ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
kaldren
неориентиран

Регистриран: 08.04.2017
Емигриране в Австралия
    #3397089 - 08.04.2017 14:18

Здравейте приятели,

Преди да задам въпроса си, бих желал да отделя два реда, за да благодаря на всички активни потребители във форума, които помагат на новаци като мен да се ориентират по-лесно. Нов съм тук и, признавам си, голям пропуск от моя страна е това, че не съм станал член на това прекрасно общество още преди години. Прекарах последните два часа в четене на теми във форума и останах изумен от отзивчивостта, компетентността и информираността на потребителите тук.

Та...
Търся по-скоро съвет и желанието ми е онези от вас, които могат да ми помогнат, то, моля, нека го направят. Предстои ми да завърша висшето си образование след 2м. и съм пред дилемата дали да си намеря работа по специалността си (финанси и икономика) в София, за да натрупам няколко години професионален опит (по възможност в някоя по-реномирана компания), тъй като към момента имам само стажове във финансови институции под формата на стажантски програми, и чак тогава да опитам късмета си, кандидатствайки за виза, или да пробвам сега - без никакъв опит (и изобщо имам ли шанс по този начин)? По какъв начин бих имал най-големи шансове? Коя е правилната "комбинация", така да се каже?

Ще се радвам да прочета мненията, съветите и препоръките на онези от вас, които вече са се сблъсквали с този казус, за да мога по-лесно да анализирам и фиксирам перспективите си за идните няколко години.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
Re: Емигриране в Австралия
    #3421797 - 15.12.2017 19:48 [Re: kaldren]

Съвет:
1. Ако имаш мнооого излишни пари в много хиляди долари или злато на килограми (който те убеждава, че не е необходимо те бута към каторгата с еднопосочен билет)- не си губи времето тук, хващай си четката за зъби и отиди да учиш магистратура там.
2. Ако не - трябва да събереж стаж тук по специалността (въобще няма значение колко ти е 'престижна' фирмата, е има, ако искаш да ти плащат мизерно и да им работиш по 10ч и да си им благодарен за това). Предварително проучи какви са изискванията по твоята професия - в кои списъци е и по кои програми и ако събереш достатъчно точки 60-65 действай по 189 (или което е алтернативата след години, ако има такава де...)
Добри съвети : перфектен английски, женените получават + точки и разбери , дали наистина има смисъл да ходиш на място, което си виждал само по Анимал Планет и не знаеш нищо за културата и манталитета, вместо в Швейцария примерно... дотогава, ще можеш да работиш навсякъде в Европа

Поздрави,
Надин

veselka33
неориентиран

Регистриран: 14.10.2018
    #3448219 - 14.10.2018 22:58 [Re: sakuranbo]

Здравейте,

Позволете ми да задам въпроси в тази тема!

Решихме да кандидатстваме за виза 189! Четохме, четохме, поразбрахме някои неща, за други се пообъркахме. Завършила съм бакалавър Финанси и магистратура Финансов мениджмън в УНСС. Имам около 9 год. стаж като счетоводител, но 4 от тях са в майчинство. Идеята ми е да кандидатствам с професия счетоводител за визата, но се чудя дали е възможно да има проблем с дипломата ми, понеже не е Счетоводство и контрол и майчинството признават ли го като стаж.
Друг момент, който не ми е много ясен е по повод партньора. За да допринесе съпругът ми с допълнителни точки, трябва ли да отговаря на всиките критерии едновременно или е достатъчно да има само диплома за висше или само висок резултат на IELTS?

tedka123
неориентиран

Регистриран: 20.03.2017
    #3448549 - 21.10.2018 10:48 [Re: veselka33]

Здравейте! Не мога да отговоря по повод дипломата и майчинството, а и не мисля , че в който и да е форум може да се отговори конкретно на този въпрос. Единственото , което можете да направите е да пуснете документи за асесмънт към конкретната организация и да чакате тяхното решение. Ако преценят, че образованието е достатъчно близко до стажа Ви, ще ви признаят всички години, ако ли не, ще ги намалят с около 3.
Относно точките на съпруга, трябва да отговаря на всички изисквания : години, положителен асесмънт от организацията , която признава образованието и стажа му, Иелтс и ( ако не се лъжа трябва избраната от него професия да е в същия списък , като вашата.)

Genchowe
новак

Регистриран: 02.11.2012
От: Melbourne
    #3448595 - 22.10.2018 09:57 [Re: veselka33]

Здравей,
Без да го казвам със сигурност мисля че годините в майчинство няма да ги признаят за опит.Дипломата ще я признаят ако има същите предмети, има по сайтовете на асесващите организации списъци с тях. За по сигурно може да пуснете за предварителен асесмънт. Най точно ще ти отговорят от асесващата организация. За да ти донесе точки съпруга ти трябва да получи асесмънт от същия списък на който е твоята специалност като за него се изисква ниво на английски според специалността. Със счетоводството е доста тегаво, общо взето ако нямаш 80 точки скоро няма шанс за покана. Ето линк с последните покани https://www.homeaffairs.gov.au/WorkinginAustralia/Pages/11-september-2018-invitation-round.aspx
Поздрави и успех.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1463

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.