ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта-част 3
    #3373190 - 26.10.2016 22:58 [Re: marry0013]

Ти днес реши да летиш утре а ?

ПП Ако се пробваш някви врътки с фалшиви паспорти, ще те хванат по отпечатъците !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
marry0013
неориентиран

Регистриран: 27.07.2016
    #3373436 - 29.10.2016 20:00 [Re: sickmind]

Здравейте!
Вече съм в Ню Йорк. На летището в Истанбул, нямах проблеми, пуснаха ме без зелената карта, само с печата до емигрантската виза. За други, които ще пътуват без зелените карти да са в тях, само искам да ги предупредя, че на летището има и служители, които не са запознати с това, че визата се удължава автоматично за срок от 1 година от датата на първото влизане в САЩ. На летището първоначално попаднах на двама служители, които не знаеха това (явно бяха нови), защото след като ми взеха паспорта за проверка и около 3-4 минути се чудеха и говореха помежду си, се приближи явно техния началник и им обясни, как щом има печат до емигрантска виза за влизане в САЩ, визата автоматично се удължава за срок от 1 година от датата на печата. Това беше и ме пуснаха, дори не се наложи да им показвам копието на зелената карта, което бях разпечатала. При влизане в САЩ, при паспортната проверка, офицера ме попита следните неща : - къде е зелената ми карта (аз му обясних, че е при човека на чийто адрес е получена); - дали това е второто ми влизане в страната; - дали за първи път съм влязла в САЩ, когато е датата на печата в паспорта ми и ме пусна.
Отново благодаря на всички, които дебатираха във форума във връзка с притесненията които имах, дали ще ме пуснат да отпътувам за САЩ без зелената карта да е в мен. Благодарение на вас, отидох на летището по-спокойна и както се оказа притесненията ми са били напразни.

angeloak1
ентусиаст

Регистриран: 25.02.2014
    #3381743 - 20.12.2016 15:22 [Re: marry0013]

@marry0013
Супер, че сте нямали проблеми. То й така е по право, но човек все пак трябва да е подготвен и за неинформираните служители, които се заплитат в този казус.

Relentless
dreamer

Регистриран: 12.10.2014
    #3390680 - 19.02.2017 10:22 [Re: angeloak1]

Здравейте!

Какъв документ се изисква да се представи, за да се извади книжка например, преди да са дошли новата SSC (имам бригадирска)и GC?

А за закупуване и регистрация на автомобил какво е нужно да се представи като документ?

Благодаря предварително!

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3390793 - 19.02.2017 21:16 [Re: Relentless]

Ето списък за докс за книжка в Илинойс https://www.google.com/url?sa=t&sour...-snWGolE-3ddwMw

Регистрация на кола http://www.dmv.org/car-registration.php

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Редактирано от sineo4ka (19.02.2017 21:18)

Relentless
dreamer

#3391346 - 22.02.2017 21:27 [Re: sineo4ka]

Имам още един, вероятно тъп въпрос. Аз съм титуляра. Направих си регистрация в USCIS. Платих двете имиграционни такси. Съпругата ми може ли също да се регистрира и нужно ли е?

След като сменим адреса си трябва ли всеки индивидуално да информира USCIS и USPost за промяната?

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3391375 - 23.02.2017 02:34 [Re: Relentless]

да и да
трябваше да се досетиш, след като плащаш и за нея отделно

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Relentless
dreamer

Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3394794 - 17.03.2017 16:41 [Re: MyXa]

Здравейте. Някой знае ли как се е развил този случай? При мен също първото и средното име са вписани в графа Given name и в системата на USCIS се водя NMN (No Middle Name). Писах им (още не съм си получил зелената карта) и ми отговориха, че така съм го потвърдил и т.н., а това не е вярно.

По тази причина в нoвата social security card липсва последната буква на средното ми име. В системата има 18 символа с разстоянията, а моите са 19. В SSN офиса ми казаха, че не може да го коригират, защото емиграционните са го вписали така и че средното име не е било от значение, а само първото и последното. Това реално е така, но при положение, че се водя NMN, не съвсем.

Цитат:

На самата пластика има само Given Names. На БГ паспорта ви го пише същото. Не виждам точно къде е проблемът?

Редактирано от Relentless (17.03.2017 16:44)

Relentless
dreamer

#3394810 - 17.03.2017 19:45 [Re: Relentless]

Съдба. Току що получих ЗК. Всичко е коректно и като в паспорта, но името ми е изписано изцяло. Мисля при това положение да не повдигам повече въпроси към USCIS.

divanence_91
член

Регистриран: 15.05.2016
    #3401031 - 11.05.2017 17:53 [Re: Relentless]

Дали на някое семейството се е случвало да дойдат само част от зелените карти? Дойдоха на мъжа ми и на детето, а моята не. Вече цяла седмица мина. Ако има значение титуляр​ съм аз.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 27520

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.