ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3391281 - 22.02.2017 15:10 [Re: _Viktoria]

Викторио,
Може да си намериш хубава работа и без добър английски. Например хигиенистка в Кораба-майка на извънземните, които бе обявила, че ще кацнат през декември м.г.
Космическите ти приятели не може да не поназнайват български, нали все пак контактувате по някакъв начин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3391294 - 22.02.2017 16:03 [Re: plain]

Градски, верно ли тръгна да даваш съвети на Стефчо . Кое точно образУвание трябва да му се увеличи, че той кой го знае колко израстъци има ?

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3391295 - 22.02.2017 16:05 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Еми не е преувеличено,всички длъжности и позици за които се пускат обяви по сайтове и във вестници имат телефон за контакт.

Къде това , обявите за чистачи ли ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3391297 - 22.02.2017 16:33 [Re: plain]

Ей, толкоз старание в тоя пост... Ама трябваше и малко латиница да включиш.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

sineo4ka

#3391298 - 22.02.2017 16:39 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Иначе това с резюметата ми е любимото пускаш резюмета, пускаш резюмета и незнаеш дали са го прочели и не са те одобрили или пък въобще не са го видяли,не са го получили или вече са наели някого и въобще не им пука че месец по късно 50 човека измежду които и ти още пращат резюмета със надежда.

На това му се вика "процес на избиране на най-добрия кандидат".
Много ми е забавно да те чета, понеже знам, че пишеш пълни глупости... Дано никой не ти се връзва на акъла. (тука едно емоджи дето се кръсти е най-подходящо)

--------------------

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3391299 - 22.02.2017 16:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Ти се бъзикаш, но е много трудно да се намери евтино платена работа.
Онлайн кандидатствах от името на жена ми за работи от сорта на по 7-10долара Хоумарк картички подреждане, Икеа, и тем подобни.
Онлайн апликацията е по-време отнемаща от тази на софтуерен архитект.
2-3 часа някви социологични въпроси.
И навсичкото отгоре никъде не ме взеха на работа, от апликациите, добре че жена ми сама се справи.
По-лесно е да си намериш работа за 200хил долара като специалист отколкото за 8 долара на час да подреждаш картички....

Защо е така, нямам си идея, може би доста има нискообразовани хора на пазара на труда, може би друго.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3391302 - 22.02.2017 16:51 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Иначе това с резюметата ми е любимото пускаш резюмета, пускаш резюмета и незнаеш дали са го прочели и не са те одобрили или пък въобще не са го видяли,не са го получили или вече са наели някого и въобще не им пука че месец по късно 50 човека измежду които и ти още пращат резюмета със надежда.

По повод това изказване: жена ми търси работа като архитект и са я викали на интервюта, но от доста фирми не беше получила отговор. Един ден тя получи и-мейл от recruiter, който е и Proffessional Resume Writer. В имейла човека й обясняваше къде са й грешките в резюмето, как може да го подобри, куп други полезни съвети и накрая беше прикачил screenshot на това какво излиза, когато резюмето й мине през всеизвестните "resume software filters". Демек има ключови думи, които се търсят, особено когато трябва да пресееш стотици хора, кандидатстващи за една свободна позиция. Въпросния рекруитър взимаше по 150$ за направата на професионално резюме. Засега не сме се възползвали от услугите му, но мисля, че е добра идея ако след дълъг период на кандидатстване няма успех. Та...може проблема да не е винаги в работодателите, а понякога в това как се представяш (продаваш)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3391304 - 22.02.2017 17:01 [Re: burjavela]

Цитат:

Въпросния рекруитър взимаше по 150$ за направата на професионално резюме. Засега не сме се възползвали от услугите му, но мисля, че е добра идея ако след дълъг период на кандидатстване няма успех.

Демек, ти си супервсезаещмногознаен чипар

Про резюме се прави като ПРИСТИГНЕШ тук, ВЕДНАГА ,ПЪРВОТО нещо е !

Обаче супервсезаещмногознаещи чипари като теб като се пръкнат тук, нали всичко знаят , след няколко месеца точно като теб пропищяват на умряло ...

Освен ново резюме да се направи от ПРо човек, аз винаги препоръчвам да се отиде и на курс " Как да се държим на интервю ", защото и там се получава нещо подобно като с резюмето - мчииии утидух азъ нъ интирвю амъ ни ми съ убадигъ посли ...

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3391306 - 22.02.2017 17:16 [Re: Ян Бибиян™©]

С две ръце подкрепям предложенията на Бибияна. Още първата седмица като отидох в университета и се записах за консултация в кариерния център, за да пооправим резюмето. Не става въпрос само за знаене на английски, защото това не е проблем, става въпрос да се направи резюме, което ще изпъкне когато се преглежда от рекрутъри.
Клас как да се държим на интервю също е много полезен, тъй като интервютата тук нямат нищо общо с тези в България. Не знам защо, но в БГ се опитват да те поставят под супер стрес, с идеята да видят дали ще издържиш докато тук съвсем не е така.

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

sineo4ka

#3391307 - 22.02.2017 17:18 [Re: Ян Бибиян™©]

Е, чак пък чипар.. И аз не съм ползвала услугите на никой да си напиша резюмето, пък съм принцеса. Като търсиш в нета, излизат сума примерни резюмета. В моя случай дори намерих пълен анализ на какво трябва и не - с примери - за добро резюме, разработен от една уни програма по социална работа.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7415

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.