ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Култура и Изкуство » Фантастика и фентъзи

Страници: 1
CoolLols
неориентиран

Регистриран: 28.10.2014
Българско фентъзи!!
    #3215004 - 28.10.2014 13:34

Здравейте. За тези,които си търсят хубава фентъзи книга(българска),мога да им кажа само едно-намерихте. "Хрониките на Сейрен" е заглавието й. Може да се намери във всяка голяма oнлайн книжарница(като Хеликон,но е Е-Book). Надявам се да ви хареса. Ето и кратка анотация:
Град Киди е китно малко градче в България, забравено от повечето хора. Но въпреки това, то е като малко късче от рая, красиво и спокойно. Когато една вечер кметицата на града бива брутално убита докато се прибира към дома си, това разтърсва иначе спокойните жители. Случаят е възложен на младши следовател Александра и нейният партньор Борислав. Настанили се при местният хотелиер Ло, те започват щателно разследване, което удря на камък.

Сейрен е страна, обитавана от няколко раси, живеещи в разделение, след страшен конфликт. Всичко се променя, когато един решава да завладее всички и тръгва да търси забраненият предмет - такъв, отключващ невъобразима сила. Такава, способна да контролира всички останали раси. Настават тъмни времена в Сейрен и само един е способен да ги спаси - Копирачът.

Когато Алекс получава телефонно обаждане с призив за помощ от един от жителите на Киди , тя се втурва и пристига бързо, но това променя живота й. Тя разбира, че е нещо повече от следовател в София, разбира каква е нейната съдба - да спаси Сейрен от унищожение.

Влезте в свят на предателство, магия, шейпшифтъри и много други с книгата „Хрониките на Сейрен".
Ето и линк към нея --> http://www.helikon.bg/ebooks/614/-%D0%A5...0001044230.html

Редактирано от CoolLols (28.10.2014 13:46)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
CoolLols
неориентиран

Re: Българско фентъзи!!
    #3215449 - 29.10.2014 22:01 [Re: CoolLols]

Ето един цитат:
– Кристина – каза един висок и силен мъж с къса черна коса и сини очи, – какво правиш тук?
– Не нося добри новини.
– Само присъствието ти тук не е добра новина – каза той.
Кристина наведе глава. Той смръщи лице. Знаеше какво означава това. Протегна ръка към Алекс и се представи.
– Харон, приятно ми е.
– На мен също. Казвам се Алекс.
В този момент тя усети вътре в себе си някакво силно усещане от допира. Нещо притрепери, сякаш искаше да припадне, но не го направи.
– Остави я и ела да ми разкажеш какво се случва – каза Харон.
– Много добре!
Харон кимна на Алекс и двамата с Кристина се отдръпнаха от нея.
– Лорънс е много близко – каза Харон.
Кристина отново сведе глава.
– Съжалявам
– Недей. Има нещо, което те не знаят.
– Кое е то?– попита Кристина.
– Има нещо, което той не знае.
Кристина се усмихна.
– Но за да имаме преимущество, ще трябва да помолим за помощ.
Това не се хареса на Кристина.
– Чия?
– Знаеш.
Тя сбръчка вежди. Никога не ги беше харесвала. Но щом се налагаше, щеше да преглътне собствените си чувства.
Алекс се оглеждаше наоколо. Всякакви странни хора я заобикаляха и оглеждаха. Дрехите й бяха странни, както и прическата. Личеше си, че не беше тукашна.
– Хей, ела тук – провикна се Кристина. – Нека те приведем във вид.
Двете се запътиха към една къщичка, която изглеждаше така, сякаш не беше обитавана от години.
– Това е моят истински дом – каза Кристина, като влязоха вътре.
Цареше познатия безпорядък. Всичко беше така, както го беше оставила, преди време. Кристина се завъртя наоколо, като се опита да намери нормални дрехи за Алекс.
Успя да изрови някакви, като й ги подаде. Тя влезе в малката стаичка и затвори вратата, за да се преоблече. Като излезе, се усмихна – дрехите й стояха странно, но все пак щеше да успее да се слее с тукашната тълпа.
– Не изглеждаш, чак толкова зле – засмя се Кристина.
– Благодаря ти – каза Алекс с малко неувереност в тона.
– Хайде, идвай. Чакат ни на вечеря.
Двете излязоха и се запътиха към една от високите постройки в градчето. Вътре се бяха събрали всички граждани, а на масите беше сервирана вечеря.
Специално за Алекс бяха донесени плодове, защото това, с което те се хранеха беше суров дивеч. Алекс ги гледаше странно, но на никой не му пукаше. Двете седнаха до Харон, който каза:
– Алекс, запознай се с моята прекрасна съпруга Вала.
Той посочи красива руса дама, която се намираше от дясната му страна. Миловидното й лице стопяваше и най-студеното мъжко сърце.
– Благодаря Ви, че ме приехте – каза Алекс.
– Всеки приятел на Кристина е добре дошъл.
Алекс посегна към един от плодовете и започна да се храни. Отхапваше парчета от него и й се струваше, че никога преди не беше опитвала толкова вкусен плод. Кристина говореше нещо с Харон на много нисък тон, затова не успя да чуе. Но и двамата изглеждаха много угрижени. Помисли си, че това не беше нейна работа и продължи да се наслаждава на прекрасния плод, който вече привършваше.
В този миг усети нещо. Започна да й прилошава. Пулсът й се ускори, погледът й се замъгли.
– Какво има? – попита Кристина, като видя, че Алекс се държи странно.
– Не ми е добре – каза Алекс – Искам да изляза.
Кристина я изведе отвън като я придържаше да не падне.
– Какво чувстваш?
Алекс заваляше думите. Не можеше да обясни. В този момент изгуби съзнание. Припада в ръцете на Кристина.
– Помощ – изкрещя тя, а Харон веднага излезе отвън.
– Какво й стана?
– Не знам.
– Дай ми я, ще я заведа в лечебницата.
Харон я пое в ръцете си и по най-бързия начин я занесе в лечебницата. Постави я на едно от леглата. Изглеждаше безжизнена. Лекарят започна да я преглежда бързо, за да установи какво й е. Пробва няколко пъти да я върне в съзнание, но без успех. Беше напът да я обяви за починала, когато едно нещо на лявата й ръка му направи впечатление. Той го огледа по-обстойно и пребледня.
– Какво е?
Докторът не можеше да повярва. Цялата й длан беше почервеняла. Забелязваха дупки, сякаш от ужилвания.
– Това значи само едно.
– Какво?
Докторът не можеше да обели дума. Не знаеше, дали това, което бе видял е добър или лош знак.
– Тя е Копирач – каза той, след което седна на един стол в ъгъла.

Редактирано от CoolLols (29.10.2014 22:26)

CoolLols
неориентиран

#3215453 - 29.10.2014 22:09 [Re: CoolLols]

Eто и още няколко цитата:
Ло беше седнал на един от диваните и обмисляше какво да направи. Реши, че вече е твърде късно да се връща назад. Взе решението, стана и излезе.
Борислав и Алекс влязоха в хотела, но вътре беше абсолютно тъмно. Нямаше никой.
– Сигурно е излязъл някъде – каза Борислав.
– Вероятно – каза тя.
В този момент телефонът й звънна.
– Ало.
Безпомощният глас на Кристина я прониза като нож.
– Ела, бързо. ПОМОЩ! – изкрещя Кристина.
Тя затвори телефона и се втурна през вратата, хванала Борислав.
– Какво става? – попита той.
– Кристина. В беда е.
За няколко минути вече бяха пред къщата й. Отвътре се чуваше силен тропот.
– О, Боже, какво се случва? – Алекс извади пистолета си и приближи, като открехна вратата.
Не можа да повярва на очите си. Ло се биеше с някакво звероподобно създание, а от ръцете му пламтяха две огнени кълбета.
– Бързо, ела! – каза Алекс на Борислав.
Той погледна също. Ло продължаваше да поваля създанието, което кървеше отвсякъде. Двамата влязоха и извикаха:
– Полиция. Не мърдай.
Битката спря.
– Какво става тук, Ло? – попита Алекс.
– То ме нападна.
– Не го слушай! – каза чудовището. Гласът му бе дрезгав, но някак си познат.
– Мълчи – каза Алекс, като насочи пистолета си към него.
В този момент Ло сграбчи Алекс и насочи ръката си към слепоочието й, като заплаши:
– Дай го или ще прогоря черепа й. Огненото кълбо все още гореше в ръката му.
Чудовището се изправи, извади от косматият си врат нещо и му го подаде.
– Благодаря ти – след което се обърна към Борислав и запрати по него огненото си кълбо. Той изстреля няколко патрона, но без резултат. Кълбото го улучи в главата. Борислав падна мъртъв.
– Не! – изкрещя Алекс.
Ло я пусна и избяга.
В този момент се случи нещо. Чудовището мигновено се превърна в човек пред очите на Алекс, която бе застанала до Борислав и се чудеше дали ще я нападне. Това бе Кристина. Тя кървеше обилно. Алекс не знаеше на кого да помогне първо. Но след като не успя да напипа пулса на Борислав, а огромна дупка излизаше от челото му, тя отиде до Кристина.
– Какво става?
– Ще ти кажа. Сега ми помогни да се превържа.
Тя посочи мястото, където държеше марлите си и Алекс й помогна да превърже раните, но те бяха толкова много и толкова сериозни, че Алекс каза:
– Да отидем на лекар.
– Не, никакъв лекар. Трябва да вървим – каза Кристина.
– Но ти не можеш да ходиш.
Замъкнаха се до колата, а Кристина й показа някаква карта.
– Следвай я.
Кръвта се стичаше след нея. Алекс все още не бе сигурна какво е видяла. Какво бе това чудовище? Сега не беше време за приказки. Просто тръгна.
Вече бяха излезли на главния път, когато Алекс ядосано отби колата встрани.
– Какво става? Какво си... ти?...
В този момент тя осъзна. Белезите по врата, странната смърт. Кристина бе убила Грета.
Алекс излезе от колата, извади пистолета си, отиде от нейната страна и го насочи право към нея.
– Извинявай, че те въвлякох в това Алекс – каза Кристина.
– Какво си ти? – извика тя. – Какво е той?
Кристина замълча.
– Той е мощен магьосник, който бърка в съзнанието ти.
– Глупости – каза Алекс.
Тя не сваляше оръжието си.
– Това глупост ли е? – Кристина отново се превърна в онова чудовище.
Алекс се дръпна назад, а показалецът й за малко не натисна спусъка.
Изпищя. Изглеждаше, сякаш бе на път да я разкъса, но щом погледнеше очите й, виждаше Кристина.
– Не разбирам... – тя хвърли пистолета на земята и падна на колене.
Когато погледна нагоре, Кристина отново беше човек.
– Нека да тръгваме – каза Алекс.
Всички се съгласиха. Кристина застана до нея и погледна книгата. Явем седеше на метър разстояние от Алекс и я чакаше. В този момент той отиде пред Алекс и хвана другия край на книгата здраво.
– Какво има? – попита Харон.
Кристина изгледа Явем.
– Пусни я – тонът на Кристина стана сериозен.
Алекс гледаше уплашена Явем, който инстинктивно стисна книгата с две ръце колкото може по-силно. Нещо й подсказваше, за нищо на света да не я изпуска, каквото и да се случи.
Тогава Явем изрече няколко думи, а лицето и тялото му се промениха. Беше Лорънс.
– Ти? – Кристина се затича към него, като бързо се преобрази. Лъвската й форма нямаше нищо общо с нормалното й аз. Тя беше огромна и силна, а ако се докопаше до теб с лапите си, със сигурност щеше да те убие на място.
Светлина прониза тъмната зала, а Лорънс запрати висок клас магия по нея, която я залепи за стената. За малко да изпадне в безсъзнание, но успя да се съвземе. Изправи се на два крака, като този път не посмя наново да атакува, защото знаеше, че щеше със сигурност да стане нещо по-лошо, затова се преобрази в човек и застана зад Харон, като се хвана за рамото му. Едва се държеше на краката си.
В този момент в залата от входа влезе и още един човек, който бавно и спокойно закрачи напред, достигайки Лорънс и Алекс, които заедно стискаха книгата и не я пускаха. Това беше Рейм. Той погледна Алекс, а в ръката му се запали искра, която прерасна в светеща гръмотевица.
– Алекс, пусни! – каза Кристина, която още се опитваше да събере дъха си.
Тя гледаше двамата мъже, които имаха привидно спокойно изражение, но в действителност бяха на няколко секунди от това да я убият.
Алекс се замисли. Разноцветните й очи препускаха наляво-надясно, като оглеждаха персоните. Опитваше се да ги прецени. Но дори да се пробваше да ги атакува по някакъв начин, щеше и тя да завърши в стената. Че сигурно и по-зле. Те щяха да я надвият. Затова просто реши да се предаде.
Тя пусна книгата, а Лорънс я пое и подаде на Рейм.
– Много сме ти благодарни – каза Рейм.
Усмивка се изписа на лицето му. Той разтвори книгата, в която на първа страница с големи букви беше написано „Глави за създаването на расите“.

Приятно четене!

Редактирано от CoolLols (29.10.2014 22:21)

Кръстю
неориентиран

Регистриран: 25.05.2015
Мъртва магия
    #3279807 - 25.05.2015 21:07 [Re: CoolLols]

Скъпи приятели на фантастиката и фентъзито. Написах една книга, изпълнена с магии и технологии, с приключения и загадки. Казва се "Мъртва магия", и мисля, че се получи добре. Затова много бих се радвал, ако отделите малко от свободното си време, за да я прочетете.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...e=1&theater

denidimitrova
новак
*

Регистриран: 30.06.2015
Re: Мъртва магия
    #3297244 - 03.08.2015 11:20 [Re: Кръстю]

https://www.goodreads.com/list/show/36306._

Тук има доста пък и сайта е много готин, може да разгледате.

--------------------
Безкрайното търпение поражда незабавни резултати http://www.zebra-online.com/

literaturoved
неориентиран

Регистриран: 27.06.2016
    #3359054 - 27.06.2016 19:54 [Re: CoolLols]

Тази пък не е точно фентъзи:
https://www.amazon.com/dp/B01HFI6Y5E
Нова и увлекателна книга на български. Бих я определил като фантастичен трилър, но с умело вплетени теории на конспирацията.

DimitarZaprqnov
неориентиран

Регистриран: 22.07.2016
    #3361710 - 22.07.2016 20:55 [Re: literaturoved]

Здравейте.
Казвам се Димитър Запрянов и съм написал фентъзи роман в стил "ърбан" фентъзи. Ако харесвате "Тайните на безсмъртния Никола Фламел", "Реликвите на смъртните" и "Пърси Джаксън", то предполагам, че моята книга също ще ви допадне.
https://www.facebook.com/krystopytdimitarzapryanov/ това е фейсбук страницата на романа, където можете да прочетете откъси от книгата и да се запознаете с героите, историята и стилът ми на писане.
Благодаря ви за отделеното време.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2221

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.