ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Западна Европа

Страници: 1
Skylerche
Борбен

Регистриран: 09.04.2017
Испания
    #3397455 - 11.04.2017 14:54

Здравейте! Очаквам мнения от хора, които имат близки роднини или са живели там(Испания) за известно време(поне 1-2 години), oтносно това, какви са условията за живот за един българин. Какво е статуквото във всичките му аспекти - икономически, социално, политически, отношение на хората(дали има дискриминация и ако да, то в каква степен е) към чужденците, решили да се преместят и живеят в тяхната страна?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
malaga
неориентиран

Регистриран: 02.07.2011
Re: Испания
    #3431671 - 14.03.2018 20:26 [Re: Skylerche]

Здравейте. Живях 1 година в южна Испания -Андалусия.
Търсенето на работа в Испания не е лесно, особено извън големите градове, където безработицата е висока. Не би трябвало да планирате да получавате работа тук, освен ако имате твърдо предложение за работа, специална квалификация или опит, за които има голямо търсене. Ако търсите много добре платена работа, трябва да говорите много добре испански. Пристигането в Андалусия, привлечени от нейното време и начин на живот е похвално, но не се оценява високо като квалификация за заетост.
Много хора започват като самонаети или стартират бизнес, за да си изкарват прехраната, въпреки че този път е претъпкан с капани за непредпазливите. Много чужденци не правят достатъчно домашна работа, преди да се преместят тук.
СЕЗОННА РАБОТА
Повечето сезонни работни места продължават през летния туристически сезон и са очевидно случайни или временни работни места има само за няколко седмици, за работещи предимно в туристическата индустрия, като барове, ресторанти и клубове. Освен това има работни места като куриери и екскурзоводи и спортни инструктори, но обикновено се изисква добър испански

На Коста дел Сол, хотелите, баровете и ресторантите са най-големите работодатели на сезонни работници и работните места се предлагат целогодишно, от мениджърите на хотела до кухненските помощници и говачи. Опитът, квалификацията и владеенето на испански език са необходими за всички по-добри и по-високоплатени позиции, въпреки че за необучените и неопитни са налице различни работни места. Бъдете предупредени, че ако настаняването с удобства за готвене или пълен пансион не е осигурено с работа, това може да е скъпо, особено през лятото, когато се конкурирате със сезонни туристи, които желаят да платят висока цена за почивка.
Като цяло става за живеене, за имиграция не става.
Пълно е с араби и латиноси , испанците уважават повече латиносите отколкото нас българите . Сами ще се убедите ако отидите в Малага . Във всички магазини , ресторанти работят само испанци , а ние българите понеже не сме добре със испанския за нас няма работа а и дори и да говорим езика ни имат за измамници , крадци и предпочитат да вземат някой латинос на работа отколкото нас. Пробвах в английски компании без успех, като чуят че говориш английски с акцент, независимо че съм живял 10 год. в САЩ, бързо отказват.
Личното ми мнение (изобщо не е задължително да съм прав, разбира се) е, че шансовете ти без език, и предварително приета оферта за работа в страната, в която официално процентът на безработните е (мисля) най- висок в Европа, където няма работа за местните и където редовно има протести, защото хората не са доволни от това, което ги заобикаля и начина на живот там, не е за предпочитане за емиграция.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1365

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.