ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Книги

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
БистренцеМодератор
дечко

Регистриран: 28.07.2005
От: София, България
Re: Премиера на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи, представя Алек Попов
    #2646135 - 18.06.2010 21:38 [Re: Бистренце]

След вълнуващата премиера на книгата „Подари си желаното тяло” във Варна, авторката Моника Василева ще се срещне и със своите настоящи и бъдещи читатели в София. Срещата ще се състои на 22 юни (вторник) от 18,30 часа в книжарница „Пингвините” в подлеза на Ректората на Софийския университет (бул. „Цар Освободител” 22).
Заповядайте, ще ви очакваме! Искрено вярваме, че информацията за 9-седмичната програма за постигане на желаната фигура, изпълнен не с органичения и гладуване, а с наслада от храненето и хармония със себе си, ще ви бъде полезна и ще ви мотивира да отворите нова страница в отношението към собственото ви тяло!

Повече информация за книгата „Подари си желаното тяло” и автора Моника Василева можете да намерите на: http://amgbooks.bg/novi_izdania.php?bid=49

--------------------
Какъв човек е онзи, който не се стреми да направи света по-добър? "Небесно царство"

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tisserand
член
**

Регистриран: 29.07.2007
От: Варна
Re: Представяния и подобни
    #2740998 - 19.01.2011 15:28 [Re: Бистренце]

На 21 януари 2011 г., 18,00 часа,
Галерия " АртМаркони ", Варна, ул." Охрид " 22,
Премиера на книгата " Писма от Източния Балкан ",
Автор - Марин Бояджиев.

В памет на Аврам Аврамов
И аз най-сетне ще сменя кръвната си група.
Ще хвърля мотиката
и ще оставя къртицата
да рови където си иска.

Ще напиша по няколко думи
до цветята,тревите и дърветата,
които кой знае защо
още не ме познават.

Ще се кача за последен път на скалите
над моята долина
и мъдро ще си помълча
с една усойница и една пепелянка.

Ще пусна кучето на свобода,
за да ви подсеща за мен,
когато най-не ме очаквате.

Накрая ще повикам една пеперуда
да ме вземе на крилата си
и ще сложа точка.

Докато дойде време да допиша
най-дългото си стихотворение
в един следващ живот.

И най-сетне ще сменя кръвната си група.

xanadu
витиеват

Регистриран: 19.11.2005
От: София
Премиера на романа "Златно везмо" от Ева Банки
    #2877990 - 19.02.2012 19:53 [Re: Бистренце]

Издателство "Ерго" и Унгарският културен институт ви канят на премиерата на романа "Златно везмо" от Ева Банки (София: Ерго, 2011), с участието на авторката Ева Банки и преводача Мартин Христов. Изданието е подкрепено от Програма "Култура" (2007-2013) на ЕС.

Книгата ще представи литературният критик Митко Новков, а откъси ще прочете актьорът Богдан Глишев.

На 23 февруари, четвъртък, от 18.00 часа в Унгарския културен институт (ул. "Аксаков" 16).

Повече за събитието тук!

--------------------
Traduttore traditore
Кучето - моят приятел

deadface
почетен член

Регистриран: 05.06.2006
На 14 май - Явор Цанев и сп. Дракус в Пловдив
    #3164901 - 12.05.2014 22:54 [Re: Бистренце]

Писателят Явор Цанев и сп. „Дракус” гостуват на читалище „Възраждане” в Старинен Пловдив

На 14 май от 18:00 часа Явор Цанев ще представи в читалище „Възраждане” новите си книги и списанието, което издава; ще говори за дейността на издателство „Gaiana book&art studio” и за новия конкурс на сп. „Дракус”.
„Дракус” е периодично издание за фантастика, фентъзи, хорър и криминални разкази. Съществува от 2012 г. и излиза четири пъти в годината. Има необичаен и запомнящ се формат, рубрика за млади творци под 18 години и рубрика с преводи на чуждестранни автори-класици. Списанието организира ежегодни конкурси за българска белетристика с поощрителни награди - в момента се провежда нов конкурс за разказ, вдъхновен от Стивън Кинг, като отличените творби ще бъдат издадени в отделен сборник в края на годината.
Издателят на „Дракус”, който вече има зад гърба си няколко авторски книги с поезия и проза, издаде през 2013 два нови сборника с разкази в жанровете фантастика, трилър, хорър и магически реализъм - „Странноприемницата” и „Вино за мъртвите”. Във втория от тях е включен и разказът „Селцето”, с който Явор спечели специална награда в конкурса за фантастичен разказ на името на големия писател-фантаст Агоп Мелконян.

Читалището се намира на ул. "Стоян Чалъков" 1, в Стария град

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
Re: Премиера на книгата "Три плюс 1" от Петер Зилахи, представя Алек Попов
    #3361471 - 20.07.2016 08:52 [Re: Бистренце]

На българския пазар излезе първата книга за възрастни на шведския писател Мартин Олчак "Убийства в Шведската академия". Олчак е непознат до момента у нас, но книгата му се нарежда достойно сред толкова добре написаните и увлекателни скандинавски криминални трилъри, които четем през последните години. Историята е необичайна, героите също.

Тук можете да прочетете повече за книгата: http://www.erabooks.net/?action=show_book&bid=608

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Бистренце 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 25960

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.094 seconds in which 0.08 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.