ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
Re: Живот/ смърт/ болка/ преодоляване
    #2943107 - 30.08.2012 23:02 [Re: Believer]

НЛП за 24 секунди
Дали нервно-лингвистичното програмиране може да ни помогне в скръбта?
Цитат:

От Любомир Розенщайн

Това е техника, която прави излишно четенето на книги, посещаването на семинари и портали, събирането на информация, форумите и разговорите за Невролингвистично програмиране. Това е техника, която може да те направи съвършен майстор не в 24 дни, не дори за 24 часа, а точно за 24 секунди – но само при едно условие: ти трябва да я изпълняваш абсолютно без никакво изключение всеки път, когато има нужда от това – а това ще рече – всеки път, когато не се чувстваш добре – и то в продължение на поне осем седмици!

Всяко нарушаване на това правило започва броенето отначало!

Техниката е проста:

Всеки път, когато не се чувстваш добре

СПРИ!

Какво е онова, което виждаш в момента? Какво е онова, което чуваш? Какво е онова, което усещаш?

В основата на чувствата винаги са сетивните възприятия – получени в момента отвън или възпроизвеждани отвътре. Зад чувството винаги има образ, звук или усещане или някаква комбинация от тях.

Не се опитвай да тълкуваш, обясняваш или конструираш. Просто бъди наблюдател. Опитай се да надзърнеш в структурата на твоята емоция – виждаш ли някаква картина? Чуваш ли глас или музика? Усещаш ли някъде в тялото си промяна?

Бъди зрител, слушател и регистратор на усещанията. Бъди като видеокамера. Микрофон. Сеизмограф.

Когато образът,звукът, усещането са регистрирани – задай си накратко въпроса: защо това идва в мен сега? Защо виждам това сега? Защо чувам това сега? Защо усещам това сега?

Не се впускай в интелектуални игри и дълбокомислени умозаключния. Не разсъждавай, просто се обърни навътре към себе си и чакай за отговор. Не си губи времето – истинският отговор е само първият и той пристига моментално. Не го пропускай с прекалена концентрация.

Има само един сигурен начин да променим емоциите си – като променяме образите, звуците и усещанията, които ги пораждат. Започни да променяш. Играй с образа, звука или усещането, докато резултатът ти хареса,

ДОКАТО ЗАПОЧНЕШ ДА СЕ ЧУВСТВАШ НАИСТИНА ДОБРЕ.

Ако виждаш някаква картина, можеш да променяш например движение, скорост, яркост, големина, приближеност, фокус, рамки. В звука – сила, музика, тембър, скорост, посока. В усещането – сила, посока, въртене, топлина… Възможностите са неограничени – възможностите да бъдеш режисьор на това вътрешно кино. Прави го като игра, наблюдавай как с промените се изменя чувството ти и какво е нужно да прибавиш или отнемеш за да се засмееш, за да започнеш да се чувстваш добре, много по-добре, наистина добре.

Всеки път, когато правиш това, ти учиш на нещо мозъка си. Не се заблуждавай, че за лошите ни чувства са виновни лошите хора или обстоятелства вън от теб – вината е на наученото – най-вече без да си даваш изобщо сметка - как да не се чувстваш добре. За да отвикнеш, трябва да замениш навика с по-полезен. Това е в ръцете ти – стига да си наистина последователен и да изместваш без изключение пространството на нежеланите емоции.

В НЛП не става дума за манипулация, а за механизмите, с които създаваме психичните си състояния.

Следвай техниката в продължение на осем седмици и ще откриеш в себе си най-големите секрети, които никоя книгаили семинар не може да ти предаде!

Научи се сам да се чувстваш просто добре…

--------------------
Истината е за всички!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Believer
рекордьор

#2943132 - 30.08.2012 23:18 [Re: Believer]

Цитат:

Процесът на скърбене – Разбиране на скръбта
Тъгата е естествен процес, който преживяваме след претърпяване на значителна загуба. Макар скръбта да е трудна и болезнена, тя не трябва да ни спира. Ние можем да се научим да бъдем търпеливи към себе си и към другите по време на периоди на скръб, разбирайки през какво минаваме.

Какво трябва да очаквате, когато се справяте с тъгата? Как да реагирате? Чувствате ли се напрегнати? Не забравяйте, че плача е здравословно освобождавано на напрежението. „Стискането на зъби” е не само трудно, но то потиска чувствата ви, често забутвайки ги далеч, само за да изригнат по-късно и по начин, който не очаквате. Вие също може да преминете през загуба на апетит, безсъние, липса на концентрация и умора. Алкохолът и наркотиците са само маска и забавят процеса на скърбене, затова внимавайте да ги избягвате по време на този период. Също така е разумно да не взимате големи решения и да не поемате нови отговорности, докато вашата скръб не стихне.

Много хора изпитват калейдоскоп от реакции по време на процеса на скръбта. Ако болката ви е особено силна, вие може дори да загубите интерес към самия живот. С цел да се предпазите от дълъг период на депресия, в резултат на скръб, жизненоважно е да откриете цел и надежда извън вас. С времето, вашето чувство за цел ще се възвърне, когато болката стане по-слаба.

Вие също може да изпитате вина и да откриете, че си задавате въпроса „ами ако”. Научаването на това да прощавате на себе си и на другите е важен фактор за преодоляване на този мисловен цикъл. Гневът трябва да бъде изразен и споделен по здравословен и подходящ начин.

Когато се справяте с мъката, повишената уязвимост е неизбежна. Вие ще откриете, че скръбта променя почти всяка фаза на живота, включително и социалната структура. Скръбта преопределя миналото – но, преминавайки, тя може да отвори врати към бъдещето.

Процесът на скърбене - Приятелите и семейството
Важно е да знаете, че процеса на вашата скръб може да бъде неудобен за вашите приятели и семейство. Несигурни в това как да облекчат болката ви и да ви предразположат, те често не знаят какво да кажат. Ако можете, им покажете, че е добре да говорите за вашата загуба, така че те ще знаят как се чувствате. Ако има деца около вас през това време, уверявайте ги често и изразявайте любовта си към тях.

Процесът на скърбене - практическо обучение
Обмислете следните идеи за управление на процеса на скърбене:

Обгърнете се с нежност. Вашето тяло и душа се нуждаят от възстановяване.
Приемайте помощ, когато ви предлагат и търсете помощ, ако някой проблем не е решен.
Дайте почивка на тялото си. Когато е възможно, си лягайте рано.
Събирайте се с приятели и срещайте нови хора. Фокусирането върху другите ще ви помогне да се справите с болката. Празниците и специалните случаи са трудни, затова се опрете на семейството и приятелите си за подкрепа.
Бъдете търпеливи. Ако се чувствате депресирани за известно време, няма проблем.
Търсете успокояващи дейности. Научете се да изразявате чувствата си, да говорите, пишете, пеете, упражнявате и плачете. Научете повече за възстановяването от мъката; по-доброто разбиране ни помага да се справим.
Доброто храненето е от значение. Избягвайте нездравословната храна.
Процесът на скърбене - Има надежда и бъдеще
В процеса на скърбене в началото е трудно, но с течение на времето ние ще започнем отново да търсим причини да се надяваме. Надеждата, основана на абсолюти и вечно бъдеще, предлага една спокойна и мотивираща перспектива. В Псалмите ни се казва, „Ако не бях повярвал, че ще видя благостите Господни в земята на живите - бих премалнял.”

Бог ни обещава освежаване и надежда, първо чрез спасение в Господ Исус Христос, Който умря за нашите грехове и възкръсна отново, за да ни даде на всички бъдеще в небето. Ако ние вярваме в Исус Христос, ние не само имаме бъдеще тук на земята, но ние имаме бъдеще в небето с Него. Йоан 3:36а „Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот”.

Когато ние вярваме в Исус Христос, мъката скоро се превръща в надежда. Не след дълго, ние ще поздравяваме всеки ден отново с предвкусване и нетърпеливо очакване на нашето бъдеще с Него. Йоан 10:28 казва, „И Аз им давам вечен живот; и те никога няма да загинат, и никой няма да ги грабне от ръката Ми.”

Вярвате ли в това? Тогава вие няма да скърбите (тъжите) като тези, които нямат надежда (1 Солунци 4:13б).

--------------------
Истината е за всички!

Believer
рекордьор

#2943139 - 30.08.2012 23:20 [Re: Believer]

Цитат:

Пристъпи на паника – обичайния сценарий
Помислете над този общ сценарий на пристъпи на паника: Събуждате се посред нощ с болезнено пристягане в гърдите. По-лошо от болката е ужасното лошо предчувствие, което ви спохожда, докато си лежите и се чудите какво става. Главата ви започва да пулсира и бързо следва гадене. Чудите се дали имате остро стомашно разстройство ... или ... може да е сърцето ви?

Страхът засилва болката. В отчаяна нужда от успокоение събуждате жена си, надявайки се тя да ви утеши. Вместо това, тя скача от леглото и настоява да отидете до спешното отделение. Докато тя ви бута към предната врата, вие започвате да се тресете и се задъхвате за въздух. В болницата, след като лекарят провежда няколко рутинни теста, той заявява, че сърцето ви е толкова силно, колкото на вол. Дали той не измърмори нещо за пристъп на паника? Той ви изпраща у дома с няколко хапчета, за да можете да се успокоите и заръки да се свържете с вашия лекар на сутринта, за да ви проследи по-нататък.

Пристъпи на паника – защо аз?
Всички знаят какво е инфаркт и жертвите му бързо предизвикват подкрепа и съчувствие от семейство и приятели. Но какво се случва, когато някой изпитва пристъпи на паника?

Много хора гледат на пристъпите на паника като признак на слабост или психологически проблем, който е "изцяло в главата." Жертвата на такъв пристъп често се пита: "Защо аз? Аз съм силен, успял, способен човек." За съжаление, хората не отдават нужното значение на пристъпите на паника. Всъщност, силните, обикновени типове са най-склонни към панически разстройства.

Пристъпи на паника – информация и предотвратяване
Пристъпите на паника са утежнени отговори на стреса. Те са начин тялото да получи вниманието на човек, който не се справя добре със стресови ситуации. Ефектите на паника обикновено не се преживяват насред кризата, а по-късно, след като адреналина си е свършил работата и е оставил своята визитна картичка.

Най-често срещания подход за управление на стреса включва и поведенчески стратегии и процеси за здравословно мислене. Отделяне на време да "спрете и помиришете розите," научаване на начини за отпускане, редовни упражнения и достатъчен сън, всички са отличен начин да управлявате физически стреса. В края на деня дайте също така и време на ума си да се отпусне и пренасочи.

Библията е източник на божествена мъдрост за предотвратяване на паника. Във Филипяни 4:4-8 Бог обещава Неговия мир на всички, които уповават на Него насред бедствието и ежедневния стрес: „Радвайте се всякога в Господа; пак ще кажа: Радвайте се. Вашата кротост да бъде позната на всичките човеци; Господ е близо. Не се безпокойте за нищо; но във всяко нещо, с молитва и молба изказвайте прошенията си на Бога с благодарение; и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христа Исуса. Най-после, братя, всичко, що е истинно, що е честно, що е праведно, що е любезно, що е благодатно, - ако има нещо добродетелно, и ако има нещо похвално, - това зачитайте.”

Пристъпи на паника – лична история. Аз започнах да чувствам стягане в гърдите и затруднено дишане. „Да не би да получавам сърдечен пристъп?” си мислех. Обзе ме силен страх. В желанието си да избягам, тръгнах от работа към болницата. Разбира се, лекарите не откриха нищо нередно. Месеци по-късно лекарите решиха, че преминавам през пристъпи на паника.

През следващите години аз научих как да се справям най-добре с пристъпите на паника. Открих спокойствие чрез вярата си в Бога. Исус казва: „... И ето Аз съм с вас през всичките дни до свършека на века.” (Матей 28:20). Аз съм спокоен да знам, че Исус е винаги с мен - дори и по време на пристъп на паника.

Аз незабавно започвам да се моля на Бог. Библията казва: "Всяка ваша грижа възложете на Него, защото Той се грижи за вас" (1 Петрово 5:7). Изборът на това да се довериш, вместо да се страхуваш, не е лесен, когато преминавам през пристъп на паника. Когато се моля по време на пристъп на паника, осъзнавам, че не съм сам. Божието утешително присъствие премахва жилото на атаката.

Ако не познавате Господ като ваш Спасител, вие трябва да помислите над това да намерите мир от паниката чрез любящите ръце на Исус. Аз започнах да познавам Господ чрез спокойствието и освобождението, които намерих в четенето на Библията по време на силен страх.

Въпреки че моя страх ме остави затворен в себе си, Бог докосна сърцето ми и ми даде сили да изляза извън моята зона на спокойствие. Аз знам, че Той може да направи това и за вас

--------------------
Истината е за всички!

cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2943529 - 31.08.2012 13:12 [Re: Believer]

отиде си само на 35 години.според вас честно ли е това.?когато трябваше да се радваме на любовта си той ме напусна.в този ден и аз умрях с него.всяка една улица всеки един булевард ми напомнят за него.как да се спася от болката.просто няма начин.

Дадао
неориентиран

Регистриран: 24.07.2015
    #3295408 - 24.07.2015 15:31 [Re: cveteto70]

Не знам как се преодолява такав болка, дори когато любимият ти човек е още жив, но прогнозите за болестта му са много лоши. Винаги съм си мислел че нищо не може да ме събори, а от три месеца плача всеки ден като малко дете. Само като се сетя за усмивката и, за погледа и, за докосването до кожата и, всичките техники, практики, просто не помагат. Когато си намерил точният човек, с който идеално се допълвате и си четете мислите, мисълта че може да го няма, те съсипва. Губил съм други близки и роднини, но нищо не може да се сравни с това.

Beb
неориентиран

Регистриран: 13.07.2016
От: София
    #3360534 - 13.07.2016 18:12 [Re: Дадао]

Има видове болки вследствие на загуба на любим и скъп за нас човек. Има болка,която никога не може да се преодолее-като загубата на дете. Да загубиш родител е изключително тежко,но отчасти преодолимо с течение на времето. Колкото и да скърбим от загубата ние продължаваме напред. Винаги ще се сещаме за тях,особенно в тежки за нас житейски ситуации,тъй като тези хора винаги са били и ще бъдат опора за нас. Но това е естествен процес.
Нооо родител да надживее детето си... От това по-страшно няма. Тази болка не се преодолява. С тази болка не можеш да свикнеш да живееш. Тази болка е разрушителна-тя те променя и убива.

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8926

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.071 seconds in which 0.064 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.