ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
Re: Amazon Prime
    #3390040 - 15.02.2017 17:36 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Определено за мен да имаш 1-2милиона като в това включваш собственост в къщи и всичко което притежаваш, не са много пари.
По скоро бих казал, че това е таргета на семейство от средната класа да притежава когато стане на 50-тина...

А, не са. 2 милиона истински нет( много слагат неизплатени къщи и пари на книга, които утре може да са с 50% по-малко) си е сериозна сума, която
малко я притежават.

За изкачването по стълбицата освен професионализъм са нужни и доста други
качества, късмет също. За имигрантите разбираемо е още по-трудно.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3390041 - 15.02.2017 17:44 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Определено за мен да имаш 1-2милиона като в това включваш собственост в къщи и всичко което притежаваш, не са много пари. По скоро бих казал, че това е таргета на семейство от средната класа да притежава когато стане на 50-тина...

Кога бяхме малки и брояхме стотинките за вафла и кока-кола, кога станахме бизнесмени в хАмерика и разполагаме с милиони...
Както казаха други преди мен малък е процента на семействата в САЩ, които на 50 разполагат с такива пари, че и повече. Имам само един въпрос: ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ?

Заслужава ли си да бачкаш 24/7 - 7 days a week?
Заслужава ли си да се заробваш за капиталистическата система?
Заслужава ли си да изживееш живота си само, за да имаш по 1-2 почивки на година?

По твоите думи с 1-2 милиона не се живее добре в САЩ. Ами ако ги имаш - защо не отидеш да живееш някъде другаде по света? Така ще можеш не само да живееш добре, но и да ОБИКОЛИШ СВЕТА. Ето това не ми харесва на Америка - създава ти една лъжлива мисъл в главата, че това, което изкарваш никога не е достатъчно и трябва да трупаш още и още и ОЩЕ ПОВЕЧЕ - всеки ден гледаш на апликейшъна на телефона как някакви цифри ту спадат-ту се качват и си казваш:"Брех, направих 100 бона. Айде сега да направим 200!" И така докато един ден се обърнеш и си кажеш: "Ейй, ма той живота си отиде, бе! Аз какво видях от него освен работа?"

Както каза Бибиян: Ако можеш да правиш луди пари, без да ставаш роб на капитализма, а да си smart - ЕВАЛА! ДАВАЙ! Но ако разчиташ, че ще стигнеш тия цифри някой ден the hard way - няма смисъл. Правете това, което ви прави щастливи! Създавайте хубави спомени! Живота се живее един път и няма продължение.

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3390043 - 15.02.2017 17:52 [Re: Independent]

И си прав и не си.
Понякога твоя истински нет може да стане много по-малко от неизплатените къщи. Всичко е според бъдещото, ние само може да правим прогнози, е освен някой ако не е открил начин да вижда в бъдещето.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3390046 - 15.02.2017 18:04 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

Всичко е според бъдещото, ние само може да правим прогнози, е освен някой ако не е открил начин да вижда в бъдещето.

Пак пишеш супер глупости бурчеде

Нет уортс е СЕГА, в този момент какво струваш , не след 20 години какво МОЖЕ да е ... ми ти след 20 г може отдавана да си пукнал и заровен , е и какво ако тогава къщата ти струва тройно, а теб те няма ?

И няма такива глупости - оценката на къщата ми е еди си колко. Може да е, ама ако решиш СЕГА , в този момент да продаваш, ще има ли кой да ти даде тази цена ?

Мноооооо имаш да учиш докато станеш реалтор Заек

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3390047 - 15.02.2017 18:11 [Re: burjavela]

Цитат:

Заслужава ли си да бачкаш 24/7 - 7 days a week?
Заслужава ли си да се заробваш за капиталистическата система?
Заслужава ли си да изживееш живота си само, за да имаш по 1-2 почивки на година?

По твоите думи с 1-2 милиона не се живее добре в САЩ. Ами ако ги имаш - защо не отидеш да живееш някъде другаде по света? Така ще можеш не само да живееш добре, но и да ОБИКОЛИШ СВЕТА. Ето това не ми харесва на Америка - създава ти една лъжлива мисъл в главата, че това, което изкарваш никога не е достатъчно и трябва да трупаш още и още и ОЩЕ ПОВЕЧЕ - всеки ден гледаш на апликейшъна на телефона как някакви цифри ту спадат-ту се качват и си казваш:"Брех, направих 100 бона. Айде сега да направим 200!" И така докато един ден се обърнеш и си кажеш: "Ейй, ма той живота си отиде, бе! Аз какво видях от него освен работа?"

Това са строго лични въпроси и отговорите трябва да ги знае всеки за себе си ,който каквото и да отговори ще е прав за себе си .
Само ТИ знаеш какво искаш ( ако го знаеш де ) и защо !

Г.Христов на времето пееше - кой каквото прави, за себеси го прави - добро или зло, всеки си знае !

Та така с тези ти въпроси !

--------------------

rabbit_is_great
millionaire
**

#3390048 - 15.02.2017 18:14 [Re: Ян Бибиян™©]

Независимия спомена утре.
Аз лично утре не знам какво ще стане, виж ти и той ако знаете, научете ме и мен да знам.

Independent
Alive
**

Регистриран: 21.07.2012
От: The Dark Side Of The Moon
    #3390062 - 15.02.2017 20:35 [Re: rabbit_is_great]

Исках само да подчертая, че никак не е лесно да спестиш 2 милиона нет. Че и един.

--------------------
What will it profit a man if he gains the whole world, yet forfeits his soul? Or what can a man give in exchange for his soul?

BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3390063 - 15.02.2017 21:29 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Бурчеде , как ФърФи живота при теб ? Ще ни кажеш ли кое не е ннаред , може пъ да ти дадем акъл тук ?

Не ме мисли

Цитат:

Ми Окланд е един от най добрите градове за живеене в света , голям колкото София и си има всичко.

Интересно ми е да разбера къде е израстнал бурчеда БРК та да видим от къде тая арогантност и да определим височината на пиедестала от който определя такъв град за село

В Окланд ходя често и за това имам добра представа колко добро място за живеене е. А това, че е голям колкото София, не го прави не-село, щото и София е село.

В тоя ред на мисли, като съм израсТнал на село, не означава, че някой мож ма върни там

Да сложа един дисклеймър, че като говоря за дадено място, говоря за моята гледна точка. Доктора е прав, че ако си расист и/или с ниски доходи, Калифорния няма да е за теб.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3390066 - 15.02.2017 22:03 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

В Окланд ходя често и за това имам добра представа колко добро място за живеене е

Брех , като между Мездра и Своге ли ?

ОК, аз там не съм ама съм чел , демек - аз не съм ял, ама бате е гледал - та ти щом си пиеш там кафето, обясни ни защо е село ?

--------------------

rabbit_is_great
millionaire
**

#3390068 - 15.02.2017 22:59 [Re: burjavela]

Много истини написа, лично на мен предполагам и на други като мен им е много труден баланса между "днес и утре" аз за сега клоня към утре-то, има хора дето познавам повечето клонят към днес-а...мисля си, че истината е баланса някъде между двете.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4729

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.