ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
riviera
емоционална
**

Регистриран: 25.11.2005
От: VARNA
Re: Вярвате ли в любовта?
    #3176384 - 15.06.2014 15:52 [Re: Anna_]

Цитат:

Случвало ли Ви се е да разберете, че само сте се заблуждавали, че някой е за вас, а времето е показало, че това всъщност е най-неподходящият човек?

Постоянно ми се случва

--------------------
Животът е това, което ни се случва , докато си правим планове за бъдещето!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
    #3176612 - 16.06.2014 10:04 [Re: Anna_]

Вярвам, че чувството любов съществува. Вярвам, че двама души могат да се харесат, да изпитат силна любов, страст и други такива красиви неща. Вярвам, че любовта е огън, който се запалва и гори буйно в някакъв отрязък от време. Вярвам, че има "сродни души" и за тях важи приказката "търкулнало се гърненцето, намерило си похлупачето".

Убедена съм, че любовта в първоначалния си замисъл, с времето претърпява метаморфози, разочарования, спадове и подеми. И това неминуемо рефлектира върху отношенията по някакъв начин.
Убедена съм, че човекът, с когото споделяме любовта се променя непрекъснато, така както и ние самите. Няма начин да не е така. Съвместният живот ни хвърля в море от всякакви случки и емоции, и приятни и не до там. Просто "розовите облаци" отлитат и идва ред на реалния битовизъм - кой ще пазарува, какво ще се яде на вечеря, кой ще вземе децата от градина и училище и ред такива галещи ухото въпросчета.
Убедена съм, че можеш да опознаеш що годе човекът до теб едва, когато изядете заедно един чувал сол. И пак може да има изненади..

Винаги има опция да си мислиш, че този човек може би не е бил най-подходящият за теб, дори и след 30 години брак. Но както чудесно го каза един съфорумец - винаги има и по-лошо

Убедена съм също, че любовта с годините се трансформира в много други, далеч не по-лоши чувства като обич, привързаност, доверие, отговорност, сигурност, защитеност...
Но както сами се досещате за целия този екшън трябва много време, а не всеки има търпението и куража да се пробва да го изживее.

Та, с една дума, рецепти за любов и за дълъг семеен живот, според мен няма. Всяка двойка сама трябва да налучка рецептата, за да си сготви манджата и тя да стои дълго време топла и вкусна.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3176728 - 16.06.2014 20:58 [Re: tara_tara]

Съгласна съм с теб. Хубаво мнение!

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

tara_tara
мечтателка

Регистриран: 29.07.2013
    #3176881 - 17.06.2014 09:05 [Re: Azalea]

Благодаря

sati
неориентиран

Регистриран: 25.12.2014
    #3241135 - 07.01.2015 19:06 [Re: tara_tara]

Цитат:

Вярвам, че чувството любов съществува. Вярвам, че двама души могат да се харесат, да изпитат силна любов, страст и други такива красиви неща. Вярвам, че любовта е огън, който се запалва и гори буйно в някакъв отрязък от време. Вярвам, че има "сродни души" и за тях важи приказката "търкулнало се гърненцето, намерило си похлупачето".

Убедена съм, че любовта в първоначалния си замисъл, с времето претърпява метаморфози, разочарования, спадове и подеми. И това неминуемо рефлектира върху отношенията по някакъв начин.
Убедена съм, че човекът, с когото споделяме любовта се променя непрекъснато, така както и ние самите. Няма начин да не е така. Съвместният живот ни хвърля в море от всякакви случки и емоции, и приятни и не до там. Просто "розовите облаци" отлитат и идва ред на реалния битовизъм - кой ще пазарува, какво ще се яде на вечеря, кой ще вземе децата от градина и училище и ред такива галещи ухото въпросчета.
Убедена съм, че можеш да опознаеш що годе човекът до теб едва, когато изядете заедно един чувал сол. И пак може да има изненади..

Винаги има опция да си мислиш, че този човек може би не е бил най-подходящият за теб, дори и след 30 години брак. Но както чудесно го каза един съфорумец - винаги има и по-лошо

Убедена съм също, че любовта с годините се трансформира в много други, далеч не по-лоши чувства като обич, привързаност, доверие, отговорност, сигурност, защитеност...
Но както сами се досещате за целия този екшън трябва много време, а не всеки има търпението и куража да се пробва да го изживее.

Та, с една дума, рецепти за любов и за дълъг семеен живот, според мен няма. Всяка двойка сама трябва да налучка рецептата, за да си сготви манджата и тя да стои дълго време топла и вкусна.

Сега ти прочетох мнението. Няма по-точно изказване по тази тема. Жестока си !

Асен78
почетен член

Регистриран: 03.11.2014
    #3241507 - 08.01.2015 16:56 [Re: tara_tara]

Цитат:

Добре казано.

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3319402 - 13.11.2015 12:25 [Re: Anna_]

Да. Всеки човек минава през това. В крайна сметка е нормално да се самозалъжеш. В началото всяка връзка е цветя и рози. Вярваш на всяка дума, и си изграждаш едно, не до там правилно мнение.

ivka pivka
неориентиран

Регистриран: 01.06.2016
    #3356654 - 01.06.2016 23:42 [Re: kristiya]

Да, случват се тези неща, но и истинска любов също съществува! Аз вярвам в това!

Maret2
член

Регистриран: 28.04.2016
    #3359386 - 01.07.2016 12:13 [Re: ivka pivka]

Толкова е хубаво ми стана, като прочетох коментарите на всички вас, които вярват в Любовта
И аз мисля, че съществува. Изпепеляваща, всепоглъщаща, всеотдайна, но за да е безкрайна трябва да се поддържа огъня. Някак си с времето осъзнах, че понятието "вечна любов" може да се приеме като оксиморон. Всяко нещо си има край, за съжаление, но определено смятам, че всеки човек, който обича е длъжен да даде всичко от себе си, за да забави максимално краят.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10948

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.