ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Сатанизъм

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
DarkEye
вълк единак

Регистриран: 11.05.2011
От: Русе
Re: Бог порази с мълния Исус- видео
    #2798634 - 19.05.2011 01:36 [Re: toto2]

Значи съм отговорил точно като за теб, на твоя език - ето, че знаеш изразите от сборника си, и то по раздели! Обаче буламачът ти от имагинерни баения върху нещо (умишлено) недоосмислено и извадено от контекст, с подправки тип "street-smart axioms", който мажеш върху съществото на темата, едва ли ще привлече някого - твърде евтина тролска рецепта, а тук сме ситички. Колкото и да джуркаш тото в сферата си, тази игра никога не ме е привличала особено. Нататък е модераторът.

--------------------
"Most people would sooner die than think; in fact, they do so." - Bertrand Russell

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariilМодератор
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #2801965 - 28.05.2011 22:30 [Re: DarkEye]

Цитат:

'Земи едно листче и пиши: "Чети, преди да постнеш, мисли, преди да постнеш, пиши, преди да постнеш". После го залепи на монитора си.

Е, то това е достатъчно добре казано.

Babylonz25
Reptile
*

Регистриран: 16.01.2012
    #2865784 - 16.01.2012 03:37 [Re: toto2]

Първо,научи се да пишеш правилно,и второ,статуята на Исус не е истинския жив Иисус,но е негов символ,нали?Негово,така да се каже,изображение.А не беше ли една от 10те Божи заповеди да не се прави изображение на никакви висши сили и богове,защото хората не би трябвало да се молят на статуетки,които ''нито могат да виждат,нито да чуват,нито да говорят'',както пише в Откровението на Йоан.Е да,ама в католическите храмове е пълно със статуетки,в православните е пълно пък с икони.Сами виждате,един явен пример за това,че Библията е една голяма еврейска измишльотина,пълна с нелепи вицове,които си противоречат,написана не от богове,а от хора-мошеници,заемащи високите постове по църквите,които водят недотам добродетелен и праведен живот,а същевременно манипулират масовото съзнание на глупавото овчо земно население!
Второ,това към Tanariil-сега чак намерих твои постове от преди 2002ра година,където някаква си Белонога,Мarinkoff и Hamiil, се опитват да ти опонират и не успяват.Тук искам да пост-на един сайт,в който пише ясно ,че името ''Сатана'' е халдейско,а не еврейско,и други интересни неща за появата на истинския сатанизъм през древността,накратко:

http://satana.ucoz.com/publ/istorija_na_...vilon/12-1-0-10

А сега бих искал да се противопоставя на думите на Hamiil-''Никъде не съм твърдял, че Инквизицията е екзекутирала само политически водачи. Твърдях това по отношение на Православния свят, в който никога не е съществувала инквизиция, нито като институция, нито като практика.''.На първо място,как е била наложена според теб в България Православната вяра от цар Борис 1ви?Та той е убил собствения си син заради това,че е отказал да се покръсти.
Винаги християнството е било налагано насила,това е една тиранична и безсмислена,лишена от логика и от разум религия,религия на лицемерието и мошеничеството,религия,наложена чрез и с цел тотална политическа власт!
А що се отнася до отричането,за което спомена Marinkoff,единствената философия и религия,в основата на която е заложено отрицанието-това е именно християнството.Защото точно християните отричат да има други богове освен техния (1вата от 10те Божи заповеди),точно те отричат човек да живее като човек и да натрупва както духовни,така и материални ценности за себе си и за семейството и близките си.Точно християните отричат правото на човек на свободен избор-ако пожелае да прави каквото пожелае-правото на свободна воля и избора-да обичаш или да мразиш дадените хора.Защото да обичаш е хубаво,но никой не може да обича всекиго,а и не може да изисква това от другите-всички на всяка цена да го обичат,нали?Основата във философията на Сатанизма е това,че всеки човек се ражда със свободна воля и със своя собствена отговорност за действията си,но който не я е чел,или я е чел ''отгоре-отгоре'' не може и да я разбере.Че всеки сам си кове съдбата и че всеки си има глава на раменете и сиво вещество в главата и това че бай Иван от Сливен се е хвърлил от моста не значи задължително и ти да се хвърлиш след него.Също така издига човека като едно разумно и мислещо животно,изградено от разум,воля,желания,емоции и инстинкти,което поради своето интелектуално и техническо развитие,/не и духовно,разбира се/е станал по-жестоко и по-егоцентрично,по-зло от всички други животни.Следователно,след като хората са вид ''еволюирали животни'' те имат и инстинкти.Щом имат инстинкти,е нормално и естествено да мразят,да изпитват ненавист и да реагират агресивно всеки път,когато биват предизвикани.Защото това си е вид инстинкт за самосъхранение,заложен у всеки индивид.Аз лично го наричам ''справедлив и разумен човешки гняв''.Но има и друго Сатанинско правило и то гласи:''Дръж се с другите така,както те се отнасят с тебе.Никога не нападай пръв,но нападнат ли те-унищожи врага си.''Защото в противен случай ще те мачкат,а ти по най-мазохистичен християнски начин,ще трупаш в себе си справедливия си гняв и омраза,и така ще се доунищожиш,което допълнително ще помогне на враговете ти да те победят.Има и друго правило:''Ако осъзнаваш себе си като сгрешил или виновен,извини се.Това не те прави по-слаб.''А има и друго правило на Сатанизма,което гласи:''Внимателно подбирай своите думи'',сиреч внимавай какво казваш,внимавай дали това,което говориш е обидно и дали е истина и до какви последствия ще доведат думите ти.Както и действията ти.
Така че не знам какво още имате да кажете вие,християните!Ако смятате,че Сатанизма не е една разумна,съвършена и добре структурирана философия,на места даже доста надминаваща вашата философия,то вие наистина си кривите душата и лъжете,може би просто завиждате!

mallyk
ентусиаст

Регистриран: 16.08.2010
    #2875494 - 12.02.2012 17:11 [Re: Babylonz25]

Браво
Цитат:

Защото точно християните отричат да има други богове освен техния (1вата от 10те Божи заповеди),точно те отричат човек да живее като човек и да натрупва както духовни,така и материални ценности за себе си и за семейството и близките си.

Когато Бог дава десетте Божии заповеди Имало ли е християни?
Къде прочете,че Бог е лишил човек от правото на свободен избор?
Нчмаше ли да му е по лесно просто да ни програмира по негов избор,вместо да ни дава заповеди,да ни праща спасител Исус Христос за да ни спасява ? От какво да ни спасява ? От правото на избор,или какво?Какво ти говори например една статуя на Христос ?А какво ще кажеш за идол който не се вижда но Убива?Например "правете секс не война".Кое от двете убива повече секса или войната?Ако вдигна ръка да те ударя веднага ще речеш "уж християнин пък нарушава божия закон",а ако не знаеш какво ще кажеш?Къде е разликата?И защо има разлика?Съгласи се ,че шамара си е винаги шамар,независимо чия е ръката която ти го е нанесла.Но ако се спряга името На Исус Христос разликата е,че Той ни заръча "Да обичаш ближния както себе си"или казано по друг начин"Прави на другите това което искаш да направят на теб.
Значи две са нещата които ни е оставил като заповеди Спасителят ни Исус Христос:
1.Да обичаш Господа Своя Бог....
2.Да Обичаш ближния както себе си.
"На тия двете се крепят закона и пророците"казва Господ.И в двете присъства едно и също нещо "ДА ОБИЧАШ"
От тези можеш да си направиш изводите за всички и за всичко вкючително и за себе си.

SwiftWings
неориентиран

Регистриран: 14.05.2012
    #2905549 - 16.05.2012 13:25 [Re: mallyk]

хубаво си го написал

едно малко уточнение обаче, ето това не идва от исус христос

Цитат:

Но ако се спряга името На Исус Христос разликата е,че Той ни заръча... "Прави на другите това което искаш да направят на теб.

среща се и в новия завет наистина, но е далеч по-древно правило, има го и в древен египет, гърция и китай, много векове преди христос

kosi.bosi
новак

Регистриран: 14.05.2016
    #3362607 - 31.07.2016 13:50 [Re: SwiftWings]

Тази статуя едва ли е поразена от Господ, по ми се вярва, Дявола да има пръст в тази работа!

ЦецоМодератор
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3362798 - 02.08.2016 14:46 [Re: kosi.bosi]

Тцъ. Дяволът не мое да мята мълнии, туй е единствено божия привилегия.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  tanariil, Цецо 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8131

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.