ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3390675 - 19.02.2017 08:25 [Re: Абуто]

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба. На него му трябва само SSN прави една e-verify проверка и вижда дали лицето има право да работи или не. И щом пича е карал до сега с фалшив SSN излиза, че никъде не са го проверявали иначе щеше да изгърми веднага. Което пък обезмисля самият фалшив SSN както и самата карта. Истината е, че сега не знам дали и адвокат ще му помогне много.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3390708 - 19.02.2017 13:14 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба.

Сериозно? на мен няколко пъти ми се е налагало да сменя работата и навсякъде е трябвало да показвам че съм със з.карта включително са искали да направят копие на картончето със сошъла.Многократно са ми отказвали работа защото съм българка и тн със отговора че търсели "локъл пйпъл", а аз несъм била родена в щатите.Но аз свикнах с дискриминацията.

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3390716 - 19.02.2017 15:04 [Re: _Viktoria]

А за каква работа/позиция/ говорим ако не е тайна?Иначе на мен,за сегашната ми работа задължително изискват фингър принт и кр.бекграунд чек рън,но то е за всички служители!

keleto
пристрастен
**

Регистриран: 06.06.2006
    #3390725 - 19.02.2017 16:15 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Цитат:

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба.

Сериозно? на мен няколко пъти ми се е налагало да сменя работата и навсякъде е трябвало да показвам че съм със з.карта включително са искали да направят копие на картончето със сошъла.Многократно са ми отказвали работа защото съм българка и тн със отговора че търсели "локъл пйпъл", а аз несъм била родена в щатите.Но аз свикнах с дискриминацията.

Локал значи,че искат да живееш наблизо до работата, до 10 минути комют обикновено. А не защото не си родена тук.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3390791 - 19.02.2017 21:10 [Re: peshobass]

+1.
На първата стъпка рядко искат нещо, но като стане въпрос за наемане, винаги правят копие на зелената карта. Тва при плащане на W2.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3390809 - 19.02.2017 22:44 [Re: sineo4ka]

Извинявам се,да конкретизирам само:става въпрос за работа в частно училище/бординг/ с пансион!Не съм напълно сигурен,но мисля,че вече е задължително и за кандидастване за работа в пъблик училищата в МА?

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3390811 - 19.02.2017 22:58 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба. На него му трябва само SSN прави една e-verify проверка и вижда дали лицето има право да работи или не. И щом пича е карал до сега с фалшив SSN излиза, че никъде не са го проверявали иначе щеше да изгърми веднага. Което пък обезмисля самият фалшив SSN както и самата карта. Истината е, че сега не знам дали и адвокат ще му помогне много.

Form I-9 is used for verifying the identity and employment authorization of individuals hired for employment in the United States. All U.S. employers must ensure proper completion of Form I-9 for each individual they hire for employment in the United States. This includes citizens and noncitizens. Both employees and employers (or authorized representatives of the employer) must complete the form. On the form, an employee must attest to his or her employment authorization. The employee must also present his or her employer with acceptable documents evidencing identity and employment authorization. The employer must examine the employment eligibility and identity document(s) an employee presents to determine whether the document(s) reasonably appear to be genuine and to relate to the employee and record the document information on the Form I-9. The list of acceptable documents can be found on the last page of the form. Employers must retain Form I-9 for a designated period and make it available for inspection by authorized government officers. NOTE: State agencies may use Form I-9. Also, some agricultural recruiters and referrers for a fee may be required to use Form I-9.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

bobonikolov
ентусиаст
**

#3390817 - 20.02.2017 01:34 [Re: Independent]

Your employer must:

Provide you with the entire Form I-9, including instructions for completing the form.
Accept your documentation if it reasonably appears to be genuine and to relate to you.
Allow you the choice of what documentation to provide. Your employer cannot demand that you provide a U.S. passport or Green Card.
Ето и линк : USCIS
Ясно е записано, че работидателят няма право да те задължава да му показваш паспорт или Зелена карта. Има два списъка с документи, които доказват легалността в страната и правото за работа. Това са Списък А и Списък С, в който на първо място е картончето за SSN, на което трябва да пише, че няма ограничение за вида работа. Работидателя не може директно да ти потърси Зелена карта. Трябва да ти потърси документ, който да доказва, че можеш да работиш легално. И картончето е такъв документ.

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3390820 - 20.02.2017 03:47 [Re: bobonikolov]

USCIS I-9

Постнатото е точно от там.

Ти получавал ли си W-2? Или само 1099 както предполагам.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

bobonikolov
ентусиаст
**

#3390866 - 20.02.2017 15:13 [Re: Independent]

Да видях. И аз съм сложил линк, но сега видях, че не работи. Пускам го пак.
https://www.uscis.gov/i-9-central/employee-rights-discrimination/employee-rights
Подробно е описано, че не може да ти иска директно Зелена карта. Може да ти поиска документ, който доказва, че имаш право легално да работиш тук и има два списъка с документи, от които ти си избираш кой документ да му дадеш. Не може да ти откаже назначение, защото не си му показал Зелена карта или паспорт. Ясно е записано. Ако работодателите го правят, това е по-скоро порочна практика. Нещо като с личната карта в България. По закон може да ти я търси само полицията, но напрактика всеки ти я търси за нещо. Работил съм на W-2 форми и не са ми търсили зелени карти, паспорти и т.н. Давах им картончето със SSN и беше достатъчно.

Редактирано от bobonikolov (20.02.2017 15:20)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7415

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.