ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
Медицински преглди - част 10
    #3398092 - 18.04.2017 13:36

Част 9
Част 8
Част 7
Част 6

Здравейте - и аз да дам малко инфо. Днес 18.04 и ние с жената минахме. 544лв в Грийнберг - стандартната такса от 2х217 + 2хMMR (Морбили, рубеола и паротит) която е 48лв на човек и една тетанус за жената - 14лв. Пристигнахме в клиниката около 8:00 сутринта, за да сме 1ви и около 11:10 си тръгнахме, като си има доста чакане (докато излязат снимките от рентгена и пробата от кръвта). Един съвет - ако можете преди да отидете, проверете си всички ваксинации с личния лекар, всичко ли ви е нанесено и т.н. Може да спестите някой и друг лев от допълнителни (и ненужни също така) ваксинации. Общо взето е това, иначе хората там са доста любезни и като изключим чакането (но все пак технологично време явно е необходимо), всичко друго минава спокойно. Успех на всички

Редактирано от Nadin (21.04.2017 01:37)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
Re: Медицински преглди - част 8
    #3398163 - 18.04.2017 21:58 [Re: m3n7alsnak3]

Един въпрос - резултатите след 2-3 дни отново на място ли се получават или е възможно да се изпратят по куриер?

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3398175 - 18.04.2017 23:24 [Re: Kitty_lover]

Може да си ги получите и чрез куриер.

LeilaB
член

Регистриран: 10.10.2013
    #3398249 - 19.04.2017 14:49 [Re: MapTo_D]

Имам следното чудене.... предстои ни да направим мед. изследвания и звънях в Грийнберг. За сина ми казаха, че трябва да правят изследване за туберкулоза - манту което струва 20 лв., но след три дни трябва да се отчете. Или кръвен тест който е 220 лв. без да е необходимо да се връщаме. Ние сме от Бургас и тази гимнастика ще ни дойде множко... ако някой е минал да сподели... как сте решили проблема... колко време отнема за изследванията реално?

valeriya

Регистриран: 06.06.2016
    #3398286 - 19.04.2017 19:48 [Re: LeilaB]

Здравейте, И ние минахме на преглед в Грийнберг на 18.04. Двама възрастни и две деца 709лв. На мен и на съпругът ми ни поставиха Приорикс, въпреки че имахме написани в картоните от личния лекар, че са ни поставяни. Според мен я поставят на всички заради епидемията в Румъния и зачестилите случаи на морбили в България. А и доктора обясни, че били хванали миналата седмица 10 човека с написани ваксини от личните лекари, който не им били поставяни наистина и от посолството върнали хората в клиниката, за да им ги поставят, което на мен ми се струва твърде невероятно, но го споделям като информация, а всеки сам да решава какво личния или ХЕИ да му попълват в картона. Пробата манту се отчита след 72 часа, бяха ни казали по телефона, че може след 48, но доктора каза, че не можело, така че Вие си преценете, кой вариант е по-добър за Вас.

Редактирано от valeriya (19.04.2017 21:14)

Петина
почетен член

Регистриран: 24.08.2015
От: Шумен/Варна
    #3398379 - 20.04.2017 13:29 [Re: LeilaB]

Цитат:

Имам следното чудене.... предстои ни да направим мед. изследвания и звънях в Грийнберг. За сина ми казаха, че трябва да правят изследване за туберкулоза - манту което струва 20 лв., но след три дни трябва да се отчете. Или кръвен тест който е 220 лв. без да е необходимо да се връщаме. Ние сме от Бургас и тази гимнастика ще ни дойде множко... ако някой е минал да сподели... как сте решили проблема... колко време отнема за изследванията реално?

Те вече са ти кзали.
Или плащате 20 лв. и се връщате след 3 дни за резултатите или 220 и ги взимате веднага.
Ние живеехме във Варна и бяхме с 3 деца, когато ходихме за медицинските прегледи. Не можехме да си позволим да платим 660 лв и затова останахме 3 дни в София, платихме 60 лв за манту за тримата, вземахме си изследванията и минахме интервюто след което се прибрахме обратно във Варна.

4 дневна "ваканция" в София ни излезе по-евтино (от 660 лв) и по-лесно, отколкото ако трябваше да се приберем до Варна и след 3 дни да пътуваме отново до София.

Преценете..., можете ли и искате ли да платите 220 лв за да вземете резултата веднага. Преценете и според това кога ви е интервюто и заслужава ли си да пътувате обратно до Бургас и пак до София 3 дни по-късно. Според мен пътя ще ви излезе почти колкото изследването, но това вие трябва да решите.

успех

--------------------
Ако не ти харесва къде си, премести се. Ти не си дърво.

J.R.

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3398628 - 22.04.2017 03:31 [Re: Петина]

Mалка поправка, не си взимат веднага резултатите при скъпия тест - пак ще чакат 3 дена, защото на възрастните трябва да излезе теста за сифилис, но готовите резултати може и по куриер, докато за мантуто трябва лично, че да се отчете.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

LeilaB
член

#3398680 - 22.04.2017 19:28 [Re: Serendipity]

Вече решихме че ще правим скъпия тест, а резултатите ще вземем в деня на интервюто

LeilaB
член

#3400913 - 10.05.2017 18:27 [Re: LeilaB]

Е... минахме мед. прегледи и олекнахме с точно 977 лева за трима души-двама възрастни и младеж на 13 години. Ваксина за менингит -158 лв.(басси)... и на нас по една за морбили... абе луда работа! За детето и кръвен тест за туберкулоза. Поне се успокоихме, че нямаме сифилис

emmawoodhouse
неориентиран

Регистриран: 04.05.2017
    #3400973 - 11.05.2017 06:27 [Re: LeilaB]

Имам един въпрос относно ваксините. Мъжът ми има само ваксина за тетанус (слагана миналата седмица по график от личния лекар). Той е живял в друг град като малък, няма картони и медицински документи от детството си и общо взето скоро няма слагани други ваксини освен тази за тетанус. Това ще бъде ли проблем или може да му ги сложат направо на медицинския преглед? Прегледах и таблицата за ваксините по възраст, не мога да разбера трябват ли му ваксини за варицела и хепатит Б? За морбилито е ясно вече...Мерси за помощта

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2920

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.