ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Очила за астигматизъм
    #2372050 - 10.05.2009 21:53 [Re: veni83]

Спокойно, ще свикнеш - от астегматизма е. Като сложих за пръв път очила с корекция на астегматизъм, не можех да слизам и да се качвам по стълби, дори тротоарите ми бяха проблем - все се спъвах, нямах адекватна преценка за височината на стъпалото. Но се свиква, трябва малко време за адаптация на мозъка към коригираното зрение, после всичко е наред - и при теб също

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Алиса
лъвица

Регистриран: 15.02.2006
От: BG
    #2372061 - 10.05.2009 22:11 [Re: tender™]

аз също отначало много трудно свикнах с астигматичните стъкла. все ми се струваше, че повече ми пречат, отколкото помагат. след време се свиква.

--------------------
Догони ме в тази нощ на лудост,
остави ме, за да се изгубя
Остави ме в тази нощ на лудост,
намери ме, ако се изгубя.

milmol
неориентиран

Регистриран: 05.06.2009
    #2392369 - 05.06.2009 19:17 [Re: Анонимен]

Извинявам се но тук мога ли да попитам.Има ли разлика м/у 180 и 0 градуса.Знам че е смешно но така ми каза лекарката че нямало разлика.Имам астигматизъм но очилата не понасям просто виждам стента или пода да се отклоняват в страни
отидох да направят замервание и ми казаха че едното стъкло имало леко изместване а 2-рото вече е малко повечко от 7 градуса.Според лекарката ми дали ще е 180 или 0 нямало никакво значение ? На едното око имам иследване че е 180 градуса а другото 0 ? И аз немога да разбера как така няма разлика ? някой би ли ми казал с една дума разлика има ли или няма ? Според мен има но??

nerimus
неориентиран

Регистриран: 19.11.2016
    #3377024 - 19.11.2016 18:03 [Re: femina]

Здравейте! Преди една седмица бях на очен лекар и ми откриха хиперметропичен астигматизъм. Изписаха ми +0,50 Cyl и за двете очи. Преди три дни си взех очилата, но не виждам добре с тях на далече. Без очилата си виждам много ясно и на далече и на близко, но когато ги сложа, образа ми се размазва надалече, а на близо е по-добре. Може ли да ми обесните дали това е нормално и дали ще свикна скоро време.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 28 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 24292

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.