ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3391408 - 23.02.2017 14:45 [Re: _Viktoria]

Цитат:

OK дай пример със себе си кандидатстваш в много голяма компания headquarter of Microsoft ,Pepsi,Тarget позицията е за секретарка в офиса да слага кламери,да подрежда папки и да наглежда ксерокса.Няма изисквания за образование или специални умения.Какво правиш?

Ами, Вики, не мога да дам пример със себе си, защото не съм била в ситуацията, която описваш. Освен това, поводът за коментара ми беше дама, която търси реализация като архитект, така че отново не е ситуацията която ти описваш.
Това, което мога да ти кажа е, че с добре направено резюме като отидох на трето интервю с един от директорите на компанията, за която се интересувах, човека видя с какви проекти съм се занимавала и почна със супер таргетирани въпроси, което първо, че съкрати времето на интервюто, второ даде доста добра основа на разговора ни.

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3391419 - 23.02.2017 16:12 [Re: zlatiyor]

Не знам дали има депортирани българи, но тъкмо разбрах за една съседка - германка.
Беше тук преди време със съпруга си, той беше с работна виза. Визата изтече и се прибраха в Германия. После тя се върна разведена и сама на студентска виза и си намери жилище пак наоколо. Учеше (май) и гледаше деца у дома. Възможно е да има и други подробности, с които не съм запозната.
Преди малко, разхождайки Bella, близка нейна съседка ми каза, че са я арестували и депортирали. Всичките и неща са останали в жилището под наем.

Включването ми е по повод темата и въпросите на авторът и.
Да бъде внимателен и да се консултира с адвокат. Нещата явно се променят и то бързо.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3391420 - 23.02.2017 16:16 [Re: zlatiyor]

Цитат:

Освен това, поводът за коментара ми беше дама, която търси реализация като архитект.

Може ли да споделиш повече информация за въпросната дама? Интересно ми е как е протекло интервюто при нея понеже и аз съм архитект. При мен всички интервюта досега са минавали доста леко, не е имало опити да те стресират, за да видят реакция. Даже напротив - избягват тривиални въпроси, гледат да завържат приятелски разговор, за да видят първо какъв си като човек и после те преценят като кадър. Повече наблягат на портфолиото, отколкото на резюмето и cover letter-а.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3391422 - 23.02.2017 16:17 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Да забелязах че за много неща в Америка за първи път чуваш.За чистаческите бизнеси няма да те образовам не ми е цел в живота,ако толкова ти трябва заинтересувайсе.

Стеффчо , май ти издишат глупостите а ?

Питам за последно, чистаческите бизнеси, как си намират работници ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3391423 - 23.02.2017 16:19 [Re: burjavela]

Цитат:

Цитат:

Освен това, поводът за коментара ми беше дама, която търси реализация като архитект.

Може ли да споделиш повече информация за въпросната дама? Интересно ми е как е протекло интервюто при нея понеже и аз съм архитект. При мен всички интервюта досега са минавали доста леко, не е имало опити да те стресират, за да видят реакция. Даже напротив - избягват тривиални въпроси, гледат да завържат приятелски разговор, за да видят първо какъв си като човек и после те преценят като кадър. Повече наблягат на портфолиото, отколкото на резюмето и cover letter-а.

Буахахахахха

Златиор визира жена ти ве всезнайко

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3391426 - 23.02.2017 16:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Моя грешка. Работният ден тепърва започва и не съм догледал.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3391427 - 23.02.2017 16:41 [Re: sineo4ka]

И една усмивка да е предизвикало, си е заслужавало старанието.

Да не се разбира, че темата не е серизона. Сериозна е и ще става още повече.
Вече почнаха да ги прихващат по границата с Канада.

Със секретно постановление на канадското правителство, пенсионирани източногермански граничари са привлечени като консултанти. След космическата програма на САЩ, пак се стига до внос на германско ноу-хау на тоя континент.

--------------------
It's the science, stupid.

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3391527 - 24.02.2017 07:53 [Re: Reks]

Цитат:

Виолине, жив ли си бе ? Какви са тия страхотии, дето пишат из новините че стаеат около теб. Отнесе ви тоя потоп ей .

Сложили са едни конуси по пътя да обикалям водата, ама не знам какво става, че нямам време да гледам новини - счупиха ни от работа тия седмици, хората искат коли...

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3391695 - 25.02.2017 00:15 [Re: violin]

Какви коли бе - аз като ви гледам май лодки ви трябват .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Mikata
член

Регистриран: 28.02.2016
    #3392336 - 01.03.2017 08:58 [Re: Reks]

Аз имам един такъв въпрос, при попълването на документа за таксите ми каза приятел, че само си въвеждаш цифрите от W-2 дето имаш, нищо че са със фалшив ССН, така че сигурно ще мога да си платя данъците пак нали ? Притеснява ме това, че дори да ги платя сигурно е елементарно за тях да погледнат и да видят, че данъците дето се взимат от всеки пей чек не са взимани всъщност от истинския ми ССН, какво мислите за това ? А сега тези данъци дето се взимат от всеки пей чек си отиват в държавата нали, нищо, че ССН ми е фалшив ?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7415

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.