ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*

Регистриран: 21.01.2013
H-1B виза?
    #3399002 - 25.04.2017 19:51

Здравейте!

Кандидатствам за работа в САЩ. Изпратиха ми да попълня една форма преди интервюто и в нея имаше посочен въпрос ''Are you authorized to work in the US?'', аз посочих ''Yes''. Не ми е забранено да ходя в щатите, в смисъл, че нямам повдигани обвинения и т.н., НО НЯМАМ ВИЗА. Ходил съм с J-1 на бригада 2005-та и 2006-а и съм се връщал на време.
Ситуацията е следната - живея в Англия и кандидатствам за много специфична и добре платена позиция в Щатите, за която със сигурност няма подходящ кандидат американец. Интервюто ми мина много добре и се разбрахме да има следващо такова, но не стана дума за виза.
Какво бихте ме посъветвали, каква виза бих могъл да взема най-лесно? Трябва ли сам да кандидатствам за виза или работодателя трябва да съдейства?

Благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
Re: H-1B виза?
    #3399003 - 25.04.2017 19:59 [Re: ville]

Работодателя трябва да съдейства за визата. Пишейки "Да" на този въпрос си подвел работодателя, защото ти нямаш, нито виза, нито гражданство, нито зелена карта. Имай предвид, че това струва доста пари на работодателя и може да не искат да ти съдействат, защото трябва да те спонсорират за виза.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3399004 - 25.04.2017 20:00 [Re: ville]

Цитат:

Здравейте!

Кандидатствам за работа в САЩ. Изпратиха ми да попълня една форма преди интервюто и в нея имаше посочен въпрос ''Are you authorized to work in the US?'', аз посочих ''Yes''. Не ми е забранено да ходя в щатите, в смисъл, че нямам повдигани обвинения и т.н., НО НЯМАМ ВИЗА. Ходил съм с J-1 на бригада 2005-та и 2006-а и съм се връщал на време.
Ситуацията е следната - живея в Англия и кандидатствам за много специфична и добре платена позиция в Щатите, за която със сигурност няма подходящ кандидат американец. Интервюто ми мина много добре и се разбрахме да има следващо такова, но не стана дума за виза.
Какво бихте ме посъветвали, каква виза бих могъл да взема най-лесно? Трябва ли сам да кандидатствам за виза или работодателя трябва да съдейства?

Благодаря

А английски кога ще научиш ?

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3399009 - 25.04.2017 20:45 [Re: ville]

Ти нямаш разрешение за работа в САЩ, това че нямаш забрана, не означава автоматично разрешение.
Отговаряйки, че имаш оторизация, си заблудил работодателите.
Ако специалността ти, действително е толкова тясна и търсена, може би ще съдействат за виза.
Най-добре е да ги информираш как точно стоят нещата, защото колкото и добре да е минало интервюто, това че нямаш право на работа в САЩ, е прът в колелата.
При възможност и желание, те са тези, които трябва да предприемат съответните стъпки, ти нищо не можеш да направиш в така създадената ситуация.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

violin
старо куче

Регистриран: 08.06.2009
От: San Jose, CA
    #3405162 - 18.06.2017 07:29 [Re: Nadin]

Ами виждайки как работят фирмите тук, аз ще бъда доста негативен и ще кажа, че това е загубена кауза. Фирмите не обичат да ги лъжеш в резюмето и документите. В повечето фирми това е както казват "huge red flag".

_Viktoria
огорчена
**

Регистриран: 21.08.2016
От: Indiana
    #3405170 - 18.06.2017 11:06 [Re: ville]

На въпросния въпрос, трябва да отговориш със TBA (to be announced) защото зави си от работодателят ти.След като те спонсорира за работна виза или зелена карта (ако следваме логиката че си незаменим кадър) тогава вече на американска земя може да им отговориш с Да!

*

#3427972 - 14.02.2018 13:55 [Re: _Viktoria]

Цитат:

На въпросния въпрос, трябва да отговориш със TBA (to be announced) защото зави си от работодателят ти.След като те спонсорира за работна виза или зелена карта (ако следваме логиката че си незаменим кадър) тогава вече на американска земя може да им отговориш с Да!

Здравейте! Доста ми се забавиха нещата, но чакам последно интервю и се надявам всеки момент да ми предложат работата. И да, колкото и нескромно да звучи - незаменим съм на американса земя и става въпрос за много висока позиция. При последният ми разговр с бъдещите ми работодатели ги попитах как ще процедираме с визата и дали трябва те да ме спонсорират, но ми отговориха ''остави тези детайли засега''
Та се чудя сега какви опции има пред мен H1-B виза или зелена карта или какво, че не съм особено наясно. И коко време отнема процедурата за тези неща.
Благодаря предварително.

*

#3427973 - 14.02.2018 14:02 [Re: ville]

Или може би O-1 виза? Някой има ли представа как стоят нещата с такъв тип виза, когато става дума за бизнес?

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3427989 - 14.02.2018 16:17 [Re: ville]

Цитат:

незаменим съм на американса земя и става въпрос за много висока позиция

Много ще се радвам ако това е наистина така, и искрено ти пожелавам да си получиш това което искаш !

Ама от така зададените от теб въпроси .... незаменим , на много висока позиция, да задава такива въпроси е като Джеф Безос да пита как се продават книги

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

*

#3428008 - 14.02.2018 17:28 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Цитат:

незаменим съм на американса земя и става въпрос за много висока позиция

Много ще се радвам ако това е наистина така, и искрено ти пожелавам да си получиш това което искаш !

Ама от така зададените от теб въпроси .... незаменим , на много висока позиция, да задава такива въпроси е като Джеф Безос да пита как се продават книги

Пич, ако имаш нещо да кажеш по темата - давай. Мислиш ли, че си нямам друга работа и влизам в тоя форум да си съчинявам истории?
И това, че се готвя да замина за директроска позиция в моята обалст не ме прави специалист по емиграция.
Иначе благодаря за пожеланието!

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 17 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4305

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.