ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
Re: Amazon Prime
    #3389468 - 11.02.2017 15:28 [Re: Кукера©]

По тая улица минавам често и верно, че е малко разбита но няма някакви дупки, дето да трябва да ги заобикаляш. Та не може по една или две улици да кажеш че улиците в Чикаголенд са кофти. Според мен са си много добре даже, щото има несравнимо по-зле от тук и то без да имат такива люти зими.

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3389478 - 11.02.2017 17:01 [Re: Reks]

+1 за НЙ!Мостове още по-зле!Линкълн тунел си е за офроуд приключения!Вонята от западната страна на Хюдсън е запомняща се!Иначе при нас най-богатите градове са с най-ужасни улици/вторстепенните такива/!Преди няколко години кметицата на Белмонт се изтъпани,че стотинка няма да даде за улици,а на който не му харесвало,били плащали достатъчно за обществен транспорт,както и били инвестирали много за велоалей????!!!!Най-интересното беше,че каза,че бюджета,който би трябвало да отдели за рехабилитация на улици,ще го похарчи,за да подърржа реномето на най-добрата библиотека и изненадващо всички е подкрепиха???!!!!

wiseacre

Регистриран: 15.07.2006
    #3389482 - 11.02.2017 18:09 [Re: Reks]

Цитат:

Преди спорехте с мен, че с 80к било супер нормално да се купи къща в СФ

Рексе, ако обичаш, не ми вкарвай думи в устата. Аз казах , че с 80к човек може да се напъне и да купи къша за 600к. Нито съм казвал , че е нормално , нито съм го препоручвал. Мисля , че много ясно казах , че аз не бих го направил, но сметките са възможни. Ето то ти една разбивка и то при сегашните, по-високи, лихви. уеб страница
Дискусията започна от Лепера, който говореше за 600к апартаменти около Лондон и как се плащат със заплата 30-40к. Моя поинт беше , че ако човек с нисък доход тук се навие да живее като европеец, да си стисне гъза и да не се отпуска, съшо би могъл да купи къща.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3389488 - 11.02.2017 18:28 [Re: wiseacre]

Цитат:

Цитат:

Преди спорехте с мен, че с 80к било супер нормално да се купи къща в СФ

Рексе, ако обичаш, не ми вкарвай думи в устата. Аз казах , че с 80к човек може да се напъне и да купи къша за 600к. Нито съм казвал , че е нормално , нито съм го препоручвал. Мисля , че много ясно казах , че аз не бих го направил, но сметките са възможни. Ето то ти една разбивка и то при сегашните, по-високи, лихви. уеб страница
Дискусията започна от Лепера, който говореше за 600к апартаменти около Лондон и как се плащат със заплата 30-40к. Моя поинт беше , че ако човек с нисък доход тук се навие да живее като европеец, да си стисне гъза и да не се отпуска, съшо би могъл да купи къща.

поне в америка колкото и да се напъваш трудно ще вземеш заем за 480к (при 20% капаро на 600к) при 80к доход... сметката дето банката я прави не излиза...

Reks
Evil Guild Member

#3389495 - 11.02.2017 19:01 [Re: wiseacre]

Последно - 100k под прага на бедност ли е или не и ако е как с доход под прага на бедност се събират 120к даунпеймънт за 600к къща, за да имаш поне малък шанс банката да ти даде 480к моргидж. Иначе никакви думи не вкарвам на никой - за щастие или не форума помни всичко . Иначе истината е, че за СФ 100к наистина е мизерен доход за купуване на каквото и да било. Особено пък за сам човек.

--------------------

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
    #3389502 - 11.02.2017 19:49 [Re: wiseacre]

Не знам колко са възможни сметките наистина.
Първо, ти си я направил тая сметка с 80к чист доход. Пропърти таксите също ми изглеждат нереално ниски.

Виж примерно това къще - $140к първоначална + $2,644 /mo + Estimated taxes & insurance of $416 are not included. Общо станаха $3к, което дори за този с чисти 6к/м е половината от дохода. Което прави сметката крива.

Второ, с тоя доход за колко време ше спестиш 140к? 2-3 години? Че то ако е така, тебе моргидж ти не требе.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Reks
Evil Guild Member

#3389503 - 11.02.2017 19:51 [Re: the_man]

Сметката никога не е била с 80к чист, а преди данъци доход.

--------------------

the_man
Royal

#3389505 - 11.02.2017 20:02 [Re: BecauseRaceCar]

Цитат:

Цитат:

На колко места в целия свят си живял дося?

На няколко, но няма значение толкова това. Бил съм обаче на мнооого места и щом не могат да ме грабнат повече, дори когато само ги посещавам, е показателно.

Колега, ти да не попушваш по малко преди да почнеш да пишеш тука?

В Аляска, примерно едно 40-50% от народа, с който работех бяха родени калифорнийци - избегали от рая на земята. Мои колеги, които са се преместили от Ка в Ак преди години, установили се и придърпали други техни колеги от Ка. Толко не искат да чуят за рая на земята, че даже и за почивки не си ходят до Ка.

Голяма част от Ак обаче ходят на почивки в Хавай - друг рай на земята, ше каже някой. Някой от почиващите решават и те така и остават за по-дълго, ма в крайна сметка пак си се връщат в Ак.

И по твойта логика за кво е показателно това?

От друга страна, обаче центъра на Вселената е съвсем друга бира. Малко хора "бягат" от там и повечето се връщат.

Явно има защо.

--------------------

the_man
Royal

#3389507 - 11.02.2017 20:10 [Re: Reks]

Цитат:

Сметката никога не е била с 80к чист, а преди данъци доход.

Може и аз да бъркам, но ми се струва че в калкулатора на wiseacre е плзван чист доход. Ако не е, тогава пък не знам коя банка ше даде такъв заем.

Да не говорим, че $2800 годишен данък и $800 застраховка за такава къща в Ка е доста малко.

--------------------

Абуто
Extremely Stable Genius

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3389509 - 11.02.2017 20:12 [Re: the_man]

Мечката, ако беше тук - щеше да каже "Калифорния е рая, ама не за цървули".
Кел файда, ако имаш море и не можеш да се изкъпиш от студ. Само да го зяпаш.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
4 регистрирани и 41 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4730

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.