ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Пътешествия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
O HARA
непокорна

Регистриран: 11.04.2005
Re: Туристически агенции
    #1870895 - 19.08.2007 00:15 [Re: elsha]

Относно тесните автобуси... Предполагам говориш за пътуване до Френската Ривиера. Това е на майната си. Мислиш ли, че дори с по-широк автобус пътуването ти шеше да бъде удобно? Автобусите Мерцедес имат по-тесни модели - такива са, какво да се прави, такива са по простата причина, че като са ги измисляли, никой не е предполагал, че ще бъдат използвани за български турисити пътуващи като гламави хиляди километри и то с нощни преходи. Автобусите не са виновни. Агенциите също не са виновни - те предостаят предварително информация за програмата на пътуването и никой не карат насила да се записва. Тези умопомрачителни екскурзии с автобус до всички точки на Европа съществуват благодарение на туристи, които не могат да си позволят друг тип транспорт и заради това трябва да се съобразят с последващите неудобства от това. Следващият път си хванете самолета, пътувала съм до Ница за 2ч и 30 мин, при това с кетъринг. Пътят изобщо не го усещаш. Ама и струва малко по-скъпо.

--------------------
I am just a vision.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1871283 - 19.08.2007 17:22 [Re: O HARA]

По темата за руския.... само да споделя....
Преди 2 години ходих до Ниагара и Торонто, организирано от руска агенция. Обичам езика, руснаците и нямам нищо против тях.... само че.... ексурзоводът беше един 60+ професор от бившите републики, който ми скъса нервите...
Минаваме покрай Мичиган : "в момента се намираме в щата с много езера, разбира се, не бива да сравняваме езерото Байкал..... и така се отплесва да си говори за необятните руски полета...."
Минаваме покрай винарни : "това е много известно място с виното, разбира се.... нашето вино....."

Накрая на екскурзията знаех повече за СССР, Русия, Украйна и Сибир.... абе нема лошо, ама бях отишла да слушам за Ниагара и Канада/.

Човекът беше изключително начетен и се радвам, че научих толкова неща, но такива дето възхваляват само страните си, ама не са си ходили от 15-20 години и си киснат в САЩ не ми понасят....

Както и да е... бях много впечатлена от двойките руснаци и от обноските на мъжете им... гледат си жените като кралици.... може да не са представителна извадка... но това видях...

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

O HARA
непокорна

#1871477 - 19.08.2007 22:16 [Re: Glezlichka]

хаха, наистина уникален екскурзовод! не съм попадала на такъв още иначе некадърници съм срещала и аз

--------------------
I am just a vision.

elsha
ентусиаст

Регистриран: 03.03.2005
    #1873904 - 21.08.2007 21:06 [Re: O HARA]

А, има и по-широки автобуси.В Гърция ходих с такъв от Катерини до Атина :-)След екскурзията до Ревиерата си казах пове4е автобусни екскурзии на големи разстояние - не! Идеята на това пътешествие бе да се видят пове4е места, всяко невероятно - Загреб, Верона,Монако, Кан, Ница, Антиб, Сен Тропе, Барселона, Венеция, но наистина се върнахме в БГ като пребити :-)
За руския оба4е не съм съгласна с вас. По-младото поколение не е руско говорящо и за дестинациите станали масови за българите трябва да се осигурят български екскурзоводи.

O HARA
непокорна

#1875140 - 22.08.2007 23:43 [Re: elsha]

Цитат:

По-младото поколение не е руско говорящо и за дестинациите станали масови за българите трябва да се осигурят български екскурзоводи.

Да, но не само младото поколение ходи по екскурзии и почивки. Все повече стават пътуващите пенсионери. Днес двама се записаха за Египет - 24 и 28 набор, съпрузи. Средната възраст на българския турист е около 35-40 г, а това поколение учеше задължително руски език в училище. Може би след 10-20 години, екскурзиите за българи ще се водят на английски език, може би...
Не съветвам хора, които трудно издържат пътувания с автобус да се впускат по такива преходи. Абсолютна лудост. На мен не ми пречи, аз предпочитам наземния транспорт пред самолетите. Но не всички са като мен.

--------------------
I am just a vision.

Maz
ориентирана

Регистриран: 14.10.2004
От: Север
    #1880514 - 28.08.2007 13:14 [Re: Glezlichka]

Руските мъже,Фема, винаги са били джентълмени.

Във всеки случай, по сравнение с българските

А и върху австрийски и немски такива имам наблюдения и не само наблюдения - не могат, не им е в кръвта

--------------------
Выбpосить дypь из головы нетpyдно, но жалко!

kalini_ivanov89
неориентиран

Регистриран: 14.04.2016
    #3349879 - 14.04.2016 18:53 [Re: O HARA]

Лично аз съм доволен от Alfa cars & travel eood която е във Варна, наистина цените им са са много сносни и организацията им е на супер ниво!
alfatravelbg.com Открих ги в интернет и видях че отзивите са добри. В началото бях скептичен понеже не веднъж съм се прецаквал да пътувам с някаква измислена тур агенция, но този път не съжалявам ни най-малко.. Сега имат супер евтини предложения за екскурзии из страната и в комбинация с хубавото време съм сигурен че ще е супер.

Редактирано от Nadin (14.04.2016 19:27)

hasp
Gimme a litre o’ cola.

Регистриран: 30.06.2003
    #3350604 - 19.04.2016 23:18 [Re: kalini_ivanov89]

Как да намеря туристически агенции онлайн?
Някой би ли пуснал десетина линка?

--------------------
I'm really nostalgic about the future.

teodoran1
неориентиран

Регистриран: 05.07.2016
    #3401985 - 19.05.2017 10:55 [Re: hasp]

Цитат:

Как да намеря туристически агенции онлайн?
Някой би ли пуснал десетина линка?

Вече доста години пътувам с doris-bg и съм много доволна! Цените за разумни, а организацията и обслужването перфектни!

--------------------
Трябва да живееш за другите, ако искаш да живееш за себе си

Редактирано от Дон Кихот (20.05.2017 15:15)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 9680

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.