ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
Forgeh
неориентиран

Регистриран: 30.09.2016
Образование в Австралия [НУЖДАЯ СЕ ОТ ПОМОЩ]
    #3369687 - 30.09.2016 23:19

Здравейте,

На 17 съм и съм в България. Уча в езиковата в Стара Загора, 11 клас. Проявявам силен интерес да следвам графичен дизайн в Мелбърн, защото чувам много хубави неща за Австралия напоследък. Проблема ми е, че във всеки сайт, в който вляза да проучвам пише различно и затова се опитвам да намеря директен отговор от някой, който по-добре разбира как стоят нещата в Австралия. Ще бъда безкрайно благодарен ако ми помогнете!

~

Първо, струва ли си изобщо да уча в Австралия? Нещо, което нашите предлагат е да уча в Англия. В много сайтове казват, че Англия е по-евтина, но пък за сметка на това е социално по-затворена и обучението не е на същото ниво, а и било по-трудно да се намери работа след завършване??

Второ, как работят визите? Каква виза ми трябва, колко години е валидна, колко струва и мога ли да я използвам, за да продължа да живея в държавата като работещ веднага след завършването си. Също така, къде мога да намеря най-евтините полети и в каква парична рамка стои билет с пътническа класа?

Трето, колко би ми коствала 1 седмица като наем на жилище, храна и услуги при най-ниска до средна цена?

Четвърто, колко струва бакалавърската степен г/д. Повечето сайтове казват 20,000$ до 30,000$ на година, затова засега вярвам на тях.

Пето, как стоят нещата със студентските заеми? Кой би бил най-удачния за български ученик?

Както казах, ще бъда много благодарен ако ми отговорите. Имайте в предвид че смятам да взема изпита на TOEFL и съм главно насочен към Мелбърн, тъй като е културната столица на държавата, въпреки че няма да се зарадвам по-малко на информация за който и да е щат.

~

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Образование в Австралия [НУЖДАЯ СЕ ОТ ПОМОЩ]
    #3370272 - 04.10.2016 16:53 [Re: Forgeh]

Цитат:

Здравейте,

На 17 съм и съм в България. Уча в езиковата в Стара Загора, 11 клас. Проявявам силен интерес да следвам графичен дизайн в Мелбърн, защото чувам много хубави неща за Австралия напоследък. Проблема ми е, че във всеки сайт, в който вляза да проучвам пише различно и затова се опитвам да намеря директен отговор от някой, който по-добре разбира как стоят нещата в Австралия. Ще бъда безкрайно благодарен ако ми помогнете!

~

Първо, струва ли си изобщо да уча в Австралия? Нещо, което нашите предлагат е да уча в Англия. В много сайтове казват, че Англия е по-евтина, но пък за сметка на това е социално по-затворена и обучението не е на същото ниво, а и било по-трудно да се намери работа след завършване??

Второ, как работят визите? Каква виза ми трябва, колко години е валидна, колко струва и мога ли да я използвам, за да продължа да живея в държавата като работещ веднага след завършването си. Също така, къде мога да намеря най-евтините полети и в каква парична рамка стои билет с пътническа класа?

Трето, колко би ми коствала 1 седмица като наем на жилище, храна и услуги при най-ниска до средна цена?

Четвърто, колко струва бакалавърската степен г/д. Повечето сайтове казват 20,000$ до 30,000$ на година, затова засега вярвам на тях.

Пето, как стоят нещата със студентските заеми? Кой би бил най-удачния за български ученик?

Както казах, ще бъда много благодарен ако ми отговорите. Имайте в предвид че смятам да взема изпита на TOEFL и съм главно насочен към Мелбърн, тъй като е културната столица на държавата, въпреки че няма да се зарадвам по-малко на информация за който и да е щат.

~

Аз лично мога да помогна само с малко инфо за:

2. Не съм се запознавал със студентските визи. Почни да ровиш тука: http://www.border.gov.au/Trav/Stud
Най-вероятно виза 500 ще е подходящата за теб: http://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/500-
Както виждам, първо трябва да са те приели в университета, а чак после кандидатстваш за виза 500.
Но може да има други опции - не съм запознат.

3. Колко струва жилище ...
Повечето университети дават много подробна информация за това колко струва издръжката на студентите в града в зависимост от това, в какво жилище ще живееш. Ето например тука може да видиш точно колко струват нещата в Мелбърн:
http://www.latrobe.edu.au/experience/living/costs

4. Университетски такси ...
Тази информация със сигурност я има на сайтовете на университетите. Много зависи каква виза имаш, дали се водиш permanent resident(което май не валидно за теб) или си international student. Порови се в сайта на университета, в който искаш да кандидатстваш.

Редактирано от morphy (04.10.2016 16:54)

Forgeh
неориентиран

#3370417 - 05.10.2016 13:35 [Re: morphy]

Благодаря много!

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3370484 - 06.10.2016 05:34 [Re: Forgeh]

За виза се кандидатства след като са те одобрили от Университета. Цените 20-30К на година са близо до истината, приятелката на сина ми плащаше 14К на семестър. Изпита който ти трябва за университета е IELTS, не TOEFL.

За наем си приготви $200 на седмица (shared accommodation) + 150 на месец за ток, вода, газ, интернет, мобилен телефон. За храна си планирай мин $100 на седмица. Не знам как са цените на транспорта в Мелбърн но си планирай още $50 на седмица. Медицинска застраховка е от порядъка на $200 на месец. Доколкото знам за чуждестранни студенти няма студентски заем, тоест както казва Остап Бендер "Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се ".

На студентска виза имаш право да работиш 20 часа на седмица, което ше ти даде доход от порядъка на $350 на седмица, но не е гарантирано. Не можеш автоматично да останеш след завършването, освен ако няма работодател който да те спонсорора или пък си намериш булка.

За цените на билета виж expedia.com.au, варират според сезона, кога купуваш билета и компанията с която пътуваш.

Успех!

Forgeh
неориентиран

#3371244 - 10.10.2016 23:33 [Re: Тиквичка]

Хиляди благодарности! ^^ А за изпита как сте сигурни, че е IELTS? Тези университети, които проверих, всички използваха TOEFL като мярка за необходимото ниво на английския. Това значи ли, че не го зачитат или е игра на 50/50 някои да, други - не?

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3371277 - 11.10.2016 02:13 [Re: Forgeh]

за IELTS знам от личен опит, на мен това ми искаха, сега проверих, TOEFL също ще ти свърши работа

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1347

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.