ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Обща дискусия

Страници: 1
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
Какво става със Земята?
    #3366413 - 06.09.2016 02:38

Дали е свързано със промяната на климата, дали е последствие от промяната на климата или е нещо друго?...Тази година във Великобритания наблюдавам много странно явление!...Значи...Аз работя на острова от 5-6 години. Това лято тук става нещо странно с дължината на деня. До миналата година по това време се стъмваше след 22 часа и така е било от много дълго време - стари хора по на 90 и косур години си спомнят за това от своето детство, тази невероятна продължителност на деня беше първото което ме впечатли на острова...За сметка на дългия ден по това време, през декември, януари се стъмваше около 15 часа следобед!...Сега, тази година тук става нещо много странно - няма още 20:00, когато трябва да светнеш лампата!...Странно е, че никой тук не говори нищо по медиите - може би на тях самите не им е ясно какво точно става, но според мен това е много сериозно: знаем, че продължителността на деня се определя от въртенето на Земята около остта си. За да се промени продължителността на деня, трябва да се промени или скоростта на въртене на Земята или ъгъла, под който остта на Земята се върти /така островът би попаднал в друга времева зона!?...Какво мислите Вие?...Някой знае ли нещо повече по въпроса?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 423

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.