ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3391109 - 21.02.2017 17:05 [Re: peshobass]

Не му се връзвай на тоя ве , дискриминирали го заради името , ала бала

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3391130 - 21.02.2017 18:06 [Re: _Viktoria]

Това пък честно за толкова години тук не ми се е случвало и изобщо не се вписва дори в представите ми.
Малко ми се струва преувеличена тази работа. Пък и цялата идея да се звъни по телефона и да се пита за работа ми е малко странна, има си hiring process, пращат се резумета,ходи се по интервюта и т.н. ама чак по телефона да се пита, не ми се е случвало до сега...

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391136 - 21.02.2017 18:28 [Re: zlatiyor]

Ами, за шофъори е по телефона

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391157 - 21.02.2017 19:59 [Re: Mikata]

Серия масови арести на хора без статут през изминалата седмица стреснаха имигрантските общности във всички щати на Америка, включително хиляди българи. ICE задържаха 680 души, които са в страната нелегално, при акции в ранните часове в пет града - Лос Анджелис, Чикаго, Атланта, Ню Йорк и Сан Антонио, предаде bg-voice.com.
Според властите 75% от арестуваните са хора със сериозни криминални провинения, но има и такива, които биха били защитени от депортация при политиката на предишната администрация. Все още не е ясно дали сред задържаните има българи, а от ICE не отговориха на запитването.

Масовите арести повдигат въпроса дали това е част от нормалната работа на властите или засилени усилия по депортация, които Доналд Тръмп обеща по време на кампанията си.

Министърът на националната сигурност Джон Кели твърди, че ICE са таргетирали имигранти, които са заплаха за сигурността на хората, сред които членове на банди и наркодилъри. От ICE казват, че акциите са били планирани още през миналия месец. Но президентът Тръмп написа в туитър, че "преследването на нелегалните имигранти е просто изпълнение на обещанията от кампанията ми. Членове на банди, наркодилъри и други се отстраняват".

Колко са депортираните българи

Според статистиката на министерството на националната сигурност (DHS) българите, депортирани от САЩ, са сравнително малко за последните две години. Повече от тях са излежали присъди тук и върнати обратно в Родината.
През 2016-а властите са задържали 530,250 души и са върнали обратно в родните им държави 450,954 имигранти без статут. От тях българите са едва 17. Това ни поставя на същото ниво като съседна Сърбия - 16, и далеч след румънците - 176.

През предходната 2015 година обаче сънародниците ни, които са били депортирани от САЩ, са били почти двойно повече - 32-ма.

Но вече излизат и първите истории на задържани, които не са извършители на тежки престъпления и чиито семейства сега са разделени. Като 36-годишната Гуаделупе Гарсия де Райос. Майката на две деца, която от 21 години живее в САЩ, е била задържана при рутинното си посещение в имиграционните служби. Тя идва тук нелегално и през 2008 година използва фалшив номер на социалната осигуровка, за което е осъдена. Няколко години подред тя ходи на редовен отчет в имиграционните служби и след няколко въпроса по случая си тръгва. Но не и този път. Миналата сряда е била арестувана и в четвъртък депортирана за Мексико.

Случаят на Гарсия де Райос увеличава страховете на 11-те милиона без статут в тази страна, сред тях десетки хиляди българи. През последните осем години, когато Барак Обама беше президент, ограничените ресурси на имиграционните власти бяха насочени към хора, извършили тежки криминални престъпления. Имигранти като Гарсия де Райос не бяха депортирани като практично решение на администрацията, чийто приоритет бяха престъпниците. Сега това, изглежда, се променя под указанията на Доналд Тръмп.

Българите също се страхуват - звънят в институциите и пишат имейли с въпроси. Някои разказаха как са направили пълномощни на близки и приятели да се разпореждат с имуществото им, ако бъдат задържани.

Кметът на Чикаго Рам Емануел потвърди, че градът остава град убежище, това означава, че местните (градски и щатски) власти няма да ви питат за статута, дори и да ви арестуват. Но това не означава, че федералните имиграционни власти ICE няма да почукат на вратата ви.

Подобни акции не са нещо ново. През март 2015 г. за пет дни бяха задържани повече от 2,000 души без документи. По времето на Обама бяха депортирани над 2 милиона души - повече от всеки президент преди него. Но фокусът беше върху хората, извършили тежки престъпления. В първото си телевизионно интервю, след като беше избран за президент, Доналд Тръмп заяви, че очаква да депортира между 2 и 3 милиона имигранти без статут. "Това, което ще направим, е да хванем хората с криминално досие, членове на банди, наркодилъри. Имаме много от тези. Може би 2 милиона, дори 3 милиона. Ще ги изгоним или ще ги арестуваме. Но ще ги изгоним, ако са тук нелегално", казва Тръмп.

По изчисления на имиграционни организации обаче имигрантите с престъпно досие и без статут са около 800 хиляди.

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3391206 - 21.02.2017 23:35 [Re: peshobass]

Цитат:

Пак не разбрахме за каква работа/позиция/ става дума?

За тaмборист в държавния ансамбъл на Детроит нига бенд.

_Viktoria
огорчена
**

#3391210 - 22.02.2017 00:19 [Re: zlatiyor]

Цитат:

Това пък честно за толкова години тук не ми се е случвало и изобщо не се вписва дори в представите ми.
Малко ми се струва преувеличена тази работа. Пък и цялата идея да се звъни по телефона и да се пита за работа ми е малко странна, има си hiring process, пращат се резумета,ходи се по интервюта и т.н. ама чак по телефона да се пита, не ми се е случвало до сега...

Еми не е преувеличено,всички длъжности и позици за които се пускат обяви по сайтове и във вестници имат телефон за контакт.Обикновенно това което се случва като отидеш е или да ти кажат че позицията е заета или да те оставят да си почакаш (цял живот) а те щели да ти се обадят.В последствие се оказва че мястото не е заето.

Иначе това с резюметата ми е любимото пускаш резюмета, пускаш резюмета и незнаеш дали са го прочели и не са те одобрили или пък въобще не са го видяли,не са го получили или вече са наели някого и въобще не им пука че месец по късно 50 човека измежду които и ти още пращат резюмета със надежда.

Най големия специалитет е когато пратиш резюме и те извикат на интервю където ти обясняват че "много са ти харесали резюмето" и "много искат да те наемат" минаваш беграунд чек ,драг тест и всички останали условнсти които изисква компанията казват ти че започваш от понеделник но ще ти се обадят в колко часа да дойдеш за трейнинг.Оказва се че хуиман рисорсес ги няма в понеделник в офиса и вторник също,а неможе да говорите с мениджъра защо е зает в момента и другата седмица ще е зает но може да му оставите съобщение.

Обикновенно когато някои те дискриминира не ти казва това  директно,а ти обясняват колко много са те харесали.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3391220 - 22.02.2017 01:38 [Re: _Viktoria]

Когато те чете човек прави огромно впечатление това твое силно чувство на entitlement.
Нескромно звучи, надявам се да има покритие.
Смятам, че с това твое отношение, ще имаш доста разочарования занапред и ще се чувстваш много дискриминирана.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от venturer (22.02.2017 01:38)

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3391222 - 22.02.2017 03:09 [Re: _Viktoria]

Жалък си!Пише се тамбУрист!Ако и английския ти е на нивото на българския,то е ясно защо са те игнорирали още по телефона!Та ще разберем ли в края на крайщата коя е тази работна позиция,дето така дискриминират?!И изобщо в какви компании си кандидатсвал,където цитирам ,,хуиман ресорсес" /????/ не работят в понеделник и вторник???И не каза ли малко по-горе в темата,че те игнорирали още по телефона или вече си прогресирал с ходене до офис?

_Viktoria
огорчена
**

#3391238 - 22.02.2017 08:23 [Re: peshobass]

Аз дадох няколко ралзични примера от опита които аз имам, приятелки, познати и тн дискриминацията е налице.На мойта съквартирантка която е полякиня дори и бяха дали униформа,в последствие се разбра че са наели американка тя също чакаше всеки момент да почва.Поне да и бяха казали че нестава.

За кирилизатор неси ли чувал аз пиша всичко на латиница после думите не винги излизат както трябва,нямам време да поправям всичко,а ти като претендираш за български научи родовете поне вместо да ми говориш в мъжки род!

Но какво съм тръгнала да се занимавам със балалайки,то понe да беше кавал!

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3391275 - 22.02.2017 14:56 [Re: _Viktoria]

Съжелявам да чуя за лошия ти опит с търсенето на работа!

Щом имаш тъкива проблеми не си ли мислила за смяна на мястото или дуучване за повишаване на образуванието ти?!? Месната църква не можи ли да помогне с нещо? Или българската общност в индиана?

Мислила ли си за взимане на американско име за да си помогнеш? Може да е само временно докато си стъпиш на краката. Или да пробваш други видове адаптаций, ако й това на помогне? Аз едно време ходих на уроци за премахване на акцент мисля, че беше малко полезно.

В началото винаги е трудно, не губи кураж.
Успех!

--------------------
It's the science, stupid.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7418

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.