ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Ssawyerr
неориентиран

Регистриран: 08.10.2016
Брак с американски гражданин
    #3370778 - 08.10.2016 03:44

Здравейте.
Лятото отидох на студентска бригада и се запознах с чаровна американка. Влюбихме се, но след като лятото свърши трябваше да се прибера отново в България. Тя ще пристигне в България след около седмица, но има право да живее тук само три месеца. И сега двамата се чудим кое е най- удачното решение. Да сключим брак тук, да изпратим I-130 формуляр и да чакаме тук или да кандидатствам за туристическа виза и да сключим брак в САЩ, което е един вид измама. Също така искам да попитам, след като сключим брак в България и подадем необходимите документи за моят статут, който до колкото разбирам отнема около 6-7 месеца, ще е възможно ли да се удължи нейният престой в България, докато получа своята виза.
Моля някой по- компетентен да ме прощава ако съм в грешка и ако може да ме насочи в правилната посока или да ми открехне за по- добър вариант, който съм пропуснал, благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
Re: Брак с американски гражданин
    #3370789 - 08.10.2016 05:26 [Re: Ssawyerr]

K-1 Visa
https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/fiancee-visa/fiancee-visas

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3370790 - 08.10.2016 05:27 [Re: Ssawyerr]

Преди три години, когато съпругът ми (тогава още не ми беше съпруг-само гадже) пристигна в БГ за да живеем заедно, използвахме адвокат, чрез който съпругът ми взе виза за дългосрочно пребиваване от Солун (6 месеца) и месец преди да изтече визата подадохме документи за лична карта , която е за една година. Ако смятате да сключите брак в БГ и да сте заедно докато чакате цялата процедура, според мен това е по-евтиния и добър вариант. Ние нямахме намерение да идваме да живеем в Америка поне следващите 5 години, но нещата се промениха и две години по-късно подадохме документи . Цялата процедура след I-130 ни отне 7 месеца.

Ако те интересува, мога да ти изпратя на ЛС координати на адвоката. Той се занимава с това от 17 години и работи основно с американци и канадци. Лично ние останахме изключително доволни защото преди да ни дадат негови координати се срещахме с двама други адвокати в БГ и нямам думи от глупостите и вариантите, които ни се предлагаха за да може мъжът ми да остане в БГ а не да се прибира на всеки 3 месеца.

Пропуснах и още нещо:)
Може да подадете документи във отдел миграция по твоето местоживеене, месец преди трите месеца престой за нея да изтекат, но дори да бъде одобрена, ще удължат престоя и с не повече от 30-40 дни. Ние и това направихме.
Цялата процедура по взимане на виза D за дългосрочно пребиваване в БГ отнема около 2 месеца, имайте го предвид.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Редактирано от Петина (08.10.2016 05:33)

Relentless
dreamer

Регистриран: 12.10.2014
    #3370811 - 08.10.2016 09:42 [Re: Ssawyerr]

Няма смисъл да кандидатства за виза D и да давате излишни пари на вятъра. Виза D процедурата в България е много бавна и субективна. Обикновено за колко време ще стане зависи от настроението на консула в консулството, където ще кандидатствате.

Нека дойде в България. Получава 90 дни автоматично. След това може да подадете молба в Дирекция Миграция за удължаване на туристическия престой с дори 60 дни.

Другият вариант, за който се сещам е просто да излезе от България за няколко дни/седмица и да влезе отново, след което ще получи отново 90 дни.

Успех!

Ssawyerr
неориентиран

#3370819 - 08.10.2016 13:44 [Re: Relentless]

Не мисля, че се възобновяват трите месеца след напускане и влизане отново във страната.
"Те ще имат право да влизат и пребивават на територията на Република България за период от не повече от три месеца в рамките на всеки шестмесечен период, считано от датата на първото влизане, без да е необходимо да притежават българска виза за краткосрочно пребиваване."
А колкото до K-1 визата, трябва ли да се подаде заявлението от нея в САЩ или може да го направи и от тук? И също така колко време протича този процес на одобрение?
П.П: Също така обмислям вариант, след като подадем документите оттук и ако не може да одължим престоя й тук и се наложи тя да напусне държавата, да се преместим в друга държава, Англия например и да работя и изчакаме там одобрението.

Редактирано от Ssawyerr (08.10.2016 14:22)

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3370837 - 08.10.2016 16:12 [Re: Relentless]

Не заблуждавайте хората с невярна информация, моля.
И не се заяждам, но това, което сте писал/а не е вярно.

Минали сме всички процедури за които съм писала.

Няма вариант след трите месеца да излезе от страната за няколко дни или седмица и автоматично после да започнат да и текат нови три месеца.
След трите месеца разрешен туристически престой в страната , ако няма разрешено удължаване тя трябва да напусне страната за три месеца. След тези три месеца има право на нови три месеца в БГ.
И това го казвам от опит, защото съпругът ми трябваше да се върне в щатите за 3 месеца и после обратно в БГ. Е вярвайте ми, никак по евтино не ако на всеки три месеца трябва да се връща обратно до Америка.
Процедурата в посослството в Солун, нито е тромава, нито е сложна. Има си законов период на разглеждане на документите и всичко приключва за 2 месеца. На нас преди 3 години ни струваше 1700 лева заедно с хонорара на адвоката и две пътувания до Солун. Първото за да се подадат документите, заедно с адвоката и второто за да си получи визата с която влезе в страната.

Дори след второто му връщане в България за нови 3 месеца (на съпруга ми) ни се наложи да ходим в Истанбул заради дъщеря ни. Връщайки се към БГ на нашата граница митничарите не искаха да го пуснат защото не знаят законите. Наложи се да чакаме 2 часа за да се обаждат и проверяват дали наистина има право да влезе в страната.

Година и няколко месеца преди той окончателно да се премести в БГ сме проучвали всякакви варианти. Дадохме пари на вятъра по различни адвокати, които нямат представа какво да направят.

Успех, каквото и да решите.

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Relentless
dreamer

Регистриран: 12.10.2014
    #3370850 - 08.10.2016 17:42 [Re: Петина]

Това с излизането от страната беше предположение. Никъде не съм писал, че съм сигурен за това.

Относно удължаването на туристически престой, виза D и всичко свързано с Дирекция Миграция на МВР - минал съм през този път и гарантирам за това, което казвам. Удължавал съм на приятелката си (вече съпруга) преди няколко години. Пише се молба с основание и се заплаща такса за допълнителния престой.

Моят съвет е първо да се обадите в обредната зала, където смятате да сключите брак и уточните предварително какви документи ще се изискват. Приятелката ви трябва да набави документ, доказващ, че тя е неомъжена и че бракът в България ще се признае в САЩ.

Ssawyerr
неориентиран

#3370864 - 08.10.2016 18:25 [Re: Петина]

Значи най- удачно е след сключването на брак, да се свържем със съответния адвокат и той да ни запознае и проведе през процеса за нейното получаване на виза "D", докато изчакаме получаването на моята виза, така го разбирам аз. А след сключването на самият брак "CR1" виза или "K3" е po- добрият вариант за моето положение? Ще съм Ви много благодарен ако ми дадете координати на съответния адвокат и също така ако имате някакви допълнителни съвети. Виждам че сте преминали през всичко това и изцяло разбирате положението в което се намираме, всякаква помощ е добре дошла. Благодаря.

Също така някъде прочетох, че има нещо като две годишна забрана за кандидатстване за зелена карта след J1 виза? Има ли такова нещо?

Редактирано от Ssawyerr (08.10.2016 19:11)

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3370904 - 08.10.2016 20:56 [Re: Ssawyerr]

Изобщо не стана ясно къде желаете да живеете?
Не знам за Д визата нищо, но варианта влез-излез всеки 3 месеца звучи добре, ако не мислите да се задържате в БГ.

Ако ще живеете в САЩ, К визата, която Милано ви показа е най-добрият вариант БЕЗ услуги на адвокати, освен, ако нямате излишни пари.
Не е вярно, че не можете да аплйвате за виза с цел брак след работната.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3371142 - 10.10.2016 15:55 [Re: Ssawyerr]

Цитат:

Здравейте.
Лятото отидох на студентска бригада и се запознах с чаровна американка. Влюбихме се, но след като лятото свърши трябваше да се прибера отново в България. Тя ще пристигне в България след около седмица, но има право да живее тук само три месеца. И сега двамата се чудим кое е най- удачното решение. Да сключим брак тук, да изпратим I-130 формуляр и да чакаме тук или да кандидатствам за туристическа виза и да сключим брак в САЩ, което е един вид измама. Също така искам да попитам, след като сключим брак в България и подадем необходимите документи за моят статут, който до колкото разбирам отнема около 6-7 месеца, ще е възможно ли да се удължи нейният престой в България, докато получа своята виза.
Моля някой по- компетентен да ме прощава ако съм в грешка и ако може да ме насочи в правилната посока или да ми открехне за по- добър вариант, който съм пропуснал, благодаря.

Сега, брачеде ... айде да седнем малко и да си използУваме главите по предназначение, става ли ?

Варианта на Петина може да е УбаФ ... ама ... ти сам си го написал ве бачинка !

Какви адвокати ве, какви 170 лева, какъв Солун , какви " простотии ве тате "

Ето, стъпка по стъпка ти пиша, НИКВИ адвокати, НИКВИ глупости :

1 Тя идва в Панелистаня и носи ВСИЧКИ документи за сключване на БРАК
1а ти предварително си извадил ТВОИТЕ и си разалрвирал дата в общината

2 ЖЕНИТЕ Се щом се обичате

3 Подавате долукента за Лична карта за нея в Отдел " Миграция " БАЗИРАНО на БРАКА който сте сключили вече.

4. В посолството на САЩ тя файлва петиция за тев БАЗИРАНО на БРАКА който вече сте сключили

5 .Следвате съответните процедури и си живеете като врабче на конче !

Е ... не е много трудно а, само малко тряба да си помисли човек

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3403

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.042 seconds in which 0.021 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.