ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Интетвютата DV 2017
    #3370120 - 03.10.2016 16:57

И така, новата фискална година започва, а с нея и интервютата за ДВ 2017

Моля, ако миналите интервюто за ДВ 2017 имат желание, нека споделят впечатления и детайли от протичането му, за да могат чакащите да се ориентират
Спестете ни мнения от рода "Минах, всичко беше лесно и мина бързо"

Ако имате въпроси към миналите интервютата, моля, задавайте ги в тази тема Въпроси към миналите интервю ДВ 2017

Ето темата относно миналогодишните интервюта

Интервютата DV-2016

Интервютата ДВ - 2015

Интервютата ДВ - 2014

Интервютата - ДВ 2013

Интервютата - ДВ 2012

Интервютата - ДВ 2011

Интервютата - ДВ 2010

Интервютата - ДВ 2009

Интервютата - ДВ 2008

Темата е само за миналите интервюто и техните впечатления.
Възникнали въпроси и коментарии, моля отправяйте в съответната тема.
Всичко което не е разкази и впечатления на минали интервюто ще бъде местено или изтрито, взависимост от ситуацията.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
dominik0806
новак

Регистриран: 03.05.2016
От: New York
Re: Интетвютата DV 2017
    #3370511 - 06.10.2016 12:40 [Re: Nadin]

Здравейте, драги съфорумци!
Днес успях да се добера до лаптопа си и съответно започвам да пиша за вчерашното ми интервю за Зелената карта.
Интервюто ми беше насрочено за 1.40, аз към 1.30 пристигнах с Такси, защото не исках да рискувам с градския транспорт.
Следователно проверка, взеха ми телефона, слушалки, зарядно и потеглих към основната сграда.
Посрещнаха ме(не с хляб и сол разбира се ), дадоха ми да прочета за таксата и случаите, в които могат да ми откажат.
Отправих се към гише 9, заплатих таксата в местна валута(578лв.), само ме попитаха за имената, след което седнах да изчакам.
В самата зала имаше само 3-4 човека, не повече... беше много пусто, а на мен ми беше доста нервно, сякаш се явявам на държавен изпит
През това време мацката от охраната ми даде лист на които са написани как трябва да са подредени документите съответно оригинал отдолу копие.
Същата мацка дойде и ми каза да се отправя към гишето, там ме чакаше усмихната българка, започна да ме пита за документите, съответно един по един тя отмяташе на лист.
За страните от чужбина ме попита дали съм живял някъде повече от 1 година, аз имах в Кипър 4 сезона по около 6 месеца- дори не я записа страната в листа.
Документите са както следва:
1. Паспорт
2. Свидетелство за съдимост
3. Police record от чужбина, съответно аз имах от Кипър, Сингапур и Англия
4. Акт за раждане
5. Свидетелство за семейно положение
6. Диплома за завършено образование
7. Медицински изследвания (Само плика, без рентгеновата снимката)
8. 2 Снимки
Попита ме за адреса ми в Америка, съответно аз го смених, дадох направо листа на който имах записан адреса в Ню Йорк.
Не ме попита за писмо от гарант, аз имах за всеки случай.
След което ми даде да попълня товарителницата за адрес където да си получа паспорта. След няколко минути се върна и ми даде оригиналите и ми каза да изчакам да ме повикат за пръстови отпечатъци.
След около 10-15мин ме извикаха на гише 7 за пръстови отпечатъци, американката ми говореше на английски само, стана бързо и пак седнах.

След около 15 мин ме повикаха при консула, пак отпечатъци на лявата ръка и това е което ме попита:
1. Заклеваш ли се да казваш истината и само истината
2. Имената
3. Коя година съм завършил образованието си?
4. Вижда че съм живял в други държави, къде?
5. Имал ли съм проблеми с полицията? (След като отговорих Не, тя каза че това е много добре за мен и се засмя)
6. Имам ли намерение да се женя през следващите 6 месеца?

Честито визата ви е одобрена, ще си я получите след няколко дни!

Целият ми престой в посолството беше около час и 15 мин.
Надявам се да не съм забравил нещо важно да спомена, беше ми нервно, въпреки че бях сигурен, че няма проблем с документи и т.н.

Успех на всички, няма нищо страшно!
Ако някой има въпроси да пише!
Ще се видим в Америка!

VAD85
кумчо вълчо

Регистриран: 24.11.2015
От: Гората
    #3371451 - 12.10.2016 16:12 [Re: dominik0806]

Имам един въпрос на пръв поглед много малоумен, но за мен важен за интервюто за да не стане така, че лъжа. Имам свидетелство за съдимост, принципно пише лицето не е осъждано ( и е така, никога не съм бил.) Но при въпроса имало ли сте проблеми с полицията и там съм нямал. Но съм имал акт за превишена скорост към пътна полиция от преди 4 г, платен още на момента.Та въпроса ми е да кажа, че съм нямал или да спомена, че съм имал акт за превишена скорост?

--------------------
Свободата е право, а не привилегия. Умните имат планове, другите имат мечти.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3371471 - 12.10.2016 20:09 [Re: VAD85]

Добре бе, хора, нали направих специална тема за въпроси към миналите интервютата, защо за Бога, един през друг пишете в тази. Нима, ясно не съм написала, че тази е САМО и единствено за впечатленията на тези, които са минали интервю.

Представете си каква какафония ще настане, ако всеки започне да пище в тази тема, да задава въпроси и пр. За това има и специална тема за въпросите, моля, задавайте ги там!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Skl1983
неориентиран

Регистриран: 28.05.2016
    #3374661 - 08.11.2016 22:01 [Re: Nadin]

Здравейте, днес мина и нашето интервю! Всичко мина както е описано тук, за което много благодаря! Интервюто беше от 14ч.Ние влезнахме в 13:05ч.и в 14:15ч си тръгнахме щастливи! Стандартната проверка на входа, оставихме си телефоните, ключовете от колата, защото бяха с дистанционно и влезнахме. Прочетохме листа за какво може да ни бъде отказана виза, след което на гише 9 заплатихме 3х330 долара. Попитаха ни как ще платим -долари, лева или с карта. Предварително си бяхме сменили пари. Седнахме да чакаме и не след дълго извикаха жена ми да даде документите, тъй като тя е титуляр, а те са :
1.баркодове от dc260
2.2 бр. снимки
3. Свидетелство за съдимост от България
4. Police record от чужбина
5. Акт за раждане
6.Удостоверение за граждански брак
7.Удостоверение за семейно положение по чл.14
8. Дипломна за средно образование
9.Писмото от гарант ако има такова
10. Медицинските изследвания
Върнаха ни диска със снимките. Дадоха да попълним товарителницата и ни казаха да чакаме да ни викнат за отпечатъци. След 10мин и това стана, и седнахме да чакаме. Най -много 10тина минути и ни извикаха и тримата. Интервюто беше на английски, след като се закле жена ми отговори на следните въпроси :
1.Кога си завършила средно образование
2.Имаш ли завършен университет и коя година си завършила
3.Кога е сключен гражданския брак
4.Били ли сме в чужбин,, съответно да и какво сме работили там
5.Имали ли сме проблеми с полицията
Накрая приключиха с това беше всичко, ще ви изпратим визите до 2-3дни, честито!
Всичко общо 1 час. Успех на всички, няма нищо страшно. Който има нужда от помощ да пита, ще помогна на всеки стига да мога, защото този форум много помогна на нас!

ARR_
новак

Регистриран: 10.01.2008
    #3374798 - 09.11.2016 12:37 [Re: Nadin]

Днес си получих паспорта с визата. Интервюто ми беше на 3.11 от 13.40, бях пред посолството 1 час по-рано, но охраната ми каза да дойда 10-тина минути преди часа за когато е насрочено. От там нататък обичайната процедура - минах през проверка на входа където оставих телефона, и отидох в сградата където се провеждат самите интервюта. Дадоха ми лист с написаните причини поради които биха могли да откажат виза, след като го прочетох си платих таксата в долари. После на съседното гише на друг служител предадох нужните документи: паспорт, диплома за средно, удостоверение за раждане, свидетелства за съдимост и семейното положение, листа с баркодовете от ds260, снимки и май това беше. Последваха стандартните въпроси - живял ли съм в чужбина повече от 6м, семейното ми положение, имам ли намерение да се женя в следващите 6 месеца и още няколко които не помня . След това взимане на отпечатъци и от там след 10-тина мин. чакане на друго гише (кабинка по скоро) беше самото интервю на български. Отново обичайните въпроси: заклеваш се да казваш истината, кога си завършил, бил ли си в УСА, проблеми с полицията, живял ли си друга страна. След като отговорих на тези въпроси ми казаха че ще си получа паспорта с визата след няколко дни.
Цялото интервю от влизането в посолството до излизането ми отне около 40 минтути, и мисля че ако човек си е попълнил формата за участие в лотарията и ds260 коректно няма от какво да се притеснява.

barierata
неориентиран

Регистриран: 17.11.2016
    #3376676 - 17.11.2016 11:43 [Re: Nadin]

Привет на всички,
Пише от името на половинката си, тъй като той не си пада нито по форумите, нито по споделянето.
Интервюто му беше на 15-ти в 14:00 като той влезе около 13:45. Очаквах да отнеме над час, но той излезе с балетна стъпка 40-50 минути по-късно, одобрен. Въпросите са били стандартни, изключително малко на брой. Бил ли сте в щатите и ще се жените ли преди да заминете.
Тук идва интересната част. Ние сме еднополова двойка, заедно от над 4 години. На последния въпрос той казва „Да, бих искал да сключа брак, но аз съм гей". След лек смут от страна на служителите и едно 15-минутно проучване от тяхна страна са казали, че брак може да сключим и ще се признае, ако го направим на територията на страна, която признава еднополовите бракове.
Та сега планираме ходене до Англия, но процедурата не е особено лесна. Надявам се да успеем.
Реших, че трябва да го споделя, защото сред стотиците прегледани теми и мнения не намерих нищо за еднополовите двойки и как стоят нещата при тях.

Щом имам прогрес, ще се включа да споделя дали сме имали успех!

divanence_91
член

Регистриран: 15.05.2016
    #3378939 - 02.12.2016 18:12 [Re: barierata]

И нашето интервю мина. Перфектно. Бях се подготвила за кръстосан разпит. Имахме час за 13:40, но бяхме там по- рано около 13:20 и понеже беше уасен студ веднага влязохме като пристигнахме. Минахме проверката като ме накараха да пия от течностите на бебето. Пуснаха ни с количката, храната и течностите. Взеха само предвидените играчки. Платихме такса и седнахме да чакаме. Повикаха ни да си дадем документите. Взеха всичко без свидетелството за идентичност и последната страница на ДС-а с баркода. Взеха само тази на мъжа ми , понеже при тях не се четяла. Попълних бланката за DHL и седнахме да чакаме. После ни викнаха на гише 6 да даваме отпечатъци и пак почакахме. Викнаха ни на гише 2 за интервюто. Взеха пак отпечатъци, на мен взеха и за беба, понеже тя е малка. Консулът констатира, че знае, че и двамата сме били J1 и пита кога сме сключили брак. Казахме му датата и се усмихна и каза ама сте от доста по-дълго време заедно и ние отговорихме от колко. Попита кога е родено детето и след това каза "До седмица ще си получите паспортите. Късмет" и това беше. Излязохме щастливи и доволни

viper
неориентиран

Регистриран: 05.05.2016
    #3379858 - 09.12.2016 12:38 [Re: divanence_91]

Здравейте,
И нашето интервю мина на 07.12. от 13:40. Всичко мина както е описано /благодарение на вас се бяхме подготвили/. Проверка на входа, по пътечката и влезнахме в залата посрещнаха ни, дадоха да прочетем листа с причините поради които може да ни откажат, платихме на касата 3х330 долара и след това ни дадоха лист на който беше отбелязано как да се наредят документите /аз ги бях наредил както ги е описал Skl1983 така траябва да са наредени/. Пред нас имаше едно семейство с две деца, една възрастна двойка за зелени карти. Извикаха ме да подам документите по описания ред, попълних DHL бланката, казаха да изчакаме за отпечтъци. Добре е да си подредите дикументите предварително защото семейството което беше преди нас настана голямо вадене слагане питане вайкане и излишни нерви. Нас ни извикаха за отпечатаци всичко е обяснено на табелки как се поставят пръстите. Седнахме да изчакаме за интервюто. И нас ни извикаха първи, млада много усмихната американка поздрави ни на английски но прдължи на български , дадохме отпечатаци и зададе първия въпрос.
1 Кога сте завършили основното образувание,
2.Вижда че съм живял в Франция и ме попита коя година
3. От кога сте женени,
4. Има ли ли сте проблеми с полицията, двамата с жена ми в един глас НЕ
Тя се усмихна и каза това е добре за вас , честито визите ви са одобрени, ще си ги получите след няколко дена. Всичко мина за окло час и половина. Друго за което щях да направя грешка от 01.10 снимките за интервюто трябва да са без очила.
Благодарим на целия форум за помощта !!!

dj_americano
неориентиран

Регистриран: 13.09.2016
    #3382779 - 28.12.2016 14:07 [Re: Nadin]

Днес мина интервюто ми!Всичко мина наред.Отпечатъци,документите и няколко въпроса "проформа".Няма нищо страшно,ако човек си е попълнил дс260 коректно няма да има никакви проблеми! Мога да кажа само че форумът ми свърши идеална работа за което много благодаря на създателите му!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 16333

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.