ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
Zlobil
Cursed Evil

Регистриран: 29.03.2004
От: Gomorrah
Признава ли се медицинското образование в Австралия и Нова Зеландия?
    #3384731 - 10.01.2017 22:52

Здравейте,

С приятелката ми мислим да емигрираме към една от 2-те страни в началото на следващата година. Тя е Педиатър специализант (това е и причината поради която ще поизчакаме, да си вземе специализацията)Освен това тя има вече 7 години стаж като педиатър. Та имам няколко въпроса:

1. Признава ли се нейната диплома там?
2. Ако не трябва ли да се държът приравнителни изпити или как?

Аз лично работя IT и съм бил в чужбина няколко години, в БГ работя в IT сфертата с Американци и през цялото време комуникирам на Английски. Тук имам друг въпрос:

Задължителен ли е IELTS изпита ако мога да докажа, че съм бил в Американска компания няколко години и съм работил с езика?

Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Re: Признава ли се медицинското образование в Австралия и Нова Зеландия?
    #3384937 - 11.01.2017 21:59 [Re: Zlobil]

Цитат:

Здравейте,

С приятелката ми мислим да емигрираме към една от 2-те страни в началото на следващата година. Тя е Педиатър специализант (това е и причината поради която ще поизчакаме, да си вземе специализацията)Освен това тя има вече 7 години стаж като педиатър. Та имам няколко въпроса:

1. Признава ли се нейната диплома там?
2. Ако не трябва ли да се държът приравнителни изпити или как?

Аз лично работя IT и съм бил в чужбина няколко години, в БГ работя в IT сфертата с Американци и през цялото време комуникирам на Английски. Тук имам друг въпрос:

Задължителен ли е IELTS изпита ако мога да докажа, че съм бил в Американска компания няколко години и съм работил с езика?

Благодаря предварително!

Мога да отговоря само за IELTS: за съжаление няма да ти свърши работа да кажеш, че си работил в американска компания. Трябва да минеш някой от признатите изпити - виж тук: https://www.border.gov.au/Lega/Lega/Form/Immi-FAQs/aelt

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3384982 - 12.01.2017 05:28 [Re: Zlobil]

Както morphy вече е казал - да, ще трябва да се държи тест за английски - IELTS, OET, TOEFL iBT или PTE и да се покрият съответните изисквания. Това важи и за теб и за приятелката ти.

За приятелката ти - не се признава автоматично професията й, трябва да мине оценка на дипломата й, след което има и изпити. Не съм сигурна за подробностите, ето тук ще намериш повече информация - http://www.doctorconnect.gov.au/internet/otd/publishing.nsf/Content/skillsRecognition .

Zlobil
Cursed Evil

Регистриран: 29.03.2004
От: Gomorrah
    #3386698 - 24.01.2017 20:39 [Re: Zlobil]

Благодаря много за информацията. Като моряк (работил съм на круизни кораби 5 години) докато бях в Австралия се интересувах за визите и емиграцията. Тогава ми беше обяснено и от тяхното посолство и от адвокати с които съм говорил, че не ми трябват изпити и сертификат с английски след като съм работил толкова време на кораб.

--------------------
Nothing Special Here I Would Say
But Just Advise You Honestly To Pray
For Your Stupid, Peasant Life, Allday,
That I Can Quickly Take Away.

PRN
На път за Дамаск

Регистриран: 04.05.2001
    #3390668 - 19.02.2017 01:35 [Re: Zlobil]

Пътя е страшен, но славен... много дълъг и доста скъп.
Започни от тук:
https://www.mcnz.org.nz/
http://www.ahpra.gov.au/

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 901

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.