ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Европейски съюз

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Bogidar Dobrev
патриот
*

Регистриран: 18.11.2009
Re: Смятате ли че Турция трябва да стане пълноправен член на ЕС?
    #2516896 - 23.11.2009 19:41 [Re: Atanassovski]

Естествено, че НЕ !!! Тя и без членсто има такова страшно влияние в България, а ако стане член(дано това не се случи) на ЕС наистина ще ни се стъжни.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
    #2529957 - 09.12.2009 06:54 [Re: Bogidar Dobrev]

НЕ!!!!! И моят отговор е същия........обаче изобщо не видях, че я има тази тема и отворих една във форума за политика. Както прецени Адмирала от тука нататака

Тази тема тук се отнася за бизнес и икономика все пак, но ще копирам това което постирах в другата тема за Турция в ЕС.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2529963 - 09.12.2009 07:04 [Re: Atanassovski]

Цитирам поста на oglosh:

Цитат:

Турският външен министър Ахмет Давутоглу бленува за завръщане на Балканите към ерата на Османската империя, според информации на сръбски медии. Те се позовават на изказване на първия турски дипломат пред международен форум в Сараево на тема: “Османското наследство и мюсюлманските общности на Балканите”. “Пример за сътрудничество във всички области са били Балканите по времето на Османската империя”, твърди ръководителят на турската дипломация в своята беседа, очертавайки контурите на неоосманската “харта”.

“Желаем един нов балкански полуостров, който ще се основава на политическите ценности, на икономическата взаимозависимост, на сътрудничеството и на културната хармония. Всичко това е било осигурено в османските Балкани”, каза Давутоглу. Турският външен министър не скри великодържавническите и експанзионистични стремежи на Анкара зад теоретичните формулировки: “Ние ще възродим това време, историята на османските Балкани е била успешна и сега трябва да възкресим полуострова. Ще направим Балканите, Кавказ, Близкия изток заедно с Турция, средище на световната политическа сцена. Това е целта на външната ни политика в бъдеще и ще я постигнем”.

Статията е от тук - http://e-vestnik.bg/7464/харта-давутоглу-за-балканите-ще-възражда-османизма

И добавям:

Цитат:

Турци искат ново име на България” – това е челото на новия брой на седмичника “168 часа”, съобщи за Агенция “Фокус” редакторът на броя Иван Тропанкев. България да бъде преименувана на Българско-турска федерация или Федерална балканска република искат в нова декларация опитващите се да създадат етническа турска партия. “Българите са мулета и катъри” – твърди в скандално интервю стоящият зад инициативата Адем Кенан. В обширен материал по темата вестникът описва събирането на подписи под станалата известна като “турска подписка”, разпространяваща се из разградските села, която е на път да взриви етническия мир. Водачите на “Миллет Тракия” искат многонационална държава, признаване на турското национално малцинство, турски университет и всевъзможни промени в Конституцията и управлението на страната. За лидер на “Миллет Тракия” се провъзгласява Мендерес Кунгюн.

Цитат:

2 сдружения поискаха турско малцинство

Турското малцинство в България да бъде конституционно признато и да отпадне забраната за учредяване на етнически партии. За това претендират Националната асоциация на малцинствата в България и гражданско сдружение "Миллет-Тракия", предаде Дарик радио.
Формациите настояват и изучаването на турски език да стане задължително за всички български граждани, самоопределящи се като турци. Подписка с тези искания щяла да бъде връчена на президента в края на февруари. Около 6500 български турци, сред които и изселници, вече сложили параф. Инициаторите обещават да регистрират нова турска партия у нас, стига "това да се налага".
"Почеркът е на Адем Кенан. По този въпрос ДПС вече се е произнесло, отстранявайки го", коментира областният лидер на ДПС-Стара Загора Хюсеин Енгер. Представители на Централното оперативно бюро на партията не бяха открити за коментар.

Вие такива европейци искате ли ??? И аз не искам.....

Където е властвал турчин нищо добро не се е случило. Имам много добри приятели саудийци и мнението им за турците е също толкова негативно. Във България някой турски националистически и радикални организации пледират, че нямали били права...........Единственното право което нямат е правото на автономия и докато има само един жив Българин това няма да се случи. Тука не говоря за обикновенните турци, споменавам разни организации и партии като ДПС на терориста Доган и еничарите около него. Имам и колеги и прятели в Турция, мнението на голяма част от тях, че така наречените турци (както те казват) в България са помохамеданчени Българи. Наричат си ги гяури за щяло и нещяло.

На тези които подкрепят Турция ако искат мога да им напомня с няколко видео матерялчета как турците се отнасят към нас Българите в нашата държава наречена България...Нито един отговорно мислещ Българин не би трябвало да подкрепя Турция за ЕС.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Duchessa
аферистка

Регистриран: 10.04.2007
От: Граово
    #2530299 - 09.12.2009 15:32 [Re: Raistlin]

Има си обективни критерии за членство на една страна в ЕС. Ако Турция отговаря на тези критерии, ще членува. Проблемът е, че тя не може да отговори на критериите за членство, защото немалка част от тях противоречат на законодателството и обичайното право в тази държава. Освен това, от чисто географска гледна точка, преобладаващата част на Турция е разположена в друг континент, който няма как да се нарече Европа.

Идеята за членство на Турция в ЕС обслужва най-вече интересите на САЩ, които нямат никаква сметка от една икономически силна и политически стабила формация в Европа. Нека си припомним, че благополучието на хората в САЩ се свързва с производството и продажбата на оръжия и горива на всички воюващи страни в европейските конфликти миналия век.

--------------------
Падаш, ставаш, наместваш короната, продължаваш!

Atanassovski
македонец

#2530312 - 09.12.2009 15:43 [Re: Duchessa]

И продължава да е така само че в днешни дни е на друг континент...

Много сте права в мнението си за Турция.

--------------------

ColdPlay

Регистриран: 14.03.2011
    #2766700 - 16.03.2011 06:45 [Re: Raistlin]

Не.

--------------------
...a voice inside my head said don't look back,
you can never look back...

Zaikoff

**

Регистриран: 05.07.2009
От: Èire
    #3354282 - 11.05.2016 17:24 [Re: Raistlin]

Не смятам, че трябва да стане, но за жалост ще станат. Сега слушах новините и казаха, че искат визите за ЕС да отпаднат до седмица иначе ще залеят Европа с бежанци... Не могат да влязат в ЕС по каналния ред, затова започнаха с изнудване..., ще им се получи, както и ще им се получи за ЕС рано или късно.

--------------------
"Някои казват, че нашата власт се клати! И на коча мадурите се клатят, ама не падат!" - Тодор Живков

irina88
новак

Регистриран: 15.05.2016
    #3354574 - 15.05.2016 14:47 [Re: Zaikoff]

Няма да им се получи за ЕС. Колкото и номера да въртят и колкото и да се правят на интересни, няма да ги пуснат в ЕС.

c´est moi
;)

Регистриран: 11.12.2006
    #3354647 - 15.05.2016 22:16 [Re: irina88]

Не и с това правителство и политика.

--------------------
But she did ask...and well she is special

rzamen
неориентиран

Регистриран: 04.05.2016
От: София
    #3369872 - 02.10.2016 10:58 [Re: c´est moi]

Твърдо НЕ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 37502

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.051 seconds in which 0.031 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.