ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Vodnokon4e
неориентиран

Регистриран: 10.11.2016
брак след интервюто
    #3391041 - 21.02.2017 12:20

здравейте. бих искал савет как стоят нештата със брак след интервюто. номера ми влиза в априлския бюлетин. със моята приятелка искаме да сключиме брак края на април. вазможно ли е да заминеме заедно и тя съшто да получи виза. доколкото знам на интервюто даже питат дали имаш намерение да се жениш в следваштите 6 месеца. ако им кажа 4е ще се женим след интервюто дали ще е проблем. трябва ли и тя до доиде с мен или аз само да спомена и после ново интервю сас нея заедно. не искаме да сключим брак точно преди интервюто за да не си помислят пе не е истински брак .

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: брак след интервюто
    #3391056 - 21.02.2017 13:57 [Re: Vodnokon4e]

Обясняваш за намеренията си на интервюто и след това отново с нея на второ интервю. Таксата при второто инатервю ще бъде само за нея.
Имайте много доказателства.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Vodnokon4e
неориентиран

Регистриран: 10.11.2016
    #3391098 - 21.02.2017 16:38 [Re: Nadin]

Благодаря много.

madchemist
неориентиран

Регистриран: 24.10.2011
    #3393053 - 06.03.2017 07:02 [Re: Vodnokon4e]

Нашият случай беше подобен. Само че ние сключихме брак преди интервюто, дори изпращането на каквито и да било документи. Изпратихме ги след сключването на брак. Тогава се явихме на интервюто вече като бракувани . Да този вариант винаги има риск и поради това занесохме няколко албума снимки, доказващи, че се познаваме и живеем заедно от много време. Занесохме и общ договор за наем, до него така и не стигнахме. Единственото по-сериозно питане дойде от намръщения българин, който ни прие документите в началото. "защо брака е сключен толкова късно, консула ще иска доказателства". Консулът ни пита същото отговорът беше директен- защото няма как да заминем двамата. Той чисто формално прелисти два три листа от албумчето пожела ни успех и това беше.

TheRedDevils
неориентиран

Регистриран: 10.10.2016
брак след интервюто
    #3393079 - 06.03.2017 13:08 [Re: Vodnokon4e]

Здравейте,

Скоро заминавам за САЩ, тъй като визата ми е до края на март. Имам приятелка от дълго време, но тя няма възможност да тръгне сега с мен. Планувах сключим брак преди да замина, да активирам картата и да подам петиция и след около 1 год. и половина да може да се яви на интервю. Въпроса ми е проблем ли ще е, че си сменям семейният статус пък във визата ми писше single. И дали ще мога веднага, след като пристигна да подам нейните документи.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3393138 - 06.03.2017 18:42 [Re: TheRedDevils]

не е проблем статуса и да, можеш да подадеш петиция след активиране на зк, ама нали знаеш, че петицията е една гора пари и тя, така че ако е заради финанси, почти нищо не спестяваш, отделно и емиграционни промени се очакват и не се знае още кои категории ще горят

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Редактирано от gaiety (06.03.2017 18:46)

TheRedDevils
неориентиран

#3393258 - 07.03.2017 12:38 [Re: gaiety]

Не е заради пари просто аз вече имам билет и и визата ми изтича скоро нямам време за друг вариант. Доколкото разбрах петицията е около 500$ и след това само за ваксини и интервю тук в БГ.

gaiety
ZаплЕ$

#3393358 - 07.03.2017 21:00 [Re: TheRedDevils]

Намирисва на уреден брак (няма лошо), гледайте поне да събирате доказателства, че сте семейство за този период.

--------------------

TheRedDevils
неориентиран

#3393379 - 07.03.2017 22:50 [Re: gaiety]

Не е уреден, напротив даже заедно сме от 8г. просто отначало тя беше против живота в САЩ.

gaiety
ZаплЕ$

#3393392 - 08.03.2017 00:14 [Re: TheRedDevils]

Е, нищо, докато и дойде реда да вземе виза може и да е отпаднала тази възможност.

Дано да оставят тази категория, за да може да се съберете и дано на нея и остане търпение да чака, защото ще отнеме едно 2г и 9-10 месеца, ако се движат с това темпо номерата.

Тя ако толкова те искаше щеше да те последва още сега, не винаги желанието е двустранно, ей тука хората може да споделят, аз съм пример също за това.
Даваш шанс на партньора, ако държиш на него, а после вече, ако толкова не се получават нещата взимате правилното решение за съответната ситуация.

Има песен за случая, нарочно пускам само с текста, че кадрите от филма разконцентрират от думите

https:// />

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1223

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.