ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
Lidia
неориентиран

Регистриран: 18.01.2017
Молба за съвети за намиране на квартира в Мелбърн
    #3388675 - 05.02.2017 20:00

Здравейте! Другата неделя заминавам за Мелбърн. Ще бъда там за около 5 месеца по програма за обмен на студенти. Моля ви да ме посъветвате и да ми дадете полезна според вас информация как по-лесно да намеря квартира и какви документи ще са ми необходими при подписване на договор. Изобщо каквото се сетите по темата. Аз вече четох информация по въпроса и навсякъде пише, че квартира трябва да се наема след като вече съм там. За това си резервирах евтин хотел за първите 8 нощи. Смятате ли, че е реалистично да очаквам, че за това време ще успея да намеря стая под наем? До колкото разбрах, е добре да си открия сметка в Австралийска банка, когато пристигна. Бихте ли ми препоръчали някоя, както и мобилен оператор? Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Молба за съвети за намиране на квартира в Мелбърн
    #3388697 - 06.02.2017 02:36 [Re: Lidia]

Здравей Лидия,

Не е задължително да си тук за да започнеш да гледаш.
Ти самостоятелна квартира ли искаш или to share with someone.
Ако е второто (което е предпочитано от млади хора, защото е по евтино) погледни на
flatmates.com.au или au.EasyRoommate.com
Има доста, просто напиши на Гугъл share accommodation Melbourne и ще ти излезнат сайтове.
Ти самата да подпишеш договор ще е доста трудно, по простата причина че си тук само за 5 месеца и също ще ти искат гаранти.

Относно банка, няма да сбъркаш с нито една от so called the big 4.
Commonwealth bank
NAB
Wespac
ANZ

За телефонен оператор. Има ги доста, зависи ти какво предпочиташ и колко искаш да плащаш. То план не е за теб при положение, че си тук само за 5 месеца.
Иначе, като имена Telstra е най големият оператор, Vodafone, Optus (не го препоръчвам) гледах онзи ден, че Aldi предлагат много евтини планове и пакети. Чак се учудих колко са евтини.
Питай, ако имаш въпроси.
Ако имаш проблем с намиране на квартира ми пиши на лични.

В кой квартал ти е the university ?
Запитай и в самият университет за съвет за квартира.

Успех и приятен престой ти желая в Мелбърн.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (06.02.2017 03:26)

Lidia
неориентиран

Регистриран: 18.01.2017
    #3388817 - 07.02.2017 00:00 [Re: venturer]

Много благодаря за отговора! Разгледах тези сайтове и ми се струват наистина полезни Изглежда, обаче за да има смисъл от използването им, трябва да съм в Австралия и да имам австралийски телефонен номер, за да мога да звъня веднага. Предполагам, че всеки който пусне обява, че дава под наем стая с добра локация веднага е засипван с десетки обаждания и не си прави труда да си проверява съобщенията в профила. Малко е объркващо, защото Мелбърн явно е огромен град, много по-голям от Милано и всевъзможните имена на райони не ми подсказват нищо. Все пак съм обнадеждена от това, че има доста обяви които не поставят изискване за дълготраен престой. Дано се справя. Благодаря още веднъж!

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3388823 - 07.02.2017 00:32 [Re: Lidia]

Моля!
В някой от тези саитове ти също можеш да си направиш профил и кратко да обясниш къде, какво търсиш и от коя дата. Така някой може с теб да се свърже.
Да, града е голям и локацията е важна.
Успех още веднъж!

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (07.02.2017 00:46)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 568

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.027 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.