ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Зелена карта след подадена петиция I-130 - част 3
    #3372975 - 25.10.2016 04:46 [Re: DarkManBG]

По-рано щях да ти кажа, но не бях сигурна, може сестра ти да не пита правилно, но мисля, че те са и казвали, че до 4 години петицията ще бъде одобрена, а кога ще е излязла датата те никога не прогнозират, най-малкото нямат това право.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
chichojack86
неориентиран

Регистриран: 13.01.2016
    #3376666 - 17.11.2016 05:17 [Re: gaiety]

Привет! Надявам се това да е раздела, в който трябва да пиша. Моята история: ожених се за американска гражданка (не беше предвидено, просто това беше единствения вариянт, за да остана с нея легално) септември 2015. Подадохме документите декември 2015, имахме проблеми със спонсорството и бяха замразили случая, но февруари решихме този проблем. Всичко беше супер, докато момичето не взе да откача (впоследствие разбрах, че това е нормално за американските момичета, но късно). Започна да си прави каквото иска, да излиза, да не се прибира, да пие много, да взима наркотици... (също да ми изневерява, коеот разбрах доста след това). Май месец 2016-та заминахме на сезонна работа, откъдето нея я уволниха месец по-късно, защото и там започна да прави глупости, а уж бяхме заминали, за да си оправим отношенията.Аз вече бях ъпдейтнал адреса ни и на 11-ти август 2016-та ни извикаха на интервю. Тя долетя за интервюто, но първия им въпрос беше защо не сме заедно. Обяснихме, че тя е уволнена заради това, че е била под алкохолно въздействие на работа, ааз съм останал, защото ми е добро заплащането, а след сезона сме щели да си бъдем заедно отново. Разделиха ни и нея я изпитваха около 40 мин, после мен още толкова, после заедно към 30 мин. Да поясня, че брака си ни беше истински имаме доказателства за всичко, сватба, меден месец, къде сме били, че си живеехме заедно и т.н. Използвам минало време, защото след интервюто, жена ми ми сподели всичко какво е правила зад гърба ми и че съжалява. Но аз не можах да й простя. Затова след сезонната работа така и не се събрахме. В интернет пише, че интервюто ни е завършено и случаят ни очаква да бъде разгледан, но нищо не се случва вече доста време. Аз имам работно разрешително до края на март 2017-та.
И искам да попитам за помощ вас, които сте по-запознати. Не ми е целта да оставам в щатите, но какво бихте ме посъветвали, понеже планувам март, когато ми изтече работното да си се прибирам за България. Хубаво ли е да се разведа преди това (колко време отнема развода, доколкото съм разбрал, имало вариянт за по-евтин развод при неконсумация на брака, но как се доказва това), дали все пак има някакъв шанс да си взема зелената карта, макар че не е приоритет (просто няма да е лошо, да не си затварям вратата, заради нейните грешки) или да направо да се развеждам от сега (но дали все пак ще мога да остана до март, ако да?
Благодаря ви много предварително!
Поздрави

enjoy
член

Регистриран: 11.04.2005
    #3376675 - 17.11.2016 10:59 [Re: chichojack86]

Вземи зелената карта, не се отказвай. Дай си време да се успокоиш и да помислиш на трезво. Не взимай решения докато си афектиран. Успех

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3376696 - 17.11.2016 16:11 [Re: chichojack86]

Чико, наясно ли си че интервюто което си минал е за да получиш УСЛОВНА ЗК ?
След 2е години ще трябва да подаваш за премахване на условието , а ако не сте женени или не живеете заедно, няма как да ти премахнат условието и ще трябва да се качваш на самолета и повече НИКОГА да не стъпиш тук легално ( вече си изявил имигрантски желания ) !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

gaiety
ZаплЕ$

#3376799 - 18.11.2016 03:37 [Re: chichojack86]

Мен ако питаш, тази жена няма да се промени, щом е боцнала и дръгс към спирта, забрави.
Нещата ги виждам на изнудване, може да продължи с години, ако се задълбочи проблема, ти ще си просто банката.

Ако наистина не ти е приоритет оставането в САЩ, грабвай бохчите и просто изчезвай, направи консултация със служебен безплатен адвокат от съда, остави му пълномощно, плати си таксата и след 1 год. живот на различни адреси развода става автоматичен, законово положение във всички щати.

Ако смяташ, че можеш да издържиш 2-те години, за да вземеш зелената карта, дерзай, само гледай жена ти да не се докопа до картата, защото ако някой я подучи може да те направи луд. Не е нужно да те докладва на емиграционните, защото тогава и тя е подсъдна, достатъчно е да не можеш да си вземеш постоянната зк.

Един калитко така плаща 5 год. по 2К на месец, докато жена му живееше с друг, от когото имаше и дете.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3376845 - 18.11.2016 16:29 [Re: gaiety]

Цитат:

Ако смяташ, че можеш да издържиш 2-те години, за да вземеш зелената карта, дерзай,

Едма малка подробност, че при премахването на условието ще трябва да се докаже че са истински женени , а нямат ли деца дори и истински женени да са става малко по сложно - трябват поне 10 афидейвида от колеги, роднин, комшии и т.н.т

Не знам това как ще стане ако тя си върти опашката насам натам

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

chichojack86
неориентиран

Регистриран: 13.01.2016
    #3376957 - 19.11.2016 00:24 [Re: gaiety]

Благодаря, това наистина ще е от полза за служебния адвокат и автоматичния развод.
Тя вече си живее с друг, защото не можела да ме чака да й простя. Губела си времето. А аз нито съм го направил за документи, нито ще остана заради тях.
Благодаря ви много отново

gaiety
ZаплЕ$

#3376982 - 19.11.2016 04:39 [Re: Ян Бибиян™©]

Не съм наясно с едно нещо, какъв е срока на условната карта, 2-те години и после аут или по-дълъг период докато се накани да си извади постоянна?
Не ми се чете и затова сега

@чико, след като от май месец не сте заедно можеш да изполваш датата когато се разделихте на различни адреси и да подаваш от сега за развод и къде май-юни да те провъзгласят за ерген, таксата няма да те събори, след като няма делба (пак виж дали тя няма да предяви финансов иск), за нашият щат беше май към 200-ина и се подава онлайн форма.
Бъди благодарен, че не те е вързала с дете

--------------------

Киси
НЕУРАВНОВЕСЕНАТА
**

Регистриран: 22.12.2014
От: Chocoland
    #3377020 - 19.11.2016 16:51 [Re: gaiety]

Мисля, че първата е за 2 години, 2-рата за 10. Като направиш 3 години общо - можеш да кандидатстваш за ситизън. Може би 2-рата не е условна вече

--------------------
SARCASM - because killing people is illegal!!!

gaiety
ZаплЕ$

#3377056 - 19.11.2016 23:57 [Re: Киси]

Цитат:

Мисля, че първата е за 2 години

Въпроса е, изтича ли след 2-та година или има по-дълъг срок на годност?
Втората е нормална зк, не е условна

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 26928

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.