ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Самоусъвършенстване

Страници: 1
eva7
неориентиран

Регистриран: 15.07.2005
диета
    #872562 - 15.07.2005 12:40

За пръв път влизам.Току що направих регистрацията си.Въпросът ми е:Как да отслабна без гладуване?

Редактирано от eva7 (15.07.2005 12:41)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Еленика
beauty seeker

Регистриран: 13.03.2005
Re: диета
    #872694 - 15.07.2005 13:53 [Re: eva7]

Скъпа, не погледна ли поне КЪДЕ влизаш?

(впрочем, съвременната медицина също много би искала да знае отговора на въпроса който задаваш)

Редактирано от Еленика (15.07.2005 13:58)

shanti
sat chit ananda

Регистриран: 04.07.2005
    #875153 - 17.07.2005 16:46 [Re: eva7]

Отслабване без гладуване е възможно, разбира се. Но чрез промяна на хранителните навици, чрез определени физически упражнения. Хатха йога е подходяща за това. Но ако решиш да ходиш на практически занятия по Йога трябва да заложиш на търпение, постояноство и една вътрешно разположение за промяна на начина на хранене.
Има някаква истина в това, че когато човек психически се успокои и забрави желанието си за отслабване, което води до равновесие с тялото, тогава то от само себе си започва да се освобождава от излишните килограми.
Едни простички първи стъпки могат да доведат до резултати, но се спазват разбира се:
1. до обяд не яж твърда храна
2. основното - "обилно", нека да бъде обедното хранене.
3. Вечерта да бъде лека и да не е по-късно от 18.00ч.
4. Сутрин по възможност не закусвай поне до 11ч, а ако не можеш да издържиш - един плод според сезона.
5. Забрави за "пакетираните" храни, предпочитай природните храни: плодове, зеленчуци и варива.
Всичко това съчетано с Хатха йога например, може плуване, ходене в планината.

наблюдаващ
мистик

Регистриран: 29.05.2005
От: там за където вие сте се запът...
    #875426 - 17.07.2005 21:11 [Re: shanti]

Има и доста по лесни решения.Да се яде от всичко,но в нормални граници,без да се прекалява.Да не се яде просто заради храненето,а само когато наистина сме гладни.Да не се тъпчем.Да се храним бавно и да дъвчем дълго всяка хапка.Няма нужда от някакви специални диети(освен в случаите,когато пречистваме организма си).Яжте плодове,зеленчуци,месо,пийте плодови и зеленчукови сокове и мляко и въобще наслаждавайте се на това което ражда майката Земя,но без да прекалявате.
Не се застоявайте-движете се-ходенето сред природата е безценно-и за настроението и за физическото състояние на тялото.

--------------------
Споделям с вас само това,което мисля,че можете да понесете.

DiometМодератор
доброжелателен

Регистриран: 07.09.2004
От: Под небето
    #875491 - 17.07.2005 22:27 [Re: eva7]

Сигурно знаеш, че основната причина за пълнеенето е висококалоричната храна и обездвижването.

Затова - яж повече зеленчуци, премахни хляба, шоколадите и другите сладкиши, бялото брашно, банички, палачинки, пържени картофи, кола и други газирани. Ядките са високо калорични.

Щом ограничиш така храната, движи се повече и спортувай. Така няма начин да не отслабнеш. Изпитано и проверено е.

Аз лично правя гладувания или пък по 10 дни на плодово чаен режим (мека форма на гладуване).

Но всичкото това не го правя за отслабване, а защото съм убеден, че е по-добре за организма. Иначе човек се затлачва постепенно.

Желая ти успех.

--------------------
С МИР ДА СИ ОТИДЕМ!

asdasd

Регистриран: 13.09.2004
    #877144 - 19.07.2005 09:52 [Re: Diomet]

Аз пък като спра да се движа, спитам и да ям. Е не мога и тва си е. От една страна е добре, че не мърдам на кила, ама от друга ме дразни...

Липcващ

Регистриран: 19.10.2004
    #879073 - 20.07.2005 12:57 [Re: eva7]

ми то е относително да се каже гладуване.... един хранителн режим ще свали много кила, но за неизградени хранителни навици си е направо гладуване това.... така, че такова нещо като отслабване без гладуване няма.... особенно запазване на резултата.... но режима трябва да се спазва стриктно особенно в началото докато се приеме като нормално и се види че не се умира от не ядене това или онова.... и движение.... движение...

akashia
Радостна

Регистриран: 05.08.2003
    #890345 - 28.07.2005 12:38 [Re: eva7]

Аз едно врене гладувах,но сега въобще не мога.
Не че ми липсва воля,а просто мотивация....
Когато харесваш себе си и си доволен от това,което си,трудно се подлагаш на самоусъвършенстване.
Гладуването не е толкова вредно,ако е за 7 дни например.
Когато гладувах ми се отрази доста зле,защото бях подрастващ организъм.Затуй е казано правилно,че гладуването може да бъде приятел,но може да бъде и враг.
Отдавна вече не пазя диети - само спортувам и така прогресивно свалям по някое друго килце,макар че не искам .
Има хиляди начини да отслабнеш - препоръчвам ти клуб диети в www.clubs.dir.bg

--------------------
Животът е свободен. Песента на живота е песента на реките, течащи към открити морета. Скитайки, скитайки.

vanakata226
неориентиран

Регистриран: 04.03.2016
    #3358402 - 20.06.2016 14:59 [Re: akashia]

Няма смисъл от драстична диета. Аз също имам проблем с килограмите, но откакто използвам хапчетата Червен пипер и с добър хранителен режим имам положителен ефект.

Редактирано от модератор:9.) Да не се публикува отявлена реклама, подвеждащи линкове,линкове към торентсайтове или да се прави агитация в полза на търговски, политически или религиозни организации.

Редактирано от Ellia (21.06.2016 10:12)

petia.krashkova
новак

Регистриран: 30.04.2016
    #3361993 - 24.07.2016 14:50 [Re: vanakata226]

Здравейте, аз също съм качила малко килограми, но ползвам сиропа мадал бал и с него успявам да сваля килата. Само че не трябва да се яде като цяло докато се ползва сиропа, един вид, само на сироп трябва да караш през дните на диета. Тогава ще свалиш килограми. Не е много лесно, но на мен ми помага да развивам и дисциплина.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Diomet, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2042

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.