ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Nancy

Регистриран: 28.09.2006
Излизане от САЩ за повече от година
    #3384553 - 09.01.2017 23:03

Здравейте,

Може би темата е дискутирана, но не можах да намеря информация. Баща ми е със зелена карта, която беше активирана Октомври 2015та. Не можа да си намери стабилна работа и имаше някои здравословни проблеми и реши да се прибере временно в България. Но по стечение на обстоятелствата стана година и един месец от както си тръгна (Декември 2015). Сега иска да замине края на този месец, но не сме сигурни колко е сериозно отсъствието му и дали могат да го спрат. Можете ли да ни дадете съвет дали има документи, които да си извади преди да тръгне, за да може по някакъв начин да покаже по някакъв начин уважителна причина и какво да очакваме. Благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Re: Излизане от САЩ за повече от година
    #3384574 - 10.01.2017 01:26 [Re: Nancy]

Документа се казва Re-entry Permit (Form I-327), ама се издава преди да се напусне САЩ, защото изисква пръстови отпечатъци, а не преди да се влезне пак в САЩ. Сега така както се е получило или трябва да разчитате на милостта на имиграционните като дойде пак тук или да се опита да лети до Торонто и от там да влезне пеша през Ниагара, като каже че просто е бил да разгледа водопада от канадска страна. Обаче не трябва да има никакъв багаж с него и вече и тоя вариант не е много надежден, защото и в Торонто вече могат да му направят проблеми, особено ако не говори добре английски и не знае как да се разправят с имиграционните. С две думи положението му никак не е розово и единствено трябва да се разчита на късмет.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3384581 - 10.01.2017 05:17 [Re: Nancy]

За толкова кратък период може да представи документ на летището, че е отсъствал по медицински причини или гледане на болен родител, никой не може да го екстрадира, ако има валидна зелена карта, настоящ адрес, и не е имал криминални прояви преди да се е произнесъл съдия.

Не вярвам да се стигне до там, но и да се стигне шанса да му вземат картата клони към 0, аз лично на ваше място щях да рискувам.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3384585 - 10.01.2017 05:56 [Re: Nancy]

Нещата, които биха помогнали са доказателства, че САЩ са мястото му на постоянно местоживеене. Такива са доказателства за работа, жилище, декларирани данъци като LPR.

--------------------
It's the science, stupid.

Nancy

Регистриран: 28.09.2006
    #3384809 - 11.01.2017 13:36 [Re: plain]

Благодаря ви за мненията и съветите, ние също сме позитивно настроени и аз не вярвам да има голям проблем. Аз съм с паспорт, брат ми със зелена карта, баща ми има поне 20 години пътувания до страната и обратно, да се надяваме, че всичко ще е наред.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3385014 - 12.01.2017 16:15 [Re: Nancy]

Кажете му да не си дава картата на митничаря, само федерален съдия може да му я отнеме ( да нареди да му я отнемат )

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

julivihara
неориентиран

Регистриран: 29.03.2017
    #3396114 - 29.03.2017 23:55 [Re: Nancy]

Здравейте незнам дали тук е темата но все пак искам да попитам ако спечелиш зелена карта има ли определен срок в който трябва да си влезнал в щатите и има ли минимален срок в който трябва да останеш там? Питам защото имаме насрочена дата за интервю с жена ми но 1 месец след това очакваме детенце и не ни се иска да заминаваме веднага? Ако може някой да ми даде информация за сроковете за заминаване, престой и пътувания.

mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
    #3396117 - 30.03.2017 00:24 [Re: julivihara]

До 6 месеца от датата на медицинските трябва да влезнете.

Geroj
неориентиран

Регистриран: 30.10.2013
    #3399561 - 01.05.2017 12:54 [Re: mutu22]

Здравейте,
Имам престой 2 години в Щатите. Наложи се да се върна спешно заради заболяване на майка ми по което няма издадени епикризи или експертизи, а само болнични листи и как само с тях се доказва че съм полагал грижи за нея. Надвиших 6-те месеца престой, но все още нямам пълна година. Планирам да се връщам в щатите до 2 месеца и отново няма да съм превишил 1 годишен срок от излизането ми. Трябва ли да подготвям някакви документи за имиграционните и дали мога да очаквам проблеми на влизане. Какви документи, свързани с лечението и трябва да преведа,за да запазя статута си за паспорт, а и ако възникнат въпроси на влизане и какви проблеми евентуално мога да очаквам.

--------------------
Неориентиран !!! Тук съм за да се ориентирам

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3399587 - 01.05.2017 18:26 [Re: Geroj]

Питаш неща, които се решават от митничари и емиграционни служители.
Разпечатваш си законите и се подготвяш за обяснения по границите, може и да те пропуснат, а може и да не.
Вземаш всички възможни доказателства и се молиш да не те спират.

Виж, за гражданството е друга боза, ако оставащите години не излизаш може и да ти приемат непрекъснатото резиденство, не мога да ти гарантирам, защото е имало всякакви случаи, просто офицера преценява на база твоите обяснения,

Гледам, че неоспоримо доказателство считат работа запазена по време на отсъствието и преки роднини живели в САЩ в този период
https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume12-PartD-Chapter3.html

Ето ти извора https://www.uscis.gov/us-citizenship/cit...-naturalization

Няма да ти вземат зелената карта, ако влезеш преди навършване на година, обаче може да те пратят на корт, ако не си уверен какво и как говориш си вземи за там адвокат.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4003

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.