ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
mutu22
почетен член
*

Регистриран: 06.03.2017
Пак съвет за емиграция
    #3396536 - 04.04.2017 00:07

Здравейте, моля за съвет от опитните, стари кучета и други, които имат информация.
Решил съм си го, че ще бягам! Въпроса ми е: Как?
Веднъж съм бил J1 за протокола.
Обмислям, туристическа! Макс 6 месеца да ми дадът(и да колкото офицера на летището ми даде). Които евентуално, ако мога да удължа. Нямам кола и книжка, нямам жилище. Нямам и много пари. Единственото хубаво е, че имам хубава работа в голяма ИТ фирма. Единственото е да добавя някоя 0 в банковото извлечение. Едва ли правят справка в банката, най-малкото пък банката ще им даде инфо за чужда сметка. Трябва да се усмихвам и да не показвам, че е фейк.
Тук идва друг въпроса: С кого заминаваш? Ами имам леля, живее ту в БГ, ту по Азия и тя има 10г виза. Да кажа ли, че с нея ще ходя? Защото сам малко ми се струва...
Вариант дос: Колежче ау. Искат да покажа, че имам кеша за всички години, даже май и за живот. Там ще трябва да фейкна пак... Но четох, ще ви излъжа къде мнение във форума ли, или в сайта на посолството, че има колежи за 2 години и за 4 години. И че някои колежи ти разрешават с F1 да бачкаш (20 ест.) някои не ти дават. Адвокат ми е казвал пък, че с F1 можеш да бачкаш след 6 месец чак.
Та да обобщя, ще мога ли да ги хлъзна за банковата сметка? И кое е по-удачния вариант? С F1, ако ми се усмихне късмет и т.н. един ден мога да имам диплома. И в крайна сметка малко или много да си бачкал легално.
Благодарско.
П.П 3та година съм. Чувал съм, че били късали да запишеш бакалавър или още един бакалавър-ако си завършил. При мен не знам как ще е с прехвърлянето, предполагам няма да стане, защото май не се признават тук уни-тата. А ако не директно нов бакалавър ли да търся?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Пак съвет за емиграция
    #3396583 - 04.04.2017 16:11 [Re: mutu22]

Бурчеде , и всеки ден да пускаш такива теми - отговорите ги получи вече !

Това което смяташ да правиш е пълна глупост, поне си завърши образованието преди да си разпилееш живота като нелегален в САЩ !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

m3n7alsnak3

**

Регистриран: 05.05.2016
    #3396696 - 05.04.2017 17:18 [Re: mutu22]

Абе аз едно нещо не схващам - защо все се търси "фейкването", "хлъзването" и прочие. Да речем че ги лизнеш някак и се озовеш нелегално там - какво ще бачкаш? Нещо на черно.. нали се сещаш че всеки работодател ще те ебава както си иска, щото си нелегален и не можеш да му кажеш връв.

Има си легални начини за това нещо - работна, лотария, брак (тука не знам как ще стане номера). Има хора в тоя форум дето са кандидатствали с години и накрая им се усмихва късмета. Пишеш че бачкаш в ИТ фирма, сиреч имаш хубава работа за бг, спокойно можеш да си живееш тук и да пробваш пак за следващата лотария, вместо да ги "лизгаш", "фейкваш" и прочие, защото хванат ли те, си затваряш вратата ЗАВИНАГИ!!

lamerko
куцо и сакато

Регистриран: 09.04.2008
От: Шумен->Лондон
    #3398937 - 25.04.2017 13:49 [Re: mutu22]

От доста време не съм писал, но чета от време на време и... както и да е. Нека да приемем, че отиването е лесно (по един или друг начин), но после какво? Ако наистина искаш да видиш как е "навън" - направи си един "тест" с Лондон например. Разходи се до Лондон - нищо особено не ти трябва - лична карта, самолетен билет и малко кеш. Естествено подробностите веднага след кацането може и да те побъркат, ако не си си направил домашното, но ще е добър тест

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3399293 - 28.04.2017 18:25 [Re: mutu22]

Цитат:

Нямам кола и книжка, нямам жилище. Нямам и много пари. Единственото хубаво е, че имам хубава работа в голяма ИТ фирма.

Не знам какви са ти финансите, но според това, което казваш ако дойдеш тук забрави за ИТ работа през първите няколко месеца като нелегален. Ще ти се наложи да работиш на черно какви ли не работи и пак ще се почувстваш като J1. Накрая може и да не намериш нищо по специалността заради цялата тази схема. Което води до въпроса:

Цитат:

Веднъж съм бил J1 за протокола.

И хареса ли ти? Ако си работил по 16 часа на ден тук това няма да е за едно лято, а може да е целогодишно с този твой план.

Не искам да те демотивирам, но мисля, че е редно човек да чуе (прочете) тези неща по-рано, че после ще съжалява.

Не мога да разбера защо толкова много хора хукват към Америка и влизат в едни сложни схеми, които може да завършат мега зле?! Имаш хубава професия - упражнявай я в България ЛЕГАЛНО. Ако не ти харесва в БГ, колегата горе ти каза да отидеш някъде в Европа, където няма да имаш такива проблеми. Послушай и Бибиян - ПЪРВО си завърши образованието, натрупай опит в БГ или Европа, през това време кандидатствай за зелена карта и след няколко години пак си помисли какво искаш да правиш. Гарантирам ти, че тогава ще мислиш много по-различно от днес!

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3399372 - 29.04.2017 18:05 [Re: burjavela]

Нетърпеливи са младите на днешно време. Искат всичко тук и сега на момента. Пък като награбят и кошницата с големите очаквания за живота - ела да видиш какъв цирк става.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3399596 - 01.05.2017 20:02 [Re: iliana_t]

+1. И аз съм млад и нетърпелив, ама за такива големи решения човек трябва да се замисли сериозно преди да действа.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1794

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.