ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Хомеопатия и Алтернативна медицина

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
devil5
неориентиран

Регистриран: 20.01.2015
От: София
Re: Моля помогнете за гъбички по ноктите
    #3355843 - 25.05.2016 19:17 [Re: Maret2]

Цитат:

Мазане с Йод. Простичко решение за гъбички по ноктите на краката. И то като лекраствените мазила изисква време. Най-добре е зимата да го правите всяка вечер преди лягане, защото ноктите покафеняват от йода. Може да се съчетае с вана със солена вода и после мазане. И двете имат ефект. За йода знам от баба си, а за солената вода от баща си

И двете средства съм опитал без особен ефект. Сега съм се насочил към вътрешно обезпаразитяване, защото има логика, че като ги махнеш от организма ще изчезне и външното им проялвение.

Започнах курс с Purify капки (това нещо http://parazitstop.bg/products/antiparazitna-dobavka-purify-kapki.html), който трябва да продължи поне месец. Прилагам терапията от седмица и за сега не мога да видя промяна, но ако има ефект със сигурност ще споделя. Възлагам големи надежди и дано този път има ефект. Ако сметна колко съм похарчил за специалните медикаменти - писалки, нистатин, етерично масло от чаено дърво... ще полудея, но с гъбите е много трудно да се пребориш, оаобено ако атакуваш само външно.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Дандан
неориентиран

Регистриран: 18.10.2016
Re: Моля помогнете за гъбички по ноктите
    #3372127 - 18.10.2016 16:06 [Re: V-12]

Цитат:

Обяснявам. Гъбичките по ноктите на краката се лекуват сравнително лесно. Но са необходими три неща - дисциплина, постоянство и известно количество финанси. Схемата е следната:

1. Купуват се обувки със система за вентилация - примерно Forestland или Geox.

2. Купуват се поне 20 чифта ЧИСТО ПАМУЧНИ чорапи. Почти всички, които имат надпис на етиката 100% памук реално съдържат поне 10-20% вискоза или еластан. Затова се отива в голям магазин, купува се от всяка марка и модел по един чифт, запалват се и се наблюдава пламъка. Чистият памук гори с равномерен пламък без пушек и почти без миризма. Като изгасне, остава обгорял край, който при стриване с пръсти се разпада на прах. Ако има синтетика, пламъкът пуши, в основата му излизат мехурчета от тъканта, мирише гадно, а след като загасне, горелият край е мек и може да му се предаде форма при стискане с пръсти, като на разтопена пластмаса. Намирате чисто памучни чорапи и купувате от тях.

3. Всички стари обувки, чорапи и домашни чехли се изхвърлят в контейнера (ако не ви пука за клошарите) или се изгарят (ако ви пука).

4. Започвате да пиете всяка седмица по една капсула 150 мг Дифлукан (флуконазол, произведен от Pfizer). Носите всеки ден по един чифт чорапи, които след това оставяте в пералнята. Като се натрупат, перете ги на 90 градуса, с излишък от перилен препарат и включен хипоалергичен режим на пералнята. Това продължава точно ЕДНА ГОДИНА, независимо че симптомите изчезват още след 3-4 месеца!

5. В началото на следващата година повтаряте процедурата с обувките, чехлите и чорапите - изхвърляте ги или ги изгаряте и купувате нови.

6. Това е - гъбичките вече са само спомен. Ако не искате да имате пак проблеми - носите САМО обувки със система за вентилация, независимо от сезона, САМО чисто памучни чорапи и ги сменяте ВСЕКИ ДЕН.

От 10 години имам гъбички на всички нокти на левия крак плюс сърбежи по стъпалото и между пръстите. Мога да потвърдя че след като последвах горния съвет (в момента съм на шестия месец) гъбичките и сърбежа вече ги няма. Новите чисти нокти са израснали почти на 90 процента. Смятам да продължа лечението докато новите нокти израснат напълно. Трябва да отбележа че не пия Дифлукан (флуконазол, произведен от Pfizer) а използувам Микомакс. Освен това сменям чорапите през ден. Работя в офис и си събувам обувките под бюрото докато съм там. В къщи ходя само бос. Благодаря на V-12 за съвета по-горе. Пробвал бях всевъзможни външи рецепти (белина, кислородна вода, ябълков оцет и други) без никакъв успех. Сега за първи път от 10 години насам имам чисти нокти.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 15324

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.