ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
ТеМиДа
CrAzY

Регистриран: 22.10.2016
От: Страната на чудесата
Въпрос за австралийска виза
    #3389605 - 12.02.2017 15:14

Здравейте имам въпрос,на който не намерих отговор.Познати заминаха за Австралия,момичето учи (за някакво ниво за език-поне така ми казаха) и така получиха виза.Съпругът и работи законно по 8ч. и вече са доста напред с материала.Може ли да ми кажете за какво учение (за ниво на език) става на въпрос и как аджеба стои въпроса с такъв вид виза ? Извинявам се,ако вече има такава тема,но аз не я открих .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ТеМиДа
CrAzY

Re: Въпрос за австралийска виза
    #3389808 - 14.02.2017 14:12 [Re: ТеМиДа]

Явно няма,кой да ми даде отговор .Нищо,здраве да е

roshavbg
почетен член

Регистриран: 02.08.2010
От: В гетото
    #3389867 - 14.02.2017 17:55 [Re: ТеМиДа]

Защо не попиташ твоите познати за повече информация? До тук не казваш нищо, за което човек да се хване и да ти отговори. Учене става, чисто хипотетично, да са взели виза, а тя не е представила минимум 4,5 на ИЕЛТС и са ги задължили да запише курсове, които са около 4500 $.
Дай повече информация.

--------------------
The depraved are devoted.

varna1981
неориентиран

Регистриран: 13.02.2017
Re: стадий обмисляме
    #3390012 - 15.02.2017 15:41 [Re: roshavbg]

Здравейте съфорумци,
Извинявам се предварително за въпросите, тъй като наистина нямам никаква представа от процедурите за емиграция в Австралия. Та, нещата при мен стоят така: с жена ми сме решили да емигрираме в Австралия. Влязох в сайта на съответното министерство, което междувпрочем и тук в този форум е споменат. Запознах се с всичките типове визи и професии, които са номинирани според СОЛ. Само, че нищо не разбрах. Това е така, тъй като не знам коя виза е за мен. Така, че на кртако ще обясня в каква ситуация се намирам към момента. Работя в държавния сектор ( за добро или за лошо).Имам икономическо висше образование но, както стана ясно от предишното изречение нямам и ден стаж по него. Идеята ми в най скоро време е да сменя работата, а тя е по корабите, тъй като съзнавам, че никой в Австралия не го интересува чиновничеството .Та въпросът ми е има ли някакъв минимален шанс и въобще има ли смисъл да опитвам да кандидатствам за виза? Естествено,английския щего вкарам в рамките на изискванията. Но като цяло виждам, че изискванията и по точно точките, които се дават за стаж по професия ще бъдат 0 при мен. Ако има други вариянти, които мога да ползвам ( имам предвид друг тип виза) ще Ви бъда благодарен.Друготото, което не мога да разбера е кога се ъпдейтват новите професии, изискуеми за следващия период 2018 г. Четох нещо..от 01.07.2017 г.

roshavbg
почетен член

#3390050 - 15.02.2017 18:41 [Re: varna1981]

При тях почти всичко започва на 01.07. Най-лесния начин да провериш коя виза ти пасва е http://www.border.gov.au/Busi/Empl/Empl/Visa-options# Това, кето си дал като информация е крайно недостатъчно. Дават се точки за години, образование, стаж, познание по англисйки и още няколко, които са почти непостижими. Най-"хубавата" виза от сайта на имиграционните е http://www.border.gov.au/Trav/Visa-1/189-# Можеш сам да си изчислиш точките, дали ставаш или не. Едно от основнте изисквания е професията ти да я има в SOL.

Успех.

--------------------

Тиквичка
терца

Регистриран: 29.05.2009
От: Perth, WA
    #3390090 - 16.02.2017 07:46 [Re: varna1981]

Цитат:

че никой в Австралия не го интересува чиновничеството

Ти май не осъзнаваш, че държавния сектор в Австралия е най-големия работодател. Огромна армия (стотици хиляди) от чиновници на 3 нива, федерално, щатско и местно управление.

varna1981
неориентиран

Re: Благодаря
    #3390096 - 16.02.2017 10:48 [Re: roshavbg]

Разгледах линковете, които ми даде. А къде има информация за точките..т.е дали покривам минимума?
Разбирам, че реално списъците от SOL ще бъдат актуализирани на 01.07.2017 г. Въпреки това ще ги разгледам да получа обща представа.
И последен въпрос..какво, в крайна сметка е изискването за владеене на английски - IELTS? На едно място в сайта видях, че е необходимо ниво на IELTS 6. А от форума разбирам ,че е даже 7 и 8.
Благодаря за информацията:)

varna1981
неориентиран

Re:
    #3390160 - 16.02.2017 16:07 [Re: roshavbg]

Съжелявам за предния пост. Намерих информацията, за която те питах. САмо, че като пробвах да Estimate the cost of the visa (189) ми излезе,че нямам право да включвам друг човек...дъщеричката ми. То за това съм виновен аз, тъй като не казах, че с жена ми имаме дъщеря.В такъв случай като сме трима става ли тази виза 189 или друга трябва?

roshavbg
почетен член

Re:
    #3390323 - 17.02.2017 07:12 [Re: varna1981]

Видях, че си намерил страницата, но не си я доразгледал http://www.border.gov.au/Trav/Visa/Fees#
Естествено, че става и естествено, че можеш да вземеш детето/децата си с теб/вас. Извадил съм основното:

Skilled - Independent (Subclass 189) 12a
Base application charge - $3600 - ти
Additional applicant charge - $1800 - жена ти
Additional applicant charge under 18 - $900 - детето ти, ако искаш две х 2 и т.н.

Много от тези, които помагаме, искаме по-точна информация за да насочим по-лесно къде и какво да четете новите потребители, но точно там е и проблема. Всеки има специфични условия и нужди, а най-важното нещо е да можеш да се справиш сам със сайта на имиграционните.

--------------------

Редактирано от roshavbg (17.02.2017 07:15)

ТеМиДа
CrAzY

#3390495 - 17.02.2017 22:24 [Re: roshavbg]

Цитат:

Защо не попиташ твоите познати за повече информация? До тук не казваш нищо, за което човек да се хване и да ти отговори. Учене става, чисто хипотетично, да са взели виза, а тя не е представила минимум 4,5 на ИЕЛТС и са ги задължили да запише курсове, които са около 4500 $.
Дай повече информация.

Те въобще не са се явявали предварително на ИЕЛТС и не са заминали по точковата (но са напълно легално там,докато мацката учи за ниво владеена на английски).За година плащат по 30 000 долара за учението .Страшно заети са и нямат почти никакво свободно време,за да ми обяснят.За това питам вас.Знам,че инфото е малко,но...

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3142

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.