ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Mikata
член

Регистриран: 28.02.2016
Въпроси от нелегален имигрант
    #3388153 - 02.02.2017 06:16

Здравейте, ще помоля за съвет от ваша страна след като прочетете какъв ми е случая, знам че не съм действал по правилата и доста съм сгрешил, но се надявам по-скоро да си оправя кашата и да се легализирам. Та така... останах след J1 виза да работя в Америка. Докато бях в статут си пуснах документи за туристическа виза и взех за 4 месеца, след нея не съм и опитвал за 2-ра или нещо друго. Направих си фалшиви зелена карта и ССН с които да работя на места на които не правят E-verify. Мисля, че беше голяма грешка да започвам да работя с фалшив ССН, а не с моят си. Можеше просто да използвам истинският ми ССН и фалшивата ЗК за да ме наемат на работа, но избрах да работя на фалшив защото ми беше казано, че е по-добре защото не могат да те засекат, че работиш на твоят си ССН. И така започнах работа на две места. След тях работех на 2 други и така 1 година вече работя на фалшивия ССН. Сега някои от работодателите ми пращаха W2 за таксите и не знам какво да правя с тях. Искам да се легализирам чрез брак с Американка, но преди това искам да си оправя таксите и да бъда редовен в това отношение. Имам доста въпроси...
1. Според вас добре ли направих, че си извадих фалшива зелена карта и я давах на работодателя ми за да започна работа ?
2. Какво е най-удачно да се направи по случая с фалшивия ССН. От всеки пей чек ми се взимат данъци, те си отиват в държавата нали ? В кой случай всъщност ти трябва да плащаш на държавата пари, след като си изкарал над определена сума пари ли ? И колко е тази сума ?
3. Дали е възможно хората дето са го правили този ССН да са улучили всъщност ССН на някой реален човек, сигурно щях да съм разбрал за това през тази една година ?
4. Ясно е че целият случай е за адвокат, кой бихте ми препоръчали ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Въпроси от нелегален имигрант
    #3388198 - 02.02.2017 17:10 [Re: Mikata]

Каквото и да прочетеш в този форум, колкото и съвети да изчетеш, мисля, че в крайна сметка случая ти ще се разреши от адвокат. Говорим за фалшиви самоличности, нелегален статут, брак с американка ... Дълга и сложна е. Съжалявам, че не мога да те насоча към добър адвокат - дано съфорумците ти помогнат в това отношение. Иначе не мисля, че ССН ти съвпада с този на някой реален човек. Досега щеше да си разбрал.

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3388207 - 02.02.2017 17:33 [Re: Mikata]

Ако питаш мен най-добре е да не се опитваш да правиш нищо с данъците и да си правиш пас, защото оставане извън статус е едно, а фалшифициране на документи е съвсем друго. Затова се дръж все едно само си останал извън статус и ако можеш да намериш някоя да се ожениш и да се легализираш ОК, ако не просто си трай. Приеми, че данъците които не можеш да си върнеш са цената за това да можеш да си тук. А това, че си платил данъци няма да ти подобри положението с нищо, така че не се опитвай да му намериш решение. И ти трябва консултация с истински имиграционен адвокат, щото ние тук можем да си спекулираме колкото си искаме. Като те гледам не ти липсват средства, така че задели няколко стотачки за консултация и после ще го мислиш.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3388254 - 02.02.2017 20:42 [Re: Mikata]

В кой щат си?

Mikata
член

#3388273 - 02.02.2017 21:43 [Re: peshobass]

В Wyoming съм. Аз нямам некакъв проблем с факта, че доста от парите ми отиват в такси, надявам се че поне отиват в държавата. Нямам и никакъв проблем да платя накрая на годината ако трябва да плащам, единственото което искам е да се изчистя от тая бъркотия и да започна легално. Да кажем, че съм на интервю за зелена карта след като съм се оженил и ме питат за таксите ми и какво съм работил след като съм останал, е тук вече не знам какво да им кажа и колко мога да проваля всичко с фалшивите документи и факта че не съм си оправил данъците (доколкото знам много държат дори да си нелегален да си плащаш данъците).
Може ли някой тук да ми каже дали брака с американка те спасява във всички случай от всички фалшиви документи дето си давал и от факта, че не си плащал данъци ? Само тези две неща ме притесняват и искам да ги оправя за да мога по-уверено да премина към женитба.

И друго си мислех, сега имам 2 работи на които дори не са ми искали ССН, на едната работех само с driving license и изкарвах доста пари които ми се даваха на ръка в края на деня, а на пей чековете взимах по $4-5 на час, а на другата сега до седмица трябва да дам ССН и ще ми дадът документ за таксите, там сигурно за цялата година $2000 имам общо изкарани без да се броят парите на ръка. Искам да попитам, сега ако си пратя всички пари от банката в БГ и си закрия банковата сметка тук, ако ме разследват пак ще може да се доберат до този акаунт и да видят какви пари съм внасял, и колко пари съм си пратил към БГ, няма как да скрия, че съм работил и че съм изкарвал пари, дори сигурно ще могат да видят и къде съм работил защото си вкарвам пей чековете в банката.
Много е сложен случая и всякакви съвети ще са от полза, и отново ще попитам за адвокат който е наистина добър, не е нужно да е Българин.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
    #3388279 - 02.02.2017 22:30 [Re: Mikata]

Тия фалшиви документи с истинските ти имена и рождена дата ли са?
Щото ако не са, тогава не знам кво се притесняваш, че някой с който си приличате визуално е работил някъде си па и данъци, сметки, акаунти - кво те бърка теб. Ти си си турист с просрочена виза и никога не си работил тук незаконно.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Mikata
член

#3388283 - 02.02.2017 22:51 [Re: the_man]

За съжаление са с моите имена и рожденна дата, подписа е тотално различен.
Мисля, че причината поради която го направих е в случай че работодателя ми сравни фалшивите ССН и ЗК със редовната ми шофьорска книжка да няма разминаване, подписите са напълно различни и на всички документи където съм се подписвал за да започна работа съм използвал фалшивия.

Мисите ли, че има начин работодателя да изтрие цялата информация която съм им дал и да подпиша и направя нова, все пак те само имат договора попълнен и сканирани фалшивите документи, очевидно не правят E-verify.

Дори да бяха с различни имена при проверка на банката ми как ще обясна всички пари там, нали не съм работил, откъде пари ?

И другото много важно, до каква степен таксите и дали и как си работил нелегално има значение при интервю за взимане на зелена карта след женитба, проверяват ли подробно тези неща или повече ги интересува да им докажеш, че си женен наистина.

Редактирано от Mikata (02.02.2017 22:54)

Reks
Evil Guild Member

#3388305 - 03.02.2017 00:04 [Re: Mikata]

Банките пазят архив на всички сметки поне 7 год след закриването по закон. Така че това няма как да го скриеш. Фалшивите документи са си сериозно нещо и затова те съветваме за адвокат. Отделно сега като описваш какво си работил и че е било в Усйоминг тия 40к спестени за 1 год ми се виждат малко съмнителни. Не че не може да си живял супер скромно и да си карал само на хляб и вода ама все пак . Да не вземе да излезне и нещо друго фалшиво покрай фалшивите документи, че тогава май ще ти трябва и криминален адвокат . Във всеки случай аз на твоето място много бих внимавал от тук насетне какво споделям онлайн щото нали знаеш, че интернета не е толкова анонимен за колкото го представят .

--------------------

the_man
Royal

#3388312 - 03.02.2017 01:16 [Re: Mikata]

Е ти си направил фалшив ССН и ЗК па не си им дал фалшива книжка, тц тц тц.
Не знам ква ти е била работата, ма ако не е била свързана с каране за какво изобще е трявало да им даваш книжка. Както и да е. Моят леймърски съвет е следният. Продължаваш да си работиш както досега така или иначе нещата са потръгнали, всяка промяна може да бутне пирамидката.

Като намериш булката захвърляш всякакви фалшиви номера и документи. Ни лук ял ни лук мирисал се жениш за нея и все едно никога не си работил тук. Не виждам кой ще те пита колко пари имаш и откъде си ги взел. Особено като са кеш. Нито виждам за какво ще си вкарваш таралеж в гащите да караш работодателя ти да прави поправки, които едва ли би направил така или иначе. По-добре се изнеси към друг щат, като дойде време за сватбата. Явно имаш пари да изкараш доста време на мускули. Дерзай за булката, останалото не виждам да е проблем от който да не можеш да се отървеш сравнително лесно.

--------------------

Mikata
член

#3388315 - 03.02.2017 01:46 [Re: the_man]

Ами това е че всяка от работите ми е била свързана с каране на превозно средство. Имам един такъв въпрос - При евентуална проверка, могат ли органите на реда да разберат къде точно съм работил като прегледат депозитите ми в банката или просто ще излезе, че дадена сума пари е вкарана и не се знае чек ли е кеш ли е и откъде е ? Аз си мисля, че всичко това може да се проследи ако искат и се вежда че е чек и откъде е чека, не знам до каква степен това ще им е работа когато съм се оженил и съм на интервю...

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3388320 - 03.02.2017 02:27 [Re: Mikata]

Ако някой реши да рови, могат да ти намерят всичко. От къде са парите, кой е превеждал, дали са регулярни преводи, колко влизат, коло излизат.
Имат най-главното - имената ти, които са както в банката, така и при работодателя.
При теб проблема не е толкова, че си работил нелегално. Проблема е, че имаш фалшиви "официални" документи. Там ако те набарат - няма да е само екстрадиране. Аз не бих даже си помислял за прехвърляне на такава сума от американска банка към българска. Някъде да светне една червена лампа и тръгва доминото, ще разплетат цялата плетка. Ако толкова искам парите да са ми на сигурно място - бих си наел сейф, но без никакви опити да използвам банкови услуги, още по малко международни.
Даваш прекалено много информация и както казва Рекса, може да си анонимен за хората тук, но не си анонимен в интернета и там оставяш следи.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Mikata
член

#3388339 - 03.02.2017 04:06 [Re: Mikata]

Всички пари са изкарани с честен труд, нелегален, но честен и нямам причина да крия нищо от вас тук.
Сега погледнах в историята на депозитите ми и си има всеки чек сканиран и си пише от коя работа идва, хубаво, че не пише ССН на чека, но ако решат сигурно не е много трудно да изнамерат какви документи съм давал при започване на работа, друг е въпроса пак дали това им влиза в работата когато си на интервю след брак...

Писах на много адвокати днес и със сигурност другата седмица ще говоря с някой, английския ми е добър не все си мисля, че е по-добре с българин да се консултирам за да разбера всичко и напълно. Пак ще попитам ако някой тук е работил с някой е останал много доволен може да го сподели. Ще говоря сигурно с поне 2-ма платени и мога да потърся хора, които дават безплатна консултация та и от там да взема мнения, за такива знаете ли ?

"Абуто" какво е най-сериозното което може да стане ако разберат за фалшивите документи, затвор и парична глоба ли, колко пари според теб струва за фалшифициране на такива документи ?

Редактирано от Mikata (03.02.2017 04:12)

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3388340 - 03.02.2017 04:11 [Re: Mikata]

За какво по-точно ще говориш с тези адвокати?

Според мен пускай такси само, ако имат да ти връщат пари.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

Mikata
член

#3388342 - 03.02.2017 04:20 [Re: Independent]

Ами ще говоря как да продължа. На мен ми е интересно, как вие или ваши познати започвате работа при положение, че на истинския ви ССН (след като оставате след J1) ви пише "Valid with work authorization" Значи давате него и какво друго давате за да докажете, че можете да работите ?
Значи как да ги пусна тея такси като съм със фалшив ССН, сигурно няма да стане ? Както казах не ме интересува дали ще плащам и колко или на мен ще ми плащат, просто искам да изчистя фалшивите неща и да се женя или то не може да се изчистят но може би може да се смекчат...

Independent
Alive
**

#3388344 - 03.02.2017 04:25 [Re: Mikata]

Ти фалшивите неща няма как да ги оправиш преди да се ожениш.
Първо ще трябва да се ожениш и след това да започнеш да използваш истинският
сошъл. Може би ще е добра идея да вземеш фамилията на бъдещата ти жена.
Тогава вече може и да ти трябва адвокат.
Не забравяй, че адвокатите имат само една цел. Както и много от тях са некадърници, които само ще ти вземат парите и нищо няма да свършат.
Дори могат да ти навредят.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

the_man
Royal

#3388348 - 03.02.2017 04:59 [Re: Mikata]

Цитат:

била свързана с каране на превозно средство. Имам един такъв въпрос - При евентуална проверка, могат ли органите на реда да разберат къде точно съм работил като прегледат депозитите ми в банката или просто ще излезе, че дадена сума пари е вкарана и не се знае чек ли е кеш ли е и откъде е ?

Батка, кви органи на реда са те подгонили бре. Много романи четеш.
Проверяваш ли редовно дали не те следят на прибиране вкъщи ?

--------------------

Mikata
член

#3388350 - 03.02.2017 05:29 [Re: the_man]

Имах предвид имиграционните, виж сега, нелегален съм, всичките ми пари може да останат тук в САЩ и да не получа нищо, ако не действам по-бързо и адекватно. Не е паника просто досега не съм се интересувал и ето че сега съм в голяма каша със сумати фалшиви документи на няколко места...

Акад. Неделчев
смехурко

Регистриран: 30.04.2009
От: Св. Америка
    #3388351 - 03.02.2017 05:32 [Re: Mikata]

Цитат:

...нямам причина да крия нищо от вас тук...

Съчувствам ти дано да намериш начин да излезеш с достойнство от ситуацията в която се намираш. С новия президент едва ли ще стане по-добре за нелегалните. Като гледам дори легалните май ще имат проблеми, пък и ксенофобията се засилва...изобщо интересни времена идват.

--------------------
Keep calm and Digi fonf.

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3388370 - 03.02.2017 10:19 [Re: Mikata]

Добре де ако си с изтекла виза защо въобще използваш SSN и още по голямата глупост защо плащаш такси?

Освен това твоя истнски SSN се различава от останалите само по това че има ограничение да работиш с оторизация от сошъл секюрити изписано на картончето, инaче SSN със ограничение и без не се различават, тоест ако ти работиш на работа където не се изисква е-verify можеш да си ползваш собствения си SSN без да имаш нужда от фалшив .

Незнам  каква работа имаш но ако си работил обща ниско квалифицирана работа там изобщо не ти трябва з.карта защото в повечето случаи си селф имплой.

Моя съвет е докато не се ожениш въобще не се занимавай с никакви документи ,такси и тн.след като си сключил брак ползвай си истинския SSN,започни си легална работа и ако ти поискат със задна дата нещо да плащаш чак тогава се консултирай със адвокат.

Освен това никoй няма да ти рови в банковите сметки камо ли да конфискува пари.

peshobass
заслужил ветеран

#3388413 - 03.02.2017 15:46 [Re: Mikata]

За съжаление добър съвет от форума няма да получиш,защото нямаме такъв опит,но ако мненията са ти от полза бих започнал по пътя на логиката:Данъци-под името,което работиш и получаваш легален доход файлваш данъците за 2016/въпреки че не съм сигурен колко би ти помогнало това/,поне данъчно да си изряден.Кеша не го мисли за данъците,милиони са като теб!Сейф е задължителен в твоя случай,защото иначе кеша депозиран във банка вече си го ,,осветлил".Провери банката,където са ти акаунтите в кой клон предлагат сейф депозит бокс?!На мен сейф ми струва 70$ годишно с размери 5/5 инча,при теб може и да е по-евтино?Същото ще е и с трансфер под каквато и да е форма!В твоя случай на притеснения най-добре би било сума под 10 000$ да пратиш по човек и съответно да отвараш повече сметки в БГ,като не надвишаваш 9 999$.Това е международно банково споразумение за да се лимитира трафика на мръсни пари,не от нелегален гурбет,та барем в тази посока бъди спокоен.За фалшифициране на официални лични документи незнам какви са наказанията,но подозирам че е криминално престъпление,та не е зле да се консултираш с адвокат,каквото и да ти струва!Аз лично мисля,че без емиграционен няма да ти се размине,пък и дори при щастлива развръзка женитба+легализация вечно да спиш на тръни или пък да не можеш да кандидатстваш за по-свестна работа си заслужава парата за адвокат?Мога да ти препоръчам български емиграционен,когото познавам лично и бих го определил като много свестен човек,както и като цяло почтенно семейството му,но незнам колко е успешен като такъв?Друго ако не е,поне знае законите човека и не мисля че ще те одере жив за един час събеседване по телл?Накрая ще си позволя и съвет да ти дам-внимавай за кого се жениш!Жена как може да ти съсипе живота и постигнатото до момента нито ИРС нито Тръмп могат!!!!

Mikata
член

#3388475 - 04.02.2017 01:35 [Re: peshobass]

Да, дайте препоръки за адвокати. От всички имейли дето пращах няколко отговора ми харесаха като цена и обещания и другата седмица началото ще звъня на няколко да видим какво ще ме съветват. Аз попринцип си мисля да продължавам така, докато не се оженя, тогава се взима work authorization за една година и ще си работя легално и оправям такси и такива и си мисля чак след 2 години и половина някъде да насроча датата за интервюто, така се взима ЗК за 10 години направо, само се чудех какво става след тая една година след като ти изтече work authorization документа, някой знае ли ?

Mikata
член

#3388476 - 04.02.2017 01:40 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Добре де ако си с изтекла виза защо въобще използваш SSN и още по голямата глупост защо плащаш такси?

Освен това никoй няма да ти рови в банковите сметки камо ли да конфискува пари.

Е те таксите си се дърпат от пей чека, как защо ги плащам ?
А при една проверка за фалшиви докумнти направо ще си ми издърпат парите от сметката и ще ме пратят да си ходя или ще ме оставят в затвор...Пона така аз го разбирам, аз съм си ги изкарал парите имам как да докажа, но за тях те са нелегално изкарани...

peshobass
заслужил ветеран

#3388479 - 04.02.2017 03:04 [Re: Mikata]

Не говори за пари.Обясни на човека ситуацията ти и виж дали може да ти помогне,друго ако не е поне със съвет? www nenkov.com Можеш да кажеш че Петър музиканта те е препоръчал?Не забравяй да споделиш какво се е случило,може да е от полза на други подобни случай?

Редактирано от Nadin (04.02.2017 04:56)

Mikata
член

#3388486 - 04.02.2017 07:05 [Re: peshobass]

Писах му, ще видим какво ще отговори.

_Viktoria
огорчена
**

#3388498 - 04.02.2017 10:26 [Re: Mikata]

Ако ти отдържат нещо ОК няма как да го избегнеш но ако ти ходиш да подаваш данъчни декларации няма смисъл от това поне докато несе ожениш.Иначе както вече казах никoй няма да ти взема парите от банковата сметка.

Independent
Alive
**

#3388590 - 05.02.2017 01:19 [Re: Mikata]

Цитат:

Да, дайте препоръки за адвокати. От всички имейли дето пращах няколко отговора ми харесаха като цена и обещания и другата седмица началото ще звъня на няколко да видим какво ще ме съветват. Аз попринцип си мисля да продължавам така, докато не се оженя, тогава се взима work authorization за една година и ще си работя легално и оправям такси и такива и си мисля чак след 2 години и половина някъде да насроча датата за интервюто, така се взима ЗК за 10 години направо, само се чудех какво става след тая една година след като ти изтече work authorization документа, някой знае ли ?

Доста неорентиран ми се виждаш, а адвокатите обичат такива като теб.
И това с женитбата не е толкова лесно.

--------------------

peshobass
заслужил ветеран

#3388595 - 05.02.2017 01:44 [Re: Mikata]

Писах му....Трябваше да се обадиш бе момче!Пише се на любовница!Коментирай какво се случва ,за да е от полза/???/ на подобни случай!

Mikata
член

#3388598 - 05.02.2017 03:58 [Re: peshobass]

Ами говорихме си почти 1 час - накратко...
Да не правя фалшива сватба, да унищожа веднага фалшивите документи и никога повече да не ги ползвам, да не се притеснявам за парите ми, защото не можели да ми ги вземат от банката, отсега нататък да ползвам само моят си ССН, ако мога сега в края на годината да дам на две от временните ми работи истинския ССН и те да ми дадът документ за таксите, да не се притеснявам толко много за таксите защото те може и след няколко години да се попълнят и така общо взето...

peshobass
заслужил ветеран

#3388599 - 05.02.2017 04:20 [Re: Mikata]

Значи дишай спокойно и прави пари?

Independent
Alive
**

#3388600 - 05.02.2017 04:28 [Re: Mikata]

Как така да ги унищожиш, при условие че не си легален още?
Банката не може да ти ги вземе, ама и ти в един момент може да не можеш
да си ги вземеш.
Знаеш ли как след няколко години се попълват такси?

Колко пари ти взе?

--------------------

Божката

Регистриран: 10.12.2005
    #3388607 - 05.02.2017 05:55 [Re: Mikata]

Цитат:

направо ще си ми издърпат парите от сметката и ще ме пратят да си ходя

Никой неможе да ти пипа парите в us банката.
Ако те пратят в БГ може да се обадиш по телефона и да си ги wire-transfer в бг. Ако си вземеш чековата книжка може да си пишеш чекове и да си ги депозираш в бг банката.

Mikata
член

#3388609 - 05.02.2017 06:01 [Re: Independent]

Еми да, но да ги нямам никъде и никога повече да не ги ползвам фалшивите ССН и ЗК
Какво имаш предвид, че може в някой момент да не мога да ги взема ?
Еми той каза, че CPA хора се занимават с това и могло и с 4-5 години назад да се оправят
$80 което е нищо за 1 час в сравнение с други места дето питах, отделно и каза до 2 седмици всички въпроси по случая са безплатни.

Independent
Alive
**

#3388611 - 05.02.2017 06:06 [Re: Mikata]

Цитат:

Какво имаш предвид, че може в някой момент да не мога да ги взема ?

Freezing.

Изкъпал те е бързо за $80. Лошо няма.

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

#3388612 - 05.02.2017 06:06 [Re: Mikata]

Аз фалшивата зелена карта можеш ли да си ходиш  до България и обратно?

Mikata
член

#3388613 - 05.02.2017 06:12 [Re: _Viktoria]

Разбира се, че не !

Какъв е този freezing за какво става въпрос точно ?

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3388648 - 05.02.2017 16:01 [Re: Mikata]

Ти като си отпечатал фалшива ЗК, можеш и фалшиво брачно свидетелство да си издадеш, както и фалшиво паспортче... ми париците, дано париците поне да са истински .

keleto
пристрастен
**

Регистриран: 06.06.2006
    #3388657 - 05.02.2017 17:48 [Re: Склададжията]

Познавам тук един нелегален латинос, сега се е засилил да си купува къща. Понеже като плащал данъците на къщата щяло да му помогне да се легализира. Доста се зачудих как така, и дали го е посъветвал адвокат или той така си е решил, но не съм го разпитвал.

Reks
Evil Guild Member

#3388672 - 05.02.2017 19:44 [Re: keleto]

Това са някакви глупости - никакво плащане на данъци няма как да му помогне да се легализира. Ако ставаше така всички нелегални щяха да се легализират одавна .

--------------------

Склададжията
бутилкаджия

#3388755 - 06.02.2017 13:49 [Re: Reks]

Той и Обамовеца се мъчеше да ги изполегализира, естествено без успех..

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3388878 - 07.02.2017 17:57 [Re: burjavela]

аз имах приятелка която беше така с фалшиво ссн. като я хванаха стоя в затвора 6 месеца докато я депортират... така че- внимавай...

мисля, че шанса ти е просто да се отдалечиш максимално от фалшивата си самоличност и в един момент да признаеш, че просто си седял нелегален от няколко години.

но най-добре е да се говори с адвокат защото може лошо да пострадаш ако те хванат и успеят да те свържат с фалшивите документи...

Редактирано от fireice (07.02.2017 17:58)

Mikata
член

#3389775 - 14.02.2017 01:16 [Re: fireice]

Парична глоба имала ли е, или нещо случило ли се е с парите й в банката ? Има ли шанс да се свържа с нея да я поразпитам малко ?

fireice
овчар

#3389781 - 14.02.2017 04:56 [Re: Mikata]

Цитат:

Парична глоба имала ли е, или нещо случило ли се е с парите й в банката ? Има ли шанс да се свържа с нея да я поразпитам малко ?

не помня детайли- беше преди 4-5 години. знам за затвора защото й ходихме на свиждане и търчахме да й търсиме адвокати. за нещастие жената почина преди 2-3 години от инсулт. беше на около 45 години и беше от айтос...

Mikata
член

#3390275 - 16.02.2017 22:45 [Re: fireice]

Много кофти... Ами добре аз и да започна да си давам истинския ССН нали трябва и някакъв друг документ да давам дето доказва, че мога да работя, какво друго освен фалшива ЗК мога да представя ?

fireice
овчар

#3390302 - 16.02.2017 23:21 [Re: Mikata]

Цитат:

Много кофти... Ами добре аз и да започна да си давам истинския ССН нали трябва и някакъв друг документ да давам дето доказва, че мога да работя, какво друго освен фалшива ЗК мога да представя ?

в момента в който си дадеш истинското ссн ако работодателя прави проверки ще излезе, че нямаш право на работа.

мисля, че си се вкарал във филм. намери си един имиграционен адвокат да те посъветва какво да правиш защото може много лошо да сгазиш лука...

burjavela
старо куче

#3390315 - 17.02.2017 00:36 [Re: Mikata]

5 страници и 50 коментара по-късно пак ти го казвам най-учтиво: Не чети съвети тук! Намери си адвокат! Само той/тя може да те посъветва НАЙ-ПРАВИЛНО какво да направиш! Може да си чешем езиците още 5 страници, но накрая пак ще изникват нови и нови въпроси, като за повечето от тях няма да си на 100% сигурен дали съфорумците са те посъветвали правилно или не. А дори и да си мислиш, че са 100% прави - накрая може да се окаже, че не са. Отново - потърси адвокат! Дори да е някой непознат - по-добре дай 100-200$ ама получи актуална информация от юрист.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3390391 - 17.02.2017 15:27 [Re: Mikata]

Как със истинския ССН ве бурчет , с него няма как да работиш защото нямаш право на работа !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3390537 - 18.02.2017 02:52 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Направих си фалшиви зелена карта и ССН с които да работя на места на които не правят E-verify.

Какво значение има истински ли, фалшив ли ССН, при положение, че не правят чек?

the_man
Royal

#3390576 - 18.02.2017 16:46 [Re: sdimov]

Цитат:

Цитат:

Направих си фалшиви зелена карта и ССН с които да работя на места на които не правят E-verify.

Какво значение има истински ли, фалшив ли ССН, при положение, че не правят чек?

По принцип същото, заради което обирджийте носят ръкавици.

--------------------

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3390577 - 18.02.2017 17:09 [Re: the_man]

Цитат:

Фалшива зелена карта и ССН, обаче със истинските имена...
Все едно тоя с ръкавиците да си направи селфи със де що види секюрити камера.
Мога да дам и друг пример, ама знам че и деца четат в тоя форум.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

the_man
Royal

#3390606 - 18.02.2017 19:01 [Re: Абуто]

Цитат:

Цитат:

Фалшива зелена карта и ССН, обаче със истинските имена...
Все едно тоя с ръкавиците да си направи селфи със де що види секюрити камера.
Мога да дам и друг пример, ама знам че и деца четат в тоя форум.

историята помни и такива случаи

--------------------

bobonikolov
ентусиаст
**

Регистриран: 09.12.2013
    #3390675 - 19.02.2017 08:25 [Re: Абуто]

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба. На него му трябва само SSN прави една e-verify проверка и вижда дали лицето има право да работи или не. И щом пича е карал до сега с фалшив SSN излиза, че никъде не са го проверявали иначе щеше да изгърми веднага. Което пък обезмисля самият фалшив SSN както и самата карта. Истината е, че сега не знам дали и адвокат ще му помогне много.

_Viktoria
огорчена
**

#3390708 - 19.02.2017 13:14 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба.

Сериозно? на мен няколко пъти ми се е налагало да сменя работата и навсякъде е трябвало да показвам че съм със з.карта включително са искали да направят копие на картончето със сошъла.Многократно са ми отказвали работа защото съм българка и тн със отговора че търсели "локъл пйпъл", а аз несъм била родена в щатите.Но аз свикнах с дискриминацията.

peshobass
заслужил ветеран

#3390716 - 19.02.2017 15:04 [Re: _Viktoria]

А за каква работа/позиция/ говорим ако не е тайна?Иначе на мен,за сегашната ми работа задължително изискват фингър принт и кр.бекграунд чек рън,но то е за всички служители!

keleto
пристрастен
**

Регистриран: 06.06.2006
    #3390725 - 19.02.2017 16:15 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Цитат:

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба.

Сериозно? на мен няколко пъти ми се е налагало да сменя работата и навсякъде е трябвало да показвам че съм със з.карта включително са искали да направят копие на картончето със сошъла.Многократно са ми отказвали работа защото съм българка и тн със отговора че търсели "локъл пйпъл", а аз несъм била родена в щатите.Но аз свикнах с дискриминацията.

Локал значи,че искат да живееш наблизо до работата, до 10 минути комют обикновено. А не защото не си родена тук.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3390791 - 19.02.2017 21:10 [Re: peshobass]

+1.
На първата стъпка рядко искат нещо, но като стане въпрос за наемане, винаги правят копие на зелената карта. Тва при плащане на W2.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

peshobass
заслужил ветеран

#3390809 - 19.02.2017 22:44 [Re: sineo4ka]

Извинявам се,да конкретизирам само:става въпрос за работа в частно училище/бординг/ с пансион!Не съм напълно сигурен,но мисля,че вече е задължително и за кандидастване за работа в пъблик училищата в МА?

Independent
Alive
**

#3390811 - 19.02.2017 22:58 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Аз се чудя защо изобщо му е трябвал този филм. Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта. Той не е имиграционна служба. На него му трябва само SSN прави една e-verify проверка и вижда дали лицето има право да работи или не. И щом пича е карал до сега с фалшив SSN излиза, че никъде не са го проверявали иначе щеше да изгърми веднага. Което пък обезмисля самият фалшив SSN както и самата карта. Истината е, че сега не знам дали и адвокат ще му помогне много.

Form I-9 is used for verifying the identity and employment authorization of individuals hired for employment in the United States. All U.S. employers must ensure proper completion of Form I-9 for each individual they hire for employment in the United States. This includes citizens and noncitizens. Both employees and employers (or authorized representatives of the employer) must complete the form. On the form, an employee must attest to his or her employment authorization. The employee must also present his or her employer with acceptable documents evidencing identity and employment authorization. The employer must examine the employment eligibility and identity document(s) an employee presents to determine whether the document(s) reasonably appear to be genuine and to relate to the employee and record the document information on the Form I-9. The list of acceptable documents can be found on the last page of the form. Employers must retain Form I-9 for a designated period and make it available for inspection by authorized government officers. NOTE: State agencies may use Form I-9. Also, some agricultural recruiters and referrers for a fee may be required to use Form I-9.

--------------------

bobonikolov
ентусиаст
**

#3390817 - 20.02.2017 01:34 [Re: Independent]

Your employer must:

Provide you with the entire Form I-9, including instructions for completing the form.
Accept your documentation if it reasonably appears to be genuine and to relate to you.
Allow you the choice of what documentation to provide. Your employer cannot demand that you provide a U.S. passport or Green Card.
Ето и линк : USCIS
Ясно е записано, че работидателят няма право да те задължава да му показваш паспорт или Зелена карта. Има два списъка с документи, които доказват легалността в страната и правото за работа. Това са Списък А и Списък С, в който на първо място е картончето за SSN, на което трябва да пише, че няма ограничение за вида работа. Работидателя не може директно да ти потърси Зелена карта. Трябва да ти потърси документ, който да доказва, че можеш да работиш легално. И картончето е такъв документ.

Independent
Alive
**

#3390820 - 20.02.2017 03:47 [Re: bobonikolov]

USCIS I-9

Постнатото е точно от там.

Ти получавал ли си W-2? Или само 1099 както предполагам.

--------------------

bobonikolov
ентусиаст
**

#3390866 - 20.02.2017 15:13 [Re: Independent]

Да видях. И аз съм сложил линк, но сега видях, че не работи. Пускам го пак.
https://www.uscis.gov/i-9-central/employee-rights-discrimination/employee-rights
Подробно е описано, че не може да ти иска директно Зелена карта. Може да ти поиска документ, който доказва, че имаш право легално да работиш тук и има два списъка с документи, от които ти си избираш кой документ да му дадеш. Не може да ти откаже назначение, защото не си му показал Зелена карта или паспорт. Ясно е записано. Ако работодателите го правят, това е по-скоро порочна практика. Нещо като с личната карта в България. По закон може да ти я търси само полицията, но напрактика всеки ти я търси за нещо. Работил съм на W-2 форми и не са ми търсили зелени карти, паспорти и т.н. Давах им картончето със SSN и беше достатъчно.

Редактирано от bobonikolov (20.02.2017 15:20)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3390881 - 20.02.2017 16:08 [Re: sdimov]

Е добре де, ИРСа не ги ли чекват ССНите ?

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3390882 - 20.02.2017 16:09 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Работодателя по принцип няма право да търси Зелена карта.

Къде го чете това ?

Работодателя ТРЯБВА да изиска А номера !!

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3390883 - 20.02.2017 16:10 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Многократно са ми отказвали работа защото съм българка и тн със отговора че търсели "локъл пйпъл"

Не мислиш че някой тук ти вярва нали

--------------------

bobonikolov
ентусиаст
**

#3390891 - 20.02.2017 17:08 [Re: Ян Бибиян™©]

На предната страница дадох линк. Там го пише.

Independent
Alive
**

#3390985 - 21.02.2017 01:07 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Давах им картончето със SSN и беше достатъчно.

Това не е достатъчно. Трябва още един документ от лист А или лист Б.

Освен това:

EMPLOYERS MUST
Verify the identity and employment authorization of each person hired after Nov. 6, 1986. For employment in the Commonwealth of the Mariana Islands (CNMI), this verification requirement applies to persons hired after Nov. 27, 2009

--------------------

bobonikolov
ентусиаст
**

#3390991 - 21.02.2017 02:13 [Re: Independent]

Не знам. На мен друго не са ми искали. Това беше преди няколко години в Масачузетс.

Independent
Alive
**

#3390992 - 21.02.2017 02:49 [Re: bobonikolov]

Цитат:

Не знам. На мен друго не са ми искали. Това беше преди няколко години в Масачузетс.

Това че на теб не са искали съвсем не означава че законът е такъв.

--------------------

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3390997 - 21.02.2017 03:32 [Re: peshobass]

За всякакви училища искат акт за раждане/паспорт/зелена карта, за да докажеш легално пребиваване, вземат ти отпечатъци, та някъде ти проверяват и кредитната история.

_Viktoria
огорчена
**

#3391013 - 21.02.2017 07:56 [Re: keleto]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Локал значи,че искат да живееш наблизо до работата, до 10 минути комют обикновено. А не защото не си родена тук.

Знам какво значи ,но се използва като предлог  за да се дискриминират хора.Освен това първо като ми поискат книжката там адреса се вижда ясно че съм в непосредствена близост.

Както много пъти съм казвала: за "Джордж" по телефона имат много работа,но когато Джордж дойде до офиса и се окаже че е Гьорги се оказва че нямат отворена позиция, а и да те били се объркали по телефона, но може да се попълни апликейшън ако толкова някой настоява.

На другия ден " Шон " ги търси на същия телефон и се оказва че същата позиция чудoдейно пак се е появила.

peshobass
заслужил ветеран

#3391067 - 21.02.2017 14:48 [Re: _Viktoria]

Пак не разбрахме за каква работа/позиция/ става дума?

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391109 - 21.02.2017 17:05 [Re: peshobass]

Не му се връзвай на тоя ве , дискриминирали го заради името , ала бала

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

Регистриран: 21.11.2008
От: DC area
    #3391130 - 21.02.2017 18:06 [Re: _Viktoria]

Това пък честно за толкова години тук не ми се е случвало и изобщо не се вписва дори в представите ми.
Малко ми се струва преувеличена тази работа. Пък и цялата идея да се звъни по телефона и да се пита за работа ми е малко странна, има си hiring process, пращат се резумета,ходи се по интервюта и т.н. ама чак по телефона да се пита, не ми се е случвало до сега...

--------------------
It is choice - not chance - that determines your destiny

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391136 - 21.02.2017 18:28 [Re: zlatiyor]

Ами, за шофъори е по телефона

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391157 - 21.02.2017 19:59 [Re: Mikata]

Серия масови арести на хора без статут през изминалата седмица стреснаха имигрантските общности във всички щати на Америка, включително хиляди българи. ICE задържаха 680 души, които са в страната нелегално, при акции в ранните часове в пет града - Лос Анджелис, Чикаго, Атланта, Ню Йорк и Сан Антонио, предаде bg-voice.com.
Според властите 75% от арестуваните са хора със сериозни криминални провинения, но има и такива, които биха били защитени от депортация при политиката на предишната администрация. Все още не е ясно дали сред задържаните има българи, а от ICE не отговориха на запитването.

Масовите арести повдигат въпроса дали това е част от нормалната работа на властите или засилени усилия по депортация, които Доналд Тръмп обеща по време на кампанията си.

Министърът на националната сигурност Джон Кели твърди, че ICE са таргетирали имигранти, които са заплаха за сигурността на хората, сред които членове на банди и наркодилъри. От ICE казват, че акциите са били планирани още през миналия месец. Но президентът Тръмп написа в туитър, че "преследването на нелегалните имигранти е просто изпълнение на обещанията от кампанията ми. Членове на банди, наркодилъри и други се отстраняват".

Колко са депортираните българи

Според статистиката на министерството на националната сигурност (DHS) българите, депортирани от САЩ, са сравнително малко за последните две години. Повече от тях са излежали присъди тук и върнати обратно в Родината.
През 2016-а властите са задържали 530,250 души и са върнали обратно в родните им държави 450,954 имигранти без статут. От тях българите са едва 17. Това ни поставя на същото ниво като съседна Сърбия - 16, и далеч след румънците - 176.

През предходната 2015 година обаче сънародниците ни, които са били депортирани от САЩ, са били почти двойно повече - 32-ма.

Но вече излизат и първите истории на задържани, които не са извършители на тежки престъпления и чиито семейства сега са разделени. Като 36-годишната Гуаделупе Гарсия де Райос. Майката на две деца, която от 21 години живее в САЩ, е била задържана при рутинното си посещение в имиграционните служби. Тя идва тук нелегално и през 2008 година използва фалшив номер на социалната осигуровка, за което е осъдена. Няколко години подред тя ходи на редовен отчет в имиграционните служби и след няколко въпроса по случая си тръгва. Но не и този път. Миналата сряда е била арестувана и в четвъртък депортирана за Мексико.

Случаят на Гарсия де Райос увеличава страховете на 11-те милиона без статут в тази страна, сред тях десетки хиляди българи. През последните осем години, когато Барак Обама беше президент, ограничените ресурси на имиграционните власти бяха насочени към хора, извършили тежки криминални престъпления. Имигранти като Гарсия де Райос не бяха депортирани като практично решение на администрацията, чийто приоритет бяха престъпниците. Сега това, изглежда, се променя под указанията на Доналд Тръмп.

Българите също се страхуват - звънят в институциите и пишат имейли с въпроси. Някои разказаха как са направили пълномощни на близки и приятели да се разпореждат с имуществото им, ако бъдат задържани.

Кметът на Чикаго Рам Емануел потвърди, че градът остава град убежище, това означава, че местните (градски и щатски) власти няма да ви питат за статута, дори и да ви арестуват. Но това не означава, че федералните имиграционни власти ICE няма да почукат на вратата ви.

Подобни акции не са нещо ново. През март 2015 г. за пет дни бяха задържани повече от 2,000 души без документи. По времето на Обама бяха депортирани над 2 милиона души - повече от всеки президент преди него. Но фокусът беше върху хората, извършили тежки престъпления. В първото си телевизионно интервю, след като беше избран за президент, Доналд Тръмп заяви, че очаква да депортира между 2 и 3 милиона имигранти без статут. "Това, което ще направим, е да хванем хората с криминално досие, членове на банди, наркодилъри. Имаме много от тези. Може би 2 милиона, дори 3 милиона. Ще ги изгоним или ще ги арестуваме. Но ще ги изгоним, ако са тук нелегално", казва Тръмп.

По изчисления на имиграционни организации обаче имигрантите с престъпно досие и без статут са около 800 хиляди.

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

#3391206 - 21.02.2017 23:35 [Re: peshobass]

Цитат:

Пак не разбрахме за каква работа/позиция/ става дума?

За тaмборист в държавния ансамбъл на Детроит нига бенд.

_Viktoria
огорчена
**

#3391210 - 22.02.2017 00:19 [Re: zlatiyor]

Цитат:

Това пък честно за толкова години тук не ми се е случвало и изобщо не се вписва дори в представите ми.
Малко ми се струва преувеличена тази работа. Пък и цялата идея да се звъни по телефона и да се пита за работа ми е малко странна, има си hiring process, пращат се резумета,ходи се по интервюта и т.н. ама чак по телефона да се пита, не ми се е случвало до сега...

Еми не е преувеличено,всички длъжности и позици за които се пускат обяви по сайтове и във вестници имат телефон за контакт.Обикновенно това което се случва като отидеш е или да ти кажат че позицията е заета или да те оставят да си почакаш (цял живот) а те щели да ти се обадят.В последствие се оказва че мястото не е заето.

Иначе това с резюметата ми е любимото пускаш резюмета, пускаш резюмета и незнаеш дали са го прочели и не са те одобрили или пък въобще не са го видяли,не са го получили или вече са наели някого и въобще не им пука че месец по късно 50 човека измежду които и ти още пращат резюмета със надежда.

Най големия специалитет е когато пратиш резюме и те извикат на интервю където ти обясняват че "много са ти харесали резюмето" и "много искат да те наемат" минаваш беграунд чек ,драг тест и всички останали условнсти които изисква компанията казват ти че започваш от понеделник но ще ти се обадят в колко часа да дойдеш за трейнинг.Оказва се че хуиман рисорсес ги няма в понеделник в офиса и вторник също,а неможе да говорите с мениджъра защо е зает в момента и другата седмица ще е зает но може да му оставите съобщение.

Обикновенно когато някои те дискриминира не ти казва това  директно,а ти обясняват колко много са те харесали.

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3391220 - 22.02.2017 01:38 [Re: _Viktoria]

Когато те чете човек прави огромно впечатление това твое силно чувство на entitlement.
Нескромно звучи, надявам се да има покритие.
Смятам, че с това твое отношение, ще имаш доста разочарования занапред и ще се чувстваш много дискриминирана.

--------------------
Човекът е човек, когато е на път!!!
----------------------

Редактирано от venturer (22.02.2017 01:38)

peshobass
заслужил ветеран

#3391222 - 22.02.2017 03:09 [Re: _Viktoria]

Жалък си!Пише се тамбУрист!Ако и английския ти е на нивото на българския,то е ясно защо са те игнорирали още по телефона!Та ще разберем ли в края на крайщата коя е тази работна позиция,дето така дискриминират?!И изобщо в какви компании си кандидатсвал,където цитирам ,,хуиман ресорсес" /????/ не работят в понеделник и вторник???И не каза ли малко по-горе в темата,че те игнорирали още по телефона или вече си прогресирал с ходене до офис?

_Viktoria
огорчена
**

#3391238 - 22.02.2017 08:23 [Re: peshobass]

Аз дадох няколко ралзични примера от опита които аз имам, приятелки, познати и тн дискриминацията е налице.На мойта съквартирантка която е полякиня дори и бяха дали униформа,в последствие се разбра че са наели американка тя също чакаше всеки момент да почва.Поне да и бяха казали че нестава.

За кирилизатор неси ли чувал аз пиша всичко на латиница после думите не винги излизат както трябва,нямам време да поправям всичко,а ти като претендираш за български научи родовете поне вместо да ми говориш в мъжки род!

Но какво съм тръгнала да се занимавам със балалайки,то понe да беше кавал!

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3391275 - 22.02.2017 14:56 [Re: _Viktoria]

Съжелявам да чуя за лошия ти опит с търсенето на работа!

Щом имаш тъкива проблеми не си ли мислила за смяна на мястото или дуучване за повишаване на образуванието ти?!? Месната църква не можи ли да помогне с нещо? Или българската общност в индиана?

Мислила ли си за взимане на американско име за да си помогнеш? Може да е само временно докато си стъпиш на краката. Или да пробваш други видове адаптаций, ако й това на помогне? Аз едно време ходих на уроци за премахване на акцент мисля, че беше малко полезно.

В началото винаги е трудно, не губи кураж.
Успех!

--------------------
It's the science, stupid.

Склададжията
бутилкаджия

#3391281 - 22.02.2017 15:10 [Re: _Viktoria]

Викторио,
Може да си намериш хубава работа и без добър английски. Например хигиенистка в Кораба-майка на извънземните, които бе обявила, че ще кацнат през декември м.г.
Космическите ти приятели не може да не поназнайват български, нали все пак контактувате по някакъв начин.

Reks
Evil Guild Member

#3391294 - 22.02.2017 16:03 [Re: plain]

Градски, верно ли тръгна да даваш съвети на Стефчо . Кое точно образУвание трябва да му се увеличи, че той кой го знае колко израстъци има ?

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391295 - 22.02.2017 16:05 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Еми не е преувеличено,всички длъжности и позици за които се пускат обяви по сайтове и във вестници имат телефон за контакт.

Къде това , обявите за чистачи ли ?

--------------------

sineo4ka

#3391297 - 22.02.2017 16:33 [Re: plain]

Ей, толкоз старание в тоя пост... Ама трябваше и малко латиница да включиш.

--------------------

sineo4ka

#3391298 - 22.02.2017 16:39 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Иначе това с резюметата ми е любимото пускаш резюмета, пускаш резюмета и незнаеш дали са го прочели и не са те одобрили или пък въобще не са го видяли,не са го получили или вече са наели някого и въобще не им пука че месец по късно 50 човека измежду които и ти още пращат резюмета със надежда.

На това му се вика "процес на избиране на най-добрия кандидат".
Много ми е забавно да те чета, понеже знам, че пишеш пълни глупости... Дано никой не ти се връзва на акъла. (тука едно емоджи дето се кръсти е най-подходящо)

--------------------

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3391299 - 22.02.2017 16:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Ти се бъзикаш, но е много трудно да се намери евтино платена работа.
Онлайн кандидатствах от името на жена ми за работи от сорта на по 7-10долара Хоумарк картички подреждане, Икеа, и тем подобни.
Онлайн апликацията е по-време отнемаща от тази на софтуерен архитект.
2-3 часа някви социологични въпроси.
И навсичкото отгоре никъде не ме взеха на работа, от апликациите, добре че жена ми сама се справи.
По-лесно е да си намериш работа за 200хил долара като специалист отколкото за 8 долара на час да подреждаш картички....

Защо е така, нямам си идея, може би доста има нискообразовани хора на пазара на труда, може би друго.

burjavela
старо куче

#3391302 - 22.02.2017 16:51 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Иначе това с резюметата ми е любимото пускаш резюмета, пускаш резюмета и незнаеш дали са го прочели и не са те одобрили или пък въобще не са го видяли,не са го получили или вече са наели някого и въобще не им пука че месец по късно 50 човека измежду които и ти още пращат резюмета със надежда.

По повод това изказване: жена ми търси работа като архитект и са я викали на интервюта, но от доста фирми не беше получила отговор. Един ден тя получи и-мейл от recruiter, който е и Proffessional Resume Writer. В имейла човека й обясняваше къде са й грешките в резюмето, как може да го подобри, куп други полезни съвети и накрая беше прикачил screenshot на това какво излиза, когато резюмето й мине през всеизвестните "resume software filters". Демек има ключови думи, които се търсят, особено когато трябва да пресееш стотици хора, кандидатстващи за една свободна позиция. Въпросния рекруитър взимаше по 150$ за направата на професионално резюме. Засега не сме се възползвали от услугите му, но мисля, че е добра идея ако след дълъг период на кандидатстване няма успех. Та...може проблема да не е винаги в работодателите, а понякога в това как се представяш (продаваш)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391304 - 22.02.2017 17:01 [Re: burjavela]

Цитат:

Въпросния рекруитър взимаше по 150$ за направата на професионално резюме. Засега не сме се възползвали от услугите му, но мисля, че е добра идея ако след дълъг период на кандидатстване няма успех.

Демек, ти си супервсезаещмногознаен чипар

Про резюме се прави като ПРИСТИГНЕШ тук, ВЕДНАГА ,ПЪРВОТО нещо е !

Обаче супервсезаещмногознаещи чипари като теб като се пръкнат тук, нали всичко знаят , след няколко месеца точно като теб пропищяват на умряло ...

Освен ново резюме да се направи от ПРо човек, аз винаги препоръчвам да се отиде и на курс " Как да се държим на интервю ", защото и там се получава нещо подобно като с резюмето - мчииии утидух азъ нъ интирвю амъ ни ми съ убадигъ посли ...

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

#3391306 - 22.02.2017 17:16 [Re: Ян Бибиян™©]

С две ръце подкрепям предложенията на Бибияна. Още първата седмица като отидох в университета и се записах за консултация в кариерния център, за да пооправим резюмето. Не става въпрос само за знаене на английски, защото това не е проблем, става въпрос да се направи резюме, което ще изпъкне когато се преглежда от рекрутъри.
Клас как да се държим на интервю също е много полезен, тъй като интервютата тук нямат нищо общо с тези в България. Не знам защо, но в БГ се опитват да те поставят под супер стрес, с идеята да видят дали ще издържиш докато тук съвсем не е така.

--------------------

sineo4ka

#3391307 - 22.02.2017 17:18 [Re: Ян Бибиян™©]

Е, чак пък чипар.. И аз не съм ползвала услугите на никой да си напиша резюмето, пък съм принцеса. Като търсиш в нета, излизат сума примерни резюмета. В моя случай дори намерих пълен анализ на какво трябва и не - с примери - за добро резюме, разработен от една уни програма по социална работа.

--------------------

burjavela
старо куче

#3391308 - 22.02.2017 17:18 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Демек, ти си супервсезаещмногознаен чипар

Модераторите спят ли? Докога ще го траем тоя с неговите нападки и табели???
И за твое сведение аз си намерих работа БЕЗ да използвам тези услуги и то за по-малко от месец. Недей да слагаш всичко в рамки и да казваш кое е правилно и кое не! (И понеже виждам, че обичаш табелите)

rabbit_is_great
millionaire
**

#3391309 - 22.02.2017 17:20 [Re: burjavela]

От моя скромен опит с правене на резюмета на мен и жена ми, разбрах едно най-хубавото което може да направиш за децата си е да им дадеш образование, най-добре пхд или поне мастърс.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391310 - 22.02.2017 17:21 [Re: zlatiyor]

Аз след курса " как да се държим на интервю " нямам пропуск - на всяко интервю са ми предлагали работа!

Темите вече сме ги разсиквали тук, ама няма кой да прочете назад.

Резюмето + Интервюто --> шанс/начин да се ПРОДАДЕШ !! Това е най важното , да можеш да се продадеш , да ги накараш да повярват че Ти и само ТИ са най точния човек за позицията !!

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

#3391312 - 22.02.2017 17:28 [Re: burjavela]

Цитат:

Модераторите спят ли?

Модератирите никога не спят Темата не е лоша, хайде да не почваме с лошо
(и аз като sineochka да кажа, че сега ми трябва една емикотина с peace знак;))

--------------------

Редактирано от zlatiyor (22.02.2017 17:28)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391313 - 22.02.2017 17:31 [Re: burjavela]

И каква работа си намери без резюме ? Сезонна .. и после взема ънемплоймент

И каква ти е сегашната ? $12 на час, без медикъл, без бенефити без нищо - та занимаваш тук целия форум дали да платиш $35 на ТурбоТакс за данъците

И ти това наричаш " намерих си работа без резюме " ?

ПП Иконките във форума не съм ги сложил аз, щом са там значи са за използване

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391314 - 22.02.2017 17:34 [Re: sineo4ka]

Е да, но ти си търсила, пробвала ... а и си в такава сфера че и без резюме може едва ли не

--------------------

burjavela
старо куче

#3391315 - 22.02.2017 17:37 [Re: zlatiyor]

Абе явно спите, защото този индивид не спира да нарушава три от основните правила във форума, а вие се държите все едно си казваме "Здравей-Здрасти!"

2. Участниците във форумите са длъжни да спазват добрия тон и да уважават чуждото мнение.
4. Забранява се използването на непристоен речник.
5. Не се допускат публични нападки и разрешаване на междуличностни конфликти във виртуалното пространство на форума.

На базата на последните му изказвания очеизвадно се вижда, че добрия тон не се спазва.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391316 - 22.02.2017 17:41 [Re: burjavela]

Тов а ли можа да измислиш

Вместо да ми благодариш ... храни куче да те лае

--------------------

sineo4ka

#3391317 - 22.02.2017 17:47 [Re: Ян Бибиян™©]

тъй, тъй... заради сините ми очи ме вземат.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391318 - 22.02.2017 17:50 [Re: sineo4ka]

Ми може, виж Стефчо - няма сини очи и го пъдят

Ама предполадам, си си преправяла резюмето няколко пъри , чела си ,примери и т.н.т. , не си била като оня по горе - " баф тез хамериканци , щом не харесват резюмето на жената си е техен проблем, не ние ще се нагласим по тяхната, а те по нашата, какво да си сменаме резюметата ала бала , направили сме го, точка "

--------------------

sdimov
рекордьор

#3391319 - 22.02.2017 17:58 [Re: zlatiyor]

Цитат:

тъй като интервютата тук нямат нищо общо с тези в България. Не знам защо, но в БГ се опитват да те поставят под супер стрес, с идеята да видят дали ще издържиш докато тук съвсем не е така.

Нещата са доста променени в България. Не знам от къде ти е инфото. Последните ми 4 интервюта (3 в БГ и 1 тук), ще добавя и на жена ми интервютата тук, всичките са 1:1. В БГ има толкова много американски компании и всичко е копи/пейст, че да се генерализира не е много правилно.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391320 - 22.02.2017 18:01 [Re: sdimov]

В какви фирми в Панелистаня са били интервютата Димчо ? Ако в американски - ми то е ясно че ще е като тук !

--------------------

rabbit_is_great
millionaire
**

#3391321 - 22.02.2017 18:08 [Re: Ян Бибиян™©]

Абсолютно прав е Бибиян.
Аз лично съм като настолна кника по интервюта. Унгария, Чехия, Франция, Германия, Австрия, България, Канада, Америка, Япония.

Да ти кажа най-лесно на мен лично ми е с европейските интервюта събират се 2-3ма човека за 1 час и интервюто мине.

Американските...особенно в по-големи и желани компании....нищо общо.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391322 - 22.02.2017 18:14 [Re: rabbit_is_great]

Зависи и от позицията , едно е за неквалифицирана работа, съвсем друго е когато иде реч за пари , бенефити и т.н.т.

И тъй като иде реч за твоята си работа/кариера ... сериозни неща се паравят сериозно и професионално.Точка !

Ама много хора видях тук дошли от панелката с арогантността че всичко знаят ( като оня ) ... всички до един пропищяват рано или късно само защото не могат да разберат простата истина - в Рим --> по римски,точка !

--------------------

Kalin72

Регистриран: 04.02.2004
От: Чикаго->Брезник->Чикаго->
    #3391323 - 22.02.2017 18:31 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Ако в американски - ми то е ясно че ще е като тук !

Не съвсем. Бил съм на няколко интервюта в американски фирми, работещи в България. Зависи от много неща, но бих казал, че интервютата в САЩ са по-леки от интервютата в България. Въпреки че IBM ме опровергаха наскоро, само 2 срещи, едната онлайн, едната онсайт, срещу HP, 5 телефонни интервюта и нито едно онсайт.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391324 - 22.02.2017 18:42 [Re: Kalin72]

Е може и от фирмата да е , кой знае. За ИТ сектора , според моя опит, 2 интервюта е нормално , тук в САЩ .
За БГ кой знае ве, може нарочно процеса да е по твърд, пълно е с фалшиви дипломи !

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

#3391329 - 22.02.2017 19:02 [Re: sdimov]

Инфото ми е от собсвен опит в голяма небългарска компания през 2010. Отивам на интервю и госпожа HR-ката като ме почна няма усмивка, няма мимика. Убедена съм, че ако нямах следващо интервю с началника на отдела, за който кандидатствах, който между другото беше австриец и с него разговора протече съвсем спокойно, да не кажа лежерно, никога нямаше да ме вземат. HR в тази компания лично ми е казвала, че идеята е да стресират хората, за да видят как ще реагират.

--------------------

Редактирано от zlatiyor (22.02.2017 19:02)

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391330 - 22.02.2017 19:17 [Re: zlatiyor]

Аз само веднъж съм имал странно отношение , ама не е било нарочно, явно жена му не му пускала дълго време

Казах му че не ми харесва атитуда му , той ме изгледа със странен поглед и сви рамене , на което аз му казах на една странна работа за майка му на бг и станах и се изнесох.
После написах зверско писмо на фирмата мислей ки се че на някой ще му е през оная работа - да ама не, след седмица получих отговор в който се извиняват, ала бала, имал човека здравословни проблеми , и имаше контакт къде да се свържа да си направя ново интервю .
Аз не го направих , защото на мене ми беше през звънеца

--------------------

Kalin72

#3391332 - 22.02.2017 19:48 [Re: zlatiyor]

Хаха, кво да стресират улегнал, видял и работил кво ли не мъж в разцвета на силите си Стреса е за младите, те са много по-податливи

rabbit_is_great
millionaire
**

#3391333 - 22.02.2017 19:55 [Re: Kalin72]

Мен лично стреса с възрастта и децата ми се увеличава. Загубих си работата веднъж на 24 мисля беше въобще не ми пукаше толкова колкото сега би ми пукало.
А стреса е баш защото искам по-бързо да дойде момента когато пак не би ми пукало.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391342 - 22.02.2017 21:11 [Re: rabbit_is_great]

Ми нормално е на 24 да не ти пука, особено ако нямаш ни дете ни котЕ . Като са те напъдили от една, ще си намериш друга работа и готово.

Еххеееехх , аз на 24 като бях изобщо не ми пукаше пък, можех да спя по сокаците и да сера из градинките ... само да не вали

--------------------

sdimov
рекордьор

#3391347 - 22.02.2017 21:33 [Re: Ян Бибиян™©]

Двете да, третата не - гръцка, но процеса си беше лежерен и спокоен. Въпросите почти едни и същи. Сега като се сетя, като бях ученик работех през лятото в на леля ми фирмата и тя правеше интервютата в едно сипатично ресторантче наблизо до офиса. По-лежерна обстановка от това здраве му кажи.

_Viktoria
огорчена
**

#3391359 - 22.02.2017 23:21 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

Еми не е преувеличено,всички длъжности и позици за които се пускат обяви по сайтове и във вестници имат телефон за контакт.

Къде това , обявите за чистачи ли ?

Ами щом такъв въпрос задаваш явно нямаш никакъв опит със многократно намиране на работа и хвалбите че навсякъде искали да те наeмaт са си обикновенни лъжи.За всички видове не квалифицирана работа има обяви включително и за работа в офис.

А за чистачите понеже виждам че съвсем хал хабер си нямаш нито, обяви има нито с резюмета се кандидатства, няма бизнес или голяма компания които си играе да наема чистачи, всички компани сключват договори с фирми които да им осигорият необходимия брой хора, които обикновенно са или субконтрактори или селф имплой.

Тъйкато това не е компютъджйска работа дори и най закъсалите неискат да стават чистачи което значи че ако примерно Крогер тръгне да си играе по единично в всеки магазин да търси хора рискува половината му магазини да останат без чистачи.Дори и хаус клининга е през фирми.

_Viktoria
огорчена
**

#3391361 - 22.02.2017 23:28 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Много ми е забавно да те чета, понеже знам, че пишеш пълни глупости...

А може да ти се струват пълни глупости, защото на теб не ти достига където трябва, за да разбереш смисъла на това което казвам!

_Viktoria
огорчена
**

#3391364 - 22.02.2017 23:47 [Re: zlatiyor]

Цитат:

С две ръце подкрепям предложенията на Бибияна. Още първата седмица като отидох в университета и се записах за консултация в кариерния център, за да пооправим резюмето. Не става въпрос само за знаене на английски, защото това не е проблем, става въпрос да се направи резюме, което ще изпъкне когато се преглежда от рекрутъри.

ОK дай пример със себе си кандидатстваш в много голяма компания headquarter of Microsoft ,Pepsi,Тarget позицията е за секретарка в офиса да слага кламери,да подрежда папки и да наглежда ксерокса.Няма изисквания за образование или специални умения.Какво правиш?

sineo4ka

#3391377 - 23.02.2017 02:44 [Re: _Viktoria]

Може, ама е малко вероятно. Имам си от всичко по много.

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391385 - 23.02.2017 05:48 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Ами щом такъв въпрос задаваш явно нямаш никакъв опит със многократно намиране на работа и хвалбите че навсякъде искали да те наeмaт са си обикновенни лъжи.За всички видове не квалифицирана работа има обяви включително и за работа в офис.

Еееее признавам си без бой , тук ме хванА и цЯлия се изчервих

Нямам почти никакър опит с търсене на неквалифицирана работа

Цитат:

А за чистачите понеже виждам че съвсем хал хабер си нямаш нито, обяви има нито с резюмета се кандидатства, няма бизнес или голяма компания които си играе да наема чистачи, всички компани сключват договори с фирми които да им осигорият необходимия брой хора, които обикновенно са или субконтрактори или селф имплой.

А тези фирми, наетите да осигурят необходимият брой хора, те как си ги набират ?

Чистач субконтрактор или селф емплоед за пръв път чувам ( не говорим за мексиканки и хондураски тук ) ?

--------------------

_Viktoria
огорчена
**

#3391386 - 23.02.2017 06:03 [Re: Ян Бибиян™©]

Да забелязах че за много неща в Америка за първи път чуваш.За чистаческите бизнеси няма да те образовам не ми е цел в живота,ако толкова ти трябва заинтересувайсе.

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3391393 - 23.02.2017 11:06 [Re: _Viktoria]

Не става въпрос за дисркиминация, а за връзкарство. Не знам защо дори пускат обяви за работа, като повечето фирми наемат хора чрез препоръки. Сега чак пък да ти дадът униформа и да чакаш дали ще те викнат, това ми е трудно да повярвам. Казали са ти, че много са те харесали и после се правят на луди? Въобще - какви са тея фирми в които си подавал?

Reks
Evil Guild Member

#3391406 - 23.02.2017 14:15 [Re: violin]

Виолине, жив ли си бе ? Какви са тия страхотии, дето пишат из новините че стаеат около теб. Отнесе ви тоя потоп ей .

--------------------

zlatiyorМодератор
learner

#3391408 - 23.02.2017 14:45 [Re: _Viktoria]

Цитат:

OK дай пример със себе си кандидатстваш в много голяма компания headquarter of Microsoft ,Pepsi,Тarget позицията е за секретарка в офиса да слага кламери,да подрежда папки и да наглежда ксерокса.Няма изисквания за образование или специални умения.Какво правиш?

Ами, Вики, не мога да дам пример със себе си, защото не съм била в ситуацията, която описваш. Освен това, поводът за коментара ми беше дама, която търси реализация като архитект, така че отново не е ситуацията която ти описваш.
Това, което мога да ти кажа е, че с добре направено резюме като отидох на трето интервю с един от директорите на компанията, за която се интересувах, човека видя с какви проекти съм се занимавала и почна със супер таргетирани въпроси, което първо, че съкрати времето на интервюто, второ даде доста добра основа на разговора ни.

--------------------

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3391419 - 23.02.2017 16:12 [Re: zlatiyor]

Не знам дали има депортирани българи, но тъкмо разбрах за една съседка - германка.
Беше тук преди време със съпруга си, той беше с работна виза. Визата изтече и се прибраха в Германия. После тя се върна разведена и сама на студентска виза и си намери жилище пак наоколо. Учеше (май) и гледаше деца у дома. Възможно е да има и други подробности, с които не съм запозната.
Преди малко, разхождайки Bella, близка нейна съседка ми каза, че са я арестували и депортирали. Всичките и неща са останали в жилището под наем.

Включването ми е по повод темата и въпросите на авторът и.
Да бъде внимателен и да се консултира с адвокат. Нещата явно се променят и то бързо.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

burjavela
старо куче

#3391420 - 23.02.2017 16:16 [Re: zlatiyor]

Цитат:

Освен това, поводът за коментара ми беше дама, която търси реализация като архитект.

Може ли да споделиш повече информация за въпросната дама? Интересно ми е как е протекло интервюто при нея понеже и аз съм архитект. При мен всички интервюта досега са минавали доста леко, не е имало опити да те стресират, за да видят реакция. Даже напротив - избягват тривиални въпроси, гледат да завържат приятелски разговор, за да видят първо какъв си като човек и после те преценят като кадър. Повече наблягат на портфолиото, отколкото на резюмето и cover letter-а.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391422 - 23.02.2017 16:17 [Re: _Viktoria]

Цитат:

Да забелязах че за много неща в Америка за първи път чуваш.За чистаческите бизнеси няма да те образовам не ми е цел в живота,ако толкова ти трябва заинтересувайсе.

Стеффчо , май ти издишат глупостите а ?

Питам за последно, чистаческите бизнеси, как си намират работници ?

--------------------

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3391423 - 23.02.2017 16:19 [Re: burjavela]

Цитат:

Цитат:

Освен това, поводът за коментара ми беше дама, която търси реализация като архитект.

Може ли да споделиш повече информация за въпросната дама? Интересно ми е как е протекло интервюто при нея понеже и аз съм архитект. При мен всички интервюта досега са минавали доста леко, не е имало опити да те стресират, за да видят реакция. Даже напротив - избягват тривиални въпроси, гледат да завържат приятелски разговор, за да видят първо какъв си като човек и после те преценят като кадър. Повече наблягат на портфолиото, отколкото на резюмето и cover letter-а.

Буахахахахха

Златиор визира жена ти ве всезнайко

--------------------

burjavela
старо куче

#3391426 - 23.02.2017 16:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Моя грешка. Работният ден тепърва започва и не съм догледал.

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3391427 - 23.02.2017 16:41 [Re: sineo4ka]

И една усмивка да е предизвикало, си е заслужавало старанието.

Да не се разбира, че темата не е серизона. Сериозна е и ще става още повече.
Вече почнаха да ги прихващат по границата с Канада.

Със секретно постановление на канадското правителство, пенсионирани източногермански граничари са привлечени като консултанти. След космическата програма на САЩ, пак се стига до внос на германско ноу-хау на тоя континент.

--------------------
It's the science, stupid.

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3391527 - 24.02.2017 07:53 [Re: Reks]

Цитат:

Виолине, жив ли си бе ? Какви са тия страхотии, дето пишат из новините че стаеат около теб. Отнесе ви тоя потоп ей .

Сложили са едни конуси по пътя да обикалям водата, ама не знам какво става, че нямам време да гледам новини - счупиха ни от работа тия седмици, хората искат коли...

Reks
Evil Guild Member

#3391695 - 25.02.2017 00:15 [Re: violin]

Какви коли бе - аз като ви гледам май лодки ви трябват .

--------------------

Mikata
член

#3392336 - 01.03.2017 08:58 [Re: Reks]

Аз имам един такъв въпрос, при попълването на документа за таксите ми каза приятел, че само си въвеждаш цифрите от W-2 дето имаш, нищо че са със фалшив ССН, така че сигурно ще мога да си платя данъците пак нали ? Притеснява ме това, че дори да ги платя сигурно е елементарно за тях да погледнат и да видят, че данъците дето се взимат от всеки пей чек не са взимани всъщност от истинския ми ССН, какво мислите за това ? А сега тези данъци дето се взимат от всеки пей чек си отиват в държавата нали, нищо, че ССН ми е фалшив ?

Склададжията
бутилкаджия

#3392363 - 01.03.2017 15:16 [Re: Mikata]

Цитат:

нищо, че ССН ми е фалшив

Нищо? По мое мнение това е като да се движиш по острието на бръснача.

sdimov
рекордьор

#3392364 - 01.03.2017 15:25 [Re: Mikata]

Един добронамерен съвет - вземи си смени приятелите. Ти си нелегален с фалшив номер и си за затвор, не знам какво очакваш да стане като си платиш данъците. Стой по-ниско от тревата и не се занимавай с тъпотии.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3392371 - 01.03.2017 16:19 [Re: sdimov]

Цитат:

Един добронамерен съвет - вземи си смени приятелите. Ти си нелегален с фалшив номер и си за затвор, не знам какво очакваш да стане като си платиш данъците. Стой по-ниско от тревата и не се занимавай с тъпотии.

+ 11111

@Миката

Какво очакваш от плащането на данъци , да ти дадат ЗК ли ?

Ако е това, то отговора е НЕ , няма да ти дадат ЗК, нито е смекчаващи вината обстоятелства !

ПП ако те набарат като само нелегален, ще те изстрелят, ще имаш някаква забрана за влизане в САЩ и това е, ОБАЧЕ , пипнат ли не с фалшиви ССН и ЗК - освен първо пандиз, ами и ще имаш доживотна забрана за влизане в САЩ !!

--------------------

Kalin72

#3392431 - 01.03.2017 20:31 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Какво очакваш от плащането на данъци , да ти дадат ЗК ли ?

Значи, сега ще ви кажа защо тоя човек мисли, че ще му се размине - щото е чувал приказки от стари емигранти, които са се легализирали по този начин.
Обаче ВЕЧЕ номера не минава.

_Viktoria
огорчена
**

#3392531 - 02.03.2017 07:24 [Re: Ян Бибиян™©]

Ти кога стана съдия,че и присъди почна да раздаваш?

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7418

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.101 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.