ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
theunicorn
неориентиран

Регистриран: 11.01.2017
Working Holiday Visa за български граждани?
    #3384867 - 11.01.2017 15:45

Така,

изчетох сигурно ВСИЧКИТЕ теми в тоя раздел и от толкова много информация съм: Каквооо се случвааа? Хахах.

Работата е следната: уча във Великобритания четвърта година и завърших преди няколко месеца. Тук е много разпространено след университет/колеж да си събереш партакешите в една раница и да ходиш да обикаляш света. Та моя приятел и аз смятаме да правим точно това тази година. Решихме по средата на пътешествията ни да спрем в Австралия или Нова Зеландия за няколко месеца - да поработим, да изкараме допълнителни парички и да продължим нататък.

Тук е и проблемът. С неговия британски паспорт, моят приятел може да кандидатства за Working Holiday Visa, която важи до 12 месеца и може евентуално да бъде удължена до 24 макс. Има компании (от типа на Интеграл в България), които продават цели пакети (STA Travel, BUNAC, etc), включващи и въпросната Wokring Holiday Visa - отиваш там, намираш си някаква сезонна работа, работиш за година и после хукваш обратно, откъдето си дошъл.

С моя български паспорт аз не мога да кандидатствам за въпросната виза. Толкова съм объркана и притеснена, че не мога да спя вечер, сериозно. Към кой да се обърна за помощ? Някои посолства или...? Коя виза отговаря на това, което аз искам - работа за макс 12 месеца? Ще се побъркам.

Предварително благодаря за помощта <3

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
Re: Working Holiday Visa за български граждани?
    #3384981 - 12.01.2017 05:17 [Re: theunicorn]

theunicorn, за съжаление за българи няма еквивалент на тази виза, това е.

Има временни работни визи, но те са за хора с опит и образование, сложно е кандидатстването и не мисля, че изобщо става за това, което искаш. Има студентски визи - пак е по-сложно кандидатстването, трябва да учиш, да плащаш и имаш ограничено време за работа - също не е подходящо.

Защо не спрете някъде другаде да правите парички, а Австралия и Нова Зеландия ги минете с туристически визи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 869

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.