ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: Amazon Prime
    #3389286 - 09.02.2017 22:51 [Re: burjavela]

Аз съм засичал Бритни-то Спийърс. Беше на покупки явно а аз се разхождах по родео драйв докато бях един път там.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3389288 - 09.02.2017 22:57 [Re: burjavela]

Постоянно, но и НЙ беше същото. Тук в дадени квартали и заведения са по-концентрирани.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3389291 - 09.02.2017 23:03 [Re: BecauseRaceCar]

Casual ли изглеждат или по-скоро надменни? И въобще като цяло за хората, живеещи в Калифорния как ги определяте? Има ли разлика с други щати или си е същото като отношение?

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3389295 - 09.02.2017 23:23 [Re: burjavela]

Много ще е генерално, но прави впечатление, че се държат скромно, а пък народа е свикнал с тях, та не ги притесняват. Иначе е пълно с богаташчета, надменни лайненца, както и по-възрастни такива, като навсякъде.

За мен, разликата в отношението на хората тук, сравнено с НЙ беше огромна. Много по-спокойни, безгрижни и приятни хора, което се държи на времето според мен, но ако идваш примерно от Тексас, може и да ти се сторят по груби и напрегнати. Но и все пак бая народ живее наоколо, че няма как да очакваш отношение, като на село. А бе точно тамън е, както и всичко друго

Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3389298 - 10.02.2017 00:10 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

Ово е стандарт тука. 100К е прага на беднонстта

Преди спорехте с мен, че с 80к било супер нормално да се купи къща в СФ, сега пък 100k било прага на бедността . Как хем 100к е бедност пък 80к било ок идея си нямам. Явно в СФ и най-бедните могат да си купуват къщи по половин милка. Аз вече не знам какво да мисля .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: Forum's silent majority
    #3389299 - 10.02.2017 00:11 [Re: BecauseRaceCar]

Благодаря.
Познавам няколко човека върнали се от socal в Бостън и понеже съм се чудел какво ги е накарало да оставят това място, за да дойдат насам, отговорите бяха от единия fake people, а другия каза, че му приличало като на сцена от Weeds - всичко еднотипно. Имам и един колега в екипа, върнал се от Сан Диего, та ще взема да го питам и него.
Socal засега ми е било единственото място, за което съм се замислял за преместване, затова попитах.

--------------------
It's the science, stupid.

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3389307 - 10.02.2017 02:16 [Re: Reks]

Не си спомням точно какво сме се лъгали тогава, но със сигурност аз не съм твърдял, че е нормално да се купи къща с 80К. По-скоро съм бил на мнението, че е възможно да си купиш барака за около 500К с тия пари, макар и аз да не бих го направил. Казах го и тогава.

BecauseRaceCar
Competent man
**

#3389308 - 10.02.2017 02:27 [Re: plain]

Това с фейк пипълс не го разбирам, честно. Не че сигурно не е прав, просто не виждам как това би ми повлияло по какъвто и да е негативен начин. Предпочитам да ми се усмихват и да не ме занимават с глупостите си, пък нека е фейк...

Това с еднотипната сцена от Weeds, е също много странна причина и ще е валидна само за дадени събърби. Има толкова много разнообразие на всичко, че единствения вариант да го твърдиш това, е ако си някакъв интроверт залупен, който живее и работи в тази събърбия и не излиза от там.

Ботъм лайн е, че е както си го направиш. Аз където и да се намирам, ще намеря най-хубавите места, най-добрите заведения и забави и ще си го направя да ми е добре. Има и хора, които търсят и виждат само негативното, които съжалявам.

Споменавал съм и преди, че ако трябва да избирам, от цял свят, къде да живея, бих останал точно където съм сега.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3389309 - 10.02.2017 02:44 [Re: BecauseRaceCar]

Битъм лайн, специално за Калифорния, е колко пари изкарваш. Ако не изкарваш достатъчно няма как да виждаш позитивно нещата. Същото се отнася и за БГ - тук хората много ги упрекват, а те всъщност едвам свързват двата края.

Иначе и ти ни разоравяше, че има познати в БГ, които ходят на почивка на Ривиерата, ама колко процента от БГ-то са и дали не са по-добре, отколкото в Кали?

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3389310 - 10.02.2017 02:52 [Re: BecauseRaceCar]

Аз пък никога не мога да кажа - ей това е мястото! Всичко ми е някак временно и супер за него момент.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
5 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4720

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.