ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1
ImpKB
неориентиран

Регистриран: 26.09.2016
Съвет...
    #3369128 - 27.09.2016 13:29

Здравейте!
Имам нужда от съвет какво да правя. Аз и сестра ми имаме магазин за авторепаратура. Помещението ни е под наем, и съседите са кошмар, те имат ветеринарна клиника, жената е доктор, а нейният съпруг е медицинската сестра... От начало като го отворихме ( преди 3 месеца), нямаше никакъв проблем, разбирахме се, говорехме и т.н... След известно време се започнаха историите от медицинската сестра: че бил живеял около 20г в Африка, че Васил Илиев му бил най-добрият приятел, че бил в 35 държави и във всяка една имал собствен бизнес, основавал КАМПАНИИ, и печелел милиарди... Не бил ходил на Божи гроб, само защото бил агент за Иранското посолство, и щели да го арестуват на летището... и то това е само една малка част от всичките истории, които съм чула... Но не това е проблема, първия месец, тъй като се зареждаше магазина и не сме ползвали ток (почти) имаше 0,20лв, не ни ги взеха... И вече проблема е следващия месец, имахме 18,50лв за ток, но има някаква разлика, която се разделя между всички наематели, като най-много се взима, от този с най-много ток(така ни го обясниха). Та с тази разлика, тока ни беше 21 и 2лв за вода -23лв. Но по неговите сметки, тази разлика трябвало да е по равно на всички, и ние му дължиме 0,75лв... Идваше при мен и не спираше да се заяжда, най-малко 100 пъти му ги давах тези стотинки, но той отказваше да ги вземе... Отказа да ги вземе, защото трябвало да ходи при другите наематели да си ги иска, но бил със 6 присъди, и щял да влезне в затвора за 30г, щото щял да ги набие... Хазяйна идва да разговаря с него, но той 4 дни беше на МИСИЯ и не се меркаше въобще... Сега обаче нещата просто ескалираха, този месец, тока ни е малко повече 32лв, но нашия климатик работеше само за по няколко часа, те имат климатик, който е малък за помещението, което ползват, от 9 до 6 вечерта, не го гасят и е на 20 градуса, имат и хладилници за лекарствата... Казва, че тези 60-70лв за ток дето плаща, не били реални, че плащал нашата сметка...Беше дошъл и беше заплашвал сестра ми (бременна в 8месец), в неделя,защото тя е тук сама за 2-3 часа,и че тези неща нямало да ги остави така, нямало да ни плаща повече нашия ток, и да се благодари, че била в положение, защото щяла да "бере ядове"... Той не спира да се заяжда и с нашите клиенти, ако случайно закъснея за работа, казва че няма да работиме...
Със сестра ми вече не знаеме какво да правиме, говорихме с хазайте и с другите наематели, но те си били такива, много проблемни и създаващи ядове, но и на хазяйте вече не им се занимавало,нали не го намериха, че бил на МИСИЯ, имали няколко месеца от договора и нямало да им го подновяват...
Не знам дали изобщо можах да обясня къде е проблема, но напрежението ни идва в повече вече. Исках да се свържа с Четири Лапи, защото той няма право да прави каквито и да е манипулации по животните,защото сам се е провъзгласил за медицинска сестра, а го прави, само и само да не връща "пациенти", даже не знам дали изобщо трябва да се обърна към тях... Много съм притеснена и за сестра ми, всичко това й идва в повече, от няколко дни е с контракции, а е рано... зет ми е побеснял... Обмисляхме варианта да се преместиме, но сме още съвсем в началото и тепърва си създаваме магазина и ако се преместиме ще загубим много... Определено не знаем как да постъпиме, тя вече е в болничен е не й давам да идва, той само се заяжда при първия удобен случай, с мен или с клиентите, гледам да й спестя поне тези нерви...
Какво да направя вече? Хазяйте са пас... другите наематели явно са свикнали, а те се опитват да ни изгонят, защото до сега за 3г са успявали да изгонят всички наематели в това помещение...
Определено не знам как да постъпя, какво да направя, че да се спре с този тормоз...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 583

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.014 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.