ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3388320 - 03.02.2017 02:27 [Re: Mikata]

Ако някой реши да рови, могат да ти намерят всичко. От къде са парите, кой е превеждал, дали са регулярни преводи, колко влизат, коло излизат.
Имат най-главното - имената ти, които са както в банката, така и при работодателя.
При теб проблема не е толкова, че си работил нелегално. Проблема е, че имаш фалшиви "официални" документи. Там ако те набарат - няма да е само екстрадиране. Аз не бих даже си помислял за прехвърляне на такава сума от американска банка към българска. Някъде да светне една червена лампа и тръгва доминото, ще разплетат цялата плетка. Ако толкова искам парите да са ми на сигурно място - бих си наел сейф, но без никакви опити да използвам банкови услуги, още по малко международни.
Даваш прекалено много информация и както казва Рекса, може да си анонимен за хората тук, но не си анонимен в интернета и там оставяш следи.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Mikata
член

Регистриран: 28.02.2016
    #3388339 - 03.02.2017 04:06 [Re: Mikata]

Всички пари са изкарани с честен труд, нелегален, но честен и нямам причина да крия нищо от вас тук.
Сега погледнах в историята на депозитите ми и си има всеки чек сканиран и си пише от коя работа идва, хубаво, че не пише ССН на чека, но ако решат сигурно не е много трудно да изнамерат какви документи съм давал при започване на работа, друг е въпроса пак дали това им влиза в работата когато си на интервю след брак...

Писах на много адвокати днес и със сигурност другата седмица ще говоря с някой, английския ми е добър не все си мисля, че е по-добре с българин да се консултирам за да разбера всичко и напълно. Пак ще попитам ако някой тук е работил с някой е останал много доволен може да го сподели. Ще говоря сигурно с поне 2-ма платени и мога да потърся хора, които дават безплатна консултация та и от там да взема мнения, за такива знаете ли ?

"Абуто" какво е най-сериозното което може да стане ако разберат за фалшивите документи, затвор и парична глоба ли, колко пари според теб струва за фалшифициране на такива документи ?

Редактирано от Mikata (03.02.2017 04:12)

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3388340 - 03.02.2017 04:11 [Re: Mikata]

За какво по-точно ще говориш с тези адвокати?

Според мен пускай такси само, ако имат да ти връщат пари.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

Mikata
член

#3388342 - 03.02.2017 04:20 [Re: Independent]

Ами ще говоря как да продължа. На мен ми е интересно, как вие или ваши познати започвате работа при положение, че на истинския ви ССН (след като оставате след J1) ви пише "Valid with work authorization" Значи давате него и какво друго давате за да докажете, че можете да работите ?
Значи как да ги пусна тея такси като съм със фалшив ССН, сигурно няма да стане ? Както казах не ме интересува дали ще плащам и колко или на мен ще ми плащат, просто искам да изчистя фалшивите неща и да се женя или то не може да се изчистят но може би може да се смекчат...

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3388344 - 03.02.2017 04:25 [Re: Mikata]

Ти фалшивите неща няма как да ги оправиш преди да се ожениш.
Първо ще трябва да се ожениш и след това да започнеш да използваш истинският
сошъл. Може би ще е добра идея да вземеш фамилията на бъдещата ти жена.
Тогава вече може и да ти трябва адвокат.
Не забравяй, че адвокатите имат само една цел. Както и много от тях са некадърници, които само ще ти вземат парите и нищо няма да свършат.
Дори могат да ти навредят.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
    #3388348 - 03.02.2017 04:59 [Re: Mikata]

Цитат:

била свързана с каране на превозно средство. Имам един такъв въпрос - При евентуална проверка, могат ли органите на реда да разберат къде точно съм работил като прегледат депозитите ми в банката или просто ще излезе, че дадена сума пари е вкарана и не се знае чек ли е кеш ли е и откъде е ?

Батка, кви органи на реда са те подгонили бре. Много романи четеш.
Проверяваш ли редовно дали не те следят на прибиране вкъщи ?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Mikata
член

#3388350 - 03.02.2017 05:29 [Re: the_man]

Имах предвид имиграционните, виж сега, нелегален съм, всичките ми пари може да останат тук в САЩ и да не получа нищо, ако не действам по-бързо и адекватно. Не е паника просто досега не съм се интересувал и ето че сега съм в голяма каша със сумати фалшиви документи на няколко места...

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #3388351 - 03.02.2017 05:32 [Re: Mikata]

Цитат:

...нямам причина да крия нищо от вас тук...

Съчувствам ти дано да намериш начин да излезеш с достойнство от ситуацията в която се намираш. С новия президент едва ли ще стане по-добре за нелегалните. Като гледам дори легалните май ще имат проблеми, пък и ксенофобията се засилва...изобщо интересни времена идват.

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3388370 - 03.02.2017 10:19 [Re: Mikata]

Добре де ако си с изтекла виза защо въобще използваш SSN и още по голямата глупост защо плащаш такси?

Освен това твоя истнски SSN се различава от останалите само по това че има ограничение да работиш с оторизация от сошъл секюрити изписано на картончето, инaче SSN със ограничение и без не се различават, тоест ако ти работиш на работа където не се изисква е-verify можеш да си ползваш собствения си SSN без да имаш нужда от фалшив .

Незнам  каква работа имаш но ако си работил обща ниско квалифицирана работа там изобщо не ти трябва з.карта защото в повечето случаи си селф имплой.

Моя съвет е докато не се ожениш въобще не се занимавай с никакви документи ,такси и тн.след като си сключил брак ползвай си истинския SSN,започни си легална работа и ако ти поискат със задна дата нещо да плащаш чак тогава се консултирай със адвокат.

Освен това никoй няма да ти рови в банковите сметки камо ли да конфискува пари.

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3388413 - 03.02.2017 15:46 [Re: Mikata]

За съжаление добър съвет от форума няма да получиш,защото нямаме такъв опит,но ако мненията са ти от полза бих започнал по пътя на логиката:Данъци-под името,което работиш и получаваш легален доход файлваш данъците за 2016/въпреки че не съм сигурен колко би ти помогнало това/,поне данъчно да си изряден.Кеша не го мисли за данъците,милиони са като теб!Сейф е задължителен в твоя случай,защото иначе кеша депозиран във банка вече си го ,,осветлил".Провери банката,където са ти акаунтите в кой клон предлагат сейф депозит бокс?!На мен сейф ми струва 70$ годишно с размери 5/5 инча,при теб може и да е по-евтино?Същото ще е и с трансфер под каквато и да е форма!В твоя случай на притеснения най-добре би било сума под 10 000$ да пратиш по човек и съответно да отвараш повече сметки в БГ,като не надвишаваш 9 999$.Това е международно банково споразумение за да се лимитира трафика на мръсни пари,не от нелегален гурбет,та барем в тази посока бъди спокоен.За фалшифициране на официални лични документи незнам какви са наказанията,но подозирам че е криминално престъпление,та не е зле да се консултираш с адвокат,каквото и да ти струва!Аз лично мисля,че без емиграционен няма да ти се размине,пък и дори при щастлива развръзка женитба+легализация вечно да спиш на тръни или пък да не можеш да кандидатстваш за по-свестна работа си заслужава парата за адвокат?Мога да ти препоръчам български емиграционен,когото познавам лично и бих го определил като много свестен човек,както и като цяло почтенно семейството му,но незнам колко е успешен като такъв?Друго ако не е,поне знае законите човека и не мисля че ще те одере жив за един час събеседване по телл?Накрая ще си позволя и съвет да ти дам-внимавай за кого се жениш!Жена как може да ти съсипе живота и постигнатото до момента нито ИРС нито Тръмп могат!!!!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7418

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.