям. Започнах да превеждам необходимите документи, а през това време сестра ми попълни Affidavit of Support form за мен и семейството ми и подготви необходимите документи от нейна страна. След като имах преведени моите документи (Актове за раждане, брачно свидетелство, свидетелства за съдимост, дипломи, документ от Общината за семейно положение) ги изпратих на сестра ми и заедно с нейните документи тя ги изпрати на NVC. Попълних DS-260 където добавих, че ще бъда придружавана от семейството си и платих таксата ($325).
Февруари 2016г получих писмо от NVC, че са получили всичко необходимо и сега трябва да платя такси за съпруга ми и децата (3 такси по $325) и да попълня DS-260 за всеки един от тях. Аз платих таксите март 2016г. После започна едно дълго чакане. Сестра ми няколко пъти звъня да попита какво става, но всеки път имаха някакъв срок, който ни казваха да чакаме.
Август 2016г получихме писмо с насрочено интервю за септември 2016г. Дата,която те ни бяха посочили не ни устройваше,тъй като имахме ангажимент по това време. Писах до посолството с молба да я изместим. Нямаше никакъв проблем и я изместихме за след една седмица.
Септември 2016г подготвихме медицинските във ВИТА и на 21 септември бяхме на интервю. Всичко мина както е описвано в други теми. Аз бях забравила оригинала на брачното свидетелство и се наложи да го изпратя по пощата.
Днес ми донесоха запечатаните пликове и паспортите.
Сега вече ми предстоят други приготовления. Надявам се да съм била полезна.
Успех на всички, които са поели по този път.

DarkManBG
любопитко

Регистриран: 02.05.2011
От: Melbourne, FL
    #3372501 - 21.10.2016 09:12 [Re: valentinka]

Много ми е интересно, защо след като сестра ми подаде петиция за мен миналата година са и казали, че до 4 5 години ще ме извикат. А тук всички в БГ казват, че периода е 12 години. И колкото пъти да им се обади все казват 4 5 години

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3372528 - 21.10.2016 16:29 [Re: DarkManBG]

да, да, ти си със специална виза
Обади се, когато след 4 години вземеш ЗК има един калкулатор, който може да изчисли приблизително кога, чрез приорити дейта.

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

DarkManBG
любопитко

#3372774 - 23.10.2016 23:09 [Re: Киси]

И какъв е този калкулатор? Мен ми е пределно ясно, че няма да след 4 години. Тъпото е че тя като звъни там и ги пита те и казват това. А тука от форума и от посолството всички казват 10-12 години.

--------------------
98% от Българското население не може да смята.Ако ти си от останалите 7% сложи това в профила си .

kotan
citizen
**

Регистриран: 23.08.2002
От: SOF ->- PHX
    #3372796 - 24.10.2016 09:20 [Re: DarkManBG]

Това е един от най-използваните калкулатори.
Въвеждаш датата и категорията и той ти дава прогнозна дата на база на досегашното движение:
MyPriorityDate.com

valentinka
неориентиран

Регистриран: 18.10.2015
    #3372806 - 24.10.2016 11:18 [Re: DarkManBG]

4-5 години след като сестра ми подаде за мен получих писмо от NVC , с което ме уведомиха, че ще трябва да почакам и на този етап нямат виза за мен. Вече, както описах по-горе, 12 години след подаването получих писмо с инструкции какво да правя. От получаването на това писмо до интервюто мина още около година. В общи линии при мен се налоьи да чакам 13 години. През това време си подавах за лотарията. Успех и дано да станат по-скоро нещата при вас.

DarkManBG
любопитко

#3372934 - 24.10.2016 23:41 [Re: valentinka]

Благодаря на всички, ще се чака дълго време.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 26948

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.046 seconds in which 0.026 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.