ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
Vented
неориентиран

Регистриран: 20.03.2017
Основни съвети и препоръки за емиграция в Австралия
    #3395052 - 20.03.2017 14:14

Здравейте,

Това е първия път, в който пиша в форум, така че извинете ме ако въпрос или мнение не е удачно

Казвам се Вени и с приятелят ми стартираме процедура за емиграция в Австралия. Разбира се доста почетох в ралични форуми, посъветвахме се с емиграционен агент, но мнението и съвети на хора минали по този път би било доста полезно.
Предполагам има подобни теми, но тези от 2017 са само няколко.
Решили сме да поемем по пътя за студентска виза и нещото което, за съжаление не можем да разберем от интернет е, реално наистина ли сумата която предварително трябва да приготвим е поне $ 6000 за първите три месеца + разходите за застраховка, IELTS, разходи за документи за виза, самолетни билети и първоначална вноска за колеж което общо е груби сметки $ 20 000.

Какво е вашето мнение по въпроса и имате ли съвет относно финасовите средства, които да приготвим и също така съвети за подхода, времето което отнема и първите месеци в Австралия след евентуално успешно заминаване?
Уточнение - ще използваме услугите на емиграционен агент, но по важно за мен е да споделите неща, които той няма да каже или уточни.

Благодаря предварително за мненията!

Редактирано от Vented (20.03.2017 14:15)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
Re: Основни съвети и препоръки за емиграция в Австралия
    #3395181 - 21.03.2017 11:47 [Re: Vented]

Интересно ми е, защо използвате миграционен агент и в какъв порядък е сумата, която му плащате?

Казвате, "вноска за колеж" - какво точно ще учите и сигурни ли сте, че накрая ще имате възможност да останете с курса, който сте избрали?

Vented
неориентиран

#3395183 - 21.03.2017 12:16 [Re: BlueDragonfly]

Здравейте,

Това са първиначалните данни, който сме получили като ориентировъчни, като все още не съм избрала към какво да се насоча, но съответно гедам в списък с търсените професии по последни данни и възможните учебни заведения, в който може да се получи диплома по същата професия.
Като вноска за колеж - беше ни казано ако общата вноска на колежа е $ 9000 пример, първата вноска е от $ 3000.

А относно агента - използваме го защото смяатм, че има доста неща за който би ни отнело много време да подготвим и също така да получаваме информация, която понякога не може да бъде намерена в интернет.

Genchowe
неориентиран

Регистриран: 02.11.2012
От: Melbourne
    #3395188 - 21.03.2017 12:43 [Re: Vented]

Здравей Вени ,

Сумата която ще ви е необходима за първите няколко месеца зависи от доста фактори - какви изисквания ще имате за квартирата която ще наемате (към кой град сте се насочили?) стая/къща/апартамент , общо взето квартирите не са обзаведени , така че е добре и това да се предвиди + наем за месец ,плюс месец депозит.Примерно в Мелбърн това е минимум (1300+1300)
-в зависимост от това къде ще изберете да наемате и къде смятате да търсите работа колата е необходимост освен ако не живеете в сити и работите там.
-според вашите специалности и ниво на английски , каква работа ще търсите и дали сте готови да започнете каквото и да е на първо време. Предполагам знаете ,че ако ти учиш каквото и да е различно от пост градуейт твоя партньор няма право да работи на пълно работно време.Това означава в най-добрия случай по-трудно намиране на работа и по-ниско заплащане..
-най-добре е да се мисли и за втория семестър , понеже сметките започват да пристигат доста бързо (докато започнете работа и се установите той току виж е дошъл)
Не на последно място какви са перспективите за постоянна виза след завършване на обучението , това го проучете много добре на сайта на имиграционните.

П.п Не разбрах само 20К с включени 6к джобни ли е или е отделно ?

BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
    #3395305 - 22.03.2017 02:37 [Re: Vented]

Няма абсолютно нищо, което да не можете да намерите сами в Интернет. Цялата информация е публично достъпна на сайта на имиграционните.

Миграционен агент не може да предостави нищо повече от това и няма достъп до скрита информация или до тайни начини за получаване на виза. Знам, че има хора, които си мислят, че миграционния агент знае нещо повече - това не е така.

Единственото, което миграционен агент може да направи е да помогне с попълване и събиране на документи и да спести време. Но - ако средно интелигентен човек тръгне сам да си прочете ще свърши абсолютно същата работа, ако не и по-добра.

Преди години и аз дойдох със студентска виза, виждала съм хора около мен да ползват агенти за неща, които на мен са ми отнели 15 минути четене и 30 минути да си попълня и пусна документите и винаги съм се ядосвала на това. Ако имаш много пари, работиш високоплатена работа и всяка минута ти е ценна - ползвай агент, чудесно. Ако си студент от друга държава, парите не са ти в излишък и все пак се очаква, че разбираш езика и смяташ да живееш в Австралия - отдели си малко време и усилие вместо да се вътриш стотици или хиляди долари.

Цитат:

Не на последно място какви са перспективите за постоянна виза след завършване на обучението , това го проучете много добре на сайта на имиграционните.

Това е изключително важно, особено, ако решите да разчитате на миграционен агент да ви избира курс. Дали курса ще ви даде възможност да останете - постоянна виза или Temporary Graduate visa (subclass 485), и също така дали и какви точки ще ви донесе за точковия тест.

Vented
неориентиран

#3395314 - 22.03.2017 09:11 [Re: BlueDragonfly]

Благодаря за мнението . Ние сме в началото на процеса на проучване и събиране на мнения, но съм съгласна, че информацията на сайта на имиграционните е достатъчно ясна и пълна.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 245

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.