ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Съвети

Страници: 1
cvepopova
неориентиран

Регистриран: 16.12.2016
Депресия - помощ
    #3381248 - 16.12.2016 18:54

Здравейте, хора,
Нова съм тук и се надявам да не поствам тема в разрез с правилата на форума. Ако е така, извинявам се предварително на всички!
Та, нека премина към същината.
Приятелката ми е с депресия, или поне така си диагностицира тя симптомите. Психиатърът й също изписва лекарства за депресия, които постепенно се увеличават, за да имат ефект, но уви - ефект няма. Приятелката ми е апатична, неразговорлива, отвеяна, казва, че не изпитва никакви чувства към никой, безразлична, не я интересува нищо и никой, не се радва на нищо. Типични симптоми на депресия. Но защо тогава не се повлияват от лекарствата?
Объркана съм. Няма трагичен момент, който да отключи това състояние. Като цяло е от добро семейство, доста добре материално осигурена, има работа, доктор по педагогика е, тренира и преподава карате на деца, намери в мен, любовта, която е търсила цял живот, има моята подкрепа, обич и безрезервна помощ и въпреки всичко е нещастна и апатична. Не спирам да и говоря да пробва и терапия не само химия, да вземе малко нещата в нейни ръце, да престане с "депресирана съм, няма да правя нищо" , но без ефект. Знам, че това е коварно състояние и в такива моменти не виждаш смисъла в абсолютно нищо, но все трябва да има изход нали? Химията я прави доста неадекватна, има и ОКР, което за момента е сведено до 5-10% от химията, но въпреки това депресията остава (тя отдава депресията си на ОКР и лошите мисли, които минават през главата й). Искам да и помогна, защото я обичам и не мога да я гледам тъжна и безразлична към всичко случващо се, рефлектира на отношенията ни. Цялото това безразличие от нейна страна ме отчайва и демотивира и започвам да губя сили а не искам. Ако някой е минал през това или имат опит, знания, мнение, съвет, каквото и да е, бих била благодарна ако ми помогне. Как да й помогна, мога ли да водя тази борба срещу депресията вместо нея? Изобщо всяка една дума ще ми е от полза! Прочетох много за тези състояния, проведох безброй онлайн консултации, търсих терапевти, психолози, изучавах биологичните фактори за тези състояния, какво ли не, но въпреки всичко не съм и помогнала дори и малко да започне да се подобрява.
Приемам всякакви мнения, негативни дори, всичко би ми било от помощ. Чувствам се като на път без изход, а не искам да се отказвам от нея!
Благодаря Ви предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 304

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.24 seconds in which 0.229 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.